ЮНЧЕТО щастливо е детенце, хапва вече то пюренце

  • 29 094
  • 736
# 150
Мерси за отг. за кошарите, и аз мисля като започне да сяда да я  сваля.
Мами по скуличките на бебо забелязах нещо като черни точици. Минавам с преварена водичка и мажа с фусидин , но не изчезват. Като се роди му се появи бебешко акне , но до 40тия ден се махна , и отскоро се появиха точките. Ако на някоя от вас се е случвало , ще ми кажете ли с какво сте ги махнали. На 15 сме на консултация и ще питам все пак.
Виж целия пост
# 151
И моето има 3 черни точки. Четох, че се махат сами с времето.
Не давам на никой да ми пипа детето без да си е измил ръцете. Онзи ден сестра ми влиза с ентусиазъм в стаята му, не го беше виждала от раждането, пътувала с автобус няколко часа и директно да вземе бебето. ММ я помоли да се измие и така.
Както и не давам да го пипат по ръчичките, защото все ги лапа, нито пък да го целуват по устата. И аз не го целувам там.
Виж целия пост
# 152
Здравейте мами,
От няколко дни ме няма и сте се престарали с писането, че чак нова тема има Simple Smile
Аз още съм на диета и съм още по-гладна. Малкия е на АМ и още не съм почнала със захранването. Яде по около 20 гр. пюре от сливи заради изхождането. Замразих му домашна тиква за пюрета и намерих сайт за купуеане на био и фермерска продукция. В пюретата мисля да слагам гхи.
Купих му активна гимнастика 3в 1 на чико и за сега много й се радва.
Бързо възстановяване на малкия, Хипо.
Миналия ден за пръв път изкъпах бебока сама Simple Smile
Днес бяхме на разходка, че 2 дни не бяхме излизали. Един чичка като ни подмина се възмути, че съм изкарвала бебето в това време! Бързо ме подмина и не успях да реагирам.
Нашата кошара е на 3 нива и сега е на средното, че като беше най-горе го беше страх.
Все още не иска да се обръща.
Виж целия пост
# 153
Днеска бяхме на консултация.Тежим 8100 и сме високи 69 см.Сложиха ни последната шествалентна ваксина.Следобеда беше добре ама вечерта много раздразнителен и дори си поплака.От мене почти не пожела да яде,надявам се поне ММ да успее да му даде ам.Имаме още една пневмококова ваксина и да се махат.Педито каза да почвам да захранването ама мисля като стане на пет месеца и половина ,т.е другата неделя.Каза да почна с две после с четири лъжички като постепенно увеличаване и заместя храненето на обед.Обаче странното беше,че докато не стигна до цяло хранене да карам с един зеленчук.Това много ме озадачи.Не бях чувала за такова захранване ама ще видим какво ще направим.Мисля да се водя по детето.
Виж целия пост
# 154
Днеска бяхме на консултация.Тежим 8100 и сме високи 69 см.

Както се казва..."машалла !" на вас !  Laughing

Моите спят още на горното ниво, но вече се замислям. Младежът днес падна от дивана и дори не успях да видя инцидента - много се уплаших, но след малко рев, веднага се нахили и продължи с играта, та се поуспокоих... С всеки изминал ден стават все по-подвижни и пъргави. На дивана беша на гимнастиката и бях го застопорила от 3 страни и нямам представа как е успял да се измъкне, че и да намери пролука към пода.  ooooh! Ще трябва да си отварям очите на осем.
Струва ми се, че правят първите си опити за придвижване - чрез претъркулване, приплъзване, завъртане и т.н. Отделно младежът прави едни мостове, като много смешно си повдига таза и едната ръка, все едно язди кон. Спукваме се от смях с ММ.  Mr. Green Какво ли ни чака още ?  smile3511

Хипо, дано скоро ви пуснат у дома и да забравите бързо всички неприятни емоции.  Hug
Виж целия пост
# 155
И моя вече е много подвижен. Тази сутрин го намерих на долу с главата и добре, че се беше усукал в юргана, иначе е щял да полети на плочките. Много се стреснах като го видях #Crazy
Виж целия пост
# 156
На нашата кошара решетката също е статична.Мисля нивото да го смъкване когато започне да сяда.Обаче тогава ще е зор със слагането и вдигането му.В къщи всичките сме с болни кръстове.Педито каза вчера Алекс като стане на пет месеца и половина да почваме да го учим да сяда-подпрян между възглавници, А също и от легнало положение да го придърпваме за ръчичките да сяда.
И сега да ви се оплача малко.Болят ме ставите и от едно известно време започнаха и ребрата да ме болят особено нощем.Вечер веднага заспивам след като легна ,но след известно време се събуждам от болки.
Вчера Алекс и мацата имаха нещо като контакт.Той искаше дамя докосне, А тя се сви от страх.Мисля,че той като започне да ходи тя ще се крие от него.
Виж целия пост
# 157
Докато схвана за каква каца говориш, бая се стреснах  Laughing
Виж целия пост
# 158
Бързо схванах аз каква е тази каца Simple Smile Пиша от таблет, който така си преправя думите, че ако бързам да публикувам големи недоразумения се получават. Но тъпата машинка не иска да си изключи автокоректа...Йоана също става все по подвижна. Почти схвана обръщането по корем, но не и обратното и стои забила глава Simple Smile За сядане няма да я подпирам, когато е готова, ще седне.
Виж целия пост
# 159
Ха ха кацата дори не съм разбрала  Simple Smile За мацата става въпрос.От таблета пиша,че нямам време да сядам на компютъра.
Алекс когато го кърмя отвреме навреме се надига и направо си сяда на краката ми.
Виж целия пост
# 160
Прибрахме се вкъщи. За тази нощ ни сложиха сами в стая и ни беше по-спощойно,но днес приеха страшно много народ. Болницата ни е наблизо,докторът винаги на линия на телефона,ако се наложи,така че съм спокойна.Огнян е много щастлив.Приказва на всички и всичко вкъщи и сега спи с кеф на спалнята. Така или иначе ММ е нощна тези дни и баткото няма как да е сам,милия. Ако не бяха ни пуснали,щях да моля за нощта да сме вкъщи. Вечер ще ходим на прегледи и превръзки. С оакването на превръзката ми е проблем,но започнах да го хнащам като тръгне да ака. Отварям памперса,вдигам крачетата и веднага обирам чудесата. В същото време му казвам "ъъ" (така казваше баткото като ву се ака),та може и да има файда от тези пржцедури ибързо да започне да си казва. В тази връзка,слагайте бебоците на гърне веднага щом могат да седят стабилно иначе после ще видите зор. С баткото приключихме с акането в пампрса на 1 годинка, ако не и по-рано.
Виж целия пост
# 161
Мина ни ехокардиографията. Казаха ни че има едно петно което само ще наблюдаваме за сега. Другия месец пак. Лепнали сме си нещо вирусно, та от там ни е разтройството и конюнктивита. Пазете бебчетата, че моята където я видят все я пипат, като направя забележка почват да се сърдят и да ми обясняват колко сме невъзпитани днешните майки. Според лекарката от такова пипане е хванала вируса
Стискам палци петънцето да мине и замине!
Виж целия пост
# 162
Здравейте мами,
От няколко дни ме няма и сте се престарали с писането, че чак нова тема има Simple Smile
Аз още съм на диета и съм още по-гладна. Малкия е на АМ и още не съм почнала със захранването. Яде по около 20 гр. пюре от сливи заради изхождането. Замразих му домашна тиква за пюрета и намерих сайт за купуеане на био и фермерска продукция. В пюретата мисля да слагам гхи.
Купих му активна гимнастика 3в 1 на чико и за сега много й се радва.
Бързо възстановяване на малкия, Хипо.
Миналия ден за пръв път изкъпах бебока сама Simple Smile
Днес бяхме на разходка, че 2 дни не бяхме излизали. Един чичка като ни подмина се възмути, че съм изкарвала бебето в това време! Бързо ме подмина и не успях да реагирам.
Нашата кошара е на 3 нива и сега е на средното, че като беше най-горе го беше страх.
Все още не иска да се обръща.
Дай линк към сайта. За Гхи четох как да си правим сами,но аз лично ще изчакам с кравешките продукти,а и зехтин ще слагам чак като заместя напълно хранене.
Виж целия пост
# 163
Здравейте мами,
От няколко дни ме няма и сте се престарали с писането, че чак нова тема има Simple Smile
Аз още съм на диета и съм още по-гладна. Малкия е на АМ и още не съм почнала със захранването. Яде по около 20 гр. пюре от сливи заради изхождането. Замразих му домашна тиква за пюрета и намерих сайт за купуеане на био и фермерска продукция. В пюретата мисля да слагам гхи.
Купих му активна гимнастика 3в 1 на чико и за сега много й се радва.
Бързо възстановяване на малкия, Хипо.
Миналия ден за пръв път изкъпах бебока сама Simple Smile
Днес бяхме на разходка, че 2 дни не бяхме излизали. Един чичка като ни подмина се възмути, че съм изкарвала бебето в това време! Бързо ме подмина и не успях да реагирам.
Нашата кошара е на 3 нива и сега е на средното, че като беше най-горе го беше страх.
Все още не иска да се обръща.
Дай линк към сайта. За Гхи четох как да си правим сами,но аз лично ще изчакам с кравешките продукти,а и зехтин ще слагам чак като заместя напълно хранене.
Какво е гхи?
Виж целия пост
# 164
Ами аз затова мисля да слагам гхи, а не обикновено масло. По-нататък може да си го правя и сама, но засега не смея и ще купя готово. Гхи е пречистено краве масло. Обикновеното масло се вари докато му излязат гадориите и става гхи. Четох разни неща колко било полезно за бебетата. До скоро и аз се чудих какво е това чудо Simple Smile
Сайта е www.farmhopping.com
Днес на налкия докато му давах пюрето от сливи си отваряше устичката и размахваше ръчички и крачета доволно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия