Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-11

  • 119 398
  • 753
# 240
Не ,за един месец.Справките от градината се подават ежемесечно към АСП.
Виж целия пост
# 241
Месец за месец е, ако в месеца детето има над 3 дни, за месеца няма се получат детските.
Виж целия пост
# 242
Здравейте, ако детето посещава детска градина необходима ли е бележка удостоверяваща, че детето е записано и посещава детско заведение?
Също така ме интересува каква е тази бележка за ваксините от ЛЛ, не може ли да послужи копие от личната амбулаторна карта?
Необходима ли е справка от ГРАО или ще послужат само актовете за раждане? (ще подавам документи за две деца)
Виж целия пост
# 243
Ако детето е в 3 или 4 група в градината, тоест в задължителната предучилищна подготовка е необходима бележка от градината.
ЛЛ имат специални форми, които попълват за пред социалните - за направени профилактичен преглед и сложени ваксини и не може да даваш копие от амбулаторната карта, а именно този формуляр.
За справката от ГРАО не мога да кажа, но искат копия от актовете за раждане да се приложат към молбата, а им показваш оригиналите за справка, след което ти ги връщат.
Виж целия пост
# 244
защо имаме акт за разждане и удостоверение за раждане? кое от двете искат аджаба да се впише? и нормално ли е да не намирам Акт за раждане? Laughing
Виж целия пост
# 245
защо имаме акт за разждане и удостоверение за раждане? кое от двете искат аджаба да се впише? и нормално ли е да не намирам Акт за раждане? Laughing

Нямаш акт за раждане.Имаш удостоверение за раждане и представяш с него
Акт за раждане се употребява като синоним на удостоверение за раждане.Предполагам преди години се е водил Акт за раждане

Здравейте, ако детето посещава детска градина необходима ли е бележка удостоверяваща, че детето е записано и посещава детско заведение? само ако е 3 та или 4 та група
Също така ме интересува каква е тази бележка за ваксините от ЛЛ, не може ли да послужи копие от личната амбулаторна карта? Само бележка от ЛЛ ще ти свърши работа.Друго не
Необходима ли е справка от ГРАО или ще послужат само актовете за раждане? (ще подавам документи за две деца) само актовете за раждане.справка от ГРАО не
Виж целия пост
# 246
щом пише "издадено на база акт за раждане", значи съществуват и двете.
Виж целия пост
# 247
щом пише "издадено на база акт за раждане", значи съществуват и двете.

Но не се дава на гражданите.Остава в служба ГРАО
Виж целия пост
# 248
Удостоверение за раждане №/дата - буквално си имат предвид Удостоверение за раждане?

служителката ме направи на тъп, защото трябвало да впиша Акт за раждане N Laughing
написа номера на Акт-а за раждане и нема проблеми - 1 година взимаме Laughing
тая година вече няма да съм тъп и си пиша номера на Акт за раждане, че да не поправяме Laughing
Виж целия пост
# 249
Ако детето е в 3 или 4 група в градината, тоест в задължителната предучилищна подготовка е необходима бележка от градината.
ЛЛ имат специални форми, които попълват за пред социалните - за направени профилактичен преглед и сложени ваксини и не може да даваш копие от амбулаторната карта, а именно този формуляр.
За справката от ГРАО не мога да кажа, но искат копия от актовете за раждане да се приложат към молбата, а им показваш оригиналите за справка, след което ти ги връщат.
Благодаря за бързия отговор!
Виж целия пост
# 250
с ПИК вижда ли се някак на коя дата си подавал документи миналата година или няма такъв филм?
Виж целия пост
# 251
с ПИК вижда ли се някак на коя дата си подавал документи миналата година

Не
Виж целия пост
# 252
Тъй като ще подавам документи за две деца, едното от които е новородено (родено през настоящия месец) и все още няма поставени ваксини, как се процедира със служебната бележка за поставените ваксини в такъв случай. Също така ме интересува какъв период трябва да обхваща удостоверението за доход? От Март 2016 - Февруари 2017 или бъркам?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 253
Личният лекар ще ви даде бележка за новороденото, че са сложени ваксините съответно за възрастта му.
Ако подавате през март 2017, бележката за доход е нужно да е от март 2016 до февруари 2017, ако подавате през април 2017, е нужно да е от април 2016 до март 2016.
Виж целия пост
# 254
Аз да попитам относно детските по Велик Ден нали са 4 почивни дни та след празниците или преди тях ще ги изплатят 🌼🌼🌼
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия