Лежащи мами - 37

  • 53 099
  • 755
# 735
Ay-se,както казах,шийката не се удължава,а набъбва от утрогестана,за това се слага вагинално,приет през устата не влияе на шийката.Твоя лекар не ти ли е обяснил за какво служи утрогестана?Аз това го знам от моите лекари.
Честито ново,отлежано бебе,да расте здраво и борбено,като майка си!Ако е родена днес,сме астрални близначки Wink

Да,и моя док ми обесни,че утрогестана е за набъбване,защото аз го взимах през устата и той точно тогава ми обесни защо трябва да го слагам във влагалището. Удължаване или набъбване както и дае,важното е да върши работа,да държи фронта,че бебо да седи на топличко в корема на мама възможно най дълго Peace
Виж целия пост
# 736
Хелоу ,дами! bouquet
Радвам се ,че тази тема продължава да съществува.Честно казано не съм предполагала,че ще ми се наложи да пиша  отново тук.
Преди 5г изкарах 9 м на „постелен режим„и бях чест обитател на темата.
Та за мен ,на 38 г съм ,живот и здраве това ще е третото попълнение в семейството ни.Двете ми предишни бременности бяха със серклаж,тази ...все още не знам.
Момичета,ужасно съм притеснена от всичко това което се случва,освен ,че съм на годинки....ами преди две години ме оперираха от рак на щитовидната жлеза....в ужас съм ,дали ще мога да устискам тази бременност и дали ще излезем цели и невредими от тази история. newsm78
Виж целия пост
# 737
skabiela ,в днешни дни медицината е толкова напреднала,че с подходящите грижи и адекватен доктор всичко ще е наред Hug
Орхидейче,чудесна новина и честито!!!!Жива и здрава да ви е бебка.
cvetno cvete ,следете шийката и ако се налага серклаж,слагайте го навреме.Моят е късен,в 21 гс го сложихме,но на 30 мм шийка.Попринцип при под 25 мм се слага,но аз съм и с предходен аборт и беше ясно накъде отиват нещата при мен
Виж целия пост
# 738
Направо умирам от страх...пия магнерот 4х2 и салбутамол 3х1...лежа и не мърдам.На 28.12 шийката беше 4.5 а вчера 3.2...утре съм на консултация и с друг доктор и ще действаме.Естествено не ме е страх от болки и такива неща...имах две неуспешни бременности-кухо яйце и извънматочна...моля се тази трета да успея.Притеснява ме как навсякъде пише ,че не е редно толкова късно да се прави.
Виж целия пост
# 739
Момичета моля за савет! Док ми каза да спирам лекарствата а аз умирам от страх,че веднага ще тръгне раждането. Какво да правя? Може би ще е най добре да го родя вече,защото ме е страх да не страда в мен заради намалелите води. Знам че вече страшното отмина все пак съм в 36гс. То без това док каза,че раждането наближило.
Виж целия пост
# 740
Цветенце,не е късно,не чети страхотии,важното е да е направен на време,под това имам предвид все пак да имаш шийка,която да се зашие.В темата пишеше доскоро една октомврийска мама със серклаж в 25 седмица,сега гушка прекрасно бебенце родено в 9 месец.
 От кой град си?
Виж целия пост
# 741
Цвете не откачай момиче Simple Smile аз от самото начало съм с шийка 30мм с близнаци съм което все пак тежи повече и серклаж нямам! В някой случаи лекарите не искат да правят както се случи при мен и съм на лекарства и долу горе се държи на положение. Лежане и хапчета и толкова..аз съм в това положение от август
Виж целия пост
# 742
Момичета моля за савет! Док ми каза да спирам лекарствата а аз умирам от страх,че веднага ще тръгне раждането. Какво да правя? Може би ще е най добре да го родя вече,защото ме е страх да не страда в мен заради намалелите води. Знам че вече страшното отмина все пак съм в 36гс. То без това док каза,че раждането наближило.
Аз също от 3 дни съм спряла лекарствата. Не си мисли, че веднага след спирането ще тръгне раждане. Пък и вече си в 36 седмица. Имай доверие в лекаря си! newsm10
Виж целия пост
# 743
Момичета моля за савет! Док ми каза да спирам лекарствата а аз умирам от страх,че веднага ще тръгне раждането. Какво да правя? Може би ще е най добре да го родя вече,защото ме е страх да не страда в мен заради намалелите води. Знам че вече страшното отмина все пак съм в 36гс. То без това док каза,че раждането наближило.
Аз също от 3 дни съм спряла лекарствата. Не си мисли, че веднага след спирането ще тръгне раждане. Пък и вече си в 36 седмица. Имай доверие в лекаря си! newsm10
Ти в коя седмица си?
Виж целия пост
# 744
Момичета моля за савет! Док ми каза да спирам лекарствата а аз умирам от страх,че веднага ще тръгне раждането. Какво да правя? Може би ще е най добре да го родя вече,защото ме е страх да не страда в мен заради намалелите води. Знам че вече страшното отмина все пак съм в 36гс. То без това док каза,че раждането наближило.
Аз също от 3 дни съм спряла лекарствата. Не си мисли, че веднага след спирането ще тръгне раждане. Пък и вече си в 36 седмица. Имай доверие в лекаря си! newsm10
Ти в коя седмица си?
Аз съм в 37+4
Виж целия пост
# 745
Момичета моля за савет! Док ми каза да спирам лекарствата а аз умирам от страх,че веднага ще тръгне раждането. Какво да правя? Може би ще е най добре да го родя вече,защото ме е страх да не страда в мен заради намалелите води. Знам че вече страшното отмина все пак съм в 36гс. То без това док каза,че раждането наближило.
Доколкото знам, магнезия се натрупва в организма и ще те "държи" още известно време. И аз не разбирам защо се шашкаш, след като си вече в напълно безопасна седмица.
Виж целия пост
# 746
Момичета,може ли някоя да направи тема,че от телефон не знам как се прави 😳
Цвете,не се притеснявай,слушай и изпълнявай! Не ти е много зле шийката,разгледай назад в темата,какви случаи имаше,пък всичко е ОК.Вече писах,че при мен в 23 седмица беше около 20 мм(19-21,различните апарати мерят различно).Дори едната лекарка във Фрмина ми каза,ме не се налагал серклаж,но въпреки това реших,че ще ми е по-спокойно с него.Знам,че след кошмарни предишни бременности страха е в повече,но не си правиш услуга четейки и ровейки в нета.Моя близка беше с 17 мм шийка в 24 седмица,не рискува със серклажа и роди 1 ден преди термина,като даже не лежеше на легло.
Виж целия пост
# 747
Така е прави сте момичета,но нали знаете човек винаги има за какво да се притеснява. Докато сме живи ще се притесняваме за децата си,такава е природата.
Виж целия пост
# 748
От Пловдив съм.Аз слушам и изпълнявам....спазвам препоръките и се надявам на добър изход.Имам леко напрежение...като преди цикъл и се чудя защо не се повлиява от магнезия и салбутамола.А извън маточната беше през юни 2016 с коремна операция-казват,че е възможно болки и от там да има заради сраствания.
Виж целия пост
# 749
Магнезия в 9 месец се спира попринцип,защото иначе матката става ленива и забравя да контрахира един вид и след раждането после ще ти е трудно да се изчистиш.Моят доктор още от другия месец обмисля да започва да ми го спира постепенно,хич не му е фен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия