Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 678
  • 743
# 570
ами ние почнахме по-"дебели" - 2900 г. Явно вървим фини Simple Smile
Дени, какви количества АМ изяждахте на 4 месеца? Ние ядем различно ...по 140, 160, 180 до 200 /преко сили понякога/ 5 пъти на ден...
Виж целия пост
# 571
И ние сме от дребничките - на  3 месеца и 3 седмици бебка беше 5600гр. и 61см. Също стартирахме от 2900гр. При нас и кърменето като цяло е проблемно, но не знам дали просто това не е нашият темп на растеж. Децата не са по калъп Peace
Виж целия пост
# 572
във връзка с яденето и друго да попитам: в последните дни докато храня бебето /на АМ сме/, изяжда част от него, спира, изпъва се като струна, изчервява се и започва да реве. Успокоявам го, уригвам го и пробвам пак с шишето и само като го доближа и започва пак да плаче и не иска, а според мен не се е наял. Понякога го залъгвам да си дояде, но рядко. Чудя се в млякото ли е проблема /досега 4 месеца не сме имали проблеми с него/, венци ли го мъчат или нещо друго, колики вече няма newsm78
Виж целия пост
# 573
ами ние почнахме по-"дебели" - 2900 г. Явно вървим фини Simple Smile
Дени, какви количества АМ изяждахте на 4 месеца? Ние ядем различно ...по 140, 160, 180 до 200 /преко сили понякога/ 5 пъти на ден...

Винаги е ядял еднакво количество на всяко ядене . Изяжда си го докрай и мрънка за още.  На 4 месеца ядеше по около 150гр, към края малко преди да стане на 5 месеца го увеличихме на 180 гр. (толкова си пише и на кутията с препоръчителните дози), даже за след 5 месеца пише 210.
По принцип има една универсална формула ползвана сред педиатрите и почти всички хора - броя на месеците + 100, т.е. на 3 месеца 130, на 4 месеца 140, на 5 месеца 150 и т.н..... Но на нас тези дози винаги ни бяха малки...
Сега яде по 190-200. 

И при нас има разни периоди в които ръмжи и се сърди и приревава както си яде, опъва си краката, рита, маха с ръце направо ми се кара и ми удря ръцете , шишето....  Забелязала съм че това май го прави когато е преуморен и много му се спи, или ако е прегладнял и обикновено към края на шишето вече се е успокоил и затишил, т.е. или е утолил глада или е започнал да придремва докато яде ако е преуморен...
Виж целия пост
# 574
във връзка с яденето и друго да попитам: в последните дни докато храня бебето /на АМ сме/, изяжда част от него, спира, изпъва се като струна, изчервява се и започва да реве. Успокоявам го, уригвам го и пробвам пак с шишето и само като го доближа и започва пак да плаче и не иска, а според мен не се е наял. Понякога го залъгвам да си дояде, но рядко. Чудя се в млякото ли е проблема /досега 4 месеца не сме имали проблеми с него/, венци ли го мъчат или нещо друго, колики вече няма newsm78
Абсолютно същата е ситуацията при нас от около десетина дни, сто процента е от зъби /или поне дразнене на венците/
За кг ние онзи ден на 5месеца ни изтеглиха 6680 и 67см. Намерих си картончето от каката и за тези 5месеца вървят с до 50гр и 1см разлика  Mr. Green
Ох много ми е смешен горкия - като един Айнщайн е - мега рошав и е почнал да се плези  Crazy
Виж целия пост
# 575
Преди 2 месеца моето човече направи същото,и мислих че е от млякото,а то се оказа че храненията му са били повече,като махнахме едното хранене всичко се оправи!От тогава се храни 5 пъти.Вие колко пъти ядете?
Виж целия пост
# 576
Здравейте на всички момичета Simple Smile
По моя инициатива преди месец направих режима на сина ми на около 4ч 6 пъти на ден с цел да прояде, защото на 3ч ядеше между 80 и 135 мл. Получих желания ефект прояде за 2 дни. Ядеше средно 160мл 6 пъти. Обаче когато тези дни го заведох на контролен преглед при доцентката с предложения да му махна 6 хранене и да си е на 4 часа тя реагира много лошо! Понеже малкия има и тих рефлукс с който се борим. Каза че рефлукса ще се влоши и 170 мл и много за коремчето на бебе на 4 месеца!!! Каза веднага да го захранвам, а млякоти макс 140 по 6 хранения на 3ч ако искам рефлукса и коремчето на бебо да се оправи!!!!! Сега свикваме с режима и е без храна от 21 до 6ч!
Късмет и поздрави от нас Simple Smile
Виж целия пост
# 577
А за самите ни хранения той е на периоди сега хич не са спокойни бута шишето понякога мрънка реве извива се назад и обикновено след това се изаква и мирва, но не си дояжда Grinning
Виж целия пост
# 578
Храненията са ни 5 за деня.
Вече хареса тиквата та на обед давам и малко тиква ще продълкжа с морков / картоф /и така и следващите зеленчуци...
След два дни навъшва 5 месеца и тежи 8.600 70 см
Виж целия пост
# 579
Ние сме на смесено хранене , но от две седмици моята хитруша отказва сухото мляко . Първо и давах добавката и след това сучеше и обратното съм правила. Сега само иска кърма и трудно я карам да изпие 60 г от сухото . На 4 мес. сме и тежи 6850 г все пак си наддаваме с по 6-700 г месечно. Искам да попитам за косичката , сега много и пада и отстрани много оредя  , имали някой със същия проблем  newsm78
Виж целия пост
# 580
Нашата косичка също падаше доста и милата ми беше оплешивяла доста, но сега сме в период на растеж  Grinning
Да ви се оплача, бебка не е акала вече втори ден, само на кърма сме, никога не й се е случвало това. Преди си акаше по няколко пъти на ден, сега какво стана незнам, първо й беше позеленяло малко акото, сега никакво го няма.  newsm78
Виж целия пост
# 581
На 4 месеца беше 6500, 62см. Не знам дали е "къса" за това тегло.  Laughing
На 4,5месеца вече се обръща на от корем по гръб и обратно.  Mr. Green Трудничко става още, но задобрява.
Яде по 110-140 мл 5 пъти на ден + 2 нощни хранения пак по толкова.
Виж целия пост
# 582
Нашата косичка също падаше доста и милата ми беше оплешивяла доста, но сега сме в период на растеж  Grinning
Да ви се оплача, бебка не е акала вече втори ден, само на кърма сме, никога не й се е случвало това. Преди си акаше по няколко пъти на ден, сега какво стана незнам, първо й беше позеленяло малко акото, сега никакво го няма.  newsm78

                   
И при нас беше така , но и направих клизмичка и веднага се изходи , след това пак така не ака 2 дни и отново и направих . Повече не съм правила и започна по веднъж на ден , а сега вече по 2-3 пъти си ходи.
Аз ползвах мострена клизма , пишеше , че е за веднъж но я направих на два пъти , като след първия хубаво я измих . Много съм доволна от резултата. Клизмичките са на Melilax  Simple Smile
Виж целия пост
# 583
Vilibebe83 това за косичката не е проблем при всички бебенца е така, капе първата косичка и расте нова. Нашия юнак отзад оплешивя.
Виж целия пост
# 584
Мисля че за запек става въпрос, ако бебето не се изхожда от три дни нагоре. Според мен бебето ти усвоява кърмата на 100% и са му излишни клизмите,които му правиш, но пък всяка мама си знае кое е най—доброто за нейното бебе Simple Smile

А моята бебка се храни с АМ, но от край време яде, когато ѝ падне—през час, два, три, до през пет 😬, а количеството— винаги различно и никога досега не повече от 120 мл (е само веднъж) направооо не знам с това нейно хранене, все ми се вижда, че яде малко, а на четири месеца беше 7200 кг. 66 см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия