Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 55 222
  • 738
# 375
 Добро утро и от мен,мами Blush
Аз пак не мога да спя като хората,въртя се ,будя се по 100 пъти ooooh! Днес ще изпера дрешките на бебето,ще ги изгладя и подредя по шкафчетата.
По-нагоре някоя мама бебе писала,кога се спира Аспирина-аз никога не съм го пила и нямам представа кога трябва да се спре.До скоро пиех Магнерич,но понеже знам,че в 9-тия месец се спира,реших да го спра.Иначе (да чукна на дърво) нямам някакви неразположения,само дето ми се пишка честичко.А за контракции-никога до сега не съм усещала newsm78 Наблюдавам обаче следното-корема ми много порасна последния месец,ако продължава да расте с тея темпове,ще заприлича на огромен балон hahaha Прави ми впечатление,че хората по улиците ми се взират в корема,може би и на тях им се струва голям Joy 
Виж целия пост
# 376
Zaiche, и на мен ми спряха аспирин протекта точно в края на 34 седмица. Сега чакам желязото и магнезия кога ще ги спрат, че началото на седмицата доки каза и тази седмица да си ги пия (36 съм).
Гони ме в момента някакво суеверие...Не ми се иска да си приготвям чантата за болницата, май съм купила почти всичко, без сутиен, но искам да си изчакам планираната дата за секцио!  Simple Smile
Аз съм хремава от понеделник, ех, ужас е! Единственият плюс на ситуацията е, че нямам апетит и хапвам, когато стане време за съответното хранене, та тази седмица не съм качила тегло! На +10 съм, така че се надявам максимум още 1 или 2 кг до края на месеца. Или пък да си остана толкова Simple Smile
Виж целия пост
# 377
момичета, с какво сте планували превозването на бебо до вкъщи след изписване - всички ли са си взели/ще си вземат кошница за кола? Чета различни мнения за превозването им в кош за новородено и не ми е много ясно дали е възможно(и позволено).Имаме намерение да купим специални за кола, но мислихме по-натам, стига да можем при изписванито да ползваме тези които купихме с количката (водят се зимни). Какво мислите по въпроса?
Виж целия пост
# 378
Мен ми дадоха столче за кола, затова ще го ползвам него. Аз пък още нямам количка, ще купувам като се приберем от болницата Simple Smile
Виж целия пост
# 379
момичета, с какво сте планували превозването на бебо до вкъщи след изписване - всички ли са си взели/ще си вземат кошница за кола? Чета различни мнения за превозването им в кош за новородено и не ми е много ясно дали е възможно(и позволено).Имаме намерение да купим специални за кола, но мислихме по-натам, стига да можем при изписванито да ползваме тези които купихме с количката (водят се зимни). Какво мислите по въпроса?

Аз лично купих количка която върви в комплект с кош за новородено за автомобил, но моя приятелка която роди през Септември ми сподели че е доста неудобен за бебето ( поне при нея ) за това реших да ползвам зимния кош на количката, не мисля че ще има проблем за едно превозване
Виж целия пост
# 380
Здравейте, бъдещи мами! И аз накрая да се включа и да споделя Simple Smile киселините ме почнаха, когато не съм яла. Ако хапна нещо и спират, но е някакъв кошмар. Както беше в първия триместър - трябва да се хапва на всеки 2-3 часа по малко явно.
Открих възглавницата за бременни - спането с нев ме спасява и така поспивам. Иначе имам болки в таза и кръста и съм много схваната, а спя сам настрани - то е ясно Simple Smile
Лекаря каза, че бебка е 2,5 кг, а имам още цял месец до термин...не ми се мисли коооолко голям е тумбака ми вече Simple Smile едно е да го гледаш в огледалото, друго е да забележиш хората как те оглеждат Simple Smile

Относно превозването на бебо от болницата - казаха ми, че е задължително да има кошница за кола или т.нар. столче за кола за новородено. И в този ред на мисли - имате ли планове вече за изписването? С какво ще облечете декемврийчето отгоре? Само с одеалце? И за почерпка на лекаря и екипа в болницата? В болницата, където ще раждам, има заличка за изписването - с диванчета и столчета, за снимки е много готина. И се чудя какво да занесем....

Другото което мъдря е почерпката на фамилията - мааааалко не ми се ще да ми се изтърсят всички в нас след болницата. Аз сигурно няма да знам на кой свят се намирам... Много се чудя.
Виж целия пост
# 381
Аз си взех кошница за новородено за кола,  но я разглобих и подложих одяло вижда мисе тсхрде седящо да е бебето в нея,  но то и в сгомаха е сгънато и нали уж са одобрени от разни комисии.
Виж целия пост
# 382
Относно почерпката, една мама имаше идея мъжът и да черпи фамилията и който иска, докато тя е в болницата. И мен ми хареса идеята! И без това в тези студени месеци да ми идват вкъщи с всякакви вируси,  Crossing Arms
Виж целия пост
# 383
За изписването и аз имам столче за кола,та с него ще сме.Иначе за дрешки ще е с боди,гащеризон и отгоре с космонавт.
denitsayord,аз открих възглавницата преди месеци и си спя без проблем-много ми е удобна!  Laughing Е,тъй като спя настрана,обръщането ми е като на слон-бавно и тежко,но важното е,че спим.  Joy
За болницата и аз се чудя какво да нося за почерпка.За вкъщи изобщо не искам да ми се събира никой,че само до гости ще ми е.А и с тези вируси...не,благодаря!ММ да си ги черпи някъде навън. Simple Smile
Виж целия пост
# 384
Да, явно е по- добре да се черпят, докато сме в болницата. Нещо такова ще измислим. И аз за вируси се притеснявам пък и искам първите дни да не ни седят на главата, докато влезем в крачка с бебка и новото ежедневие.
А за почерпката за екипа в болницата - мислех две кошници да направя - една за лекаря ми и една за останалите в отделението - със сладки и соленки. А за лекаря си мислех кошницата да е с хубаво шампанско и сладки - празници идват и винаги е добре да имаш бутилка хубаво шампанско. И понеже съм си control freak - ще се опитам предварително да организирам тея неща Simple Smile

Виж целия пост
# 385
Вкарахте ме в размисли пак с тия кошове за кола, с 2 бебета не стига всички разходи ами сега и кошове ако трябва да търсим да купуваме... Rolling Eyes
За почерпката в болницата мисля че ще реша как да действам след като видя как се държат и доколко съм доволна от отношението и престоя. Ако си заслужат парите, които им давам (при положение че ще съм в частна болница) по една кошница с вино и лакомства за лекаря и персонала мисля че е добре. А за почерпки вкъщи и събиране на роднини изобщо не мисля, според мен и майка ми ще ми дойде в повече след раждането камо ли други роднини Wink ММ сигурно ще си викне хора да почерпи докато аз съм в болницата, после ще ми трябва спокойствие и бих приела само майка ми да е около мен освен ММ.
Възглавницата наистина е нещо, което ме спасява нощем и знам че после е много удобна при кърменето, така че си заслужава парите.
Виж целия пост
# 386
Още не съм сигурна относно коша за кола, но съм склонна да вземем. Вижда ми се удобен и практичен.   Peace
Относно почерпката в болницата - сигурно ще направим, но преди това бих искала да се запозная с това дали е прието да се прави тук. На 21.11 сме на планувана дискусия за раждането, на която ще съставим и план за раждане, та понеже ще ни я води български лекар, ще попитам дали е ок.
Иначе ММ сигурно ще почерпи приятели тук, докато с Беб сме в болницата, но вкъщи - и аз мерси.  Naughty
Все пак ще се радвам да ги събере, защото са все готини хора, а и при нас няма да дойде никой от близките ни и това ни тежи и на двамата, да си призная.   Confused

Да се оплача - с такъв ужасен гърлобол съм, носа тече, синусите също не са ок. Днес изобщо не съм излизала. Няма и да го направя. Лекувам се с цитруси, клеева тинктура, топли напитки, йогурт с пчелен прашец, мед. Смучам и билкови бонбони.
Дано да помогнат. Иначе ще ходим на лекар. Пфу, тъкмо излекувах ММ.   ooooh!
Виж целия пост
# 387
Здравейте и от мен,мамчета  Hug Много неща сте обсъдили,браво на вас Simple Smile
Аз съм в края на 35 г.с. всичко е купено и е при нас.Всичко е изпрани и изгладени.Прах взех на Тео бебе лавандула....страхотно мирише.И аз няма да ползвам омекотител,тъй като знам че не е хубаво да има много миризми. Има бебчета дето се изпробват от крема за след бръснене на таткото.
За болницата багаж няма да стягам. Нощници не дават да се вкарват първите 24 часа,а за два дни там да давам пари не ми се ще. Дрешки за децата пак се ползват от болницата. Трябва ми само превръзки,памперси,козметика за мен и чехли. Но ММ,каза да не се притеснявам,ако ми потрябва нещо ще го докара.
Mary90 кошчето ни пристигна, сглобихме го веднага изпрах и изгладих всичко и по него. Поръчах си да ми ушият чершафчета за него и за коша за новородено.
Чакаме само човека да реши да излиза,никой няма търпение вече...още мъничко Simple Smile
Май е това от мен,хубава вечер на всички
Виж целия пост
# 388
Относно омекотителите, аз съм твърдо против, алерголожката ми е забранила също(дъщеря ми е с астма) и за бебето не мисля да ползвам. Иначе прах си взех пак Сано Максима, от него съм най-доволна аз.  Simple Smile

За столчетата за кола съм твърдо "за"  Simple Smile , те са точно за безопасност на бебето и не бива да се подценяват, коша за новородено(поне моя) няма как да се обезопаси с колани и при една катастрофа не дай си боже ще хвръкне с бебето барабар, разбира се всеки си мисли, че на него няма да се случи, но стават такива неща и по-добре да се вземат мерки, отколкото после да се съжалява. За момичетата в чужбина няма опция така или иначе, за там знам, че без столче за кола не изписват бебетата. В предната ни отчетна на едно от момичетата негова приятелка кърмела бебето в колата, когато отзад ги блъска силно друга кола, били са без колани и двете хвръкват напред и се удрят в предното стъкло. Не ви пиша всичко това, за да ви стряскам, а за да си имате едно наум, че никой не е застрахован от нищо и безопасността е на първо място. Peace

Feeling, за гърлото на мен много ми помага джинджифил с мед, пробвай ако искаш и бързо да се оправяш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Гануша, много благодаря за споделената информация!     bouquet
За джинджифила не бях сигурна дали може. А тъкмо вчера попаднах на рецепта за домашни джинджифилови бонбони против гърлобол и като цяло за повишаване на защитните сили на организма. Понякога имам чувството, че затъпявам с тази бременност.   Embarassed

Цитат
За момичетата в чужбина няма опция така или иначе, за там знам, че без столче за кола не изписват бебетата.
С това изобщо не бях наясно, много полезно ми беше да разбера!    Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия