Кутия за обяд или какво приготвяте на децата за у-ще? 3

  • 86 832
  • 736
# 510
В хладилниците.  Взимам често и аз - талятели, равиоли...
Виж целия пост
# 511
В хладилниците.  Взимам често и аз - талятели, равиоли...

А какви са им цените горе долу?
Виж целия пост
# 512
В хладилниците се намират. Около 2.50 до 3,50 горе/долу варират цените. Грамажа не си спомням с точност, но мисля 250-300  грама. Приблизително за 2-3 порции.
Виж целия пост
# 513
Благодаря, момичета! Simple Smile Ще я видим тази паста.

А! Май някой питаше за оризовите нудъли от къде... съжалявам, че съм се отнесла.
Аз ги купвам от Фантастико, но пък и в селския ни магазин също ги има и то на сходна цена. Яйчните са по-трудни за намиране.
Виж целия пост
# 514
Morena, как я правиш печената царевица?

Aila, аз моите неща на тапъруеър не съм ги купувала от партита. В кв. Борово има едно малко магазинче Къдравата Сю. Собственичката понякога организира в почивните дни демонстрации там, кой когато отиде. Но по принцип постоянно има в наличност какво ли не, отделно може и да се поръча.

Добавям, че едва смогва да изчета темата и го правя на части:
tzvetihc, филтърна бутилка Bobble Bottle е ползвала щерката. Струва около 20тина лева, филтрите са по 15. Мисля, че по един на месец-два сменяхме, но не съм напълно сигурна. Тя просто казваше, че водата става гадна. С обикновените шишета има няма ми мъкнеше вода от училище и шишето миришеше на белина.  

В последно време нещо ми се обърка режимът и щерката заедно с татко си приготвят храната. Понякога съм изумена какво сътворяват. Един ден и беше завил храната в салфетки.  Grinning По принцип става сутрин по-рано и докато се разсъня и изпия едно кафе, правя закуска+приготвям чантичката. Или слагам подходящо нещо, което е останало от вечеря, или приготвям аламинути. ПОнякога вечер готвя до някаква степен обяда за всички и сутрин само довършвам- примерно застройки, заливки и т.н. финални шрихи.
В идеалния случай правя меню в почивните дни за следващата седмица. Така ми е лесно и за пазаруването и ми отпада мисленето на храната всеки ден-товабезспорно е наааай-тежката част от готвенето.
Аз за работа си взимам плодове, понякога и едно блокче шоколад. От тази седмица трябва обаче да взимам и по-сериозна храна, защото трябва да чакам щерката още 1 час след училище и озверявам от глад.

Обяда за утре- бъркани яйца със сирене, кашкавал и печени червени чушки+ някой резен домат+ плод и крем грис в малко бурканче.
Виж целия пост
# 515
По мое мнение, за да закусват сутрин децата - предната вечеря трябва да е лека и преди 20.00ч.
Не че това са единствените две условия. Simple Smile

Явно не работи за нас. 20 ч. вече се упътват към леглата... Ставането е в 6 и излизаме 7,20 ч. Но голямото междучасие в училище е 9,20 ч.  Tired Не насилвам да закусва, просто се чудя...


red soul, като вероятно един от хората с най-големи кутии за храна отбелязвам само, че се оказа доста вървежно черпенето при моя човек. Отделно 2/3 от кутията са плодове и зеленчуци  Peace Някои дни обядва от кутията. Остатъците аз влагам в моя обяд за следващия ден, та не се губи.


Оризови спагети съм намирала и по всякакви диетични магазинчета  Peace
Виж целия пост
# 516
Менюто днес:
Закуска: сандвич, айрян и круша
Обяд: омлет със сирене и настъргана тиквичка под формата на мъфини, краставица.
Следобедна закуска: банан и бисквити
Виж целия пост
# 517

Aila, аз моите неща на тапъруеър не съм ги купувала от партита. В кв. Борово има едно малко магазинче Къдравата Сю. Собственичката понякога организира в почивните дни демонстрации там, кой когато отиде. Но по принцип постоянно има в наличност какво ли не, отделно може и да се поръча.


Къде се намира това магазинче, че Гугъл не знае, а Борово ми е близо?
Виж целия пост
# 518
Днес по стечение на обстоятелствата (спря ни тока  Twisted Evil ) сме само със закуска.

СМЗ - чиа пудинг с банан и ягоди

клик


Morena, как я правиш печената царевица?
На грил тигана пекох.

Виж целия пост
# 519
Да се отчета за вчера, че не успях да се включа:
За детето - за обяд ризи-бизи и свинско филе по тази рецепта

Скрит текст:
Необходими Съставки
свинско месо - 1.3 кг свинско контра филе
лук - 1 средна глава
чесън - 2 скилидки
моркови - 1 малък
бекон - 100 г
яйца - 2 сварени
магданоз - 2 с.л. нарязан
ЗА МАРИНАТАТА
горчица - 2 с.л.
олио - 2 - 3 с.л.
черен пипер - 1 ч.л.
червен пипер - 1 ч.л.
мащерка - 1 ч.л.
сол
вино - 1 ч.ч.

Начин на приготвяне
С помощта на нож направете филето на тънък лист, леко го начукайте и натъркайте със сол. Направете паста от продуктите за маринатата, като разредите до получаването на кашица с няколко с.л. вино.

Намажете обилно с нея разстеленото свинско филе, завийте на руло и намажете отвън обилно. Поставете да 2 часа в хладилник.

В малко мазнина запържете ситно накълцания бекон и добавете скълцаните лук, чесън и морков. Щом омекнат, овкусете с подправки, снемете от котлона и разбъркайте с магданоза и натрошените сварени яйца.

Извадете месото, отново го разстелете, разпределете от плънката и завийте на руло внимателно. Цялото месо увийте с конец и сложете в намазнена тава, на дъното на която сте разпределили остатъка от плънката.

Отново намажете добре с маринатата, залейте с чаша вино, покрийте с фолио. Пъхнете да се пече за 2 часа в умерено загряна фурна.
За междинно - ябълка и бисквити, които ми върна половината. Сутринта хапна банан.
Аз вчера обядвах макарони на фурна с кайма/последната порция/, междинно хапване - ябълки и бисквити роден край

Днес за детето - пиле със задушени картофи; за междинно - домашни бананови бисквити; за закуска - баничка с яйце и сирене/с готови кори/

Аз съм на доматена салата и пиле + домашни бананови бисквити, а за закуска и аз хапнах баничка.

Морена, много неприятно това със спирането на тока Hug

По повод закусването сутрин - моето дете преди с отварянето на очите търсеше нещо да яде, но от известно време все казва, че не е гладна сутрин. И в повечето случаи пропуска закуската, което не е редно според мен, но за момента съм решила да не я притискам да яде на сила, предпочитам да й сложа нещо, което да изяде в училище след първия час.
Виж целия пост
# 520
Зелено човече, и аз бях в чуденка за закусването в първи клас. Сега цедя фреш от морков и ябълка сутрин и успява да изпие 2/3 голяма чаша. Ако има време и желание, давам по 3-4 зърна грозде или друг плод.
В 10ч имат плодова закуска и обядът е чак в 12ч.
Виж целия пост
# 521
Благодаря ви за отзивите за бутилките с вода ще потърся Bobble Bottle на най добра цена и ще купим да пробваме.
Виж целия пост
# 522
Да, на хладилната витрина е прясната паста. Има готови пълнени равиолки, просто супер Simple Smile
Морена, тези нудъли при спагетите, фиде и т.н. ли са?
За развалянето: абе в жегата мен ме е страх готвено, а и месо. Просто съм страхлива. Септември в жегите веднъж не й пратих сготвен бял боб, точно да не се вкисне. Макар че и студен па как да го прати човек, уж ядене па ледено  Crazy
Виж целия пост
# 523
Мдаа..., Бабъл, на фенерчета се оправяхме.
Аз сокове и смутита не правя - у нас плодовете и зеленчуците се ядат.  Simple Smile Изключая готовите сокчета (био или "Наберини" - без добавки), който взимам понякога. Те са ми тип "боклучката", която допускам.

Морена, тези нудъли при спагетите, фиде и т.н. ли са?
За развалянето: абе в жегата мен ме е страх готвено, а и месо. Просто съм страхлива. Септември в жегите веднъж не й пратих сготвен бял боб, точно да не се вкисне. ...
Това е единият вариант - да се слага подходящо ядене в по-топлите дни. Или да се ползва термос/изолирана чанта.   Simple Smile
Обаче не разбрах въпроса ти. Thinking
Виж целия пост
# 524
 Maлчо е на диета. Трябва да отслабваме  Confused  , така че за днес -  салата, пилешко филе, малко кашкавал, ябълка, банан и едно кисело мляко. Излиза към 7:30 и се прибира към 20:00.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия