КГБ - клуб на готините баби 172

  • 63 283
  • 733
# 210
Леле, какви сте ми ранобудни. Жабче, Фури, Яне, Фло  Hug
Честито да е името на всички, които празнуват днес. Живи и здрави да сте! Весел празник днес и наздраве  bouquet


Виж целия пост
# 211

Добро утро ! Приятен ден


Честит Димитровден ! Някога на този ден строителите “зазимяваха” работата си и се отдаваха на домашни дейности

Честит имен ден на Фурийчето , Дидимити , Дидия , именниците на Луси ! От сърце пожелавам много здраве , щастие ,късмет да са обичани и да обичат и да се сбъдват всичките им мечти
Виж целия пост
# 212
Добро утро !
Рано сте ранили Simple Smile
Честити да са именниците Дидиа Фурийка и двамата Митковци на Луси!
Бъдете живи и здрави,много щастливи,обичани и винаги усмихнати и в прекрасно настроение!Много успех и късмет във всичко!

Дидимити светла памет на момчето ти Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Колега Фло и аз съм на тръстиката ако имаш нужда от помощ звънни на скайпа за да я скалъпим програмата.Вече съм в час добре че голямото дете ми помогна специалиста само вика тук натисни там и после бяло поле hahaha
Пожелавам ви да имате добро настроение в това сиво време
Виж целия пост
# 213
Добро утро!

Честит Димитровден!
Честити да са имениците - Фури, Дидия, Митко младши и старши на Луси!
Пожелавам много здраве и късмет!

Дидимити  Hug

Янче, мерси за кафето  Grinning

Фло, добре са ти дошли гостите!

Момичета, хубави плетки размятате, чак на мен ми се доплете  Laughing

Танита, на теб все да ти пиша за буквите - в офис 1 /може и в др. книжарници/ има букви-стикери, лепиш на всеки клавиш и не мислиш  Simple Smile

Приятен и усмихнат ден на всички ви  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 214


ЧЕСТИТ ДИМИТРОВДЕН! ЧЕСТИТИ ДА СА ИМЕНИЦИТЕ - ФУРИЙКА, ДИДИЯ, ДАЯ И ДВАМАТА МИТКОВЦИ НА ЛУСИ!
Желая им крепко здраве и огън в сърцата! Стегнете трапезата и  гости поканете!






Виж целия пост
# 215
                                 ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМАЩИ ПРАЗНИК ДНЕС!
                                                          ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ!


Фло, питаш за Бернд, какво да кажа, на приливи и отливи е.
Ирина работи и решава проблемите в крачка....не се оплаква, мъчи се, но....
Нанси, е светлия лъч в момента. Участва в Младежка банка - България/ член на Международната младежка банка /. Набират средства, които предоставят на други младежи, защитили проекти с различна цел. Например един от последните проекти е : Организиране на изложба и търг  от картини на млади художници. Събраните средства ще бъдат дарени, но не съм питала за какво. По проекта банката осигурява средства за закупуване на материали за рисуване на художниците и организирането на търга.
Скрит текст:
И пак нищо ново под слънцето.....аз много мислих тази нощ.....дали да пиша тук , или не....
Вчера писах и получих на ЛЧ един ред, който все още не мога да осмисля.......
но продължавам да търся отговор.....дано ми се получи...
Моля ви, не коментирайте тези мои редове.
Държа много на толерантността и не бих искала да засегна човека, писал ми на ЛЧ.Sad

Да е хубав денят ви    Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 216
Тути, от мен прегръдки и поздрави за Нанси!  Наистина може да се гордеете с нея!

И да се изкажа и аз  Mr. Green А бе, момичета к`ви са тия лични съобщение, кой на кого пише, к`во толкоз скришно си казвате? Чувствам се много пренебрегната, шЪ знайти  Mr. Green

И извън иронизирането - Тути, игнорирай и си пиши, моля те  Praynig
Виж целия пост
# 217
Честит Димитровден на всички именници!
Да са живи и здрави! Наздраве!  cheers


Жабче, Хули, Джили, привет!  Heart Eyes Hug

Прибрах се преди два дни от процедурите, пуснах само две перални и лежа, защото и мен ме пипна вируса!

За плетене- на две куки плета на врат, само лицева и опакова плетка, плела съм само пуловерчета на децата, на ДС и на мен. Майка ми ми ги започваше и довършваше, че все забравям как се започва с едни красиви фестони! Simple Smile
На една кука плета синджир и преди мнооооого години изплетох един повой на кутийки, Росито като беше бебе!
Такава пишман плетачка съм!   knit

Със закъснение да се включа в дискусията- за пиене предпочитам домашна ракийка със салатка, 50мл. ми е малко, а 100мл. ми е много!
Една-две чаши вино или една бира!
Май съм и пишман пиячка! Simple Smile

Доби, благодаря за инфото, децата ми казаха същото,но нали отсъствах, пък и малко поболедувах, не съм излизала.
Утре имаме сбирка в Клуба и смятам  преди това да потърся буквичките за клавиатурата. Simple Smile

Хубав ден, девойки!
  newsm10
Виж целия пост
# 218
На  лични пиша само хубави работи,за гаджета hahaha
Честит иман ден на Димитър и  производни! ФУРИЙКА, ДИДИЯ, ДАЯ И ДВАМАТА МИТКОВЦИ НА ЛУСИ
Предел на  работата и  зимата,едно време зиме  били мъжете по кръчмите ,жените зад стана,вече не е така ,винаги са  там.Кой  където е  де.
Хич да не ви пука. Пишем когато ни се пише,глупости или не...каквото можем. Еле  я. шетам да пратя  гозби  и в момента   прозорец в кухнята та да напиша нещо и  аз.Панирах малко   пилешки копанчета ,не знам как му викате ,не ям птиче ,нищо с пера ,но опитах едно и ми хареса,току виж на стари години проям пера.И като пропия  цена нямам.

Никак не е лесен животецът ,но няма друг. редува се  надеждата с другото,всичко се случва и на нас,колкото да питаме:защо на мен ,оня горе има планове някакви и ги изпълнява ,но няма се дадем.
Тути ,браво на Нанси ,готино хлапе  е  и става май   голяма,току виж застанала дама пред теб.Да  е жива и здрава и  щастлива,да получава както  и се раздава,да има баланс.

О ,Танитко, дано процедурите те държат  да търчиш  цяла зима като момиче.
Виж целия пост
# 219
Честит имен ден на всички празнуващи днес  в темата ни и в семействата ви. Живи, здрави и много щастливи да са!


==========================================

Дари, светла му памет на твоето момче  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

==========================================
Тути, браво на Нанси, чудесна девойка става Hug Hug Hug.
И аз благодаря за линковете към руските филми, които винааги съм харесвала.
Понякога търся и доста често намирам с превод или хубав дублаж някой сериал. Ако си мислите , че само Бг е залята от турски сериали, лъжете се. и тук има един канал,който само турски сериали дава. Та ако някой ме заинтересува, търся го точно с руски, а не български дублаж, ако съществуват и двата, защото за всички турски сериали (установих в БГ)  май ползват едни и същи дубльори които или спят или толкова им е писнало, че имаш чувството , ако само слушаш ,че е само един безкраен сериал Joy
Почнахте и сезона на плетките. Браво на вас. Мога само да ви се възхищавам, взех,опитах,отказах се  Embarassed Видях че нямам нерви за такива дейности и край. Моята приятелка при която гостувам изплете за щерка ми едно много готино и дълго шалче за нула време, на тъмно, докато гледаше телевизия Shocked  Shocked
Вчера една фейс-приятелка беше пуснала клипче с обяснение как се плете на една кука цветенце. Само от гледане ми се вдигна кръвното  Joy  Майко, тези хубави дантелени плетени покривчици, добре че ги продават или в моя случай ми подараяват Embarassed иначе къщата ми никога нямаше да види подобни неща Blush Blush Blush
За пиенето, доста от девойките ме знаят как се наливам с "ябълков сок" Иначе от вас се научих да си пийвам биричка  и то често, но от фалшивата с 2% алкохол и лимон, много ми харесва Grinning

За утре при нас обещаха най сетне дъжд, но поживем увидим. Засега сме с най летните дрехи.
Хубав и приятен ден на всички ви без изключение Hug


Виж целия пост
# 220
Върнах се от тръстиката. Внучките ме посрещнаха с викове: Баба си дойде, баба, обичаме те. Щерката и деди спят-отморяват. Нахраних чаветата и къде другаде, ако не при приятелките.
ТУТИ, нищо лично  и не те коментирам теб, ама това вече за кой път се случва!!! Отдавна мислех да повдигна темата. Рядко  се взривявам, ама сега смятайте, че съм точно в такова състояние!!! Подли, долни, дребнави душички, докога ще тровите атмосферата в тази иначе толкова добронамерена и позитивна тема? Толкова сте жалки със задкулисните си действия. Вие какво си мислите? До кога ще седите на сянка, ще потривате самодоволно ръце, защото сте вгорчили живота на някоя от нас и от това сте получили своя оргазъм.  Явно разчитате на това, че тук са се събрали интелигентни, деликатни жени, които от неудобство са склонни да премълчат и да се чудят какво става. Крайно време е да спрем тези идиотщини. Защото от тези подли подмятания изгубихме някои от тук пишешите, а и не малко усилия положихме, за да убедим други, че са желани и уважавани и мястото им е сред нас.
МОМИЧЕТА, призовавам ви да сложим картите на масата. Не се страхувайте да споделите коя е въпросната доброжелателка, защото силно подозирам, че е една и съща дребна, та чак нищожна душичка.
А ти, "доброжелателке" изчезни от хоризонта, че случи ли ти се още веднъж да плюеш и хулиш, повярвай, аз ще кажа това, което знам и в прав текст името ти. Ясно ли е? Надявам се, че не си толкова елементарна, та да не сработи чувството ти за самозащита. А иначе си не елементарна, ами проста нула. Повярвай, безпощадна съм!!!

Момичета, нищо, че е намусено и леко ръми в София. Приятно изкарване на днешния празник!
ДАЯ, ПРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ КЪМ ПОЖЕЛАНИЯТА НА МОМИЧЕТАТА. БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА И ПЛЮЙ НА ТАКИВА КАТО ВЪПРОСНАТА " информаторка ", които и теб отказаха да пишеш в темата. С НАЙ-ДОБРИ ЧУВСТВА КЪМ ТЕБ, МИЛИЧКА!
Виж целия пост
# 221
 Тути, пиша специално заради Нанси. Браво на момичето! Расте умна младеж, каквото и да казват! Ето всички наши внуци са си оправни и умници - нали ще бъдат бъдещето на България! Ето и Нанси не е сама - с приятели като нея! Аз пък две седмици пращам торби с умалели зимни дрехи от Анжела в едно близко село. Там една млада мама \ на 24 \ с приятели събират за деца от бедни семейства. Прочетох обявата в "Лична драма" и веднага се свързах с нея. Изпращам ги по хора от нейното село, които идват на пазара да продават лична продукция. Ето такава ни е младежта!

 Танче, добре завърнала се! И бори вируса, че в Клуба те чакат hahaha
И аз съм същата плетачка Embarassed Освен на децата по едно пуловерче съм "изплела" и един пуловер на ММ. Ама гърба го плетоха де свекървата, де майка....накрая майка го довърши .Че и ръкавите тя изплете:oops: Голямо плетене падна Joy Ами то ММ е 185 висок, само гърбът беше около метър, а преждата - тънка. Та това беше! А майка плетеше много. То бяха роклички, сукманчета, полички, костюмчета, блузки и фанели....за мен не оставаше ред Joy

За пиенето съм от партията на Хули.

 Кари Hug при нас вече вали.
Ето и Фло ме изпревари  Hug Ще публикувам и тогава ще те прочета.

 ПП Е, не! Ако е някоя от пишещите тук - не й прави чест! Ако е от отказалите се - не обръщайте внимание!
Виж целия пост
# 222
Фло, разбирам, че си ядосана и много силни са словата ти. За това и помолих да не коментирате.
Не ми се искаше горчиви думи да бъдат изречени по неизвестен адресат.  

А по въпроса за "задкулисието" те подкрепям. Нека с това да приключим темата.

Скрит текст:
Искам да уточня, че  към мен няма отправена обида, а е само един ред, който не мога да осмисля все още от какво е предизвикан.....Дамата, която ми писа, за мен е образована и достатъчно интелигентна и не допускам, че е дамата, която така "отприщи" нашата Фло.

А това  съм  написала в моя профил в блога ми ".....Избягвам хора, които се занимават с клюки, злобни са, интриганстват и завиждат, защото това ме натоварва. Предпочитам да общувам с такива, в присъствието на които се чувствам добре и ми е приятно да науча нещо полезно."  

за вас  Hug
Виж целия пост
# 223
Добър ден и честит празник!
Да са честити,здрави и да носят с достойнство едно от най-българските имена!
Именниците на Роска,Диди и Фури-наздраве и весел празник!

Тути😍
Не се и поколебавай -пиши !
Не се вр ъзвай на злонамерени писания!
Хората с дребни душици не се показват ,за да напишат това,което толкова много ги "вълнува".
Не знам кой пише,не съм коментирала ,но винаги съм се ядоснала  на такива послания.
ФЛО- Hug Hug
Подкрепям с две ръце казатото от теб!

Аз бързам да сготвя постното кисело зеле с ориз (от буркан) ,надвечер ще сложа малко месце свинско в тавата във фурната и съм готова.
Танче-добре завърнала  се:hug:
За алкохола -пийвам бира по една чаша и май с това изчерпвам възможностите си алкохолни. Mr. Green
Понякога една,две глътки мастика от чашката на ММ. Laughing
Та така.
Отивам да си гледам безкрайния сериал Grinning
Дидивити миличка Hug Hug
Виж целия пост
# 224
ТУТИ, миличка, не се чувствай неудобно от написаното. И не го приемай, че засяга само теб. Този разговор постепенно назряваше като един цирей. Всеки път когато се случеше на някоя от нас и случайно разбирахме защо дълго отсъства, махвахме с ръка великодушно и отминавахме с надеждата, че това повече няма да се случи. Кому се ще да се разправя с пошлости, с клюки, и интриги. И така до следващия път. Да, ама понякога така и не разбирахме защо някоя дружка мълчи, защо не се обажда, когато ѝ звъним, защо не идва на срещите ни. И странно, като че някой иска да отрови живота именно на хора, които имат нужда от контакти, от общуване, от искренна, човешка топлина, разбиране и подкрепа, от малко смях и разнообразие в трудното ни ежедневие. Доверие и приятелство не се градят лесно. И в живота е така. Погледнете, колко трудно е да построиш къща, да отгледаш и възпиташ човек, да напишеш роман, или дори да изплетеш един пуловер. И всичко рухва  в един единствен миг-рухва сградата, загива човекът, изгарят романа или разплитат плетката. Затова със зъби и нокти ще браня това, което толкова години тук сме градили. Ежедневно, малко по малко, искрено и с обич.
Спирам, че станаха много размисли и страсти...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия