Забременели след ин витро - тема 29

  • 45 508
  • 725
# 705
Магнолия, писах ти за срещата да не разводнявам темата.
Виж целия пост
# 706
Мамите с едно дете са лесни, хоп в кенгуруто и навън сред природата и на срещи  Grinning
С две кърмени бебета е трудно, кърменето ми отнема най-много време, а отделно и дохранване.
Виж целия пост
# 707
Копирам си поста от отчетната:
Тъй, идвам гастроентерелога д-р Петрова, клиника Надежда ... много обстойно ме прегледа, пусна ми изследвания, назначи ми терапия за цялата Б, и режим на хранене.
Изписа ми Гавискон и Цинарикс за рефлукс и киселини. Само това може да се пие по време на Б. Никакви дегани Sad и така, днес ги започнах, и ще видим как ще е.
Оказа се че имам камъни в бъбреците. Огледа ЩЗ, всички коремни органи и ми пусна много изследвания. Днес няма как, затова в понеделник ще ги пусна. Съмнява се, за чернодробни нарушения или жлъчка, но на ехографа всичко е наред. Обаче аз си драйфам постоянно ... и сигурно така ще си остане до края. Не е нормално да се повръща така след 12та седмица  Sad

Диетата:
БЕЗ: пресни плодове, освен пасирани белени ябълки; зеле; боб; леща; люто, пикантно, кисело, без много подправки; ограничаване на белия хляб; без ядки; без пържено; без мухлясали сирена; без зелена салата, оцет, домати; без цитруси - особено лимони; без шоколад и почти всичко сладко ...
МОЖЕ: кисело и прясно мляко; кашкавал; сирене; меса, но да не са тлъсти; ориз; крем супи; пасирани термично обработени плодове, компот (това за мен не е разрешено заради захарта); бял хляб (за мен не, заради захарта); може бисквити, вафли в комбинация с прясно мляко, яйца, ограничаване на солта; чай ...
ОГРАНИЧЕНО: млечните не са основна храна; газирано, помага за гаденето, но да не е основната течност за деня; пасиран боб, леща, булгур;

Препоръки:
- да си надигна възглавницата
- да стоя права до 2 часа след ядене
- да вечерям по-рано, поне 2,5 часа преди лягане
- 5 пъти на ден да се храня...
- предимно готвена храна
- повече течности

Ами това е накратко.
Виж целия пост
# 708
По - обилно бяло течение без мирис и без дискомфорт нормално ли е за 33та седмица?
Виж целия пост
# 709
Уф, Йоли, ще се изтормозиш Sad Ама Петрова си знае работата.

Шоши, да. Или поне аз го имах/имам Mr. Green
Виж целия пост
# 710
♥Синеока♥ И аз имах киселини - само гавискон ми помагаше. Не съм спазвала диета, но ми правеше впечатление, че като хапна по-рано преди лягане, киселините изчезват. Най-тежка криза имах след хранене с китайско. Едва ли, като бременна, ще можеш да спазиш всичко от тази диета. Хапвай по-малко и забранени неща, ако ти се дояде, щото пък да ти се яде нещо конкретно и да не можеш съвсем, е по-зле и от киселините.  Crazy
Виж целия пост
# 711
Аз съм свикнала на подобен режим заради ИР, просто си отпуснах душата, като ми се появи гаденето от месо ... и си хапвах мекици и банички на корем Simple Smile Благодарение на  Sick не качих много. До тук съм +4 ... и пак ми се вижда множко Sad
Иначе не мисля да съм чак толкова стриктна, особено салатата ... еми не мога без салата Sad
Ще наблегна на препоръките, не толкова стриктно на диетата. Защото като махна въглените от тази диета и се оказва че мога да ям само месо и яйца ... ще опитвам ден за ден, като си водя дневник на храненето. Първото ще го пропускам заради еутирокса... но останалите 4 ще си ги спазвам.

Виж целия пост
# 712
След дълго четене из дебелите книги на мм и ровене в Интернет, относно киселините е много важно храненето. Аз изхвърлих всякакви баници, питки, тутманици, кексове, шоколади, домати, тлъсти меса и прочие, които забелязах, че ми предизвикват ужасни киселини. Храня се основно с много сурови зеленчуци, понякога варени, много плодове, варива (леща, нахуд, рядко фасул, ориз, булгур), като никога не ги съчетавам с месо. Ако ям месо или риба, то ще е с някаква салата. Гледам да се храня през около 3-4 часа, като порцията ми е в чиния за плодове (малка). Нито преяждам, нито съм гладна, нито ми е тежко, чувствам се добре след промяната, а и килограмите се трупат постепенно. До момента съм +2,5 килограма - 14- седмица.
Виж целия пост
# 713
H/I , много правилно ... доматите ме съсипаха, но така ги обичам и са домашни, даже днес ядох, не мога да се откажа от салатата. Просто ще я намаля колкото може ...
Аз отдавна не преяждам, и се храня прилично, но баницата си я правя сама и си хапвам понякога  Mr. Green Mr. Green Mr. Green много обичам, това ми е най-голямото прегрешение.
Черният хляб не е разрешен, но аз без него в тоалетната нищо няма да свърша... отделно лененсо семе и сусам към киселото мляко. Първото за тоалетната, а второто за щитовидната.
Като цяло, д-р Петрова беше много изчерпателна и внимателна. Аз съм си подготвена за някои неща, но и тя доста ми помогна. Минах с направление и платих само паркинга  Joy , и изследванията са ми безплатни, само ще си добавя ТСХ, че му е време.

Извода е, че ще пасирам храната от сега Grinning
Виж целия пост
# 714
Аз, лютеница много обичам, майка ми направи, но за съжаление, ще остане за след раждането. Позволих си да изям едно бурканче в рамките на една седмица, и щях да умра от пареща болка. Даже бях писала и тук, тъй като ми се случи за първи път и се изплаших много, на какво се дължи паренето.
Виж целия пост
# 715
Паренето е стомашен рефлукс, връщаш солна киселина от стомаха към хранопровода.
Цинарикс помагал за това. Билково е.
Виж целия пост
# 716
Синеочке - ще те поправя - Цинарикса е за увеличаване на стомашните сокове и по-добро храносмилане  Peace И аз го пих по препоръка на Петрова.
В 34гс ми изписа Гавискон за рефлукса и киселините, но обърни внимание на листовката му - аз пиех лекарства и вечер и трябва да се спазва отстояние от 2ч, което при мен беше невъзможно.
Виж целия пост
# 717
Аз почти не съм яла домати това лято и диня, а последното как ми се яде... Иначе от другите неща ям, даже с тестото много прекалявам.
Виж целия пост
# 718
Пънче, каза че образува някаква възглавница и пречи на рефлукса, иначе помагал и за по-лесно изхождане.
А Гавискона е гаден Simple Smile
Виж целия пост
# 719
И моето най-голямо прегрешение е тестото Embarassed
Пуснах днес тъпата глюкоза след една седмица не ядене на сладко, но тесто си позволявах по малко и е 5,1 newsm78
Поне е паднала, ако в първата лаборатория е бил верен резултата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия