Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 55 776
  • 753
# 240
Pipppa, слузта е защото е раздразнено дебелото черво, от алергена, в случая мляко. Изчакай поне седмица да не ядеш мляко и ще се успокои. Важното е да си на диета и да не предизвикваш алергията с нищо.
Виж целия пост
# 241
Аз не съм яла мляко от около две седмици и така ще бъде докато кърмя. Правихме едно изследване Калпротектин,което показва при бебетата до каква степен са раздразнени червата. Нормално при бебета било до 500, а при нас е 1700 ! Много висока стойност. Гастроентероложката и педиатърката казаха, че резултатът при това изследване спада много бавно. Контрола искат след месец и половина. Предполагам, че когато утихне това раздразнение на червата и слузта ще изчезне.
Виж целия пост
# 242
Pipppa, може би действително трябва време на стомахчето да се възстанови, по мой спомен организмът се изчиства от млечните напълно след около 3-седмична диета.
Виж целия пост
# 243
Добро утро! Кърмя вече 6 месеца момчето си. Все още е изцяло на кърма, макар да е захранен от няколко седмици. В началото имах много силна струя, плачеше на всяко хранене, но се научи да се справя, след това и кърмата ми се регулира. Минахме и през стачки... като цяло обаче досега се справяме.
След като додох контекста, да премина и към казуса Grinning Напоследък ми се случва, на някои хранения, кърмата ми да слиза много бавно. Понякога дори не слиза. Най-често това се случва нощем. Знам,;че психологическия компонент е много съществен, но се получава поорочен кръг-аз го мисля, тя не слиза..и така со безкрай.

Надявам се и това да отмине. Но някой минал ли е през нещо подобно? Моля за съвет. Извинявам се за дългия пост рано сутрин Simple Smile
Виж целия пост
# 244
Напоследък ми се случва, на някои хранения, кърмата ми да слиза много бавно. Понякога дори не слиза. Най-често това се случва нощем. Знам,;че психологическия компонент е много съществен, но се получава поорочен кръг-аз го мисля, тя не слиза..и така со безкрай.
На 6 месеца вече е доста по-силен и дори да слиза бавно няма повод за притеснение - особено момчетата нямат проблеми да си смучат докато дойде. Възможно е да хапва повече (а и нощем няма от какво да се разсее и да спре преждевременно) и още да не са се настроили гърдите към новите нужди - тъй като е по-силен е трудно да забележите кога увеличава приеманото количество, защото суче бързо и му отнема по-кратко. Моят лакомник редовно искаше все повече и повече - тъкмо се регулираше кърмата, и започваше пак да не му стига.
Виж целия пост
# 245
Усещането за слизане на кърмата изчезва с времето, поне при мен беше така. Пак имаше мляко, просто не винаги усещах.
Виж целия пост
# 246
И при мен това усещане силно намаля. На моменти даже нищо не усещам.
Аз както писах, от 1-2 дена бебка на моменти започва да се ядосва като свърши първата порция и въобще няма желание да се потруди за втората. Аз я местя на другата гърда, на която отново изпапква само първото мляко и до там. Кърменето приключва. Надявам се да й стига. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 247
Позволявам си да се включа - от скромния ми двумесечен опит виждам, че в дните след скок на растежа бебето ми винаги суче само първото мляко. Тогава обикновено суче по-често. Ако кърмата се е регулирала добре и гърдите са меки, или пък суче по-често, и първото мляко си е доста хранително. Ако са твърди, първото е много водно. Старая се да не цедя, за да не засиля прекалено много лактацията, но при много колики изцеждам малко от водното и й давам другото.
Поздравления, datura_inermis, 5 години е невероятно постижение  Heart Eyes Бих искала и аз поне две-три, но с моя нервен характер не знам докъде ще изкараме. Много чета и много се старая, прекалено на моменти. Искам да попитам как да спра да предлагам прекалено често гърдата и/или да го правя по-деликатно и нежно. Бебка е вече на девет седмици, много е будна, добре наддава, от време на време има колики и разбира се много си обича и смуче ръчичките. Когато не е гладна аз упорствам с гърдата и я ползва като биберон (имаше един период, в който въобще не го правеше и излишно се бях притеснила), друг път, естествено, се разплаква. И така в резултат се случва вече да се разплаква и само като я сложа в поза кърмене. Е, не е отказвала да се храни, но тъй като прекалено често й я бутам, се страхувам насилствено да не й докарам някоя стачка. Ще ми се да се успокоя, че като я иска ще си я потърси, искам да създам по-любовна връзка, не като сега толкова натрапваща се, т.к. това изнервя и нея, и мен и в дългосрочен план ще навреди много.

Виж целия пост
# 248
Allistra, виждам знаеш си отговорите на повечето въпроси Simple Smile И аз съм нервак, но кърменето така ме успокояваше, че буквално проспах голяма част от първите години.
Ще го правиш "деликатно и нежно" ако си спокойна и спреш да се престараваш толкова. И моите гърди се ползваха като биберон и чесалка, може и да съм ги натрапвала излишно, но не забелязвам да е навредило нещо, не го мисли. Спри да обръщаш внимание дали е гъсто или водно млякото - щом бебката наддава в норма, значи се справяте чудесно и двете, няма нужда да се вглеждаш в детайли и да си създаваш излишно напрежение. По-любовна връзка - когато порасне малко Simple Smile - сега можеш да я слагаш да спи по корем върху теб когато си в полуседнало положение - не е натрапване, ще слуша сърцето ти и ще е по-спокойна, помага при колики, а и ще надуши и храната наблизо, когато започне да огладнява. На мен ми беше удобно, приятно и успокояващо, може да го правите както кожа до кожа, така и с дрехи.
Вярвай в себе си - ти си мама и всяко твое решение е правилно до доказване на противното (трудничко е, особено ако някой около теб ти обяснява, че детето ще е жадно, когато не даваш вода, или преглежда изцеденото мляко дали е достатъчно гъсто и с подходящ цвят Laughing та на бабите им подхождат подобни дейности, ти недей, моля те)
Виж целия пост
# 249
Напоследък ми се случва, на някои хранения, кърмата ми да слиза много бавно. Понякога дори не слиза. Най-често това се случва нощем. Знам,;че психологическия компонент е много съществен, но се получава поорочен кръг-аз го мисля, тя не слиза..и така со безкрай.
На 6 месеца вече е доста по-силен и дори да слиза бавно няма повод за притеснение - особено момчетата нямат проблеми да си смучат докато дойде. Възможно е да хапва повече (а и нощем няма от какво да се разсее и да спре преждевременно) и още да не са се настроили гърдите към новите нужди - тъй като е по-силен е трудно да забележите кога увеличава приеманото количество, защото суче бързо и му отнема по-кратко. Моят лакомник редовно искаше все повече и повече - тъкмо се регулираше кърмата, и започваше пак да не му стига.
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 250
Allistra, ние минахме през стачка заради моето престараване, мисля.
Иначе не знам дали скоро сме минавали през скок в растежа. Тя по принцип си суче често - на 2-2.5 часа. Но определено детенцето ни не е от ящните.
Виж целия пост
# 251
Здравейте,

кърмя от седмица, а болката в гърдите (в частност зърната) е ужасна. В момента на захапването е направо нетърпимо. Той суче, а мен ме избива на рев.
Кърмя на поискване, после доизцеждам с помпа (при изцеждането почти няма болка), измивам гърдите след кърмене със студена вода, за да облеча болката, мажа с крем Purelan на Медела и слагам еднократни подплънки. И въпреки това болката си я има.
Търся някакви съвети, че не се издържа.

Имам въпрос и за схемата на кърмене. Имаше някакви ориентировъчни количества. Първите 7 дена + 10мл на ден на хранене, а после?
Виж целия пост
# 252
Защо се налага изцеждането? Според мен то допълнително травмира зърната. Лансинох е най-препоръчваният крем, аз съм с него от първия ден на кърменето, до 2-рия месец мажех след всяко кърмене. Сега мажа всяка вечер, девойката е на 4 месеца. Не изплаквам гърдите извън ежедневния душ, защото водата изсушава чувствителната кожа на зърната и влошава рагадите.

За схемата на кърмене не го разбрах, не съм запозната.

Да допълня, кремът на Медела ползваше в родилното съквартирантката ми, на 2рия ден се обади за Лансинох и беше много по-доволна, опитайте. Наистина е ужасна болката при засукване, но ще мине, успех ви желая, не се отказвайте.

С Ваня А. изглежда сме на едно мнение, писали сме заедно Hug
Виж целия пост
# 253
Чудесно е че кърмиш! Не се и надявай болката в зърната мине толкова бързо, ще мине време и ще намалее, важното е да няма рани. Това с миенето на гърдите може да го спреш, защото само изсушава кожата повече и шанса за ранички е по-голям. Крем препоръчвам Лансинох, без отмиване, не намалява болката, просто зърната свикват по-лесно може би и предпазва от рани. По принцип е нормално да боли в началото, но само първата минута примерно, след това може пак да остане някаква болка, но много слаба. Ако боли през цялото време не е нормално и вероятно има проблем със засукването. Може да опиташ други пози за кърмене или да те погледне доброволен консултант. Подплънки си използвай, те са необходимост според мен, за да не течеш навсякъде.
Цеденето защо е? Препоръчвам да намалиш леко полеко цеденето и да го спреш, защото помпата също травмира зърната (моите посиняваха от помпата, а тя беше хубава).
За какво са ти ориентировъчни количества. Щом кърмиш на поискване и детето пълни памперси всичко е наред, вече ако имаш някакви съмнения в друг въпрос.
Виж целия пост
# 254
Здравейте,

кърмя от седмица, а болката в гърдите (в частност зърната) е ужасна. В момента на захапването е направо нетърпимо. Той суче, а мен ме избива на рев.
Кърмя на поискване, после доизцеждам с помпа (при изцеждането почти няма болка), измивам гърдите след кърмене със студена вода, за да облеча болката, мажа с крем Purelan на Медела и слагам еднократни подплънки. И въпреки това болката си я има.
Търся някакви съвети, че не се издържа.

Имам въпрос и за схемата на кърмене. Имаше някакви ориентировъчни количества. Първите 7 дена + 10мл на ден на хранене, а после?
Болката ще е така още известно време - в началото и моето ми приличаше от време на време на динозавър само като си отвори устата и се засили към зърното. За да обликчите положението, кърмете с едната гърда 2 до 4-5 часа (1-2 хранения), през следващите давайте другата и така редувайте. Аз цедях през деня и за едно от вечерните кърмения давах с шише през по-болезнените периоди - допълнително увеличава почивката за гърдите, ако се съгласи човечето, разбира се. Подплънките ми дразнеха зърната, вкъщи слагах тензух(по-фин,не от онзи, който прилича на мрежа за насекоми Simple Smile )
Не мерете милилитрите, всяко дете е много индивидуално, а и приема различно количество на различни хранения - щом кърмите на поискване не е от съществено значение, когато огладнее ще си поиска. Ако наддава в рамките на нормалното (дори да е към минимума за възрастта), всичко е наред. Това го казвам, като човек, който също имаше около седмица в началото вманиачено мерене на беб при всяко хранене  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия