Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-11

  • 119 398
  • 753
# 270
 Златна си, благодаря!!!!
Най- малкия е на почти 2 г, големите са съответно 13 и 11 г
Виж целия пост
# 271
За малкият само бел за ваксините.Малък е за бележка от градината-3ра и 4 та група ще ти искат и такава за малкия
Виж целия пост
# 272
Благодаря ти Elfita 😚
Виж целия пост
# 273
Здравейте, родих преди две седмици и имам няколко въпроса. Вече подадох документи за еднократната помощ на стойност 250 лв. Кога мога да подам документи за детските месечни помощи и понеже малката е записана на адреса на баща и неговите доходи ли трябва да вземем? Ако се окаже, че неговия доход надвишава 800 лв, мога ли да сменя адреса и с моя, защото мен ме осигуряват на по-малко пари? И как става прехвърлянето? Благодаря.
Виж целия пост
# 274
Негов адрес, твой адрес... вие сте семейство, събираш доходите на двама ви и делиш на три. Ако е под 400 ще получаваш детски, ако е над...изчакваш до момент в който е изпълнено това условие и тогава подаваш.
Виж целия пост
# 275
Здравейте, родих преди две седмици и имам няколко въпроса. Вече подадох документи за еднократната помощ на стойност 250 лв. Кога мога да подам документи за детските месечни помощи и понеже малката е записана на адреса на баща и неговите доходи ли трябва да вземем? Ако се окаже, че неговия доход надвишава 800 лв, мога ли да сменя адреса и с моя, защото мен ме осигуряват на по-малко пари? И как става прехвърлянето? Благодаря.
Имате ли сключен  брак със бащата? И къде е записано че детето живее на неговия адрес? От социалното ми обясниха докато детето няма нужната възраст за издаване на лична  карта и адресна регистрация се води на адреса на майката или на родителя настойник. Ако нямате брак с бащата и сте на различни адреси а той е признал детето следва да подадете декларацията само от свое име и ще се гледа вашият доход без негивия, или трябва да си уеднаквите адресите тогава се водите едно домакинство дори и без брак пак се гледат неговите доходи! Относно подаването когато ви е удобно подавате на 5я ден или на 2 месец няма определено време. ✌️
Виж целия пост
# 276
Нямаме сключен брак. Детето е припознато. В родилното като записваха името на детето попълвах и формуляр, където трябваше да се отбележи адрес на детето. Имаше - майка или - баща. Аз го писах на баща му, защото живеем на този адрес. Помислих, че в такъв случай може да се гледат само неговите доходи и да се делят на две ( защото аз не фигурирам на този адрес ) и така надвишаваме 400 лв. Но след коментара на n0richka ми стана по-ясно. Благодаря
Виж целия пост
# 277
Казаха ми, че социалните имали практика да проверяват дали майката живее на посочения адрес? Това в случаите когато имали съмнения, че семейството живее на друг адрес от посочения от майката в заявлението  newsm78
Виж целия пост
# 278
Казаха ми, че социалните имали практика да проверяват дали майката живее на посочения адрес? Това в случаите когато имали съмнения, че семейството живее на друг адрес от посочения от майката в заявлението  newsm78

Доколкото знам, те не ходят по адресите за детските, а проверяват по документи-правят справка в ГРАО Simple Smile
Виж целия пост
# 279
Мисля че знам отговора на въпроса си но все пак да попитам... По мои изчисления доходите с таткото ни бяха ок за детски, но когато започнах да събирам бележките се оказа че на неговата за доходите фигурира един еднократен бонус който е огромен общо взето заплатата му по документи за 2 години напред и естествено с него надвишаваме, въпроса ми е бонусите вземат ли се под внимание и ако да то тогава понеже е еднократен в юни месец можем ли да си подадем документи след този месец тоест от юли насам като естествено изчакаме да дойде юли тази година и да вадим бележки за 12 месеца назад като реално не броим месец юни в който е получил бонуса така ще отговаряме на условията? Втория ми въпрос е ако започнем да получаваме помощите и стане така че мъжа ми получи отново някакви извънредни доходи примерно пак бонус трябва ли да се обадим да ни прекратят детските съответно само за месеца с по-високи приходи ли ги спират или като цяло преустановяват? Не знам дали описах нещата така че да ме разберете, ако не съм питайте да уточнявам.
Виж целия пост
# 280
Да, трябва да включите и бонуса, най-добре изчакайте до юли и тогава пак съберете бележки, за да видите дали отговаряте на условията. И не, даже и да получи някакъв бонус, след като сте одобрени и получавате детски, няма да ви ги спрат и не е нужно да ги уведомявате, тъй като детските ви се отпускат за срок от една година, като се гледат назад доходите.
Виж целия пост
# 281
благодаря за отговора  Hug
Виж целия пост
# 282
Здравейте, сега ми звъннаха от социалните. Получили от НАП информация, че мъжът ми има фирма и ме питат защо не съм го огбелязала. Аз им отговорих, че от 5 години фирмата е неактивна и не си внася осигуровки и реално се води неосигурен. Те ми казаха да взема документ от НАП. След като попитах какъвм документ да им предоставя от НАП, нямаха си и идея  newsm78
Ние единствено подаваме декларация за неактивно предприятие всяка година, но то е до НСИ. КАкво да вземем от НАП?
Виж целия пост
# 283
Здравейте, сега ми звъннаха от социалните. Получили от НАП информация, че мъжът ми има фирма и ме питат защо не съм го огбелязала. Аз им отговорих, че от 5 години фирмата е неактивна и не си внася осигуровки и реално се води неосигурен. Те ми казаха да взема документ от НАП. След като попитах какъвм документ да им предоставя от НАП, нямаха си и идея  newsm78
Ние единствено подаваме декларация за неактивно предприятие всяка година, но то е до НСИ. КАкво да вземем от НАП?
Пробвайте с вх.номер на ГДД, където е отбелязано че фирмата не е извършвала дейност през 2016, която се подава в НАП. Тя е отделно от тази в НСИ.
Другия вариант е да отидете и да искате "нещо" от НАП, че фирмата ви няма дейност...обаче имам леко усещане, че и те няма да знаят точно какво.
Виж целия пост
# 284
Ала-Бала -благодаря за бързия отговор. Фирмата е ЕТ, не подава нищо в НАП, само до НСИ. Ровя се в сайта на НАП и нищо не мога да намеря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия