С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 630
Той сигурно няма да е съгласен с теб, че му "отглеждат" семейството.
Сигурно другата й снаха и тя пише тук и се оплаква как свекито я командори  Mr. Green
Виж целия пост
# 631
Той сигурно няма да е съгласен с теб, че му "отглеждат" семейството.
Когато са ти дали жилище, пари да го обзаведеш, плащат ти ток, вода, телефон, дори интернет и телевизия, дърва за огрев и ти хранят семейството поне два пъти на ден, ако не е отглеждане, не знам какво е.
Отстрани винаги така изглежда. Особено онова с плащането на сметките.

Твоят девер болен ли е, доходи ли няма? Ако има, то за какво ги харчи? Сигурно и с това си наясно?
Виж целия пост
# 632
Аз пък се сещам ,че тези дето имат пет имота са наследили нещичко ,някой  преди тях е  работил и с ума си.И го е дал готово.И няма нищо нередно да се подпомогне младото семейство,те на свой  ред  своите деца в такъв момент.Но много хора си живеят заедно и  са живи,че и им харесва.Които видят,че заедно  е мор,лесното е отделно,париране на домогванията за контрол,в един момент и  те нямат значение,свикваш да чуваш избирателно.
Чудя се от толкова отглеждани млади как сме се озовали да отглеждаме ,от първия  ден да носим сметките  и разходите.На  всеки намек за това се отговаряше,че отглеждат  животни и зеленчуци,и това отглеждане продължи 8 години,после свекърът отглеждач получи инсулт и това отпадна от дневния  ред.Продължихме без ропот да вършим работата и  плащаме сметките.още трийсетина години заедно Ако изключа 5 лева за хляб от тях.
Колкото да е трудно,доброто е всеки да съгради дом.Този техен ми горчи още ,но не можах да направя нищо по въпроса. И дори тогава ,на малките заплати имаше възможност.
С 500лв доход сега няма как  жилище ,но пък има възможности,в строителство  или друго някъде,в чужбина ,да се изкарат парите на това толкова желано спокойствие.Дори  ако се поживее  със скъсани нерви малко,да си струва  това.Квартири поне има достатъчно сега.Също са вариант.
Или търпиш ,или работиш по въпроса.Да си ореваваш живота не е път и начин.И полза няма.
Пък последната свекърва нямам думи да коментирам.
Виж целия пост
# 633
Нев78, на твое място бих ограничила на тази жена достъп до себе си и детето. Или е психично болна, или е непоправима простачка.
Виж целия пост
# 634
Ние пак завихме към живеенето заедно в едно жилище, а всъщност, всички сме на мнение, че не бива да се случва, дори и младите, и старите да са ангели небесни.
И спокойно може да не се случи- едва ли има родители, които да не направят всичко възможно да подпомогнат плащането на наема.
Всъщност, проблемът на Анчето, е че за 6 години не са ремонтирали етажа си, за да го обособят като отделен апартамент.
Аз не мога да поставя двете ситуации под един знаменател, защото в общата кухня и баня, каквото и да направиш, просто няма начин да си самостоятелен, та както и да се напъваш, нищо не можеш да отстоиш.
Виж целия пост
# 635
Това зависи само от теб. Възпитаваш си сина или синовете, че като се оженят, трябва да се отделят, пък било то и на квартира, и си рахат. Останалото е въпрос на житейски подробности и възможности.
Но ако още от малко момчето слуша как майка му си прави разни сметки и пресмятания какво ще прави, когато снахата..., то много ясно, че ще ти я доведе. Така де, ти нали това искаш? И то ти изпълнява желанията...  Laughing
Но ако си знае от малък, че някой ден ще напусне бащиния дом, да видиш как бързо се намират начини.
Точно казано... От кога се мъча да обясня,  защо според мен свеки пак има вина, дори в случаите, когато вината е по-скоро на МиУто. Ами нали тя така си го е възпитала, че "когато един ден доведе снаха"....
Виж целия пост
# 636
Не знам кой как възпитава, но да смяташ, че със зеленчуци изхранваш "софиянци"?
На мои близки и двете деца са в София и са  добре  финансово/работят на отговорни позиции/. Ама те /родителите/ изхранват "софиянци".
Виж целия пост
# 637
Ако се научат старите да си продават имотите, бързо ще се оправят.
Абсолютно. Ама що ли не се научават? Баща ми и брат ми не си говорят от 6-7 години. Защото на реплика от страна на баща ми: "Недей много да знаеш, че от тази къща може и нищо да не видиш.", брат ми отговори: "Все тая. И да видя, ще го продам веднага, така че..." И баща ми кръвно обиден. Той видиш ли строял, пък признателност никаква...
Виж целия пост
# 638
Е, аз никога не съм чувала от мъжка майка " когато ми доведеш снаха", никога!
Винаги е " ако един ден ми доведеш снаха"- нещо, съвсем различно.
Друг разказ е, че никой мъж не е подкарал снахата с пистолет зад тила, за да я вкара при родителите си.
В повечето случаи тя сама си притичва, а после се почват драмите, без да се отчете, че всъщност, най- големия удар е върху свекървата, която тъкмо се е зарадвала, че може да си обърне внимание и да си походи по гащи из къщи.
А, вместо това ѝ идва чужд човек, с когото да се съобразява.
От друга страна- точно свекърите правят всичко възможно да осигурят отделно жилище, което пак не се харесва от снахата, щото пък било в една къща..........
Ами, аз до ден днешен и друго не съм чула и видяла- мъж да се оплаче, че тъстовете на долния етаж, му пречат на самостоятелния живот. Peace
Виж целия пост
# 639
Абсурт,друго е ,когато мъж отиде в къщата на жена си.Особено на отделен етаж.
Домакинята е една.
Обаче снаха и свекърва в една къща,означава и две домакини в една къща...И конфликтите започват.
Виж целия пост
# 640
Е, аз никога не съм чувала от мъжка майка " когато ми доведеш снаха", никога!
Винаги е " ако един ден ми доведеш снаха"- нещо, съвсем различно.
Друг разказ е, че никой мъж не е подкарал снахата с пистолет зад тила, за да я вкара при родителите си.
В повечето случаи тя сама си притичва, а после се почват драмите, без да се отчете, че всъщност, най- големия удар е върху свекървата, която тъкмо се е зарадвала, че може да си обърне внимание и да си походи по гащи из къщи.
А, вместо това ѝ идва чужд човек, с когото да се съобразява.
От друга страна- точно свекърите правят всичко възможно да осигурят отделно жилище, което пак не се харесва от снахата, щото пък било в една къща..........
Ами, аз до ден днешен и друго не съм чула и видяла- мъж да се оплаче, че тъстовете на долния етаж, му пречат на самостоятелния живот. Peace

Сериозно?  Винаги е "ако"? Голям късмет си извадила със заобикалящите те познати. При моите на 99% е "когато".
За пистолета си абсолютно права. Но и има и доста други методи и чалъми, освен с пистолет на врата. Едва ли моята свекърва е единствената, дето ги е ползвала, вместо да се зарадва, че най-после може да си обърне внимание...
Виж целия пост
# 641
Райчун, няма да отговоря на заядливият ти тон , стана ясно за какво говоря.
АбсурТ, точно така е! Никоя снаха не е заведена насила при свекъри, просто влизат с розовите очила и после става драмата.
Виж целия пост
# 642
Не, не стана. Стана ясно, че с не си там, но си запозната издъно с подробностите по бюджета и разходването на средствата.
Виж целия пост
# 643
Никоя снаха не е заведена насила при свекъри, просто влизат с розовите очила и после става драмата.
Зои, повярвай ми, влязох само и единствено със собствените очила, със съответния, изписан ми от лекар, диоптър. Драмата стана, когато излезе наяве, че някои твърдения и обещания са били казани с конкретна цел - подвеждане. И са си били най-обикновени лъжи...
Виж целия пост
# 644
Абсурт,друго е ,когато мъж отиде в къщата на жена си.Особено на отделен етаж.
Домакинята е една.
Обаче снаха и свекърва в една къща,означава и две домакини в една къща...И конфликтите започват.

Не виждам причина да се мисли така!
Никога не съм била в едно домакинство с майка ми, след като се омъжих, независимо че се намъчих 13 години в една кухня!
Не мисля, че момичетата, докато са при майка си, са недорасляци, на които мама пазарува, готви и поднася, а щом отидат в къщата на свеки, веднага стават яки домакини, едва ли не с традиции, на които им се пречи да се развихрят! Peace
ПП. По тази логика, мъжът в къщата на тъщата, веднага заобичва това, което тя готви, докато снахата няма начин да има същия вкус като свеки, та затова роптае, ако ѝ се даде храна, че и я изхвърля..... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия