Искам да кажа ... (91)

  • 74 197
  • 756
# 465
Дами, съгласна съм с всичко и всички. Защитавам си правата, закрилям си децата, глезя ги (това никъде не е забранено). Аз съм човек на действието. ММ понякога ме спира.
Случаят с нашето училище е съвсем различен и има привкус на индийска сапунка с турски актьори.
Искам да видя до понеделник отношение. Давам срок на нея(на първо място), после на себе си. Искам да видя дали госпожата ще се опита да залепи чашата. Дали нещо я е трогнало, дали има желание за промяна.
ММ още днес искаше да отиде до директора и да поговори. Ще действаме в понеделник.

Виж целия пост
# 466
Мария, хубаво е още днес да се срещнете с директора и да си входирате писмения сигнал (жалба).
Действията след подобни случки трябва да са незабавни.
Изобщо не чакай да гледаш какво ще прави госпожата.....ще е "добра" до следващия път. Гаранция.
Виж целия пост
# 467
И аз съм на това мнение, в такива ситуации не е хубаво да се чака или пък изобщо да не се реагира.
Дано детето не го е приело много навътре, много са чувствителни на тази възраст  Hug

Кристин, ще стискам палци.

А аз съм много щастлива, за нещо дребно, което няма да ми промени ежедневието, но ме кара да се чувствам приятно  Laughing
Виж целия пост
# 468
Заставам зад последното изречение на Веси PeaceПодобни "учители" не се променят.Имам колега заради когото много ученици не са завършили.
Стиснете по един палец и за моята дребка Grinning
Виж целия пост
# 469
Mariq послушай всички ни,промяната ще е от ден до пладне.
Стискам палци на всички нуждаещи се.
Руми,дребните радости правят живота приятен.
Аз се разходих до близкия магазин.
Бабичките на кафето ме обсъдиха подобаващо зад гърба.Обърнах се,усмихнах им се и им пожелах приятен ден.Горките,зяпнаха и с половин уста ми отговориха.
Най-обичам да затапвам с доброта и усмивка такива. Но лошото отношение на приятели и познати,много ме сдухва.
Виж целия пост
# 470
Давиз, и какво ти коментират, че си се прегърбила от болка ли ooooh!
Виж целия пост
# 471
Давиз, и какво ти коментират, че си се прегърбила от болка ли ooooh!
доколкото успях да чуя,едната вика:Тая лехуса пак е лежала по болници.Майка и се скъсва да работи,тя ходи като баба.Защото ходех бавно. Grinning
Виж целия пост
# 472
Проблемът е, че забавянето на пускането на сигнал обикновено носи негативи точно за този, който го пуска. Винаги започват съмнения и коментари в истинността на случката, и че нещата не са сериозни, щом са "от миналата седмица"... Но спирам да коментирам казуса, защото mariat явно е взела своето решение и го заяви съвсем недвусмислено.
* * * * *

Забравих да кажа "Здравейте"  Simple Smile
Отсъствах от форума, по сбор от лични причини, повечето от тях - приятни. Сега съм тук, поне през есенно-зимния сезон се надявам да ви следя по-редовно.
Опитвам са да "вляза в час" с темите и събитията, но трудно - толкова много неща има за изчитане, че едва ли ще успея. Затова ако може някоя добра душа да обобщи най-интересните и актуални събития, които съм пропуснала (може и на лични), ще съм много благодарна. Виждам, че липсват едни знакови фигури, че са се завърнали други... Осветлете клюкарската любознателната ми душа, моля  Laughing
Виж целия пост
# 473
доколкото успях да чуя,едната вика:Тая лехуса пак е лежала по болници.Майка и се скъсва да работи,тя ходи като баба.Защото ходех бавно. Grinning
То нали е по избор егати... До къде стига човешката нетолерантност...
Виж целия пост
# 474
Това ме спира да действам още днес. Искам да изчакам, да видя.

Съвет от мен: недей да изчакваш. В случая дори не става въпрос за това, дали учителката ще бъде "озаптена", а вие като родители - удовлетворени от това, че сте задействали "машината".
Става въпрос, че показвате на детето няколко неща:
- че никой няма право да му посяга, независимо дали е учител или друг по-високо поставен от него в йерархията човек;
- че мама и татко го защитават и застават зад него и зад справедливостта; че когато е прав и невинен, е ЗАЩИТЕН;
- че в случай на проблем, той се решава според закона - оплакване, жалба, и т.н. а не със съглашателство, пиене на кафе и замитане под килима.

Познати са ми тези колебания, разбирам ги. В първи клас синът ми имаше проблем със съученик, чиито родители нехаеха и не обръщаха никакво внимание. Впрегнах цялата машина - класна, педагогически съветник, директор, инспекторат... Отне ми време и нерви, но имаше ефект, а и детето ми получи много ценен урок - че когато си прав, и истината е на твоя страна, трябва да се бориш, независимо от последствията. Вярно, проблем със съученик е едно, с учител - съвсем мааааалко по-различно, но примерът за детето е безценен, като житейски опит и като начин на функциониране на семейството - също.

Според мен децата ни трябва да имат самочувствието да отстояват правата и достойнството си, независимо дали става въпрос за учител, или по-нататък в живота - интимен партньор, началник, и т.н.





Абсолютно съгласна съм с този пост и най-вече с последното изречение.
И аз цял живот повтарям на моите, че никой няма право да ги обижда, да им крещи, камо ли пък да ги удря. Независимо от положението - служебно, социално и т.н.

Ще стискам палци на Кристин.

Току-що докараха претапицираните дивани, много съм доволна от работата на тапицера. Единственият кусур, ако може така да се каже, е че по друг начин си представях десена - от парче плат 20х30  см явно не съм могла да добия представа как ще се развие десена на по-голяма площ, та сега трябва да се пренастроя. но мъжът ми, който не е виждал мострата, хареса много диваните. Аз очаквах да е малко по-светличко, но не би. Сега ще се утешавам с това, че пО няма да личи, като се изцапа.  Joy Но може да се пере абсолютно всичко, защото е с ципове - а това ми беше най-задължителното условие.
Утре чакам новата кухненска мивка с оцетник Joy Знам, че е невероятно, но така пишеше в каталога - "кухненска мивка с две корита и оцетник".
Ще трябва сега да мисля място за олиото Joy Joy
Виж целия пост
# 475
Бърдс, добре завърнала се!  Hug
Аз не съм много по резюметата, така че сигурно друг ще направи разбор.
Виж целия пост
# 476
 Hug

Идвам само да кажа Здрасти. Тия дни не знам къде съм, имам работа, решавам листовки, събираме багажи..  ooooh!

Кристин, късмет!

mariat .. не знам какво да кажа, освен че аз нямаше да съм мила и любезна, да не кажа никак!!

Зузанка за пореден път се убеждавам колко лоши са хората, пък било то и "мили бабки". Пожелавам ти здраве!! И да си над нещата! С усмивка!!


Четох едно много приятно интервю с Белослава в сп.Ева (има го онлайн, който има интерес), и интервюто завърша със следния абзац, който все едно аз съм писала:

„Дядо ми, таткото на мама – продължава Белослава, – казваше: „Хубаво е навсякъде, където не си.“ Тоест всички искат да бъдат някъде другаде, мислейки си, че там е невероятно, храната е по-вкусна, слънцето свети по-ярко, цветята са различни. Но където останеш за по-дълго, битовизмът те догонва, защото трябва да се бориш всекидневно. И разбираш, че животът е един и същ. Ако си другаде, там няма да ги има приятелите ти, спомените ти, старите улици, любимата храна. Как да се чувстваш щастлив? Аз не мога да се чувствам щастлива никъде другаде. Хубавият живот не зависи от това къде си, а как можеш да си направиш света така, че да се чувстваш добре.
За мен в живота където и да боднеш, има какво да поникне. Всичко ми е интересно. Но истината е, че щастието трябва да си го избачкаш, и аз знам това. То е плод на много труд, на много обич, на добри взаимоотношения, добра храна, хубави книги, на хубаво вино, на постоянство. И най-важното е да не се отказваш. Това е моята формула за щастие.“

Отивам на вътрешен изпит, на листовки в 15ч днес, моля ви стинете ми едни палци, ако се сетите... Толкова години я отлагам тази книжка.. омръзна ми цялото семейство да ми дудне и да се чувстам едва ли не длъжна.. Иначе искам да шофирам.  Crazy Просто не искам да ми дават зор!
Виж целия пост
# 477
Аз не съм много по резюметата, така че сигурно друг ще направи разбор.
Няма да мога да помогна точно днес! Иначе бих го направила с удоволствие.
Светалчо, честито!
Почвам по- силно да стискам палци за всички нуждаещи се!
Виж целия пост
# 478
Стискам палци на всички.

Бърдс, добре завърнала се.

Аз се радвам, че седмицата свърши. Много беше натоварена. Не си спомням оплаках ли се, че ме "повишиха". Повишението се състои, че ми дават работа, която е за поне две нива над моето, но заплатата си остава същата  Mr. Green. Ако ми дойде много нагорно ще мисля какво да правя.

Мен ме няма по резюметата, ще чакаме Мария да го направи като може.


Виж целия пост
# 479
Да са живи и здрави имениците, ако има такива и стиснати палци за всички, които имат нужда! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия