Забременели след ин витро - тема 29

  • 45 510
  • 725
# 630
Аз пак да препоръчам при настинки мед и лимон, когато е в начална фаза на мен ми помага.
За капки за нос АГ-то ми каза Виброцил. Струват ми се силни, но щом ми ги изписа...И аз съм със запушен нос нощем и на моменти не мога да спя. Та когато нещата се закучат, си ги капя еднократно за отпушване и заспиване Simple Smile Ако беба не реши, че и е време за нощна гимнастика Simple Smile
И аз не съм доволна от косата си. Не стана по-гъста, дори оредя в началните седмици, май сега (31г.с) вече се нормализира. Но почти не расте. Само се моля да не ми се изправи, че е естествено къдрава и много си я харесвам така  Flutter
В ноктите няма съществена промяна. Моите са меки, но сега запазвам успешно маникюра просто, защото почивам повече и съм зарязала доста домашни задължения Simple Smile
Виж целия пост
# 631
И аз не виждам разлика в косата уж растяла много трънци все същата е.И моята коса е къдрава и съм чувала че при някой жени се изправя
Виж целия пост
# 632
И аз съм с къдрава коса и също си я харесвам. Дано не ми се изправи Wink

Благодаря ви за добрите предложения срещу хрема момичета!
Виж целия пост
# 633
Добре, благодаря  Hug
В очакване съм вече дали ще тръгне сам или ще си изчака датата  Heart Eyes
Иначе коремът ми вече е ниско, ама на малкото слънчице явно още не му е отесняло достатъчно, защото тази нощ се е завъртял с гръбче към другата страна на корема ми  Crazy
Виж целия пост
# 634
Моята коса сякаш леко се сгъсти, къдрава е и за сега държи фронта.
Още от началото на бременността ме хвана хрема, пръсках морска вода, но нямаше голяма полза. Сякаш от само себе си се оправи
Казват, че било нормално.
Виж целия пост
# 635
И моята коса пада. Казах на ММ , че сигурно е от Б, а той ме затапи,че тя винаги си падала...Grinning въпроса е, че сега у усещам мнооого суха, а и цъфтежи, колкото искаш, та ги минавам с полировчика вкъщи, че ако трябва да подстригвам постоянно цъфтежи ще остана без коса. Някъде четох, че ако косата "погрознява" момиче е бебо... Grinning
На една моя приятелка косата и бе ама страшно къдрава..вече няма и спомен от това, но пък детенцето й е голяма къдравела, май тя й ги взе. И аз съм къдраво - чуплива, да видим какво ще е..
Виж целия пост
# 636
Имам приятелка с къдрава коса и действително след първото раждане й се поизправи косата, но след време пак се оправи.
Виж целия пост
# 637
Добре, благодаря  Hug
В очакване съм вече дали ще тръгне сам или ще си изчака датата  Heart Eyes
Иначе коремът ми вече е ниско, ама на малкото слънчице явно още не му е отесняло достатъчно, защото тази нощ се е завъртял с гръбче към другата страна на корема ми  Crazy
Много ти се радвам, видя ли как удържа фронта, не му се излиза още на бебока Simple Smile

Аз пък съм с гадно чуплива коса и я изправям. Искам да ми се изправи и да не се начупва пак, моля Mr. Green
Виж целия пост
# 638
Поздрави от Сигридов  Crazy и малката рибка, която вече не е много малка 207г ... върви по-големичко от първия ден още  Heart Eyes
Назначи ми консултация с гастро (Петрова), и един куп изследвания, според него съм с дефицит на желязо и Б12 и иска да ги види следващия път, за да почвам инжекциите. Това заради някои проблеми в ПКК.
Видях и доцент Русев, каза след две седмици при него да мислим терапията, дали да минавам през ден  Praynig
И накрая бях при ДОК (Калчев), така ни се зарадва  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Някой може ли да ми каже за Петрова, мога ли да мина с направление?
И ако не колко струва прегледа ... аз утре ще се чуя с нея, но искам да съм подготвена и да не питам по телефона за такива неща.
Виж целия пост
# 639
Синеока, доктор Петрова работи със ЗК (в Надежда, ако това има значенше), ходих и на контролен преглед, също безплатен.
Виж целия пост
# 640
Аз от вас знам, че е в Надежда, но много се охарчих, а имам и изследвания да пускам за нея, отделно рутинните, и отделно тези на Сигридов и сметката този месец става над 400лв само за тези неща. Искам поне с направление да мина, че аман вече от професорски прегледи по 70лв за консултацията само  Crossing Arms
Туй нащо рибе, ще остане без количка и легло ако остане с това темпо ...

И да изклюкаря, днес бях в Хиполенд, харесах си една количка и ходих да я видя, там попаднах на една мила управителка, която ми сподели, че на 18ти ноември, ще има "черен петък" за рождения ден на магазина и че всичко ще е намалено. Каза да отида ден два по-рано да провери наличности, и да ми запази бройка, отивам само в деня и я плащам. До -25% на всичко ... аз дочух че всичко ще с толкова намаление, но може и да бъркам. Ако е така, количката, ще дойде на една прилична цена ... а след този ден, вече ще имат коледно намаление  Crazy Crazy Crazy Кога дойде пак Коледа! Ей, тази ще е различна, за първи път от 4 години насам ... и ще пека сладки, без значение какво иска Сигридов  Blush Whistling Rolling Eyes
Виж целия пост
# 641
Йоли, ако си без направление, прегледът е 40 лв. И аз за пръв път от години искам да празнувам Коледа newsm68 newsm68 newsm68
Виж целия пост
# 642
Синеока, ако си от София, следи намаленията и в АИКО. От време навреме правят намаления от 20-22 % на бебешките стоки. Доста неща си взех оттам много изгодно при едно такова намаление Peace
Виж целия пост
# 643
Моята коса е хубава по принцип. Грижа се за нея, че одъртя  ми дупето и си трябва грижа, път и аз съм малко луда на тема коса  Mr. Green Но по въпроса с косата по време на бременността. Принципът е, че косата става по-хубава и гъста. Това е така, защото от една страна заради бебето се приемат повече протеини, а от друга страна над  95% от космите стоят в Анаген  (това е фазата на разтеж на коста). Обикновено около 80% от космите са във тази фаза, когато няма бременност. Когато настъпи края на анаген косъма влиза във катаген фаза. Тогава косъма спира да расте и започва да пада. Последната фаза е талоген. При нея космения  фоликул почива и постепенно започва да изгражда нов косъм.
Когато има беменност и почти всички косми са във фаза на разтеж - косата става гъста и хубава - няма косопад. Така е при повечето жени. При тях след раждането и промяната на хормоните изведнъж голяма част от космите бързо минават във фазата на опадване на косъма и после в покой. Затова периода след раждането се характеризира със засилен косопад.
При някой жени (в това число и аз) се наблюдава вследствие на хормоните - косопад, който в началото на бременността е по-засилен, и постепенно намалява. При тези жени не би следвало да не очаква бум на косопада след раждането.
Аз имам косопад от началото на бременността.  Въпреки него, обаче косата ми е хубава, все едно го няма  - не знам на какво точно се дължи това.

-------------------------------
Синеока браво на Рибката-  да расте добре и хубаво. А Сигридов никога не е доволен от Б12 и желязото. Съмнявам се да минеш без инжекции. Всъщност нищо лошо в това, защото Б12 е много важен за бебето и правилното изграждане на мозъка. Така че, ако ти каже, че са нужни - бий ги.
Ако ти изпише протеин ми пиши да ти кажа кой е хубав, защото този, който той изписва не е най-най-доброто.

------------------------------
Срещичка ли чух  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Супер и аз искам да дойда - където и да е. Мъжлето го изпращам да открива ловния сезон този уикенд,  а аз оставам сама в София. Мисля да се разхождам, да гледам филм и сега като споменахте да дойда на срещата. Пишете окончателния често и място.

Виж целия пост
# 644
Магнолийче, много добре си обяснила за косопада.
В общи линии след раждането на нашето тяло му предстоят сериозни катаклизми от  всякакъв характер : хормонален, физически, психически. Това в съчетание с недоспиването,  недохранването, и емоционалните колебания, а и много често пълното себеотрицание на майката, съвсем ще изтерзаят телата ни. Затова трябва да предвидим един период за въстановяване на организма ни, защото нашите бебенца ще имат нужда от здрави физически и емоционално майки. А това без чужда помощ не става. Аз колкото и да мразя някой друг да ми върши работата, още от сега съм предупредила двете баби, че трябва да помагат много.
Сега остава многото теория и планове, да ги приложа на практика...  Thinking
Магнолийче, сигурно си споменавала, ама ще кажеш ли на всеослушание отново за кой протеин говориш. Иначе Биогейма на Сигридов е ясен. И отвратителен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия