Клуб на храбрата шивачка - тема 19

  • 108 495
  • 831
# 465
Зависи от плата, т.е. ако не е шарен, можеш да сложиш множество пенсове, ако не се сещаш ще потърся картинка на нещо което имам , за да видиш замисъла.
Виж целия пост
# 466
шарен е платът.
широка ми е на гърба и около талията.

Виж целия пост
# 467
кой е модела?
Виж целия пост
# 468
Здравейте.  Искам да си ушия нещо като потник туника от коприна. Да стои свободно. Никога не съм шила коприна. Някой да има някаква кройка? Много благодаря.
Виж целия пост
# 469
Здравейте.  Искам да си ушия нещо като потник туника от коприна. Да стои свободно. Никога не съм шила коприна. Някой да има някаква кройка? Много благодаря.
http://www.ki-ba-doo.eu/epages/63573220.sf/de_DE/?ObjectPath=/Sh … k%20Top%20Yumi%22
Виж целия пост
# 470
Купих си една рокля миналото лято. Но сега ми се вижда много отворена. Отпред е със завъртяна предница пред гърдите и широки презрамки. Ще ми се да измисля нещо за да покрия отпред.Не намирам подобен модел. Ще я снимам.
Виж целия пост
# 471
 Татяна ти си съкровище. Много благодаря bouquet
Виж целия пост
# 472
 
Татяна ти си съкровище. Много благодаря bouquet

 Blush За нищо, после да покажеш какво си ушила!
Виж целия пост
# 473
Купих си една рокля миналото лято. Но сега ми се вижда много отворена. Отпред е със завъртяна предница пред гърдите и широки презрамки. Ще ми се да измисля нещо за да покрия отпред.Не намирам подобен модел. Ще я снимам.

Може да направиш като имитация на потник отпред, може дантела отвътре да зашиеш.
Виж целия пост
# 474
Купих си една рокля миналото лято. Но сега ми се вижда много отворена. Отпред е със завъртяна предница пред гърдите и широки презрамки. Ще ми се да измисля нещо за да покрия отпред.Не намирам подобен модел. Ще я снимам.

Може да направиш като имитация на потник отпред, може дантела отвътре да зашиеш.
И аз мислех да направя нещо подобно,но после намерих случайно едно голямо парче коприна от същият цвят и може би ще използвам него. Трябва да видя и двата варианта  Hug
Исках всъщност някой сайт за вдъхновение. Тук рових, ама не намерих нищо,което да ми е от полза. А понеже отдавна не съм правила/шила/ нищо,не намерих старите сайтове,които имах някъде.
Виж целия пост
# 475
Здравейте, правя си долнище на домашен анцуг по кройка от Бурда. Тъй като не говоря немски не разбирам в каква последователност се прикачват джобовете от този тип - http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/girls-shorts-052012. Аз оставих отвор в страничния шев и изработих напълно джоба, като в последствие го прикачих, но не мисля, че се прави така.
Бихте ли споделили как прикачвате тези джобове.
Виж целия пост
# 476
Изработваш отвора на джоба на предната част заедно с торбата, поставяш задната торба, затягаш при отвора , почистваш отвътре, и тогава слагаш задната част и затваряш страничния шев.Това е последователността.
https://youtu.be/-Yhgqjpoq_c тук намерих клипче.
Виж целия пост
# 477
Благодаря, Миленски! А някаква идея за последователността, когато в горната си част джобът влиза в колана, но отворът е  на около 5 сантиметра по-надолу от колана?

Аз вече бях направила страничните тегели с оставен отвор за джоба, та после като се замислих не ми оставаше друг вариант за прикачване джоба.
http://antoanetadgeorgieva.snimka.bg/hobby/anzug.951246.38047976
http://antoanetadgeorgieva.snimka.bg/hobby/anzug.951246.38047977
Пък и честно казано поне засега не мога да измисля как да го направя по друг начин.
Виж целия пост
# 478
Благодаря, Миленски! А някаква идея за последователността, когато в горната си част джобът влиза в колана, но отворът е  на около 5 сантиметра по-надолу от колана?
 

обръщаш горната част на колана на вътре, така че да захване джоба и шиеш, после там се пъха ластика. Peace
Виж целия пост
# 479
За колана е ясно, въпросът беше за захващането при страничния шев.

Аз за пръв път шия директно на оверлога и едва, когато бях минала страничния тегел с оставен отвор за джоба, се замислих дали не трябваше първо да прикача отделните части на торбичката към предната/задната част и тогава да съединявам. От една страна не ми се занимаваше с разшиване, от друга, не виждам как да направя страничния тегел в частта над отвора за джоба, като се има предвид, че торбата продължава нагоре към колана.

Може би става на оврелога да се мине първо страничния тегел под джоба, след това да се прикачи, пак на оверлога с един тегел, торбата към предната и задната част и после да се мине тегел на машината в частта над отвора!? Не съм сигурна дали последователността би трябвало да е такава.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия