КГБ = Клуб на Готините Баби - 174.

  • 66 160
  • 734
# 360
На всички именици здраве и благоденствие❤🍀❤
Виж целия пост
# 361
Честита Коледа девойки !
Пожелавам Ви много, ама много здраве и благоденствие !
Здравче, не тъжи скъпа.
Бог давал изпитанията на тези, които биха могли да го понесат.
А ти си търпелива и добронамерена.
Виж целия пост
# 362
Честит Стефанов ден!
Да са живи и здрави малките и големи именници!
Да са щастливи с близките си хора.
Иха, отивам да търся темата - стана ми интересно.
Здравке, пощите са претоварени по това време, нали бях писала как си отвисях за 1 марка.
Клона бе препълнен с кутии от сайтове, от чужбина. А между другото и Ани още не си е получила картичката, пусната на 02.12....
Та имай търпение, ще дойде подаръка.
Виж целия пост
# 363
Жабче мила! Ми то аз вече си получих подаръка и безмерно му се радвам. На кадро, де, все още.

БЛАГОДАРЯ ТИ, МИЛА!
 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Ми та то да ми го беше донесла на крака до портата - по-добре щеше да бъде. Щеше да се видим на спокойствие, да пийнем по нещо срещу кубетата - няма само с приятелките ти в Испания да се кефиш, я!!! Нали си тук вече, в Сф? СЛАДУРАНА-ЖАБУРАНА!

 smile3521 smile3503 smile3534
Виж целия пост
# 364
Мхмхмхм  newsm78
Ми таз луксозна наметка какво търси, Жабке, при свидните сувенири от Лорет дел Мар? Толкова се зарадвах на магнитчето! Беше ми много скъпо, ама сега са останали само някакви трошки от него, от старото. 
Йойо тършува из хладилника, затръшва вратата, магнитчето пада и се потрошава, той вика жално: "Съжалявам!"  #Puppy dog
И - имам си сега само отломка. Сега ще си имам целичко магнитче, ако Бог /и Пощите/ даде.

 Two Hearts Two Hearts


Виж целия пост
# 365
Здравче , пелерина съм ти взела.
Ще се фръцкаш. Laughing У жегите ще си вееш с ветрилото.  Hug
Аз бях решила тук да го пусна колета , но реших ,
че ще дойде преди мен. Blush Пращала съм и до 7 дни пристига , а сега
явно заради празниците окъсня много доставката.
Виж целия пост
# 366
ЖАБЧЕЕЕЕЕ, ТЕНКЮ!
 Hug Hug Hug bouquet bouquet bouquet

Има да се фръцкам... 
Виж целия пост
# 367
Честит имен ден на всички, които празнуват! Да им се чува името само за хубави и  добри неща!


Трети ден съм на помощ за прасета и телета. Вчера и днес са общо 500 кг мръвки. Няма да се оправим до Нова година. Току виж съм я посрещнала с касапски нож, режеща поредното парче от телето. Толкова се изморих! Ходя като разглобена. Оффф!

Толкова от мен. Отивам да спя, че утре в 8.30 трябва пак да отивам да касапствам, да тъпча кървавици и луканки, да пълня буркани и да слагам пакети във фризера.

Лека нощ!
Виж целия пост
# 368
Ох, така ме изплаши това земетресение!  Shocked #Crazy
Чета си ви на лаптопа  и ..... в 01.23ч. като  разлюля... бюрото проскърца, пода се задвижи сякаш.... ох, още ми треперят краката и ме стяга сърцето!!! Пих три глътки вода, ходих и в тоалетната, ама не ми се отпуска сърцето, че и главата ме заболя!
Много се изплаших!
Полилеите се люлеят, сърцето ме стяга, ДС доста почерпен от празника, хърка ли хърка, дори не усети!
Утре ще чета каква степен е било, ама доста силно ни залюля на нашия баир!

Но, да си дойда на думата!


Благодаря на всички ви за хубавите пожелания към Малък Стефчо, към мен и към ДС!  Heart Eyes Hug Two Hearts
Дай Боже!
thumbsup

Почерпете се за наше здраве!

            

Много е хубаво като е пълна къщата!  lalalala
Хапнахме, пийнахме, разменихме си подаръци, търкахме билети, само Дилянчето има печалба от 12 лева, другите пихме по една студена...... кока-кола!  tooth /Е, не много студена, заради грипа!/
Имам си нова чанта, черна, а ДС има нова жилетка, доста дебеличка, да му топли кокалите!
И двамата имаме чаши с надпис съответно "Чашата на баба/дядо", със снимките на внучката и тримата внука. Вече са измити и от утре чая и кафето ще си пием в тях!  Joy

За саздърмата- до Клуба ни има месарски магазин, продават всякакви меса, колбаси, субпродукти.... и кокали по 1 лв./кг. Жените много ги купуват и правят тел.варено. Аз също съм вземала един-два пъти, вкусно е и къде-къде по-евтино.
В нашия квартал повечето живеем в къщи, имаме си комини, имаме си и печки на дърва, та там вареното излиза най-евтино, защото хем се топлят, хем то си къкри на печката! Аз готвя на газ, но както и да е!
За саздърмата се купуват около 6 кг. тел.кокали, варят се в подсолена вода два часа поне, докато месото започне само да се отделя от кокала. Като се обезкостят излиза около 2 кг. месо.  
Като изстине бульона, на повърхността се отделя замръзнала собствената мазнина, обира се с решетъчната лъжица и в нея се пържи месото 15-20 минути, като се добавя сол на вкус , черен пипер на зърна и няколко дафинови листа. Като поизстине материала се взема едно пластмасово шише от 2л., реже му се гърловината до широката част на шишето и се натъпква добре с приспособлението за пюре от кухненския набор, така че да не остава въздух , а месото да е плътно. Оставя се в хладилника за най-малко 12 часа и после си режеш шайби като от купената саздърма, наливаш си чаша вино и замезваш!  newsm24
Децата харесаха мезето, но не им е любимо, както на нас със ДС!
Та за шест лева кокали, излиза около два килограма саздърма, която струва на магазина 15-17 лв. килограма.
Това е цялата философия, няма жили, няма кокалчета- чисто и вкусно!

КАГ, не знам коя от нашите жени в Пенсионерския клуб каза тази рецепта, ти имаш чисто, хубаво телешко месо, виж в Гугъл-а, сигурно има рецепти за саздърма и ще си я направиш с "редовно месо", не като нас бедните пенсионерки, с обезкостявано!

Май ще лягам, поуспокоих се вече, може и да мога да заспя!
smile3524
Виж целия пост
# 369
Добро утро!
Танита, доста силно е люляло, за да се усети при Вас и да се чувстваш така.Дано да си добре вече.
Който си ляга рано и с леглото да го  отнесат- нищо не усеща.Упражнила съм родителски контрол и от ФБ разбрах, че майка е добре, щом е коментирала след труса.При тях е било по силно,че те са по-близо до Вранча./нали съм си от Румънско, почти/ Joy
КАГ, ако ми беше близо, щях да скокна да ти помогна.Сериозна и много е работата по прибирането на месата, но ще се справите.Очите се плашат-ръцете-НЕ.
Здравче, ще се фръцкаш и разхождаш пелеринка, насам-натам.Дама, та дрънка. Heart Eyes
Лек, приятен и спокоен ден! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 370
Добро и усмихнато утро, приятелки!


Никога не е излишно да пожелаеш на човек нещо хубаво и позитивно за началото на деня. Независимо дали ще го направиш чрез картичка до леглото, съобщение в социалната мрежа или телефонно обаждане, жестът ти няма да остане без отзив и усмивка от страна на човека към когото е отправен. Хубав ден с много настроение и усмивки през цялото време!

"Не губете топлината в душите си заради негативни хора. Какво излъчват те, не е от значение. Недоволство или безсилие, завист или отмъщение, злоба или отчаяние, интриги или клюки. Пазете своята топлина за хората, които са Ви скъпи. За тях вашето добро настроение е по-важно от това с кого водите война."
Валерий Шушманов

ЗЛОБАТА Е КОМПЛЕКС ЗА МАЛОЦЕННОСТ
ОНОРЕ ДЬО БАЛЗАК


Скрит текст:
"Да бъде хлябът бял – не е достатъчно.
Да имаме коли – не е достатъчно.
И жилища да имаме – не е достатъчно.
И светлина да имаме – не е достатъчно.
Да имаме пари – не е достатъчно.
И почести да имаме – не е достатъчно.
Достатъчно е да не се срамуваш от думите си вчерашни.
Достатъчно – ако не съжаляваш за днешнитe дела.
Достатъчно е да умреш без страх, че угояваш червеи.
Достатъчно – ако спокойно казваш “не” и “да”.
Достатъчно е, ако можем да гледаме децата си в очите.
Достатъчно е , ако вярваш макар, че недостатъчно постигнал си мечтите.
на земните си дни -
защото, запомни :
да бъде хлябът бял – не е достатъчно. "
Стефан Цанев

Фурийче , добро ти утро  Hug Hug Hug

Танита , дано вече си се успокоила. Hug От моя професионална гледна точка това земетресение за вас не е страшно /Така и казаха и по телевизията/

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Личи си , че Янчето е без Анжелка - липсва ни кафето Heart Eyes
Виж целия пост
# 371
Добро утро  Hug
Иха, тенкю за кафето, от мен чай за успокоение след земетресението



Слънчо се показва, дано не пощипва много от студ...

Прекрасен ден да имате!
Виж целия пост
# 372
 Добро утро и от мен!
Иха, тука съм, ама докато ви изчета и ти ме превари Heart Eyes Е, тази сутрин ще пием от твоето!

 Танче, нищо не съм усетила! Аз гледах филм до сред нощите и тъкмо съм заспала дълбоко.

И Добито ме превари Hug
Виж целия пост
# 373
Добро утро!
Тенкю за кафето ранобуднички Hug
Ехаа Здравче-ще си нашата перелинка-балеринка Hug

Каг-ще се справите,ама наистина бая е мръвката Grinning
И ние снощи с ММ правихме телешки шол осорен и с подправки.Закачени са и се веят от вятъра Grinning
Ще видим какво сме измайсторили.
Близнах го на сурово-добре е на сол.
Важното е да не сме го пресолили.
Бат Павли от вчера се бори с едно телешко шкембе-подарък за него от приятеля ,от който купихме месото.
На път е да се пребори Joy
Танче-многж обичам създърма и си купувам от време но време,макар да зная,че го правят от каквото остане newsm78
Ще се пробвам и аз да направя.
Благодаря ти за рецептата.
Ставам да я "зафатам",че имам и сланинка за осоляване. Laughing
Мамси -ще споделяме вкусове Grinning Hug на рибици.
Виж целия пост
# 374
Добро утро!
Тенкю за чайчето на Доби, за кафенцето на Иха  Heart Eyes
Танче, дано не се повтаря преживяното. По тв успокоиха, че не очакват нова вълна от трусове, поне за БГ. Дано се разминем само с това. Създърмата изглежда много добре, сигурно е и вкусна. Пък и знаеш какво си сложила, аз много я обичам - копнах си рецептата и ще се пробва. Сега съм заложила рибица, до седмица трябва да се облажим с пъстърмичка. Правих я по рецептата на Тути /от блога "Дзверско вкусно"/.
Иха, Стефан Цанев ми е любим, а стиховете, които си ни пуснала, са толкова истински  Hug
Здравче, страхотен подарък, със здраве да си го носиш. А ветрилото - като една истинска каталунка - ееех, идвай лято  Heart Eyes
КАГ, доста работа ви се е отворила. А колко винце ще изпият тези 500 кг мръвки  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия