Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 42 304
  • 736
# 105
Диди, щом ти е важна ваната заради кръста - не мисля, че ще съжаляваш Peace

Момичета, има ли някоя, на която да са казали, че околоплодните води са занижено количесто? На мен ми казаха, че са нормални, но към долна граница и започнах да чета и да се притеснявам. Някой да сподели мнение?
Виж целия пост
# 106
Моите са в повече ... има диета която може да ги задържи или даже да ги повиши... не помня точно, но май белтъчна беше.
Виж целия пост
# 107
Моите са в повече ... има диета която може да ги задържи или даже да ги повиши... не помня точно, но май белтъчна беше.
Четох, че течности и храни почти невъзможно да окажат влияние... Ако намаляват ще планираме рано, рано секцио. Може и да си имам февруарче Shocked
Виж целия пост
# 108
Синеока,все ми се струва,че ще е недоизмито 😃 не си представям,така да го къпя,ти не се навивай предварително-може пък и  да си припкаш след някой и друг ден,пък и мъжете ни за какво са?Ще наливат,ще носят,ще къпят.Даже те се престрашават повече и поемат често къпането.На тоатетната чиния ще падне коритото,няма да е стабилно.Иначе тия вани и стойки и на мен ми се струват неоправдано скъпи-какво толкоз едно тъпо корито и някаква си стойка 70 лв.Имам чувството,че само,защото са бебешки стоки,нарочно и изкуствено се завишават цените.Както и за два парцала(комплект за изписване) 100 лв.
Виж целия пост
# 109
Oooo аз за комплекта за изписване се отказах... ще си го нося в нормалните дрешки и без тва са по-хубави от тия комплекти. Поръчах си портбебе тип одеяло, плюшена пелена, двулицева микрофибърна пелена. Харесах си сега и термометър ма нещо не ми вдъхва вяра че мери млякото и водата...
Виж целия пост
# 110
Свекърва ми и майка ще ми помагат поне два месеца.
Не е добре за операцията да се носи тежко, така че поне месец ще има плътно някой с мен.
Аз като знам колко неща трябва да се вземат и това ми е в повече ... наистина е удобно, но за пластмасов леген и паянтова стойка тези пари са ми много. Ще купим голямо корито и понякога за адапрация ще се къпем и там, но като цяло, дет се вика и с мен под душа ще го изкъпя ... подавам го на баща му и да се обличат докато изляза и аз  Mr. Green
Ще го видим това с гъбата, може и да се плакне с канче след това ... още не знам и аз, не съм стигнала до тази глава на "книгата"  Joy

И комплект за изписване няма да купувам. Направих си го сама - порт бебе, боди с дълъг ръкав - 3лв, блузка, панталонки, и плетено комплектче - жилетка и панталонки, чорапи. Нещата бяха в комплекти по няколко и ми излязоха към 50лв всички неща. Имам и доста пижамки, та не съм решила дали ще ползвам блузата и панталоните или ще сложим пижамка от долу. Тези които са спец за изписване, са миниатюрни, ще се носят има няма месец, а наистина са цяло състояние ...
В ФБ има група бебе продавалник, от там поръчах някои изгодни неща... остават ми бодита, отделно има и групи за пазаруване от англ сайтове ... та може от там да взема. Ами маркови бодита, на Некст или НМ излизат колкото китайските боклуци тук около 3-5лв на брой.

Сис, трудно, но може да се повлияе. Мисля, че бяха белтъчини (яйца, извара...), но прочети из форума, със сигурност има решение, не се навивай за секцио от сега...
Виж целия пост
# 111
По принцип сте прави, слагат му етикет "бебе" и цените са двойни и тройни. Но за голямо корито(вана) със стойка има смисъл да се инвестира. Както казах, нашата вана я ползвахме всеки ден повече от две години - 70 лв си се изплатиха. Синеока, според мен няма да се получи точно както си го представяш. Да, в началото са малки и е по-лесно директно на чешмата или с душа, но към третия-четвъртия месец започват да шават доста, а до прохождането на годинка има много време. Все пак ще си прецените, има много фактори. В нашата баня има достатъчно място да стои ваничката, без да пречи много, но в по-малка баня би било трудно, например. А и много майки решават да не къпят всеки ден - аз определено съм на друго мнение, но ти пък може да решиш така.
Виж целия пост
# 112
Поне първите месеци не мисля че е нужно да се къпем във вана ...
Банята ни е малка, нямам място и за вани, то и тази ще стои в стаята някъде.
След 4тия месец като започнат да седят и да им е интересно ще си ползваме корито, пак в банята ... вече си представям надутия ламинат, ако се случва в стаята  Confused
На мен определено ще ми е много по-спокойно ако сме на земята, бебетата не са кукли и доста мърдат. Малко в този случай, съм на принципа "да би мирно седяло, не би чудо видяло" ...
Сега и да го мислим, няма да е окончателно, всичко си е до бебе.
Аз ще се опитам да си спестя някои разходи, за сметка на други неща.
Искам хубав слинг, матрак, IP камера (живеем в къща, ще е по-удобно).
Виж целия пост
# 113
Добро утро! Спешно ми трябва сироп за отхрачване, някой пил ли е? Зайче, какво ще препоръчаш? Ти си като доктор в групата Simple Smile

Синеока, АГ каза, че след като първото раждане е със секцио, трудно някой в БГ ще се навие за нормално. Или първо трябва снимка на таза, за да се провери достатъчно ли е широк.... абе набправо съм се настроила на вълна секцио вече. Но каквото кажат, не бих настоявала.
Виж целия пост
# 114
Добро утро! Спешно ми трябва сироп за отхрачване, някой пил ли е? Зайче, какво ще препоръчаш? Ти си като доктор в групата Simple Smile

Синеока, АГ каза, че след като първото раждане е със секцио, трудно някой в БГ ще се навие за нормално. Или първо трябва снимка на таза, за да се провери достатъчно ли е широк.... абе набправо съм се настроила на вълна секцио вече. Но каквото кажат, не бих настоявала.
Студал ми помогна много бързо
Виж целия пост
# 115
Вероника, благодаря. И аз за него знам, но уж го водят много слаб, а почвам да се притеснявам.
От форума извадих още няколко варианта: Проспан, Хустагил, Мукоплант? И инхалации с физиологичен разтвор. Tired Чакам да се свържа с лекар или да питаме в аптеката...
Виж целия пост
# 116
Вероника, благодаря. И аз за него знам, но уж го водят много слаб, а почвам да се притеснявам.
От форума извадих още няколко варианта: Проспан, Хустагил, Мукоплант? И инхалации с физиологичен разтвор. Tired Чакам да се свържа с лекар или да питаме в аптеката...
Инхалацията е по-ефикасна с лайка
Виж целия пост
# 117
При първо секцио-второ да не кажа е задължително пак така.Нашата баня е мн малка също едната,а втори етаж няма да качвам.В стаята ше се къпем,в баните си е студено,като станат големки тогава,че ламината наистина ще замине като почнат да се плицикат.😊
Ех,то да ги родим,малееее толкова малко остана.Аз чакам сега моята приятелка ще ражда тези дни,да каже как 😃
Виж целия пост
# 118
Добро утро!

Какви капки за колики купихте? Аз се оглеждам за Бонисан (билкови) и Инфакол. Нямам представа каи помагат обаче newsm78
Виж целия пост
# 119
Нашата баня е топла, това изобщо не ме притеснява. Живот и здраве ще разберем как ще ни е най-удобно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия