Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 2

  • 150 624
  • 741
# 225
 Момичета, знаете ли лек за алергии вследствие на нисък имунитет? Мисля че развих алергия към витамините от Б-групата и според мен има връзка с понижен имунитет и перименопаузата. Четох информация за разни билки - коприва, котешки нокът, сироп от бъз, ехинацея - но ме е страх да пробвам (и кое от всичките) , за да не си разбутам още повече организма. За копривата примерно пише че съдържа хистамин, а точно това е веществото, което провокира алергиите. В същото време я препоръчват за такива проблеми   newsm78
 Някой борил ли се е с подобно нещо и какво евентуално му е помогнало?

  Ако съдя по себе си 40г наистина са критична възраст. Такива проблеми никога не съм имала. Не е само алергията, ами и куп други неща. Още влача  възпаление на седалищния нерв, вече 2-ри месец. Вярно че на 80% се оправи, но има още за оправяне, а не мога да пия нищо от Б-групата. И куп други неща, но не ми се оплаква  Sad
Виж целия пост
# 226

liiya, дали да не направиш едно тестване за алергии ?
Относно повишаването на имунитета сиропа от бъз е едно чудно средство. От както приемам този бъз в комбинация с прясно изцеден сок от лимон и портокал, а това е вече втора година, не ме е хващал никакъв грип, дори настинка. Ако се лепне някой вирус - отминава за 1 ден. Това засилване на имунитета започнах да прилагам след гинекологичен проблем.

Аз ..... пак да върна темата, относно нервите. В момента се намирам в много тежък период. Нервите ми, които отдавна са подложени на голямо изпитание не издържаха. В комбинация с това, че и цикълът ми ту подранява, ту е нормален или както този месец се случи - закъсня с 14 дни, т.е. и хормоните ми не са наред - доведе до това, че психически се сринах.
Реших, че трябва да взема мерки, че само със самовнушение, че всичко ще се оправи, няма да се оправя  и от днес приемам два пъти на ден сироп Неуропан и таблетки Бланд. Всичко е на билкова основа. Мисля, че съм малко по-спокойна....поне не рева безспирно. Споделям за тези, които се намират в подобно състояние.
Виж целия пост
# 227
За имунитета препоръчвам джинджифил.
Аз се пристрастих към него. Simple Smile Никакви вируси не ме нападат.
Също на мен ми помага и за дисковите хернии. Действа противовъзпалително. Peace
Виж целия пост
# 228
DeVa@, как го приемаш. Като прочетох дискова херния и веднага ми светна лампичката, че мога да помогна на малкия си син.
Виж целия пост
# 229
Ами режа си го наситно и с малко мед.
В началото го стържех, но става по-бавно и минах на по-бърз вариант. Grinning
Корен около 4-5 см.
Четох, че се белел, аз даже и не го беля. Sunglasses Само го мия хубаво.
Виж целия пост
# 230
 newsm78 Това един път на ден ли се яде?
Виж целия пост
# 231
Да. Simple Smile Нали ти казвам, че се пристрастих. Мога и повече, ама да не прекалявам.
Аз обожавам люто и може би затова толкова ми харесва.
Виж целия пост
# 232
Благодаря ти!  bouquet Слава Богу и у дома всички обичаме лютото.
Виж целия пост
# 233
И аз си направих джинджифил с мед. Сложих и лимон. Карах и децата да го ядат, ама не пожелаха. Затова си го ям сама. ☺
Виж целия пост
# 234
  Didi smile, Дева благодаря  Peace Аз точно това се чудя дали тези билки и храни, които помагат при вируси и настинки ще са удачни и за алергии. Освен да пробвам

  А иначе  тестове правят за полени, прах и някакви други неща, не се сещам какви, но за витамини Б няма. Преди 3г ми правиха, от тогава имам проблеми с алергии и свръхчувствителност. Убедена съм че е свързано с перименопаузата.
   Психически и аз съм се сдухала здраво. Не се чувствам човек от месеци.
 
  
Виж целия пост
# 235

l
Реших, че трябва да взема мерки, че само със самовнушение, че всичко ще се оправи, няма да се оправя  и от днес приемам два пъти на ден сироп Неуропан и таблетки Бланд. Всичко е на билкова основа. Мисля, че съм малко по-спокойна....поне не рева безспирно. Споделям за тези, които се намират в подобно състояние.

Didi Smile, може ли линкове на тези добавки ,от аптеката ли ги вземате и по препоръка на някого ли ги пиете?Благодаря за споделянето -и аз ,както писах, имам покрай пременопаузата доста психологически проблеми.
Виж целия пост
# 236
И аз си направих джинджифил с мед. Сложих и лимон. Карах и децата да го ядат, ама не пожелаха. Затова си го ям сама. ☺

Лимон и аз слагам. Но по едно време бяха доста скъпи лимоните и карах само с мед.
Иначе с лимон е съвсем божествено! Heart Eyes
Виж целия пост
# 237
Диди, Неуропан сироп от мента-глог-валериан ли беше? Каква е разликата между него и капките?
Виж целия пост
# 238

l
Реших, че трябва да взема мерки, че само със самовнушение, че всичко ще се оправи, няма да се оправя  и от днес приемам два пъти на ден сироп Неуропан и таблетки Бланд. Всичко е на билкова основа. Мисля, че съм малко по-спокойна....поне не рева безспирно. Споделям за тези, които се намират в подобно състояние.

Didi Smile, може ли линкове на тези добавки ,от аптеката ли ги вземате и по препоръка на някого ли ги пиете?Благодаря за споделянето -и аз ,както писах, имам покрай пременопаузата доста психологически проблеми.

Ето линковете : http://apteka.framar.bg/30000458/%D0%BD%D0%B5%D1%83%D1%80%D0%BE% … 110-%D0%BC%D0%BB-
http://apteka-avicena.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4_%D1%85_6 … D0%B0%D0%B1%D0%BB
Взех ги от аптеката. Препоръча ми ги аптекарката.
Виж целия пост
# 239
Диди, Неуропан сироп от мента-глог-валериан ли беше? Каква е разликата между него и капките?
Да, точно това е съдържанието. Аптекарката каза, че действа по-бързо и по-качествено. Аз до сега съм приемала таблетки понякога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия