Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 62

  • 73 270
  • 769
# 510
Добре съм Жани  Hug
засега нищо по-различно не усещам,но са минали едва няколко дни. Simple Smile
Виж целия пост
# 511
Радвам се, че се чувстваш добре, дано всичко е наред и много хубави фоликулчета и яйчица да има Hug
Виж целия пост
# 512
Добре съм Жани  Hug
засега нищо по-различно не усещам,но са минали едва няколко дни. Simple Smile
Успех и от мен!
Виж целия пост
# 513
Буена,

писах ти в темата за чакането - то съвсем се оспами . Simple Smile
Нормален кариотип, но аз лично видях асиметрични двойки - май не е фатално.

Исках да попитам FSH какви стойности е желателно да има.
Четох под 10 , (За менопауза е 25) .

Моите хормони баха следните преди опита:

АМХ - 7,2 ( високо е май , горна граница е 6,8, значи ли киста или задържан фоликул ? )
ФСХ - 6,7 ( май е ниско )
ЛХ - 5,4
Прогестерон - 1,8 ( май е ниско )
Естрадиол - 199

 newsm78
Този Е2 според мен е в pmol/l  и си е съвсем наред. Стойноста му в pg/ml e 54.
А ФСХ изобщо не е ниско
Виж целия пост
# 514
Звездичка,
нямаше противозачатъчни.

Нандин- и на мен така ми казаха.
На хартия съм добре и имах големи надежди ,...ама на практика възрасттс си е от значение.
А може и да не са се паднали хубави плувци.

Ако пробваме с донорски и с наш материал ще се види , дали има разлики в ембритата.
Виж целия пост
# 515
ако е в пимоли е ок,но тогава не би трябвало пък да има задържан. а колко антрални имаше? с това амх е трябвало да са поне 7-8 на яйчник, освен и ако то не е в други едници.
Виж целия пост
# 516
Имаше 6 и 7 доколкото помня. Очаквахме между 10 -13 Я.
И след стимулацията за последните 48 часа тръгнаха едни допълнителни и извадихме 20 Я. - само 10 зрели.
Имали признаци на стареене- едни били по-тъмни, една куха.

А може би препарата е добре да се смени- Мерионал беше. Вярно ли е, че правел много Я. за сметка на качеството ?
Виж целия пост
# 517
значи може би си с някаква форма на поликистоза. мерионалът е рекомбинантен - фсх + лх. при съмнения за поликистоза, макар и в лека форма, тъй като лх-то ти е под 6, може би е за препоръчване чисто фсх. при  теб над половината са били незрели, т.е. не са тръгнали равномерно. в такъв случай препоръчват противозачатъчни или естрогенов прайминг в предишния цикъл, за да вървят приблизително еднакви. фсх и лх не са ти с много високи стайности, даже са добре за възрастта и с добро съотношение, така че по-скоро прайминг или противозачатъчни с минимална възможна доза естроген, за да не занулиш съвсем хормоните.
п.п.  не съм биолог  и не разбирам много, но мисля ,че тъмните яйцеклетки са презрели. кухата може би е била без ядро,това наистина е свързан с възрастта дефект. ако обаче са имали предвид кух фоликул, това си е било просто съвсем недозряла яйцеклетка, която не се е отделила от стената му, т.е проблемът пак е в неравномерното нарастване. имай предвид, все пак, че няма как всички да се развият по еднакъв начин. винаги ще има плява.
Виж целия пост
# 518
Aз това можах да изкопча като информация, мерси за поясненията.  bouquet

По принцип има нещо на лигавицата на матката - на УЗ се вижда, през средата е присвита като осмица.  Rolling Eyes
Мисля, че съм за хистеро , даже май може и ендометриоза да имам. Обаче и абразио съм правила след мисед.

Ще се консултирам аз .
Искам на повече неща да обърна внимание преди втория опит.
Виж целия пост
# 519
Звездичка,
нямаше противозачатъчни.

Нандин- и на мен така ми казаха.
На хартия съм добре и имах големи надежди ,...ама на практика възрасттс си е от значение.
А може и да не са се паднали хубави плувци.

Ако пробваме с донорски и с наш материал ще се види , дали има разлики в ембритата.


В никакъв случай да не прозвучи като реклама, ма аз ако бях за донорски материал, щях да отида в Щерев, там имаш супер пълно инфо за донорите плюс снимки като деца, което за мен е адски ценно.
Виж целия пост
# 520
Аз не мога да се сдържа и ще разкажа нещо, което досега не съм писала относно донорските програми и практики на Щерев.

Първото ми ин витро беше в Щерев, това го знаете. Бях с роднинско даряване. По този повод не ни обясниха някои неща, но както и да е, друго исках да разкажа.
Извадиха уж 10 Я. Тя получи такава зверска хиперстимулация, че след като не й обърнаха внимание там, се наложи да я приемат в Пирогов и лежа там 10-тина дни, докато я освестят.
Имах 9 оплодени ин витро, а бяхме с мъжки фактор и естествено не стана нищо. Върнаха 3, останалите 6 уж да ги чакат до 5-ти ден, но те не оцеляха. Аз бях много боса и никак не ми беше ясно какво е станало...
Отидохме с мм на коментар и споделихме, че не искаме да се отказваме, но нямаме възможност за нова процедура и питахме има ли други варианти. Докторът каза, че може на естествен цикъл да се извади нещо, но донорката ми не искаше повече да се подлага на това, а и имаше едни законови неуредици там, за които пропуснаха да ни обяснят, а аз разбрах, когато вече всичко беше свършило, така че и аз не исках, естествено. Казахме му, че няма как да стане. И тогава той каза, че имали много Я и щели да ме пишат в графа "научни експерименти" и да не плащаме нищо. Аз се оцъклих просто. Отново не стана нищо, дори до трансфер не стигнахме, защото те пак не обърнаха внимание на мъжкия ни фактор, но не го пиша заради това.

Че съм огорчена е ясно, но мноооого по-късно си направих друг извод. Защо, по дяволите ще ни дава безвъзмездно Я?! Че и да не плащаме нищо, ние не бяхме искали това. Едва ли е чак такъв самарянин. А и последният път, когато общувах с него се държа с мен много гадно, нагло и ми се подигра. Затова си направих извода, че не ми е дал всичките Я на моята донорка. Каква е тая хиперстимулация с 10 Я? Не че не е възможно, но тя беше супер зле. Затова мисля, че част от тях е взел за някой, който плаща за половината Я. Те в Щерев имат такава опция - 10 000 за всичките, 5000 за половината, т.е. делят ги между две рецепиентки. Защото първо обясняваше, че ще провери дли има останали от нейните Я, които не са били зрели - те не ги унищожавали, а си ги пазели за някакви научни дейности. После каза, че не били оцелели, т.е. според мен са ги дали на някого. Но те имали други и дрън дрън дрън...

Не съм 100% сигурна в това, но съм склонна да го вярвам заради нещата, които премълчаха за роднинското даряване и след това донорката ми сподели, че са й казали да кандидатства след два месеца пак, че била добър донор ( според мен, за да й кажат това са извадили поне 15-16-20 Я) и цитирам "ще останат 2-3000 за теб" Crazy Не веднъж съм писала в други теми, че много ми се иска да ги накажат заради тези неща, но как ще се докаже и кой ще се занимава не знам.
Виж целия пост
# 521
Електра, това е ужасно, как може така да постъпват  no no no Нагълтаха се някои с пари от трудностите на хората ... нямам думи! Наистина заслужават наказание, защото това престъпление не е много далеч от темата за черен пазар органи например. И щом в България вече има толкова клиники по репродуктивна медицина, редно да има контрол на някои неща, ама наистина, не само на хартия.

И ние с ММ си говорихме, че ако стигнем до донорска я., ни се иска ако може да е роднинско даряване, но като чета и страх ме хваща. Как ще помоля близък за мен човек да ми помогне като може да постъпят така зле с него  Confused
Виж целия пост
# 522
Роднина донор мисля, че може да е само сестра или греша?
Виж целия пост
# 523
И братовчедка, не съм сигурна до кое коляно беше и не ми се рови в наредбата, затова коригирам поста.
Виж целия пост
# 524
Благодаря, Електра. А там има ли го изискването да е раждала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия