ХИТОВИ романтични РУСКИ филми и сериали - тема 15

  • 81 251
  • 725
# 360
 Laughing Laughing

Виж целия пост
# 361
Привет, привет!!!

Отличный фильм! Настоящая драма! Браво Лановой! Браво Робак! Талантливый преемник!

Замечательный фильм о настоящей мужской дружбе. Смотрела ради Ланового. ... Тоже подумала об этом. Внешне очень похож на Бодрова.

Хороший фильм. Создателям - спасибо! Лановому - ПОКЛОН! Для меня сегодня было открытие - Арсений Робак. Пожелаю ему хорошего кинематографического (да и личного) будущего! 


Тези гласове на възхита, а и още такива са за филма Чужой дед (2017 - 2 серии) на режисьора Мурад Алиев.



Относно безупречната игра на такъв лъв като Лановой никога не съм се съмнявала, изненадата за мен беше участието на представителя на "бебешката" група - Арсений  Робак. Прекрасна игра, достойно присъствие до Лановой.

А както пише един от зрителите по-горе външно силно напомня на Сергей Бодров (мл).






Какво да кажа за ръста  newsm78 newsm78 Сигурно гони двата метра, защото доста стърчи над другите актьори. Достоен син на баща си  Laughing Laughing Laughing

Ако сте го изтървали по тв-то -Препоръчвам!!!

На руски и двете серии https://www.youtube.com/watch?v=87IYDUnC5Zk
Виж целия пост
# 362
тази вечер Володя Яглыч ще бъде Григорий Потёмкин )))


 "О внешнем облике Г. Потёмкина: «Современники единодушны относительно замечательной физической красоты и мощи „светлейшего“. При высоком росте он обладал пропорциональным сложением, могучими мускулами и высокой грудью.
Орлиный нос, высокое чело, красиво выгнутые брови, голубые приятные глаза, прекрасный цвет лица, оттененный нежным румянцем, мягкие светло-русые вьющиеся волосы, ровные, ослепительной белизны зубы — вот обольстительный портрет князя в цветущие годы. Немудрено, что он по количеству своих романов… не уступал знаменитому герою романтических новелл — Дон Жуану-ди-Тенорио. Потемкин, окруженный ореолом могущества, богатства и блеска, был неотразим для женщин своего времени, конечно, не лелеявших тех светлых идеалов, которые встречаются у героинь тургеневских романов. Даже потеря зрения в одном глазу не портила его внешнего вида. "


какво ще гледаме - Екатерина или Штрафник ?

Отношения между Екатериной и Потёмкиным

Скрит текст:
Потёмкин был давний знакомый Екатерины, принимавший участие ещё в перевороте, и сменил в её сердце юного Александра Васильчикова, став третьим официальным фаворитом императрицы (начиная счет с Григория Орлова). Связь между ними началась весной 1774 года, Потемкину в этот момент было 34 года, Екатерина была на 10 лет старше (достаточно много, по критериям той эпохи).


Дочь Потемкина и императрицы — Елизавета Тёмкина на портрете работы Боровиковского, 1798
Дочь Екатерины II и Потёмкина — Тёмкина, Елизавета Григорьевна родилась 13 июля 1775 года. Кризис в отношениях Екатерины с Потемкиным длился с конца января по конец июля 1776 г.: он был связан с калибром личности Потёмкина, которого сама Екатерина сделала крупным государственным деятелем, развив его задатки. Начались многочисленные бурные ссоры и скандалы. И, сама обладая сильным характером, она понимала это противоречие, тем более, что императором ему было не стать, а характер не позволял быть просто тайным мужем, и писала ему: «Мы ссоримся о власти, а не о любви», и начала отдаляться от него как женщина, сохраняя как политика[4]. Он ревновал её, заставлял терпеть унижения в присутствии посторонних, его чрезвычайно подавляла необходимость быть в подчиненном положении к миропомазанной императрице, которая одновременно являлась его женщиной. Со временем Потемкин все больше отдалялся от императрицы. Говорили, что он притворялся больным, чтобы избежать её объятий. Зима 1776 года (по мнению биографа Потемкина) — самый интенсивный период их отношений: «они любили друг друга, считали друг друга мужем и женой, но чувствовали, что взаимно отдаляются, и пытались найти способ остаться вместе навсегда. Случалось, что Потемкин плакал в объятиях своей государыни»[3].

Таким образом их любовные отношения продолжались до ноября 1776 года, когда Екатерина в его отсутствие по делам ревизии Новгородской губернии, обратила внимание на человека «потише и смирнее», чем Потёмкин — Петра Завадовского. На следующий год Завадовский, примкнувший к партии Орловых и начавший действовать против Потёмкина, потерял привязанность императрицы. Что показательно: заливаясь слезами, отставленный фаворит умоляет Екатерину о сохранении её милости — и милости князя Григория Александровича.

харесаха ми първите две серии, макар че ми липсват някои от актьорите от първия сезон.

първи забавни хейтърски коментари за филма  Joy Joy

"В этот сценарий надо еще крымский "референдум" вписать и 27-28 панфиловцев в качестве сменных фаворитов."

 Joy Joy Joy Joy Joy

и

"Ну, блин...................... диалоги в фильме:
- Брат!
- О, брат!
- Давай, брат!
- Исключительная гадость, брат!

Нам вообще какой фильм показывают? Про Екатерину Вторую или Брат-3?

пы.сы. они ещё и виагру там пьют! О..................... мама-мия...."


 hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 363
от VK



Притяжение



https://vk.com/feed?z=video-117804662_456239599%2Fe4dbd80331db2a … t_-52313357_13595


аууу...какъв лош Сашка Петров тук )))

Риналь - супер роля, отдавна не го бяхме гледали, колко чаровен.

харесах Ирина и в този филм )))

любимият ми момент от филма е когато облякоха извънземното с анцунг  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 364
Здравейте в първия пролетен ден! Една очаквана премиера - МУРКА  Grinning

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16997782_10211945135163352_1443836956938960849_n.jpg?oh=205751b6a59ac51dd2b776490670c719&oe=596DF143

от 9 март на Первом, 12 серии
Мария Луговая, Максим Дрозд, Михаил Пореченков, Нина Дворжецкая, Алёна Бабенко, Анатолий Гущин, Антон Хабаров, Сергей Гармаш, Светлана Ходченкова, Игорь Жижикин, Марина Куделинская, Джаник Файзиев, Алексей Бардуков,, Петр Томашевский, Ксения Щербакова, Александр Пашков

Сериалът е изграден по сюжета на известната песен.
Криминална Одеса през 20те години. Бандитите са завзели града. В това трудно време от Москва пристига Мария Климова, сътрудник на органите за вътрешна безопасност.



Хареса ми много "Чужой дед". Младият Робак е много добър, браво! Василий Лановой е легенда, да е жив и здрав!

Гледам "Екатерина". Адмирации за Сергей Марин, какъв необуздан граф Орлов!

Лор, Притяжение може би ще пропусна, фантастиката не ми е по вкуса, нито Бондарчук, сори.
Виж целия пост
# 365
Днес Ч.Р.Д на Дани Страхов !
Да му пожелаем здраве, хубави нови роли и все така да е неподвластен на времето !

Виж целия пост
# 366
Честит рожден ден на Даниил Страхов и дано скоро го видим в нова роля!

Лор, страхотен гиф!

Някой гледа ли "Екатерина"? На мен ми харесва. От актьорите не всички в еднаква степен, но все пак.





Виж целия пост
# 367
Честит рожден ден на Даниил Страхов и дано скоро го видим в нова роля!

Лор, страхотен гиф!

Някой гледа ли "Екатерина"? На мен ми харесва. От актьорите не всички в еднаква степен, но все пак.


Вале, гифката този път не е мое производство, аз отдавна не съм се занимавала, но наистина Страхов е прекрасен на нея/ както винаги/ )))

аз гледам Екатерина, даже нямам търпение да гледам по тв, взех да гледам в нета още като се прибера от работа. на мен ми харесва филма, въпреки всички критики, които имат руснаците към него. явно ги дразнят някои исторически нестиковки, но ние като не сме учили така подробно като тях руска история не виждам смисъл да се вживяваме.

по моему Сергей Марин се раздава много във филма, не съм гледала Фаворит с Ботвин, за който ти спомена, но на мен Марин ми допада с емоционалността си.

харесва ми и Павел Табаков, нищо че всички го смятат за връзкар, на мен ми е много симпатичен )))

убива ме замяната на Кирилл Рубцов с Игорь Скляр  Joy
Виж целия пост
# 368
И на мен ми харесват Марин и Табаков, и Марина Александрова също. Яглъч засега дори не намеква за силната личност и невероятните заслуги на светлейшия княз Потемкин, стои като дърво и не излъчва нищо.

Четох за граф Панин, бил много образован и т. н., във филма обаче е отвратителен човек.
Въобще не мога да кажа къде е истината. Както в 1 сезон ни представиха цар Петр като умен и нещастен, сега много мил е Павел. С болка гледам, като знам, какъв е краят му.
В същото време, като държавник съвсем не е бил на висотата на майка си.


Много се смях на епизода с циганите и Алексей Орлов.

- Истина ли е, че циганите са най-добрите крадци на коне? Ако харесат кон, няма да ги спрат никакви ключалки.
- Лъжи, Ваше сиятелство. Циганите са честен народ. Ние чуждо не вземаме. А коне, въобще никога!
- Тогава ми доведи най-честния. Joy


Харесва ми баланса между политиката и човешките отношения. Сериалът е увлекателен.  Simple Smile А петербургските дворци са още едно удоволствие към филма.
Виж целия пост
# 369
точно епизодите с циганите отнесоха много критики - какво било това нахлуване в двореца.

също за това как безцеремонно се бил държал граф Орлов с полския крал - не било възможно един граф от онова време да има подобни маниери, да грубиянства с краля и да мъкне цигани при Екатерина  Joy Joy Joy

съблазнителката Любава играе добре.
още не мога да преценя Володя, не се е развихрил. за него казват, че е успял най-много от властта на Екатерина да сподели, докато граф Орлов неколкократно е бил изпращан / почти заточван/ из Европа, само на заплата . неговата емоционалност в крайна сметка май го превръща в душевно болен човек  #Crazy

Павел наистина изглежда много мил и невинен, как бързо се сприятели с брат си...дано не го очернят, поне във филма. а Панин е бил и в основата на заговора, при който наистина убиват Павел 1.


Виж целия пост
# 370
хубаво интервю на Даниил от вчера )))

http://vm.ru/news/2017/03/01/daniil-strahov-ya-nikuda-ne-speshu-358017.html

Виж целия пост
# 371
Гоголь (1 сезон) — Трейлер (2017)

Виж целия пост
# 372
ах, колко сила и колко жестокост у Екатерина.

спомням си онова крехко немско девойче от първи сезон, което пристигна в Петербург и пред портрета на Пётр Великий реши, че иска да е точно като него ...

с всяка следваща серия я виждаме да взема все по-волеви и по-силни решения и пред нищо не се спира.
даже не мога да си обясня как чужденка  превърна идеята си за велика Русия в такава лична кауза.

не е само до личното и желание за власт според мен, просто единствения и приоритет е държавата и нищо не и е по-важно от това. сигурно само наистина великите владетели могат така да са над всичко и над собствените си желания, потребности. а освен това тя е жена, не разбирам как се преборва с инстинктите си на майка, със слабостите. много ми дожалява и за Павел и за Алексей като ги гледам във филма. може там нещата да са художествено преекспонирани, но едва ли ...децата просто нямат майка.




достойна ученичка на Елизавета се оказа ))) Юлия Ауг беше страхотна в ролята си



7 и 8 серия бяха много силни днес . какво ли ще е нататък, като почне войната,,,

домъчня ми и за героинята на Любава - как беше употребена.


Павел продължава да е любимецът ми във филма засега )))


трябва да видим и някой друг филм с Павел Табаков - какво хубаво дете, не мисля, че играе само с името на баща си.

Скрит текст:
понеже Любава наскоро роди, сега да не вземе Пшеничный да се чуди дали детето не е от Табаков  Joy Joy Joy


така като чета сега за Павел  I , се оказва, че той никак не е бил слабохарактерен, след като идва на власт - направил е доста реформи, включително и военна. той издига и граф Суворов за главнокомандващ на армията.

Виж целия пост
# 373
И мен много ме завладя "Екатерина". Много силна роля за Марина Александрова.
Всички велики владетели са били жестоки, вкл. българските. През вековете остават реформите, които са успели да прокарат, и понякога най-нужните за разцвета на страната, са били налагани с най-жестоки средства.
Самата Екатерина също е била манипулирана и употребена, когато са я повикали в двореца от далечното немско княжество. Наистина е чудно как толкова млада (малка дори) е приела за своя кауза да научи езика, да приеме вярата, да се хареса на императрицата и на народа си, да управлява.

Чета и аз за Павел, за граф Орлов, граф Панин, княз Потемкин. Историята се разминава с филма, но все пак е доста интересно.

Точно за времето на 7 и 8 епизод е това:
Скрит текст:
Потёмкин и Орлов, не имевшие высокородного происхождения, изначальным своим подъёмом были обязаны личной симпатии со стороны Екатерины.

Но Потёмкин сумел себя показать как выдающийся организатор, государственный деятель, ставший «правой рукой» императрицы во всех её начинаниях.

На стороне Григория Орлова были лишь храбрость, решительность и личная преданность Екатерине. Впрочем, не будь у него этих качеств, возможно, Екатерина и вовсе не взошла бы на русский престол.
http://www.aif.ru/society/history/1362332

Потёмкин и Орлов, нямащи високо положение по произход, дължат първоначалния си възход на личната симпатия от страна на Екатерина.

Но Потёмкин успява да се прояви като изключителен организатор и държавник, превърнал се в "дясната ръка" на императрицата във всичките ѝ начинания.

Достойнствата на Григорий Орлов са само храбростта, решителността и личната преданост на Екатерина. Впрочем, без тези негови качества, може би Екатерина никога нямаше да се възкачи на руския престол.


Винаги ме е удивлявало какво силно значение е имал сексуалният живот върху държавните дела.

Павел Табаков наистина играе добре. Радва ме, че от известни актьорски фамилии излизат достойни приемници. Наскоро гледахме Арсений Робак, харесвам и Никита Ефремов, Нил Кропалов...
Виж целия пост
# 374

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия