Клуб на храбрата шивачка - тема 19

  • 108 450
  • 831
# 300
armeria , с тази игла декоративния шев тип тропоска ли се шиеше или си беше тропоска? newsm78
и двете ми баби шиеха, но не си спомням подобна игла, на ръка тропосваха.
Беше  тропоска.  Нямам спомен дали иглата е имала специфичен профил . Когато я счупих си мислех че винаги ще има всякакви части по магазините, а може и още тогава да е нямало.
 Пустите му германци, не може да нямат такива екстри и на други свои машини...
Виж целия пост
# 301
Пустите му германци, не може да нямат такива екстри и на други свои машини...

сега погледнах, някои машини го имат този бод, но никъде не пише за специална игла  newsm78
транспортьора се свалял надолу, прави се един бод, крака се маха от педала, платът се издърпваназад малко, пак се прави един бод, пак се придърпва и така... но разстоянието в този случай ще зависи колко придърпваш плата.
било медитативно  Laughing

аз рядко тропосвам и го правя на ръка, та не съм се занимавала да пробвам.
Виж целия пост
# 302
Трябва да има машини които го правят, много съм любопитна но не мога да намеря кои.
Виж целия пост
# 303
Susikstaq ,Vesi1 благодаря ви за отговорите- ще пробвам и аз да си извадя кройка от готова дреха. Надявам се да се получи.
Виж целия пост
# 304
Спред мен е рисковано да се вади кройка от готови дрехи. Какво играе ролята на права нишка? Не ви ли се усукват после дрехите кроени по този начин?
Виж целия пост
# 305
И на готовата дреха можеш да провериш нишката, като провериш опъна на самия плат (ако визуално няма нишки).
С трикото е малко по-трудно, но пък там не е чак толкова фатално.
Виж целия пост
# 306
И на готовата дреха можеш да провериш нишката, като провериш опъна на самия плат (ако визуално няма нишки).
С трикото е малко по-трудно, но пък там не е чак толкова фатално.

 newsm10
Виж целия пост
# 307
armeria , с тази игла декоративния шев тип тропоска ли се шиеше или си беше тропоска? newsm78
и двете ми баби шиеха, но не си спомням подобна игла, на ръка тропосваха.
Беше  тропоска.  Нямам спомен дали иглата е имала специфичен профил . Когато я счупих си мислех че винаги ще има всякакви части по магазините, а може и още тогава да е нямало.
 Пустите му германци, не може да нямат такива екстри и на други свои машини...

http://hasantest.trial3.summercart.com/userfiles/productthumbs/thumb_3217.jpg, Декоративен шев Колумбия. Това ли е което на снимката се вижда?
Виж целия пост
# 308
Не си спомням, Миленски , не ме карай да си признавам колко отдавна беше. Според мъжа ми, тегелът има за цел да фиксира двата ката плат, докато изпипаш нещата. На същия принцип шиеха детски шевни машинки "Пико"/пластмасови, отново немски, с батерии /, които някога продаваха в единствените магазини, в които продаваха детски играчки с батерии.  Така шият и едни ръчни машинки, /ръчни, защото държиш с една ръка, отново с батерия/, с които можеш да си подгънеш пердето както е окачено на корниза, продаваха ги по Телешоп / или нещо подобно/. Общото между двете беше, че нямат калерче.  И като дръпнеш конеца от едната страна, и .....тегелът замина.
Виж целия пост
# 309
Мен точно шева показан от Миленски ме интересува с каква машина се прави. С домашно ясно че не, но за другата не мога да намеря информация. И само ме човърка що за животно е. Simple Smile
Виж целия пост
# 310
Не е за фиксиране "тропоската", той е декоративен шев.
Машината по данни от приятелка се казва AMF, бавна е и много трака.

http://www.alo.bg/user_files/i/ivmm/3681561_66173887_big.jpg моята машина има един подобен , но не е същият, от снимката( жълтият 8 номер) прави 3 успоредни , но ефекта е друг.
Виж целия пост
# 311
Мен точно шева показан от Миленски ме интересува с каква машина се прави. С домашно ясно че не, но за другата не мога да намеря информация. И само ме човърка що за животно е. Simple Smile

някой беше пускал снимка на машината, която го прави...
незнам в тази тема или предната...
Виж целия пост
# 312
От едно зимно палтенце от изк. материя, ватирано правя грейка. До тук свалих ръкавите и отрязах излишната не много широка дължина. Искам да почистя ръкавните извивки и знам , че парчетата трябва да са веревни ./ Веднъж Vesi1 беше обяснила всичко ясно./ Но  тази изкуствена материя прави ли разлика м/у веревна и права нишка? Ако изрежа лента от горната част на ръкава, следвайки неговата извивка, ще мога ли да излъжа грейката ? 
Виж целия пост
# 313
Момичета за такъв шев- Колумбия питах. Благодаря ви за съдействието- разбрах, че с обикновена шевна машина няма да се  получи.
Виж целия пост
# 314
Вижте машината и как изглежда декоративен шев Колумбия ето тук:   https://www.youtube.com/watch?v=gr6yC4o1BMQ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия