Испания

  • 89 981
  • 792
# 690
Гери, да, точно за тия 8 часа, които си избираш. Но ние не смятаме, че ще спестим кой знае колко. Реално сметките за ток ни се движат 30-60 евро за месец. Но газта... свят ми се завива. Удобство си е - винаги имаш топла вода, ако ти трябва отопление - за нула време къщата се стопля, обаче като дойде фактурата, направо ми се реве. Последно за периода март-май имаме 225 евро. И това при положение, че рядко пускаме парното. Колкото и да се къпем...
Виж целия пост
# 691
Здравейте Flowers Bouquet

Нуждая се от малко помощ. Скоро ще раждам и разбрах, че след като мъжа ми работи и има договор, има право на патернидад от 15 дена, но нямаме идея как става номера. Къде трябва да подадем документи и какви, някой запознат ли е? Имам и по-голямо дете на пет, което също е раждано тук, но тогава нямахме представа, че ММ може да си вземе платен отпуск. Сега определено ще се нуждая от помощ /нямаме никого тук, сами сме/, а той разбираемо не иска да губи дни и пари, тъй като разчитаме в момента само на неговата заплата.
Виж целия пост
# 692
Здравейте Flowers Bouquet

Нуждая се от малко помощ. Скоро ще раждам и разбрах, че след като мъжа ми работи и има договор, има право на патернидад от 15 дена, но нямаме идея как става номера. Къде трябва да подадем документи и какви, някой запознат ли е? Имам и по-голямо дете на пет, което също е раждано тук, но тогава нямахме представа, че ММ може да си вземе платен отпуск. Сега определено ще се нуждая от помощ /нямаме никого тук, сами сме/, а той разбираемо не иска да губи дни и пари, тъй като разчитаме в момента само на неговата заплата.

Не са 15 дни, а 5 седмици /от 5 юли тази година/.

Тук е описано: https://www.elperiodico.com/es/economia/20170306/permiso-paternidad-5873123
Виж целия пост
# 693
Здравейте Flowers Bouquet

Нуждая се от малко помощ. Скоро ще раждам и разбрах, че след като мъжа ми работи и има договор, има право на патернидад от 15 дена, но нямаме идея как става номера. Къде трябва да подадем документи и какви, някой запознат ли е? Имам и по-голямо дете на пет, което също е раждано тук, но тогава нямахме представа, че ММ може да си вземе платен отпуск. Сега определено ще се нуждая от помощ /нямаме никого тук, сами сме/, а той разбираемо не иска да губи дни и пари, тъй като разчитаме в момента само на неговата заплата.
вместо да ти преразказвам направо две  статии https://www.elperiodico.com/es/economia/20170306/permiso-paternidad-5873123
   https://www.serpadres.es/familia/derechos/articulo/138570-cuando-nace-un-hijo-permisos-laborales-para-padres-y-madres
Виж целия пост
# 694
Яна, че то за март-май какво парно сте ползвали, или при вас е по-студено? Да видим на нас какво ще ни дойде. За в месеците само за бойлер по колко ви излиза фактурата? То зависи, разбира се, колко човека го ползвате.
Виж целия пост
# 695
smileys, Ада Деспейнада, много благодаря Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 696
В Испания има ли от тия евтините магазини, дето се водят по 1 евро и ако да, как се казват, че да ги търсим.
Виж целия пост
# 697
Това са китайските магазини и само някои неща са около 1€. Повечето са около 2-3€. Имат различни имена, но общото е, че са китайски и работят предимно китайци в тях. Едно време се казваха: Todo a cien. 
Виж целия пост
# 698
Да, за тези магазини става въпрос. В Англия се водят по 1 паунд, естествено стоките са и за повече евро, но са по-евтини от редовните магазини. За домашни потреби ще ни е необходимо нещо по-евтино да си закупи дъщеря ми, затова исках да знам как се водят там тези магазини.
Виж целия пост
# 699
Китайски се водят. Има ги навсякъде, няма страшно.
Виж целия пост
# 700
А и невинаги стоките в китайските магазини са по-евтини от тези в останалите. Поне при нас не съм забелязала.
Виж целия пост
# 701
Да, последните години цените ги вдигнаха. А за домашните потреби да внимава за качеството. Някои изделия просто им липсва качество и се хвърлят при първа употреба. На мен ми се е случвало да се счупи и да е невъзможна поправката.
Виж целия пост
# 702
О, изобщо даже не сс евтини. Отдавна се забравиха откъм цени китайците. Сега като споменахте, направо не се сещам откога не съм влизала в такъв магазин.
Виж целия пост
# 703
Цялата работа стана откакто им забраниха нелегалния внос от Китай. Тогава не плащаха мита и затова всичко беше по-евтино. Сега не е така.
Виж целия пост
# 704
Здравейте,
Интересува ме как стои въпроса с детските? Имаме ли право на такива, ако само единия родител е на трудов договор, а детето пребивава в Испания, но не е родено там?
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия