Снежец тихичко вали,вали , АПРИЛче в коремчето ни спи - Тема 9

  • 51 391
  • 741
# 390
Доктор, благодаря за сребърната вода и мазането с крема. И това ще пробвам.
Аз не мога да проумея как е възможно все още да има въшки и по градини и по училища. Айде по наше време, добре, ама сега. Някой ми беше казвал, че децата в училищата си ги продавали.
Пробвай да мажеш с Низита носа отвътре, помага и за хремата, и за изсушаването.
Виж целия пост
# 391
Уф, засърбя ме главата Grinning И в класа на щерката се въдят тия гадинки, едно дете предимно, но тя се разболя и от петък приключихме с училището за тази година. Нея знам как да я оправя лошото е, че го лепнах и аз. Правя лимони с мед и пръскам в носа едно хомеопатично, но усещам, че имам проблем и в гърлото. Дайте домашен илач за гърло, че ми е късно за аптека.
Belinda дано сте здрави всички в къщи и скоро да се съберете пак цялото семейство. Моят мъж си идва вдругиден и ме тресат здраво нервите вече, нямам търпение Heart Eyes
Виж целия пост
# 392
Аз не мога да проумея как е възможно все още да има въшки и по градини и по училища. Айде по наше време, добре, ама сега.
Защо, какво според теб се е променило от едно време, та днешните деца да са по-въшкоустойчиви Laughing
Виж целия пост
# 393
Момичета, днес си смених ЛЛ, и този новия го попитах за нещо за постоянното кървене от носа, и за мазане на гърба. Той ми написа рецепта - Ринолекс за носа и Перскиндол за мазане на гърба. Хубаво, ама ринолекса пише, че не става за бременни, а перскиндола - не намирам инфо става ли, не става ли....
За сега се мазах с Низита -носа, но няма промяна, даже веднъж ми текна кръв 10 мин след като се намазах . За гърба, сега се мажа с Траумил, ама ефект не усещам  newsm78 Sad 
Какво да правя, чудя се...
Виж целия пост
# 394
Манха, благодаря. Ще пробвам.
Белинда, като се замисля за въшките, не знам, аз като бях дете помня въшки имаха предимно определени деца от ромски произход, от които се хващаха по площадки или в училище. Нямаше кой знае какви мазила и ни мажеха с газ, мас и оцет. Пък и имаше режими на ток, вода, за много хора къпането беше само в неделя Simple Smile Сега като слушам са си някакви бумове на определени периоди, даже и по телевизията на моменти дават реклами за въшки.
Виж целия пост
# 395
Оу, не бъркам такива манджи аз. С лосионче от аптеката...
Моята племенница беше се насадила добре лятото и аз от страх да не ни подкачи и нас таи напаст бях купила някакво измиващо като шампоан. Не знам дали е имало ефект, но мисля, че е някъде прибрано с кутийката, та ще проверя става ли за бременни. ??? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 396
Пърпъл, въшките не ходят само по мръсни коси Simple Smile Митове са това за некъпането...Като налази гадината, няма чисто, няма мръсно, всичко под ножа...Ромите имат повече, щото не се чистят от заразата и си ходят така, а не щото не се къпят. Според мен, де. Ама като знам като дете колко често съм хващала, пък съм си чистичка Wink
Оф, спирам да пиша по темата, че ме засърбя навсякъде Joy
Виж целия пост
# 397
Момичета, днес си смених ЛЛ, и този новия го попитах за нещо за постоянното кървене от носа, и за мазане на гърба. Той ми написа рецепта - Ринолекс за носа и Перскиндол за мазане на гърба. Хубаво, ама ринолекса пише, че не става за бременни, а перскиндола - не намирам инфо става ли, не става ли....
За сега се мазах с Низита -носа, но няма промяна, даже веднъж ми текна кръв 10 мин след като се намазах . За гърба, сега се мажа с Траумил, ама ефект не усещам  newsm78 Sad 
Какво да правя, чудя се...

На мен лично, този Перскиндол не ми вдъхва особено доверие от към съставки........съдържа парабени и алкохол......не бих го ползвала, но можеш да отидеш в някоя аптека и да помолиш фармацефт да ти разясни ситуацията, щом в лостовката не пише нищо конкретно, нека да кажат нещо по повод на състава  newsm78  newsm78  newsm78 ......само това ми идва на ум...

Иначе за въшките, и аз като дете все бях с въшки......леле..голям срам беше. Даже като идваха да ни проверяват, някой път се правех на приятно разсеяна и не минавах през сестрите от страх да не ми намерят за пореден път   Embarassed
Виж целия пост
# 398
Добро утро.  Ами аз купих  перскиндола и снощи ММ ме намаза. Аптекарката ми каза да не се притеснявам толкова, че е за външно мазане, че било на базата на етерични масла и т.н. и за това се престраших. Не знам дали има ефект, но със сигурност ме загря доста... за жалост май моя проблем не може да се реши с мазила обаче. В момента пак си изтръпва мястото, ММ казва че ми бил леко изкривен гръбначният стълб.
Тая сутрин като станах пак ми шурна една кръв от носа, направо ужас. Не само през носа, ами и отзад през носоглътката тече и ми отива в гърлото ако не успея да я изплюя  Sick Цяла сутрин ще съм с вкус на кръв в устата .....
С тея въшки имам гаден спомен като ги хванах като малка, и майка ме намаза с гас ли, не знам с какво, и накрая ми изгори кожата на тила.... Така гореше това нещо, аз и говорех че много ми пари и едва издържах, но тя - Трай малко нищо ти няма ... Иии накрая един голям мехур над врата от изгаряне. Много беше гадно. Не експериментирайте по хубаво, а купете препарат ако се налага - преди нямаше, сега поне има.
Виж целия пост
# 399
Добро утро, момичета!
Теди, много кофти това с гърба. Скоро и аз ще изрева на умряло. Целия таз ме боли. Като ставам е страшно, а снощи за час и половина, ставах три пъти до тоалетната. Накрая ми мина през главата  дали да не си взема възглавницата в тоалетната  Grinning И на всичкото отгоре пак бях със запек, а уж пия скапания Хуск  Crossing Arms

И аз имах въшки в 3-4 клас. Наистина е унизително и гадно. Майка ми също ни мажеше с газ, мас и оцет и помня, че косата ми беше страхотна после  Grinning
Виж целия пост
# 400
teddyblue от какво ти тече кръв от носа?
На мен също отвреме навреме, днес ми пуснаха някакви изследвания,заради това. ( време на съсирване или нещо такова)
Мисля другата седмица да не ходя на работа, ще си почина малко Simple Smile
Виж целия пост
# 401
Здравейте, мамита прекрасни  Heart Eyes
Аз да се похваля, че снощи се наспах, температура вече нямам, гърлото нв ме боли, само кашлицата ми остана, но поне не е суха, а вече отхрачвам. Антибиотика и другите лекарства си вършат работата. Много добре се чувствам, утре ще ида пак на преглед (така ми казаха) и да видим какво ще кажат.
Относно въшките - в първи клас като ни проверяваха в училище и ме изгониха , беше много унизително и плаках до нас.. имах една приятелка с гъста къдрава коса и все беше пълна с въшки, майка ми ми забраняваше да си играя с нея, но аз тайно си играех. И ме чистеше всяка седмица почти.. Голям смях беше, на балкона с бял чаршаф и ги гледахме по него  Joy hahaha
Хубав и успешен ден!  bouquet
Виж целия пост
# 402
Добро утро момичета.  bouquet Аз ще съм заета няколко дни и от сега да ви кажа Весели празници!  bouquet

Dimitrina Радвам се,че вече си добре.  Hug

Отностно въшките...бях на село,ужили ме пчела или оса по главата.Майка ми дойде веднага да ме вземе и докато търсише жилото ми намери въшки.  ooooh! Беше някакъв ад,каза на класната ми да излъже съучениците ми,че съм настинала,та се разминах с подигравките.  Laughing Ама никога няма да забравя как в 10клас на едно момиче и ги намериха,толкова и се смяха.Тя беше от онези металки с мазните коси и черни дрехи.Та както не я искаха и всички и се смееха,представете си какво е преживяла..Много кофти ми стана и сега пак..
Виж целия пост
# 403
мами, защо така всички сте с някакви болешки?
dimitrinadid, радвам се, че си по-добре, макар и с антибиотик. По-добре да ти минава бързо.
за въшките - ужасно е, но газ, мас/олио и оцет е най-добрата маска за коса. Разликата е, че за маска се държи макс половин час, а против въшки - 2-3 часа. Косата наистина става страхотна после, но понамирисва, трябва няколко пъти с шампоан да се измие... Аз купих едно, което ми препоръчаха като предпазна мярка -
Скрит текст:
пръсках и мен, и детето; мирише много хубаво.

ние се гледахме с детенце цяла седмица, че уж беше болен - така казаха от градината, но в крайна сметка 2-ма доктори го гледаха и слушаха и нищо му няма и ме успокоиха, да не се притеснявам, че си ми е здраво хлапето.

бебокът така яко ме рита, че направо не знамкато порасне още малко какво ще е, направо имам чувството, че ще изхвръкне от корема направо.

за дневна среща между празниците - и аз съм за, защото сигурно ще съм в София при мама, ще мога да оставя детенце и да дойда и аз.
Виж целия пост
# 404
Днес бях на ЖК. Не бях виждала бебка от 1 месец, ама като си я усещам ми е по-спокойно. Пораснала е доста. Вече е 700 г. и си е поседнала. Неслучайно усещам ритничетата й толкова ниско.
Хемоглобинът ми е спаднал с 2 единици, а желязото ми е в норма. Докторът каза, че може би са ми ниски нивата на B12 или вит.D, и ми препоръча да пия Невробекс, пък ще гледам и да се показвам малко повече на слънце, когато го има.

През въшките и ние минахме преди 2 години. Най-интересното е, че при дъщеря ми вървяха паралелно с варицелата. Беше забавен период Joy И аз ги прихванах въшките от нея и се мазахме с газ, мас и оцет. Ефектът беше моментален. Пък и косата ми стана една лъскава Flutter Само дето си купувах нещо да я пръскам, за да не мирише. Смрадта е наистина ужасна! ooooh!

Вчера случайно попаднах да една лекция за дишането по време на нормално раждане и толкова интересни неща каза дамата. Като я слушах се замислих колко неосъзнато съм минала през първото си раждане. Сякаш изцяло се бях оставила в ръцете на докторите. Сега, ако имам късмет, ми се иска да участвам поне малко. Та, жената разказваше, как по време на контракции, извън пика им, трябва да се поема повече въздух, че иначе и на нас, и на бебето не ни достига. Каза през последния месец да не се юрваме по всякакви задачи, а да си пазим силите за раждането, че е много изтощително за организма. Говори за окситоцина и епидуралната упойка. Окситоцинът, който се добавя чрез системи е в пъти повече от естествения и е синтетичен и затова предизвиква страхотни болки. А епидуралната упойка се задържала в организма на бебето 40 дни след раждането. Каза, че най-важното е да се опитваме да сме спокойни по време на раждането, защото ако сме под стрес всеки мускул се стяга и се отделят неправилните хормони, което забавя и затруднява раждането. Освен това препоръча да не се лежи, а да се ходи, да се седи върху топка или с разтворени крака, така че гравитацията да подпомага излизането на бебето. Каза и още много други неща, но постът стана прекалено дълъг  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия