Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 198 342
  • 36 877
# 6 825
ПП: Това изявление на Курц не е точно такова. Наистина е погрешно цитиран, за да се всява паника. Никакви горещи точки в Македония няма да има, а и не е възможно практически да се осъществят.
Точките са на гръцките острови, от където не може да се мръдне. Това е вече така или иначе факт. В Гърция са и там ще си и останат.

В интерес на истината изявлението на Курц е точно такова - никой не го е цитирал, че иска горещи точки, иска бежански центрове, изнесени извън ЕС - например в Египет, Грузия или страна от Западните Балкани. Грузинците, впрочем казаха, че не ги устройва.
http://www.bild.de/politik/ausland/jens-spahn/hier-streiten-zwei … 0701468.bild.html

Погледни на кои страни банките държат не толкова малка част от дълга на Гърция и ще разбереш в кого всъщност наливат парите. Не че може вечно да продължава така и ще има едно пук на балона рано или късно. Само дето се правим че не го виждаме.
+ 1
Виж целия пост
# 6 826
Значи, много ми е интересна логиката на някои. Не може да се притискат разни примитивни африкански и арабски диктатори да си приберат собствения боклук, а може да се притискат най-демократично избрани правителства да прибират ЧУЖДИЯ такъв, който на всичкото отгоре е поканен ОТ ДРУГИ!
Виж целия пост
# 6 827
Както им пада стандарта, така ще им налеят третия спасителен пакет.
Може да спиш спокойно, че парите от третия пакет ще се върнат в ЕС заедно с лихвите без да остане и цент в джоба на редовия грък.
Поговори си с който искаш от жителите на Елада и все това ще ти кажат...
Сиртакито свърши, почна работакито.
Гери, за момента. Не знам след 10 години обаче. Аз не знам дали дори за запазване на ЕС в сегашния му вид дали бих заложила вече.
Няма да е в сегашния му вид естествено. Ще е без великите британци.
В подобрен вид, бих казала. Аз лично така по-го харесвам и хич нямам намерение да рива като вас.


В интерес на истината изявлението на Курц е точно такова - никой не го е цитирал, че иска горещи точки, иска бежански центрове, изнесени извън ЕС - например в Египет, Грузия или страна от
Може да се обзаложим че няма да са в Македония, без значение какво е казал младежа и какво са разбрали четящите. Ако някъде на балканите ще има центрове, то те ще са в Гърция, която и без тва има лихви да плаща, а и най-трудно ще бъде дестабилизирана.
 Иначе можете да си чешете езиците както искате на общо основание и да се стряскате насън.. Mr. Green
Виж целия пост
# 6 828
Гърция е в ЕС, пък нали не искал да са в ЕС?
И защо, за Бога, трябва въобще да се трупат в Европа едни хора, които просто нямат място тук? Защо да не си стоят при себеподобните, където и да се из..ат (без извинение) на масата, на домакина това няма да му замирише на лошо?

Аз разбирам, че цялата работа е да се откраднат парите на работещите и да се генерира още повече паразитиращ електорат, който да избира настоящите ляво либерални идиоти. Това ми е ясно. Ясно ми е също, че работещите са толкова натиснати и обработени, че съпротивата е почти невероятна. Само не ми е ясно дали събуждането на тази съпротива (което е неминуемо) ще предшества точката, от която няма връщане за Европа, или обратното. Засега нещата са на кантар.

Както на всички леви "прогресисти", и на настоящите не им пука дали ще оставят изгорена земя след себе си, стига да се налапат в момента с чуждата пита. Този път много добре си постлаха, на хранилката до левите политици (някои от които се пишат от кумова срама "десни центристи") се наредиха всички, а не само традиционните бенефициенти на социалните помощи: и медии, и НПО-та, и "интелектуалци", та дори и църквата. Прекалено много кърлежи на гърба на работещия човек. Или ще ги изтръска в един момент, или ще се разболее и ще умре. И що ще ручат кърлежите тогава? Те не мислят толкова далече.
Виж целия пост
# 6 829
Може да се обзаложим че няма да са в Македония, без значение какво е казал младежа и какво са разбрали четящите. Ако някъде на балканите ще има центрове, то те ще са в Гърция, която и без тва има лихви да плаща, а и най-трудно ще бъде дестабилизирана.

Мисля, че ключовото в изказването му беше "извън ЕС", разбира се това не значи задължително Македония. Западните Балкани обхващат и други страни.
Виж целия пост
# 6 830
Да, идеята е да са извън границите на ЕС, а Гърция е вътре и то дори в Шенген за разлика от нас. Не знам как стои въпроса със страни, за които е започнала процедура за присъединяване като на практика всички страни от Западните Балкани. Ако не са решили точно с това да ги изнудват всъщност, не бих се учудила. Би било много, ама много тъпо и късогледо решение, напълно в стила на сегашните ни "лидери".
Виж целия пост
# 6 831
Писаха, че Гърция щяла да затваря лагерите и да настанява скъпите гости на квартири, докато чакат да бъдат разселени из европейските страни - под заплахата да бъдат спрени еврофондовете за негостоприемните. Идеите на Курц явно са за нови страни, които да бъдат "обогатявани" с новопристигнали кандидати за убежище. Само дето нещо няма желаещи, и Египет се дърпа, за Грузия да не говорим.
Виж целия пост
# 6 832
Би било много, ама много тъпо и късогледо решение, напълно в стила на сегашните ни "лидери".

Според мен по принцип е тъпо изобщо да се мисли за Западните Балкани. Вярно, че са извън ЕС, но чисто географски са си в Европа. Египет, наистина, ако има лостове да го принудят/спазарят е далеч по-приемлив вариант. А ако успеят да се спазарят с грузинците, си е чист и хубав начин в дългосрочен план да постигнат напрежение с Русия в онзи регион.
Виж целия пост
# 6 833
Е как тъй да няма желаещи за тези самородни диаманти? Тия хора не четат ли вестници, не знаят ли, че новите гости на Мама са единствената надежда на ЕС да постигне небивал икономически разцвет?

Ето нагледен пример за пропаганда в действие. Разбира се, Медияпул Laughing
http://www.mediapool.bg/ruski-zhurnalisti-sa-predlagali-pari-za- … a-news260990.html
Заглавието:
Руски журналисти са предлагали пари за разиграване на размирици в Швеция

И текстът:
Двама младежи твърдят пред датското радио Radio24syv, че руснаците са им предложили по 400 шведски крони (около 40 евро), за да "покажат малко екшън".

Те са поискали да запазят анонимност, но радиото е проверило идентичността им.

Снимащите са се представили за руски журналисти, но не са казали от коя конкретна медия са.


А кажете сега, колко е достоверна тази информация?
Виж целия пост
# 6 834
Забелязах напоследък, че черните в града драстично са се увеличили. Преди бяха рядкост и екзотика.

За кой град става въпрос?
В NRW, Германия. Не ми се иска да казвам кой точно град.
Виж целия пост
# 6 835
Двама младежи твърдят пред датското радио Radio24syv, че руснаците са им предложили по 400 шведски крони (около 40 евро), за да "покажат малко екшън".
Те са поискали да запазят анонимност, но радиото е проверило идентичността им.
Снимащите са се представили за руски журналисти, но не са казали от коя конкретна медия са.

А кажете сега, колко е достоверна тази информация?
Пък аз се чудех кой подучи нашенските афганистанци в Харманли да се бунтуват, а то ето кой ще да е бил.  Grinning
Виж целия пост
# 6 836
Скрит текст:
ПП: Това изявление на Курц не е точно такова. Наистина е погрешно цитиран, за да се всява паника. Никакви горещи точки в Македония няма да има, а и не е възможно практически да се осъществят.
Точките са на гръцките острови, от където не може да се мръдне. Това е вече така или иначе факт. В Гърция са и там ще си и останат.

В интерес на истината изявлението на Курц е точно такова - никой не го е цитирал, че иска горещи точки, иска бежански центрове, изнесени извън ЕС - например в Египет, Грузия или страна от Западните Балкани. Грузинците, впрочем казаха, че не ги устройва.
http://www.bild.de/politik/ausland/jens-spahn/hier-streiten-zwei … 0701468.bild.html

Погледни на кои страни банките държат не толкова малка част от дълга на Гърция и ще разбереш в кого всъщност наливат парите. Не че може вечно да продължава така и ще има едно пук на балона рано или късно. Само дето се правим че не го виждаме.
+ 1
+1, и в крайна сметка, това наливане ще продължи доста дълго, но хората които живеят днес, техните деца, те са тези които плащат за въздуха в този нон-стоп надуващ се балон. Когато се спука, пак те ще са най потърпевшите, а не тези държави в които се наливат (обратно) $$.

Та, страна А, дава на МВФ/СБ примерно на 3% лихва, от друга страна МВФ/СБ дава заемите на страна Б с много по висока лихва. Подписващите договорите за тези заеми, никога не са били подложени на разследване, и те никога не плащат лично, няма лично потърсена отговорност. А кой плаща? Редовите хорица. А къде са отишли парите? Поне в случая с Гърция, повечето редови хорица, получиха по парче от баницата, както и в Ирландия. Какво ще стане ако се остави Гърция да фалира  Wink страна А ще сърба студена вода.  Mr. Green (а дано) Ето защо е такъв зор гърция да не фалира, както и беше с Португалия, Ирландия, и т.н.
Виж целия пост
# 6 837
Е как тъй да няма желаещи за тези самородни диаманти? Тия хора не четат ли вестници, не знаят ли, че новите гости на Мама са единствената надежда на ЕС да постигне небивал икономически разцвет?

Ето нагледен пример за пропаганда в действие. Разбира се, Медияпул Laughing
http://www.mediapool.bg/ruski-zhurnalisti-sa-predlagali-pari-za- … a-news260990.html

Това даже и аз не мога да го повярвам вече.  Твърде много взе да се преекспонира руското участие.
Имам чуството че квото и да стане либаралите имат един пешкир с надпис "Путин", с който бършат там, където са  ср@ли......с извинение.
Виж целия пост
# 6 838
Скрит текст:
+1, и в крайна сметка, това наливане ще продължи доста дълго, но хората които живеят днес, техните деца, те са тези които плащат за въздуха в този нон-стоп надуващ се балон. Когато се спука, пак те ще са най потърпевшите, а не тези държави в които се наливат (обратно) $$.

Та, страна А, дава на МВФ/СБ примерно на 3% лихва, от друга страна МВФ/СБ дава заемите на страна Б с много по висока лихва. Подписващите договорите за тези заеми, никога не са били подложени на разследване, и те никога не плащат лично, няма лично потърсена отговорност. А кой плаща? Редовите хорица. А къде са отишли парите? Поне в случая с Гърция, повечето редови хорица, получиха по парче от баницата, както и в Ирландия. Какво ще стане ако се остави Гърция да фалира  Wink страна А ще сърба студена вода.  Mr. Green (а дано) Ето защо е такъв зор гърция да не фалира, както и беше с Португалия, Ирландия, и т.н.
Дори МВФ искаха на няколко пъти отписване на дълг, защото той няма как да бъде върнат някога. От ЕС се възпротивиха, защо ли?  Mr. Green Като се има предвид още колко неотписани лоши дългове имат (неофициално, разбира се) немските и френски банки, при едно отписване на дълг ще стане страшно. Само дето си свиркат всички и се правят че не виждат какво ще се случи рано или късно ако не се вземат мерки. Това положение в момента просто не е устойчиво и няма начин да продължи вечно.
Виж целия пост
# 6 839
Чудят се какво да измислят - хем на Европа да угодят, хем да не дразнят народа, че избори идват...
Приемаме бежанци, но по нови правила. Какви?
Критериите за интеграцията им ще са ясни най-рано след пет дни.
Правителството обмисля промени в условията и реда за интеграция на бежанци с международна закрила.
"Кабинетът търси възможности за по-категорично отстояване на националния интерес и гарантиране на сигурността на страната", съобщи лаконично правителственият говорител Ирина Белчева.
Белчева посочи, че промените няма да излизат от рамките на международните правни норми, по които България е страна и ще са в унисон с европейското законодателство. Тя посочи, че решение на съда на ЕС от вчера потвърждава правото на страните-членки да отказавт хуманитарна виза на хора, търсещи международна закрила, включително и бежански статут.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия