След девет месеца мъчение, очакваме ДЕКЕМВРИЙЧЕ с нетърпение - Тема 8

  • 68 841
  • 898
# 330
Момичета знам, че ще задам сигурно много глупав въпрос, но покрай Helios се замислих - как се използват тези обезболяващи свещички след секцио. Утре и на мен ще ми определят датата, но така и не разбрах какво се прави със свещичките, никой не ми казва.
Helios  със спинална упойка ли беше? Аз засега имам уговорка за спинална упойка, след колко време се излиза от нея?
Виж целия пост
# 331
Askata, мисля че се слагат анално. Нека споделят и момичетата, които знаят със сигурност.
Виж целия пост
# 332
❤ Честито на новите мами и техните бебоци!
Днес бях на изложението в ИЕЦ за бебета, списание  "Кенгуру" дето го организира. Та взехме още малко мострички от козметики Simple Smile забавно беше и полезно. Макар че някои неща ги бях чувала на безплатните лекции за бъдещи мами.
Нешо имам подготвителни контракции, които не са болезнени, но не е комфортно... болежките стават все повече, едвам се спи.
Мисля че през последния месец на бременността природата те подготвя за това, което те чака после - болки, недоспиване, ужасна умораааа
Виж целия пост
# 333
мамчета изключително щастлива че днес ме пуснаха и сега лежа в къщи да задържим поне още седмица беба Simple Smile
Виж целия пост
# 334
Jahoo, много се рафвам за теб! Най - хубаво си е в къщи. Стискай още малко и говори на бебчо да постои още мъничко на топло.
Виж целия пост
# 335
Първо - Helios, Lilo0, честито, момичета! Да са ви живи и здрави малките щастия! Бързо възстановяване!        Heart Eyes    Hug

Много благодаря на включилите се по темата за надуващите се крака!   bouquet   Кръвното ми е нормално. Даже по принцип съм с ниско. Кремче Здраве тук нямам къде да открия, но се старая да се движа, в рамките на разумното. Започнах и да спя с възглавница под краката и гледам, че ме облекчава.   Peace
Виж целия пост
# 336
Първо - Helios, Lilo0, честито, момичета! Да са ви живи и здрави малките щастия! Бързо възстановяване!        Heart Eyes    Hug

Много благодаря на включилите се по темата за надуващите се крака!   bouquet   Кръвното ми е нормално. Даже по принцип съм с ниско. Кремче Здраве тук нямам къде да открия, но се старая да се движа, в рамките на разумното. Започнах и да спя с възглавница под краката и гледам, че ме облекчава.   Peace

Всякакъв крем с конски кестен става
Виж целия пост
# 337
За обезболяващите свещички-да,анално се слагат.Първите два дни след секциото на мен ми вливаха обезболяващи през абоката,а после ме питаха дали ме боли много,за да ми дадат свещички,но аз отказах,болката беше търпима вече. Simple Smile
Виж целия пост
# 338
Helios, Lilo, Mama Ves , Bianka здрави да са ви дечицата, щастливи и палави Simple Smile а на вас бързо възстановяване.
Чета ви докато кърмя , но все не ми остава време да пиша. Ние с моята подранила мома се мъчим да качва грамчета ,но като цяло сме добре.
Прегръдки на всички и се пазете!  bouquet
Виж целия пост
# 339
Момичета, на вас изтръпват ли ви краката вечер? Адски гадно е. Едновременно ми изтръпват и ме сърбят целите от колената до върха на пръстчетата. Като полегна и олекват. Това ми е от около седмица. А ми остават броени дни до секциото. Дано всичко е нормално...
Виж целия пост
# 340
ХЕЛИОСЧЕ, много ме развълнува с разказа за малката принцеса. Представих си я, как те гледа с очички, сгушена в теб😘.  И какво хубаво име сте и избрали, с много гласни букви, браво на вас. Дано донесе много щастие, любов и прекрасни моменти във вашето семейство!

Лило, честито! Живи и здрави и много късмет да има Мишето. Бързо възстановяване и само хубави емоции 🌹

ГРИС ХАЛВА, тук ли си? Прочетох че имаш притеснения, миличка. Как сте, какво казват лекарите? Пожелавам ви успех 😘

Днес съм много развълнувана за бъдещото ми раждане, леко притеснена. Имаме да свършим още куп неща, а ми остават само няколко дни. Не се спирам, все бързам за някъде и беба започна да ме предупреждава, че иска да си почивам повече. Всички ми казват "е, хайде малко остана, имаш още 2-3 седмици, чакаме с нетърпение бебето да се появи". И тези думи някак ме стресират последните дни, защото имам една седмица, но само аз си знам, че е толкова близко тази вълнуваща среща. За този кратък период трябва да отида на два прегледа, да си запазя час при козметичката, да си намеря фотограф със свободно време за една фотосесийка, че много ми е мерак да ме щракнат с най-големия ми корем, а също да намеря време и за довършителни ремонтни дейности вкъщи. Като споменах голям корем, се сещам да кажа, че и на околните им е странно и на мен самата, че хем не съм от слабите, хем коремът ми не стана огромен, а бебето е доста едро. Странна работа.

Пожелавам ви хубава седмица на всички и леко раждане на следващите мами!

Виж целия пост
# 341
Момичета, благодаря за милите думи.  bouquet
Askata, да, свещичките се слагат анално и на мен ми помагат. Упойката е спинална, с поставянето и нямах никакъв проблем, стана за минутка, без болка. Излизането от упойката е различно. Дават го по учебник около 4 часа действието и, но аз вече на втория, т.е час след секциото си движех пръстите на краката.
Denitsa, и аз мисля, че последния месец от бременността е най- тежък, а пък последните 2 седмици, съвсем!
Jahoo, и аз стискам палци  Praynig
Ivi, нормално е това изтръпване последните седмици. И да си взимала магнезий, сигурно са ти го спрели вече и недостатъчното количество от него в тялото ти води до тези изтръпвания.
Jacomo, хранете се, мила, остави другите ангажименти на някой около теб и се гушкайте и папкайте! Simple Smile
Paula, благодаря ти специално за милите думи  Hug
И моят корем беше като за 7 месец, а беба си излезе с добро тегло. Ако нямаш естествени подплънки и много околоплодни води, така ще е Simple Smile Леко раждане!
Виж целия пост
# 342
Хелиос, как си след секциото, вече добре ли се чувстваш? Аз си правя сметки, по-скоро надявам се, че ще ми мине операцията много лесно, точно защото нямам голям корем и тлъстини, но ти спомена, че много те боли?
Виж целия пост
# 343
 ivi_86 стискам палци всичко да мине нормално, спокойно и безболезнено!
 Paula C.M.N. и мен ме изнервят, като вземат да ме питат - "Айде какво става,не остана..." допълнително се стресирам и аз! Ама хич не се усещат  #2gunfire
И на мен уж не ми бил голям корема, но не мога да се сгъна...  Laughing Краката понякога ме болят, но не често. Обаче в последно време започнаха ходилата да ме наболяват, да изтръпват.  #Crazy Всеки ден - ново двайсет. Иначе снощи нямах много контракции и болки, но пък за сметка на това се събудих в три часа, гладна...и се наядох .... и няма заспиване! И после като съм заспала - едни сънища, едни филми- направо за Оскар!
Виж целия пост
# 344
Благодаря за отговора helios  Hug
И на мен ми предстои секцио и много ме е страх точно от спиналната упойка, а док иска да съм с такава, че имам проблеми с гърлото. Слагали са ми преди спинална по друг повод и помня, че доста ме болеше. Дори ме боцкаха 2 пъти, че не стана от първия. Та какво казвате...като има тлъстинки повече ли боли??? Лелеее, аз си имам доста.  #Crazy Днес се каня вече да поизгладя някоя дрешка и да почна да постягам чантата. Че така като мисля, аз с цял куфар трябва да ида. Те само памперсите и подложките ще заемат един сак  Laughing
Коя мама беше за 1.12??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия