Добре дошли бъдещи мамчета! Август 2017

  • 40 109
  • 761
# 330
Доцента отново предположи, че е извънматочна бременност, с оглед на растящото ЧХГ, а всъщност не се вижда нищо в матката предполага, че е това, утре ще си пусна отново следобед ЧХГ и в понеделник ще ме приемат в болницата за лапароскопия. Ще направим преглед и отново ЧХГ и вече окончателно ще се реши, каза ми да си взема от личния направление номер 162.
Ако някой е преживял нещо подобно нека сподели какво ме очаква, възстановителен период и т.н.
Виж целия пост
# 331
Щастлива, нали уж беше видял плоден сак? Какво е това сега.
Иначе от приятелки знам, че лапароскопията минава много леко с пълна анестезия , а конкретно възстановителния период при ИМБ мисля, че е от 3 до 6 м, зависи от пораженията по тръбата.
Виж целия пост
# 332
Щастлива, нали уж беше видял плоден сак? Какво е това сега.
Иначе от приятелки знам, че лапароскопията минава много леко с пълна анестезия , а конкретно възстановителния период при ИМБ мисля, че е от 3 до 6 м, зависи от пораженията по тръбата.

"Псевдо сак" така го нарече, ми и аз се учудих, че каза така ...не знам в понеделник ще се знае ще бъде ли бебе или просто ми е писано да тегля...
Не знам дали ще трябва да си взема болничен или няма да имам нужда, колко струва лапароскопията и щом ме кара да си взема от личния талон номер 162 по здравна каса сигурно ще бъде...
Не знам, аз много се спичам и ще забравя нещо да питам...
Виж целия пост
# 333
Щастлива, съжалявам за лошите новини.. Много се надявам да не е извънматочна и все пак да се появи сакче в матката!  Praynig
Ако обаче се стигне до лапароскопия, щом ти искат този талон, значи ще мине по ЗК и би трябвало да ти е безплатно всичко. В коя клиника/болница ходиш ти ?
Номер 162 пише , че е за „Оперативни процедури на тънки и дебели черва със среден обем и сложност, при лица над 18 г.”  Thinking

Пепитка, забрави за тази ужасна работа, не се връщай повече никога там! Бързо да се закрепя сакчето, а ти почивай много !
Виж целия пост
# 334
Щастлива, съжалявам за нолошите новини.. Много се надявам да не е извънматочна и все пак да се появи сакче в матката!  Praynig
Ако обаче се стигне до лапароскопия, щом ти искат този талон, значи ще мине по ЗК и би трябвало да ти е безплатно всичко. В коя клиника/болница ходиш ти ?
Номер 162 пише , че е за „Оперативни процедури на тънки и дебели черва със среден обем и сложност, при лица над 18 г.”  Thinking

Пепитка, забрави за тази ужасна работа, не се връщай повече никога там! Бързо да се закрепя сакчето, а ти почивай много !
В.Търново ще ме приемат, а доцент Стойков следи бременността ми. Да не би да се е объркал за номера ...съмнявам се
Виж целия пост
# 335
Да не те обърквам и аз, защото всъщност гледам за клинична пътека номер 162, а може би не са едно и също с талона  newsm78 Питай ЛЛ за всеки случай като го вземаш.
Виж целия пост
# 336
Щастлива, по принцип, ако работят със здравна каса нищо не би трябвало да платиш. Иначе в различните клиники цените варират от 300 до 2000. Но щом са ти поискали направление,ще се случи по ЗК и най-много да си платиш упойката, макар да ме съмнява. По принцип след лапаро, когато е с цел профилактика не се лежи повече от ден, при обикновен кюртаж също. Нямам идея колко е клиничната пътека за ИМБ , но вероятно няма да е повече от 3 дни.
Виж целия пост
# 337
Щастлива стискам палци и пожелавам успех.

Ами дами и аз от 5-6 дни имам едно блеееееедо кафевичко течение. Дали е нормално?
Виж целия пост
# 338
Момичета това намерих с Гугъл търсачката извадка от сайта на Щерев, срещу номер 162 пише това:
"Оперативни интервенции чрез коремен достъп за отстраняване на болестни изменения на женските полови органи, без код 54.11, 54.21, 65.12, 65.13, 65.24, 65.25, 65.29, 65.31, 65.41, 65.49, 65.51, 65.52, 65.53, 65.54, 65.61, 65.62, 65.63, 65.64, 65.81, 65.89, 66.61, 65.95, 66.40, 68.13"
Много исках Чъки да се включи и да сподели, но кой знае какво и е сега...
Притеснявам се също дали ще ми трябва болничен, ако е като кюретажа станах и се прибрах още същият ден, но тук нещата не знам как ще се случат и дали изобщо ще се случат, но с това прицапване на там отиват работите..., но нали знаете надеждата умира последна
Srety обади се на лекуващия ти лекар, при някой нещата се получават и се развива нормална бременност, при мен и с хапчета и с инжекции тези кафеникави петънца първо едва доловими, като точици после по видими водят все до лош край...
Хубаво е да те прегледат.
Виж целия пост
# 339
Момичета чета,но по няколко часа вечер решавам драми на един приятел и нямам време.
Щастлива аз имам лапароскопия на корем по друг повод. Не е тежко никак.С пълна упойка е, слагат ти едни кламери,мен за по малко от 24часа ме изписаха.дадоха ми болничен защото аз исках. Като цяло си е до теб и ако е офис работа няма да е проблем.Не се страхувай.Според мен по-страшно е надеждата и загубата.Но господ си знае работата и ще ти го даде,когато трябва това бебе.При нас доста време не ставаше и аз гледах да мисля някак си позитивно,че ще пътувам,спортувам и т.н. С теб съм.Бъди смела всичко се подрежда някак на края.
Пепитка, това ми напомня защо не искам да чувам за балкански работодател.Ужасно съжалявам и наистина ти препоръчвам да им теглиш една сериозна. В Бг още бях момичето на една от моите позиции преди мен така го махнаха,защото забременяла. Това тук няма как да стане.Не се ядосвай имаш си други неща сега. Бебето е важно а на тези им тегли една и знай,че всичко се връща.
Само да се похваля татко няма разсейки. Ще му махнат простатата и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 340
Оххх, Щастлива .. чак в понеделник ли си на преглед? Много се надявам в дните до тогава да стане едно малко чудо  Praynig
А какво те притеснява за болничния? Нямам представа колко е тежка една такава операция, но съм сигурна, че ще ти дадат колкото дни са необходими за възстановяването. (и пак казвам, дано не се налага)
След моят аборт даже 30 дни искаха да ми дадат.

Srety, не е ок да ти зацапва. Според мен се обади още днес на гинеколога ти.

Оливче, стискам палци за утре  Hug

Mermaid, много хубава новина за баща ти Simple Smile И моят е минал през това преди години, всичко ще е наред  Hug
Виж целия пост
# 341
Мами на мен днес ми изписаха утрогестан 2х1 и неофолик 1 път дневно. А ако кафявото течение пак се появи (от вчера нямам нищо) нош па заедно с утрогестана. Иначе гинеколога се шегува .. почивка и добра храна. Хихи.  Peace
Виж целия пост
# 342
Щастлива, направи задължително преглед и при друг лекар в понеделник или след това. Ако трябва дори трето и четвърто мнение потърси. Историята познава не един случая в които жената я пращат за лапороскопия или кюретаж и да се окаже, че всъщност не е необходимо. Не го казвам с цел да ти давам напразни надежди. Но нещата са прекалено сериозно да се разчита на мнение само на едни лекар, било то и доцент. Странно е разбира се, че ЧХГ не се покачва както трябва, но мача още не е свирен. Peace Пожелавам възможно най-доброто развитие на нещата! Прегръдки!

Фешънмама, стискам палци да се отчетеш през август.  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 343
[иe author=Нощни очи link=topic=954174.msg34221196#msg34221196 date=1481794810]
Щастлива, направи задължително преглед и при друг лекар в понеделник или след това. Ако трябва дори трето и четвърто мнение потърси. Историята познава не един случая в които жената я пращат за лапороскопия или кюретаж и да се окаже, че всъщност не е необходимо. Не го казвам с цел да ти давам напразни надежди. Но нещата са прекалено сериозно да се разчита на мнение само на едни лекар, било то и доцент. Странно е разбира се, че ЧХГ не се покачва както трябва, но мача още не е свирен. Peace Пожелавам възможно най-доброто развитие на нещата! Прегръдки!

Фешънмама, стискам палци да се отчетеш през август.  Stuck Out Tongue
[/quote]
Здравейте в понеделник ще бъда в 7г.с, така че няма начин да не се види с вагиналния ехограф, ако има живот в матката...
Не знам, мисля че ако отида при друг лекар няма да видим нещо различно от това, което и лично аз видях на плазмата срещу мен когато ме прегледаха и това ще е още едно ходене по мъките и още пари хвърлени на вятъра...
Сравнявах си снимките с предишните бременности , действително плодния сак е доста по-голям, в 6г с вече с видимо още нещо вътре в него ...не знам...ще пусна пак ЧХГ, в понеделник отново, ще видим и с вагиналния какво ще покаже и каквото е писано ще стане...
Виж целия пост
# 344
Щастлива, стискам палци всичко да се нареди по най-добрия за теб начин и в понеделник да ни зарадваш с добри новини!

Аз съм още тук, споделих в групата на дъщеря ми, че ми закъснява и всички скочиха как можело да не съм си направила още тест, пък те вече по 5 щели да направят, много ме разсмяха Simple Smile

Искам да ви се оплача, че вчера ме удари яко хормонът и не знам какво ми стана, вечерта нещо спорихме с мъжа ми и се разциврих. Ей-така от нищото! Той, естествено, не пропусна да отбележи, че "айде, почва се пак... " Някой друг наблюдава ли подобни отклонения от нормата?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия