Професия учител - 2

  • 116 251
  • 1 180
# 450
При нас досега не е имало плащане вече близо 6 месеца, а беше казано на тримесечие

На нас ни платиха за първото тримесечие, но авансовото плащане май не беше покрило дори заплатите на преподавателите, да не говорим за материали. Допълниха от училищния бюджет там, където беше крайно необходимо /при художниците, екскурзии и т.н./, с останалото се справяме с подръчни материали. Да не говорим, че още си създават и коригират платформата в движение.

Някой може ли да сподели, какво точно гледат при проверката?

При нас не са минали, но колеги от други училища казаха "всичко" - т.е., попълване на дневници и индивидуални карти, подписи по отчети, наличия на копия от извинителни бележки при отсъствия от ученици, работени материали, снимки от изяви, влизали са в занимания...
Виж целия пост
# 451
Мерси за информацията, gargamela bouquet
Виж целия пост
# 452
Гаргамела, къде са ходили?
Виж целия пост
# 453
Здравейте някой има ли яснота кога от министерството смятат да превеждат пътни, че не сме вземали от началото на годината?
Виж целия пост
# 454
Здравейте
Искам да ви попитам ако не се проведе класно по математика какъв проблем е това и да настоявам ли за него? Проблемът е, че учителят често отсъства, измести се два пъти датата и сега няма как да се вмести между другите класни и контролни
За пръв път ми се случва, но е странно и предполагам ще стане проблем с оценките в края на срока
Довечера има родителска и се чудя до колко да поставя въпроса и до колко не.
Четох наредба 11, но не виждам някакви санкции в случай че не се проведе класно. Класния също не му се занимава, предполагам към директор ще трябва да се обърна? 
Виж целия пост
# 455
Класното е задължително. Защо не може да се вмести в оставащите седмици? За 12 клас ли става въпрос? За останалите класове има още време. Ако учителят е отсъствал, не е ли имал заместник? На класния не му е това работата, но на учителя и директора - със сигурност.
Виж целия пост
# 456
Защото имало други контролни и класни и не може в един ден Tired
За 9 клас става дума
Не е имало заместник.
Виж целия пост
# 457
Като е отсъствал учителят, не е ли имал заместник?
Говориш с директора да пренареди графика за класни и контролни, така че да те вмъкне. Две класни на седмица не са проблем. Класна трябва да има. После се прави анализ на нея.
Виж целия пост
# 458
Здравейте, за преподавател по английски в начален етап задължително ли е да си изкарал НУП и чужд език или би било достатъчно ако имаш сертификат на Кеймбридж за владеене на езика, в моя случай ниво C2? Имам предвид, в случай, че вече си завършил НУП?
Виж целия пост
# 459
Здравейте, за преподавател по английски в начален етап задължително ли е да си изкарал НУП и чужд език или би било достатъчно ако имаш сертификат на Кеймбридж за владеене на езика, в моя случай ниво C2? Имам предвид, в случай, че вече си завършил НУП?
По преценка на директори.
Виж целия пост
# 460
Да, разбирам. Благодаря Ви много за отговора.
Виж целия пост
# 461
Здравейте, за преподавател по английски в начален етап задължително ли е да си изкарал НУП и чужд език или би било достатъчно ако имаш сертификат на Кеймбридж за владеене на езика, в моя случай ниво C2? Имам предвид, в случай, че вече си завършил НУП?
Не разбрах  newsm78 Имате и НУП и сертификат на Кеймбридж?
Виж целия пост
# 462
Имам сертификат на Кеймбридж и евентуално ще имам и НУП, когато се дипломирам. Просто се притеснявам, че понякога търсят учители, които могат да преподават и чужд език.
Виж целия пост
# 463
Имам сертификат на Кеймбридж и евентуално ще имам и НУП, когато се дипломирам. Просто се притеснявам, че понякога търсят учители, които могат да преподават и чужд език.
Разбрах  Simple Smile Още учите. За да преподавате като начален учител, трябва да си завършите НУП-а. Ако искате, обаче, само да преподавате английски на малките,докато все още учите,тогава зависи:
- Ако в училището има излишък на часове по английски и няма кой вътрешен учител да ги поеме, търси се външен. Вие се явявате за мястото, още учаща. Ако сте единствен кандидат, ще Ви вземат на 100%. Ако сте няколко, и някой или всички други имат дипломи, няма да Ви вземат.
Виж целия пост
# 464
Момичето иска да  преподава английски език в начален курс, а не да бъде нач. учител.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия