Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 509
  • 802
# 600
Мисля, че вече само в болница Надежда.
Виж целия пост
# 601
Тимчева преглежда в Надежда, но не е на работа този месец, а вероятно и следващия.
Виж целия пост
# 602
Здравейте дами, днес цял ден чета тази тема, възхищавам се на силния ви дух.Не знам дали тази тема е точното място, но исках да споделя с някого колко много ме е страх, утре съм на преглед след като забелязах наскоро проблем с гърдите ми. На 26 години и съм ужасно притеснена, живея и уча в чужбина, семейството ми и най-близките ми хора не са до мен и докато дойде утре ще полудея. Ако се окаже, че имам рак, не знам как ще продължа, само за това си мисля и най-вече за моите близки и как ще реагират,  как ще им кажа от толкова километри такава новина, просто исках да споделя с някого моя страх, а ми е трудно да го направя още с близките ми и ще изчакам утре, за да имам поне някаква идея какво става, но много ме е страх от прегледа и резултатите, защото някак си усещам,че е рак.
Виж целия пост
# 603
Момичета, някой правил ли е ПЕТ скенер без да има някакви оплаквания или индикации, че нещо не е наред? Т.е прави ли се профилактично? Питам, защото хирургът ми спомена нещо от сорта, че на 2-рата година трябва да направя.
И още, при явяване на ТЕЛК, след като изтече първия, какви изследвания искат?
Аз правих ПЕТ-скенер по мое желание, без индикации. Лекарят ми беше ок.

За ТЕЛК-а - искаха ми само писмо от лечебното заведение, където съм диспансеризирана и трудовата книжка. Казаха ми, че после в НОИ няма нужда да ходя, само при първото освидетелстване се ходело.
Виж целия пост
# 604
didi111, ако питаш какви изследвания се носят при явяването пред ТЕЛК- всичко, което ти е написано в писмо от тях. Пращат го около месец преди датата и не са много неща- бележка от преглед от онколог и производствена характеристика от местоработата, друго май няма.
Слънчева седмица, момичета!
Виж целия пост
# 605
Здравейте дами, днес цял ден чета тази тема, възхищавам се на силния ви дух.Не знам дали тази тема е точното място, но исках да споделя с някого колко много ме е страх, утре съм на преглед след като забелязах наскоро проблем с гърдите ми. На 26 години и съм ужасно притеснена, живея и уча в чужбина, семейството ми и най-близките ми хора не са до мен и докато дойде утре ще полудея. Ако се окаже, че имам рак, не знам как ще продължа, само за това си мисля и най-вече за моите близки и как ще реагират,  как ще им кажа от толкова километри такава новина, просто исках да споделя с някого моя страх, а ми е трудно да го направя още с близките ми и ще изчакам утре, за да имам поне някаква идея какво става, но много ме е страх от прегледа и резултатите, защото някак си усещам,че е рак.

Здравей! Simple Smile
Не бързай да се вкарваш във филми, мила!
Днес ще мине прегледът, ще имаш яснота... едно по едно. Дори и рак да е, това не е присъда  Hug
Сподели как мина прегледът и какъв е резултата. Стискам палци всичко да е ОК!
Виж целия пост
# 606
Аз съм правила преди години пет скенер без причина, но сега нещата не са точно така. Правят го само, когато има нещо неизяснено и проблем в протичането на болестта. Смята се, че облъчването е прекалено голямо и неоправдано, ако е само "профилактично". Аз също знам, че на третата година е хубаво да се направи образно изследване, но обикновен скенер също върши работа като основа за по нататък. Аз лично не съм правила, защото ме беше много страх Mr. Green Следя се по - обичайните начини.
Успех и здраве на всички Peace
Виж целия пост
# 607
Аз съм правила преди години пет скенер без причина, но сега нещата не са точно така. Правят го само, когато има нещо неизяснено и проблем в протичането на болестта. Смята се, че облъчването е прекалено голямо и неоправдано, ако е само "профилактично". Аз също знам, че на третата година е хубаво да се направи образно изследване, но обикновен скенер също върши работа като основа за по нататък. Аз лично не съм правила, защото ме беше много страх Mr. Green Следя се по - обичайните начини.
Успех и здраве на всички Peace
Скенер на какво в твоя случай?
Виж целия пост
# 608
Аз съм правила преди години пет скенер без причина, но сега нещата не са точно така. Правят го само, когато има нещо неизяснено и проблем в протичането на болестта. Смята се, че облъчването е прекалено голямо и неоправдано, ако е само "профилактично". Аз също знам, че на третата година е хубаво да се направи образно изследване, но обикновен скенер също върши работа като основа за по нататък. Аз лично не съм правила, защото ме беше много страх Mr. Green Следя се по - обичайните начини.
Успех и здраве на всички Peace
Скенер на какво в твоя случай?
PET/CT изследването се прави на цялото тяло, а при мен е по повод РМЖ.
Виж целия пост
# 609
При всичките ми проблеми, никога не са ме пращали на пет скенер, редовно правя обикновен ск. Но то при мен ямр е по-важното изследвне и през 6 мес. го правя. Уж е безвредно.
Иве, какво стана с твоето ямр?
Иначе навсякъде се случва да сгрешат тези образни диагностики при разчитането, наслушала съм се на истории.
Ох, новата ми терапия е много гадна, повръщам като от червената химия, а аз си мислех, че е като херцептина. Минава за 3-4 дни, обаче не бях с такава настройка.
Виж целия пост
# 610
Здравейте, мами

Ще искам второ мнение от клиника Анадолу за състоянието на майка ми и ми трябва фирма, която да преведе документацията на български. Моля дайте препоръки

Също ме интересува с изследванията на диск как се процедира?
Виж целия пост
# 611
Момичета, току-що се сетих, че трябва да минавам ГТП на колата, а за целта трябва първо да съм платила данъка. Можете ли да ми кажете какво се иска в данъчното? Копие от ТЕЛК? Нещо друго носите ли? Предполагам, че все някаква бележка трябва да се занесе за ГТП.

Виж целия пост
# 612
Момичета, току-що се сетих, че трябва да минавам ГТП на колата, а за целта трябва първо да съм платила данъка. Можете ли да ми кажете какво се иска в данъчното? Копие от ТЕЛК? Нещо друго носите ли? Предполагам, че все някаква бележка трябва да се занесе за ГТП.
ако ще се освобождаваш от данък, при нас беше копие от ТЕЛК, голям талон за справка и лична карта само.
Виж целия пост
# 613
Много благодаря!   Hug

Преди малко ме осени, че втора седмица карам без ГТП, а за данъка още не съм ходила.
Супер зле съм напоследък. doh
Виж целия пост
# 614
Голям прас. Нали не са те хванали  Joy Joy Joy Утре ще се поправиш.
А за другото, което коментирате - никога не съм правила пет скенер. Беше време преди може би 15 години, когато направих скенер и това беше.
Иначе правех всичките изследвания, защото съм рецидивистка. Но от три години не съм се вясвала там.
Скоро ми се обади приятелка да ме попита кога ще ида. Казах - като се освободя от страха си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия