Сицилия - 2

  • 94 233
  • 739
# 420
За тези които обичат фото-пътеписи първа част от разказа за Сицилия - Етна и Таормина

http://diana-cacaotours.blogspot.com/2018/10/blog-post.html
Виж целия пост
# 421

Maya_alex-благодаря много!Но с тази мръсотия направо ме отказа😘
Diana_don-много интересно иска ми се да вмъкнеш нещо за  заведенията,ресторантите ,за пазарите, за хората-има ли много навалица,пълно ли е с много е емигранти?
Виж целия пост
# 422
Чак толкова мръсно не е, преди 2 години в Атина ми се стори по-мръсно, а преди години не беше....

Агриженто си спомням, че беше пълно с тъмнокожи, но много спокойно, но това още 2013 г. преди мигранската вълна...подозирам, че мигрантите им се стои в Сицилия, колкото им се стои и в България и не се задържат много там...
Виж целия пост
# 423
Мърсотията е предимно около гарите и центъра. Като че ли в Палермо африканците и пакистанците бяха повече. Виждала съм дори един омотан и заспал на тротоара, други седят или стоят до супермаркетите и просят. А наоколо всякакви боклуци. Не видях да се чисти. Имаше някакъв пазар близо до гарата в Палермо откъдето тръгват автобусите за Монреале. Е битак, както и да го погледнеш. И то от най-долна категория. Мирише на немара и урина. В жилищните квартали мигрантите са по-малко.
На туристически места като Монреале, сиракуза и Таормина също са малко по-малко. На плажа в Мондело обаче през минута някакви пакистанци идваха да предлагат шарени чаршафи, дрънкулки и всякакви глупости.
Трафикът е ужасен. Радвам се, че не взехме рент а кар. Там на практика няма правилник за движението. Спират където си искат. За 4-5 дни на няколко пъти автобусът не можеше да мине защото някой си е спрял където му е удобно на тясната улица. И колани не слагат, нито имат детски седалки. Хубавото е че на никой не му пука. Няма истерично свиркане с клаксони. Някак по-лежерно.
Прекрасни сгради, но неподдържани. Отдолу на повечето балкони има нещо като предпазни мрежи за да не пада ронеща се мазилка върху главите на хората

Това е много туристическо място в центъра на Палермо. Обърнете внимание на балконите. Подът липсва. Останали са само парапетите. И това не е единствената такава сграда.
Виж целия пост
# 424
А това е рибен пазар в Катания

Не бих си купила риба точно оттам, но е интересно
Сицилия е много интересна. Има какво да се види и опита. Радвам се, че отидох. Жалко, че вечер не смеехме да излизаме навън. Избирахме апартаменти в центъра и близо да гарите, защото пътувахме с влак и автобус. А точно там не ми изглеждаше сигурно, въпреки многото полиция.
Прекрасната Сиракуза

Красивата черква в Монреале с прекрасните мозайки и Таормина! Струва си! И Чефалу!
Виж целия пост
# 425
Доколкото си спомням пролетта излезна закон против уличната търговия и големи глоби плащат купувачите . Бежанците не могат лесно да ги хванат да платят нещо като глоба, но туристите могат да ги одрусат с няколко стотака ако се подлъжат на @15 мин. масаж на плажа@ или @африканско шалче @ ...

На Сицилия не видях особена мръсотия, но Флоренция каква ужасия беше ...
Виж целия пост
# 426
О,да Флоренция много ме разочарова откъм чистота.
Въобще и Рим ми се видя на 3 тото ходене страшно мръсен !Може би Милано беше една идея по-чист град,но пък толкова много емигранти на центъра!
Виж не знам какво ще е в Амалфийското крайбрежие🤭
Виж целия пост
# 427

Maya_alex-благодаря много!Но с тази мръсотия направо ме отказа😘
Diana_don-много интересно иска ми се да вмъкнеш нещо за  заведенията,ресторантите ,за пазарите, за хората-има ли много навалица,пълно ли е с много е емигранти?

Тъй като спяхме в отдалечен резорт, правехме ежедневни екскурзии до различни градове. Това не беше достатъчно за да добия пълна представа за живота в Сицилия. Мигранти не видях, освен чернокожи, които се опитваха да ни продават чадъри и дъждобрани. Заведенията, които посетих бяха предимно сладкарници и кафенета, защото имах много малко време. Иначе хората наистина се любезни, когато ги питаш за нещо и доста мързеливи като обслужващ персонал. Може дълго да ги чакаш да си разговарят с познат, преди да те обслужат. Но така е в цяла южна Италия. А дали е мръсно - не бих казала. На местата посещавани от туристи е нормално чисто. По пазари не съм ходила. Нямам интерес, дори и да имам време.
Виж целия пост
# 428
за лятото си търся хотел с олинклузив около Сиракуза, Ното -някой с впечатления и препоръки?
Виж целия пост
# 429
за мен ол инкл. в италия си е чиста загуба. плащаш за стандартна храна , след като си заобиколен с огромно разнообразие. ограничаваш се с времето , след като си заобиколен с обекти за разглеждане ...
Виж целия пост
# 430
ще отидем само за почивка.

Тази година бяхме само на разходка и разглеждане!
Виж целия пост
# 431
Аз не бих ходила толкова надалече само за едно ядене в хотела. Но вие си знаете.
Виж целия пост
# 432
напротив плажната ивица покрай Сиракуза е уникална.......

Виж целия пост
# 433
Има някакви плажчета, но ми се сториха напълно нормално. Чак пък да се прехласна ... Ако става въпрос за големи хубави плажове съм впечатлена от уникалното Балтийско крайбрежие.
Но има много плажове. Всеки както си харесва. Дано намерите каквото търсите и да е разнообразно.
Виж целия пост
# 434
Diana_dori,не разбрах екскурзията ви самостоятелно организирана  ли беше или с фирма ,и можеш ли да споделиш къде спахте ,в кой хотел?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия