Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 6

  • 148 389
  • 836
# 150
Момичета,дайте идея за добро място за хапване на язовир Доспат.Няма да разполагаме с много време,но ми се иска да минем за обяд и да поогледаме.Бях чувала за някакво корабче,в което сервират риба.Приемам предложения-хубава гледка и добра кухня Grinning
Виж целия пост
# 151
Ние сме доволни от ресторанта на хотел Тихият кът

http://www.tihiakut.com/

Виж целия пост
# 152
Зсравейте, търсейки точо тема за любимите ми Родопи, попаднах на тази. Тъй като с приятеля ми сме замислили да си направим един уикенд разходка до там и да посетим 2-3 местенца, на които сме се спрели, защото там има безброй прекрасни местенца, които да бъдат видяни, искам да попитам къде можем да нощуваме за една вечер. Идеята е да посетим Дяволската екопътека и Каньона на водопадите първия ден и вечерта д аостанем и да нощуване някъде в околността. На другия ден също ще си наравим разходка, до Чудните мостове.
Пепоръчайте ни местенце да отседнем за веверта, като ми се иска да е някаква къща, нещо непретенциозно, не ми с еостава в хотел, нито в Пампорово. ММОже би в някое селце наоколо. Как са цените на такъв тип нощувки?
Виж целия пост
# 153
Според мен каньона и екопътеката да са в два различни дни, и Чудните мостове по пътя на отиване или на връщане. Из Родопите се кара бавно и да минете двете + пътя межзу тях не става в един ден. Може да спите окало Смолян или Ягодина, където ви хареса.
Виж целия пост
# 154
Според мен каньона и екопътеката да са в два различни дни, и Чудните мостове по пътя на отиване или на връщане. Из Родопите се кара бавно и да минете двете + пътя межзу тях не става в един ден. Може да спите окало Смолян или Ягодина, където ви хареса.
да, да, в единия ден единия преход ще е, а втория-другия. А Чудните мостове, евентуално на връщане, ако имаме енергия. За нощуване, май ще е в Широка лъка.
Виж целия пост
# 155
И аз се чудя как да организираме почивката си в Родопите. Идеята е да нощуваме в Девин и през деня да разгледаме Ягодинската пещера, Дяволското гърло, Орлово око , язовир Доспат, екопътеката до Девин и т.н. Как мислите, за 3 дни ще можем ли да обиколим навсякъде. Приемам всякакви идеи и съвети. Какво друго да посетим?
Виж целия пост
# 156
Нашия план беше :
1 ден - Асенова Крепост и Чудните мостове.
2 ден - кулата Снежанка , Смолянски езера и разходка в Широка лъка (обяд )
3 ден - пещера Ухловица
4 ден - Каньона на Водопадите
Спахме два дни в Пампорово, два дни в село Проглед (Чепеларе).
Сутрин излизахме и надвечер се прибирахме. Имайте предвид, че пътя също изморява.Много завои има. Жегата също отнема от енергията ви.
Джан Орлово око може да съчетаете с някоя пещера в един ден ( Дяволското гърло или Ягодинска пещера )
Виж целия пост
# 157
This_season, къде спахте в с.Проглед и би ли го препоръчала?
Виж целия пост
# 158
Откривател, бяхме в Къщата с маковете. Много сме доволни.
Къщата е голяма . Всяка стая с баня и голяма обща трапезария.  Плаща се на стая. Двойна стая 45 лв на вечер.
Кухнята е напълно оборудвана, а ако не ви се готви , домакините предлагат и меню. Цените бяха нормални.
Препоръчвам! Чудесно място и обстановка!
Виж целия пост
# 159
Орлово око  в един ден с  Дяволското гърло и Ягодинска пещера сме посещавали. Първо Ягодинска пещера, после с джип до върха (джиповете чакат на стоянка - 60лв беше за цял джип) и завършихме с Дяволското гърло и тролеят пред пещерата.
Виж целия пост
# 160
Орлово око  в един ден с  Дяволското гърло и Ягодинска пещера сме посещавали. Първо Ягодинска пещера, после с джип до върха (джиповете чакат на стоянка - 60лв беше за цял джип) и завършихме с Дяволското гърло и тролеят пред пещерата.
Точно същия маршрут беше и при нас  Grinning
Виж целия пост
# 161
Здравейте,

а джиповете до Орлово око още ли са по 10лв на човек? Преди 2-3г като ходихме не се качихме, защото за семейство 40лв са си пари. Ще ми се тази година да можем, но ако все още са такива цените - няма да стане.
Виж целия пост
# 162
Здравейте,

а джиповете до Орлово око още ли са по 10лв на човек? Преди 2-3г като ходихме не се качихме, защото за семейство 40лв са си пари. Ще ми се тази година да можем, но ако все още са такива цените - няма да стане.

Миналата година мисля, че беше 60 лв. за целия джип, но ние си бяхме отделили един ден за изкачване от Ягодина и беше чудесно. Има няколко пътеки, ние се качихме от тази, започваща от хотел Мурсал - много добре маркирана, много хора по пътеката, неприятно е само, ако е много горещо, понеже е открита.
По тази причина решихме да слезем по другата, която прочетох, че ще е през гората (започва някъде около училището в селото), но не я препоръчвам за слизане - за мене беше по-трудно слизането, на места не беше обезопасена (август 2016). Като цяло препоръчвам изкачването пеша, ако имате време за това.
По пътя за Триград е Вълчи камък, там също предлагат изкачване с джип, но него го оставихме за следващата екскурзия по тия места (надявам се още това лято).
Виж целия пост
# 163
Лаленце, можеш ли да дадеш повече информация за тези пътеки. За колко време се стига до горе и т.н. Ние ще бъдем група от 6 човека, но единия категорично отказва да се качи на джип, та най-вероятно ще се катерим нагоре пеш. Много ли е стръмно?
Виж целия пост
# 164
Лаленце, можеш ли да дадеш повече информация за тези пътеки. За колко време се стига до горе и т.н. Ние ще бъдем група от 6 човека, но единия категорично отказва да се качи на джип, та най-вероятно ще се катерим нагоре пеш. Много ли е стръмно?
Тази пътека която е до хотел Мурсал не е стръмна http://www.mursal.bg/media/djmediatools/cache/700x450-crop-90-im … ediatools_.__.jpg .Ние сме слизали от нея и се слиза бързо.Джипа докато слезе до хотела.ние ги бяхме изпреварили
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия