С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 570
Често свекървата не знае за тези битки.
Виж целия пост
# 571
Трещи, често и много добре знае, просто се прави на интересна и чака да види, използва ония лаври, че като е по-стара й се дължи уважение.

Анче, специално към теб се обръщам.
Не й се сърдете на жената. Тя си е такава, ти или синът й няма да я промените. С годинките човек засилва отрицателните качества. Laughing
Говори с мъжа ти спокойно и му обясни тези неща, той като мъж трябва да се погрижи за твоя комфорт. Остави го той да се оправя с майка си. Все пак й е син и знае как да говори с нея, така че тя ще се сърди ден-два, не повече.
Ние също бяхме в сложни отношения. Бяхме близки, после свекито ми се качи на главата, накрая се намеси ММ.
Тя е майка, сигурна съм, че не се поставя на твое място. Все е свикнала да се грижи, приема и теб като дете. При нас беше много трудно, докато свекървата преодолее, че сме отделно семейство и няма работа между нас. Месеци бяха сръдните. А хем не живеем заедно.
Просто се опитай да говориш с твоя човек и да обясниш нормално, че си жена , че искаш свое гнездо, да си оправите кухня, баня. Че това не значи, че ще зарежете майка му и т.н.
Желая ти успех, просто знам какво е да имаш нахална и несъобразителна свекърва, която се бута навсякъде.
Виж целия пост
# 572
Аз не съм съгласна Абсурд.Хубаво е човек да си подбира битките.Как пък не бих се дразнила всеки ден с тоя и оня уж да се отстоявам.А и аз също мразя блокове и апартаменти.Не са за нашето семейство такива масовки.Това да трясна вратата на апартамента и да слушам и гледам простотиите на комшии през панела и отзад зад блока не. Разбирам я напълно Контесата. Отделно представям си и всеки ден да срещам роднини,ами неща,аз съм по-саможив човек, самодостатъчни сме си,работата ни е натоварваща и има моменти искам само тишина,да се опъна на спалнята и да си сръбвам винце в кревата,или да зяпам в нищото в зимната градина.Мразя хора и тълпи.Неканени роднини и съседи също.
Разбирам те, ама защо си мислиш, че Контеса ей така е кацнала в чужбина, в собствена къща, на тишина и спокойствие, оттегната на спалнята с винце в ръка? newsm78
Да си саможив е едно, а да успееш да угодиш на саможивството си- съвсем друго.
Вярно е, че човек избира битките си- нали това си обяснявахме с нея. Peace
Виж целия пост
# 573
Знай, че няма вариант за такъв човек да не си угоди. Тази черта присъства в характера още преди да дойде време да се прави избор на партньор. Ако визиите ни за семеен живот се разминават в началото - няма шанс и да продължим заедно.
Виж целия пост
# 574
Моята откак сме се събрали с мъжа ми, непрекъснато се меси в нещо. Повръща ми се.
От обзавеждането, до подаряване на дрехи, тези които на мен подарява са бабешки, казвала съм й, не ги нося, изхвърлям ги. Но пак продължава.
Непрекъснато звъни за нещо, много е досадна, и на работа, говори празни приказки, казвала съм й да не звъни за несъществени неща. Но уви. Вече телефона не вдигам. Взела си е нова сим-карта, и от там ми звъни. На мъжа ми също. Непрекъснати наставления. И на него цял живот му се е месила.
Няма отърване от тая жена. Детето като беше малко е оставало на гости при нея. Сега и то не иска, не му е приятно.
Свекърът наскоро почина, и той бе под чехъл, Бог да го прости.
Смятам да се скарам с нея, и направо да й кажа, че не ни е приятно такова наставническо поведение, че сме големи хора, които искат сами да взимат решения за живота си, както и да не ни се обажда и ни досажда, освен ако не е жизненоважно. То не бяха промоции, то не бяха клюки, претекст си намира. Натоварващо е, да си търси други слушатели, ама дали ще намери.
Виж целия пост
# 575
Наистина е досадно. Намалете отчетите, няма какво да съобщавате всеки път, когато решите нещо или се чудите за нещо.
Виж целия пост
# 576
Уиш, внимавай да не ми станеш сватя, че горките деца на Марс ще избягат  Mr. Green.
Виж целия пост
# 577
Скоро не съм се зачитала тук, но днес имам повече свободно време.....та, върнах се назад 10-на страници...и все същото.Поредната омъжена за мамин златен, като й писне на шапката да слуша маминка, се чуди как да накара мъжО да си влезе в ролята на Мъж.    Grinning
Цитат
А мъжът ми наистина не мамино синче,както може би изглежда.Просто има друго виждане за нещата.
Друго виждане?    newsm78
На 30 години (доколкото разбрах, на толкова е) да не можеш да свъртиш собствен дом, да си правиш оглушки за мнението на жена си, щото нали ако я "чуеш", ще трябва сериозно да си нарушиш комфорта и да се напънеш повечко.....пък сега кво му е на готиния "пич"-две жени търчат подир задника му, перат го, готвят му, чистят му, глезят го, гледат го като писано яйце.Че от кЪв зор ще си нарушава рахатЯ?Да не е луд?Жена му ще помърмори, ще повика, пък ще си седне на дупето, къде ще ходи.....все някога ще й писне да мрънка и ще се примири.
Сакън, да не изтърве мамин златен....!    Laughing

Ама, нали, приказката за баницата е ясна.

Виж целия пост
# 578
Смятам да се скарам с нея, и направо да й кажа, че не ни е приятно такова наставническо поведение, че сме големи хора, които искат сами да взимат решения за живота си, както и да не ни се обажда и ни досажда, освен ако не е жизненоважно.
Разбирам те, че ти се е насъбрало, но мисля, че има начин да се поставят граници и културно, а не със скандали. Да не говорим, че ако досега не сте показали категорично, че не ви е приятно и не сте опитвали да поставите границите, ще стовариш на жената един скандал от нищото (според нея). Затова нещата трябва да се решават навреме, а не когато опре ножа в кокала.
Виж целия пост
# 579
Уиш, внимавай да не ми станеш сватя, че горките деца на Марс ще избягат  Mr. Green.
Да бягат. Ние ще се изтягаме на шезлонгите, ще лочим вино и коктейли и ще зяпаме сърфисти.  Laughing
Виж целия пост
# 580
Моята откак сме се събрали с мъжа ми, непрекъснато се меси в нещо. Повръща ми се.
От обзавеждането, до подаряване на дрехи, тези които на мен подарява са бабешки, казвала съм й, не ги нося, изхвърлям ги. Но пак продължава.
Непрекъснато звъни за нещо, много е досадна, и на работа, говори празни приказки, казвала съм й да не звъни за несъществени неща. Но уви. Вече телефона не вдигам. Взела си е нова сим-карта, и от там ми звъни. На мъжа ми също. Непрекъснати наставления. И на него цял живот му се е месила.
Няма отърване от тая жена. Детето като беше малко е оставало на гости при нея. Сега и то не иска, не му е приятно.
Свекърът наскоро почина, и той бе под чехъл, Бог да го прости.
Смятам да се скарам с нея, и направо да й кажа, че не ни е приятно такова наставническо поведение, че сме големи хора, които искат сами да взимат решения за живота си, както и да не ни се обажда и ни досажда, освен ако не е жизненоважно. То не бяха промоции, то не бяха клюки, претекст си намира. Натоварващо е, да си търси други слушатели, ама дали ще намери.
Това много ми прилича на капан  Mr. Green Гадта знае, че няма да издържиш и чака скандала да се изкара жертва  Mr. Green
Шегувам се, много е неприятно да ти с мнение от последна инстанция за всичко.
Помня моята лятото й показваме каква втора кола взехме в семейството, тя гледа, гледа и каза "Що има врати отзад, децата ще ги отворят". Обяснихме й, че всики коли имат защита от отваряне отвътре, тя си продължи с изпадащите деца, колата на колежката й Мими и нейните си фрази.
Мисълта ми е, че сина е човека, който трябва да постави границите, иначе е безсмислено Wink
Виж целия пост
# 581
Децата са в столчета вързани когато не разбират,после  трябва да са луди и  сами,за да отворят,че  и паднат дори да няма защити.
А лудите баби  нямат спасение ,да падат.
Виж целия пост
# 582
Децата като цяло са малко луди и трябва много да се пазят. Точно затова са тези защити.
Виж целия пост
# 583
Уиш, внимавай да не ми станеш сватя, че горките деца на Марс ще избягат  Mr. Green.
Да бягат. Ние ще се изтягаме на шезлонгите, ще лочим вино и коктейли и ще зяпаме сърфисти.  Laughing
Party

Ама то и това е спрягано за лошо от Абсурд?!

...
Разбирам те, ама защо си мислиш, че Контеса ей така е кацнала в чужбина, в собствена къща, на тишина и спокойствие, оттегната на спалнята с винце в ръка? newsm78
Да си саможив е едно, а да успееш да угодиш на саможивството си- съвсем друго.
Вярно е, че човек избира битките си- нали това си обяснявахме с нея. Peace
Не те разбирам.

Обвиняваш ме, че си отстоявам своето виждане и не живея с роднини, а в същото време казва на другите да бъдат по-самостоятелни и да се отстояват.  ooooh!
Виж целия пост
# 584
Ммм,че то и на мен не ми е паднала къщата от небето.Бая годинки поживяхме и ние по квартири и апартаменти.Така наврени в четириетажни прогимназии в които да срещам ката ден роднини,не е за мене.Дотолкова сме темерути,че имаме видеонаблюдение и като не ни е кеф не отваряме и се правим,че ни няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия