Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 55 222
  • 738
# 405
За шишета съм взела авент за плюс 1месец, и едно за новородено ако се наложи в последствие ще взема още. Козметика избрах първоначно на Хип.
Браво на мамите да им растът бързо бебоците.
А за аспирина се пие при проблем с кръвоснабдяването на плацента.
А за мамите които избраха сгъваеми кошари каква марка харесахте. Аз харесах Чиполоно Бела.
Виж целия пост
# 406
Добро утро и от мен. Не мога да ви изчета  Laughing. Аз вече имам уговорка с лекар за раждането и съм спокойна. Някой да има наблюдения върху секцио със спинална упойка? За сега се спряхме на този вариант. За праха за пране аз купих Персил, към средата на седмицата ще докупя каквито дрешки ми трябват и започвам с прането и гладенето.  За изписването ще купувам доста почерпки май. Една ще ми трябва за екипа и двамата лекари, които спасиха бебенцето ни, една за гинеколожката, която ми води ЖК, защото е чудесна, много съм доволна от нея и евентуално за болницата, в която ще раждам, но за там има време още. Мъжът ми от сега обяснява какъв купон щял да направи, само да сме живи и здрави, много се е ентусиазирал, но навънка, в нас съм му забранила да влизат хора до 40 ден от раждането, само родителите може да идват. Не го направих от суеверие, на 20 ден сигурно ще сме навънка, но така поне няма да се изреди цялата рода и ще имаме спокойствие  Wink На изписването ще дойде той да ме вземе с моите родители, за неговите незнам дали ще идват, колкото по - малко хора, толкова по - добре.
Деси какво се случи при теб, чакаме новини  Hug
Виж целия пост
# 407
Добро утро!  Simple Smile

Първо, браво на двете мами! Нека са здрави и щастливи и те, и бебчовците!     bouquet
Деси, как си? Вярвам, че всичко ще е наред!   Hug

Относно килограмите, много нетактично ми се стори, когато по телефона някои от близките ми ме попитаха съвсем директно колко съм качила.  Shocked  Не, че няма да отговоря, но не ми се струва много мило да задаваш такива въпроси на бременна. Още повече, когато знам как се коментира после. Жената на братовчед на ММ роди скоро и през цялата бременност, шушукайки се коментираха килограмите й.   Crossing Arms
Иначе, 8 кг. съм качила до момента, като за първите 4-4.5 месеца от бременността бях свалила -5 кг.
Относно шишета и залъгалки, аз съм се спряла на NUK.
Снощи и при нас не беше спокойно. На няколко пъти силно ме заболя коремът около и отстрани на пъпа. Болките бяха като пробождания от игли, но по-силни. Добре, че в крайна сметка престанаха и спах нормално.
Виж целия пост
# 408
Леле,Деси,като те прочетох,изтръпнах Praynig Дано всичко е наред bouquet
Много се зарадвах за близначетата на Триангъл и Пингвинче bouquet
Момичета,скоро в темата ще настъпи истински бебевалеж baby_neutral
Аз днес съм на среща с акушерката,дано всичко е наред
За шишета,поръчах комплект на Philips Avent.Хубав ден Blush
Виж целия пост
# 409
Деси, стискам ти палци! Вярвам, че всичко е наред с вас! Момичета, аз тръгнах от 46кг., всъщност съм + 20, знам обаче, че после ще ги сваля. Вече искам да го гушна този бебок и да се почувствам нормално. Уморявам се толкова бързо, от 2 дни получавам крампи, с контракции съм от началото и т.н Харесва ми много обаче, когато мъника лекичко мърда в мен! Simple Smile Тогава си го галя и ни е много добре Simple Smile
Виж целия пост
# 410
Ох, сладурки, и аз искам много да раждам вече... Накрая е най-тежко. Пък и аз искам вече да си я гушкам "на живо" бебинката.
Деси, стискаме палци. Целувки на всички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 411
Моля, моля, без предреждане!  Heart Eyes
Аз тези дни влизам в 9 месец, та мислех да съм от първите към края на месеца със секцио, но колко ли майчета ще ме изпреварят Simple Smile
Шишета си взех на МАМ! Харесва ми, че се разглобяват напълно. От тях има и положителни и отрицателни отзиви, та ще видя как са!
Да, както Бобка каза аспиринът не се пие от всички и по-добре да не са ви го предписвали!
Askata, аз си мисля, че секциото е най-добре с епидурална. Нямам поглед върху нещата, но доколкото знам в Щерев така го правят. С пълна упойка не бих желала, бих искала да си видя и чуя бебка!  Hug
Feeling, и аз се дразня като ме питат колко кг съм наддала. И то дори сестра ми, това и е един от основните въпроси!!! Е, аз съм +10, не е много, аз си бях с нормално телосложение, с доки коментирахме, че около 6 кг си отиват с раждането! Имам усещането, че някои хора искат да ме видят дебела  Mr. Green Е, няма да им се получи hahaha А пък сега с тази настинка от последните дни, поизгубих апетит и не съм качвала хич от седмица и нещо.
И аз трудно спя, докато не ми се отпуши носа не мога да заспя, а с този Стеримар не е лесно, той е само вода с морска сол Sad И после често се будя, че беба натиска всичко Simple Smile
При мен ако беба реши да се измести нанякъде сме в голям екшън. Последните дни като се размърда, се хващам за корема, и го държа здраво, защото така се размества всичко, все едно ми правят безкръвна операция Simple Smile Не боли, но дърпа и опъва на всякъде, явно квартирантката е все по-силна, а аз без сланини, няма какво да омекоти движенията и. Ох, само да е здрава! И всички останали бебчета! Честито на Триангъл и Пингвинче bouquet
Виж целия пост
# 412
Термина ми е на 01.12 но на бебчо не му се чака приеха ме, контракциите са на 7 минути но разкритие все още няма. За сега изчакваме със системите ..
Виж целия пост
# 413
Може ли да се удържи положението или са решили ,че ще раждаш ? Късмет,стискай зъби всичко ще е наред, докторите ще те наблюдават  bouquet
Виж целия пост
# 414
Термина ми е на 01.12 но на бебчо не му се чака приеха ме, контракциите са на 7 минути но разкритие все още няма. За сега изчакваме със системите ..
Деси, добре че писа да се успокоим, че си Ок. Пак хубаво, че са те приели да си спокойна,  аз знам че те връщат в повечето болници ако нямаш разкритие и контракциите са над 5 мин. Тръгнало ли е раждането, какво казват или ще те налеят с магнезий и мислят да те пускат?
А ти беше писала, че не усещаш и подготвителни контракции по принцип, как се усещат тези родовите? Аз и може би други момичета, които имат подготвителни все се плаша, че няма да различа истинските и момента, в който трябва да тръгна към болницата...
Стискам палци всичко да се развива нормално и възможно най-безболезнено при теб, дръж ни в течение:)
Виж целия пост
# 415
Всичко ще е наред, Деси, спокойно, щом сте в 37-ма седмица, няма проблем да се раждате. Стискаме ти палци и се молим за теб. Кураж  Heart Eyes
Виж целия пост
# 416
Деска, всичко ще е наред! В добра седмица си, докторите у нас си разбират от работата и колкото и да ги плюят, смятам, че за раждане и задържане на бременост са супер адекватни и загрижени! Стискаме палци за леко раждане, ако е дошъл момента!  Praynig
Виж целия пост
# 417
Деси, успех и леко раждане, ако е тръгнао вече. Стискам палци всичко да мине леко и гладко.

За шишетата - на мен ми подариха комплект на Авент, имам и едно на Медела от помпата за кърма. Мисля да купя обаче и едно стъклено, предпочитам да е стъклено.

За прах за пране - взех ето този https://www.baby.store.bg/p156665/techen-perilen-preparat-opakov … a-ot-1500-ml.html

Взех и антибактериален препарат като допълнение към прането https://www.impresan.de/en/products/impresan-hygienic-fabric-softener-sensitive/

Не мисля да ползвам омекотител.
Виж целия пост
# 418
 Момичета да питам един страничен въпрос. Тъй като днес е задушница , може ли да консумираме това което се раздава докато сме бременни? Въобще не съм на наясно... newsm78
Виж целия пост
# 419
Деси, силно стиснати са ми палците! Всичко ще е наред, не се съмнявай!       Hug

Helios13, и на мен ми се струва, че някои на дебелеене разчитат   Mr. Green  , ама каквото-такова. Wink

Мен докторът тук ме върна седмица назад последния път и като нищо мога да премина и към януари. Остава ми само Беб да е здрав и да видим какви ги е намислил.   Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия