159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 134 009
  • 738
# 165
Много се радвам за теб. Темата на дисеетацията ти беше нещо за кърменето доколкото помня:-)
Виж целия пост
# 166
Много се радвам за теб. Темата на дисеетацията ти беше нещо за кърменето доколкото помня:-)
за раждането Simple Smile пак близо.

Ти къде се премести? Завърши ли?
Виж целия пост
# 167
Няма да си имаш пприятелка в Ню Йорк. Wink
Ааа, Румка, имаш си, имаш. Ние сме още тук.

Цонке, мархаба, сестро!

Мишки, аз познавам Етси само като клиент. Много тача платформата.

Бубке, над 60 публикации имаше от последното ми включване. Нямам сили да се връщам да чета. Това, което научавам за ДТ и кабинета му от Ноа, Колбер, Майерс, Моби и ACLU е достатъчно шокиращо, срамотно и ужасяващо, че и тук да се тровя... Който има очи, да гледа. Който е любознателен, да чете.

***

За празничния уикенд ще имаме гости от ВА. Иначе имам вече планирани посещения на Купър-Хюит за дизайнерски уъркшопи за Фръцлите, а също и мое участие в протест пред магазина на Канада Гуус в СоХо.
Виж целия пост
# 168
Приключиха ли драмите и сълзите или тепърва предстоят.
 Чак не ми се влиза в тази тема. Ще пропусна следващите 20-тина страници, дано нещата утихнат,
Виж целия пост
# 169
Приключиха ли драмите и сълзите или тепърва предстоят.
 Чак не ми се влиза в тази тема. Ще пропусна следващите 20-тина страници, дано нещата утихнат,
Ще приключат, когато ги спрем  Mr. Green

Кажи сега какво ще правите през празниците.
Виж целия пост
# 170
Ох, празници, ох, храна, ох, кантар, ох, гости, ох, подаръци  Party  Party  Party
 Позитивите -  нямаме чуждуземни гости  Party надявам се да не получа странни пордаръци, като растение, хранещо се с насекоми, празен аквариум, следван от рибки Нимо, живеещи денонощие в кана за Сангрия  #Crazy и т.н.

Весела Коледа на всички и дано идващата година е по-добра от отминалата!
Виж целия пост
# 171
празен аквариум, следван от рибки Нимо, живеещи денонощие в кана за Сангрия  #Crazy и т.н.
Леле, мале! Рибките клоун искат много специална среда и грижи...

Аз съм казала на всички приятели и роднини да не ни подаряват подаръци за Коледа и така съм решила проблема.
Виж целия пост
# 172
Как точно казваш, че не искаш подаръци?
 Драмата при мен беше поголовна.
Роднини подариха на дъщеря ми празен акваруим. Нямаме животинки, не сме и изразявали желание да имаме. След известно време същите роднини донесоха рибките Sad Аквариума вече не беше в наше владение, ако  разбирате какво имам предвид.
Рибките, заедно с водата сложихме в налична кана за Сангрия и така изкараха нощта, на другия ден спешно бяха подарени на приятелка на дъщеря ми, с подходящи възможности.
Очаквам същите роднини да ни посетят в средата на януари, силно се надявам да няма други живи изненади.
Виж целия пост
# 173
Как точно казваш, че не искаш подаръци?
"Не купувайте подаръци. Имаме си всичко, което ни е нужно. В рамките на 4 месеца празнуваме 4 рождени дни и всеки от нас получава подаръци. Вече не живеем в онази грамадна къща, а в апартамент и няма място за повече неща, на което ще трябва да започна да изхвърлям. Освен това искам децата да трупат преживявания, а не вещи."

Ей така на. И понеже си ме знаят, не купуват Sunglasses Пращат електронни поздравителни картички.
Виж целия пост
# 174
Хубаво е човек да има от кого да НЕ иска подаръци...
Трудно някоя година може да надмине настоящата по гадости, така че дано наистина е много по-хубава следващата.
Виж целия пост
# 175
Еее, ето къде сте били!

Я кажете, ще спазвате ли постната вечеря на Бъдни вечер? Ние ще я спазим, но не смятам да е точно традиционно, току що омахах тенджера със зелеви сърми и пак зеле ще ми дойде в повече. Едно примерно меню за бъдни вечер ще дам, което ще търпи много изменения, но давайте идеи моля, а така най-бързо и миролюбиво изписваме темата.
Моето примерно меню за сега е ризото със зеленчуци и гъби, някакви фенси може да забърша. Малка содена питка ,за да спазя традицията, но обикновено става като керемида и ще направя и фокача с маслини и сушени домати. Маята постна ли се води? Салата печени чушки с червен лук и някаква друга салата, но не съм решила още каква. Тиквеник и плодове за десерт. Виното няма да го споменавам, то си закон :в:

Виж целия пост
# 176
Ние тази Коледа нямаме да имаме подаръци. Много ми е спокойно така, знам че ще се разочароват защото все още се надяват че ще си променя мнението, но не ми пука особено.

Мисля да готвя постно, ние винаги си спазваме традицията, освен че не правя питка защото мразя да хвърлям. Общо взето караме на салати, защото моите малките не ядат почти нищо - зелева салата, маруля с краставици и маслини, боб за нас с мъжа ми, ядки, плодове, лозови сърми, задушени зеленчуци, варено жито и вино. Винаги имаме цели орехи, всеки си чупи един и гадаем новата година по това дали е пълен или не. Нямаме камина или огнище навън тази година, но преди сме си писали желание, по едно на всеки, и го хвърляш в огъня да изгори за да се сбъдне. Децата се радват на такива мънички неща.

Фея, не знам кога ще имам път към Източния бряг, но ще се обадя задължително ако идвам. bouquet
Виж целия пост
# 177
Ние имаме баба на гости и голям мерак да има подаръци, не мога да и счупя хатъра. Най-вече неща за дребния, но на всеки ще има чорап с нещо символично. Питка правя мъничка, колкото за адета. Постни сарми, фасулена салата, плодове, орехи, това е в общи линии.

Не мога да се разбера с роднини за подаръци. Приятели по-схващат. За на малкия рождения ден направихме "стара книга-нова книга" парти. Всяко детенце донесе стара книжка, която не му е интересна вече и разменихме, всички бяха много доволни.
Виж целия пост
# 178
аз обичам подаръците и ми харесва да подарявам и да получавам. Много ми е хубаво сутрин под елхата.
Виж целия пост
# 179
Обичам да правя жестове и да има емоции. Не обичам материалното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия