Любители на кучета - тема 69

  • 43 654
  • 742
# 540
От ФБ: "Получихме съобщение, че в София, Младост 1а, близо до Червен кръст има разхвърляни подобни "изобретения". Пазете си любимците и споделете!"
Скрит текст:
Погледни датата на оригиналната снимка,не е ли от преди години ?Позната ми е много....

Мислех си за тези пари,които събират като данък от кучетата,как пък една-две големи свестни площадки за кучета на направиха.....
Виж целия пост
# 541
От ФБ: "Получихме съобщение, че в София, Младост 1а, близо до Червен кръст има разхвърляни подобни "изобретения". Пазете си любимците и споделете!"
Скрит текст:
Погледни датата на оригиналната снимка,не е ли от преди години ?Позната ми е много....
Може да е използвана илюстративно
Виж целия пост
# 542
Хубаво е да има ограждения за кучета, но и там може да се хвърли отрова или парче месо като това от снимката.
Виж целия пост
# 543
Да, наистина е стара публикацията за тези "примамки". Дано не се случва на никого!

Хубаво е да има ограждения за кучета, но и там може да се хвърли отрова или парче месо като това от снимката.

Тези неща се предназначени за бездомните кучета и котки. Така че едва ли биха ги нахвърляли в кучешките заграждения. Това не изключва вероятността от нахвърляните по улицата да пострадат и домашни, а да не говорим колко е жестоко и садистично самото "изобретение". Само НЕчовек може да го направи това.

cutesmallcat, много мило от страна на Страхо да те наглежда докато си болна!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 544
В нашия квартал сме говорили с кмет и общинари за кучешка полянка... Тц. Първо искаха да я забият на майната си, в нищото буквално, после търсеха и инвеститори - да дадат 10 000лв за ограда. Накрая (преди няколко седмици) казаха, че няма да има кучешка полянка. Май и мястото за разходка на кучетата е предвидено за застрояване, което е много странно, защото е един хълм, под/на който минава метрото. Между другото, нито веднъж не са ме спирали за проверка с Лили и Балу - дали им нося паспорти, документ за данъци и т.н. Уж имало такива проверки, ама досега не съм засичала подобна, нито моите познати. Хората, плащащи такси за кучетата си, са единици....
Не искам да коментирам тея действия на очевидно неадекватни злобни и низки същества, несправедливо наричащи се хора. Да причиниш подобно нещо на невинно създание - трябва да си с голям ментален недоимък, да си изпълнен със злоба и омраза. За съжаление живеем редом с подобни същества...
Виж целия пост
# 545
В Австрия и Германия няма бездомни кучета, но и там хвърлят отрова и правят такива изобретения като в България.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 546
Минавам да се оплача от бълхи. От къде дойдоха, като от месеци почти не сме виждали други кучета? Доктора каза, че е от бездомните котки.
Сега на мръсотията, е изключено да я пусна, даже я пренасям над по-големите локви.
Виж целия пост
# 547
Бълхите може и вие да сте ги донесли по обувки, панталони и други дрехи , не е задължително да е имало животно контакт с други животни .
Виж целия пост
# 548
Ние сме имали бълхи у дома без да имаме животни.Тотална офанзива с Неостомозан и пране на всичко,което не е в гардероба и ги отвъждаме за момента. Кардинално решение няма.Може да сте ги донесли от някое село или от бездомни животни.Гадовете 90 % от времето са на свободно,а не като въшките-на гостоприемника.Пръскане  е решението.
Виж целия пост
# 549
И тук при нас често има разхвърлени такива "лакомства" с топлийки, отрова или стъкла.
Бездомни кучета и котки няма  и естествено на "добрите хорица" им пречат домашните животни.
От остатъците на човешки бомби, оакани детски площадки, боклуци и стъкла от счупени шишета никой не се възмуштава
Ние още дълго ще се борим за зарастването на раната.
Не знам на какво е стъпала-явно стъкло, но е на кофти място и доста голям разрез
Вече три пъти бяхме на превръзка и може да се наложи в петък да гипсират лапата
Страдаме заедно с нашата животинка

Елза се беше напълнила с бълхи преди няколко години(под лятната и къща се беше намърдал таралеж да зимува) и след неуспешен опит с разни мазила купих пудра и за два дни нямаше никой.
После къпах с шампоан против бълхи
И, да...прах завивки, килим, чержета абе всичко което беше от плат
Виж целия пост
# 550
matze, бързо оздравяване на кученцето! Много неприятен инцидент  Sad
Разни болни мозъци се чудят как да навредят на невинните душички и винаги трябва да сме нащрек за стъкла и отрова.
При нас снегът се стопи, но малките камъчета все още си седят по улиците. Отделно тази сол, която я хвърлят не се отразява никак добре на кучешките лапки. Аз търсих мехлем за лапи, но беше свършил.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 551
И аз съм солидарен със Зу -  за 3 дена три пъти се порязах и все е така на кофти места , та да може да шурне хубаво кръв . Ще й стискам палец /единия е ранен/ да не се наложи гипс .
Виж целия пост
# 552
Горките порязани Sad Бързо да зарастват лапи и сръчни ръчички  Wink

Кога започват пак да сменят козина (зимна с лятна)?

Ето го и господин пеленгатор, приема сигнали от космоса  Mr. Green

Виж целия пост
# 553
Общо взето когато решат ,че им е топло със зимната май . На мой колега самоеда в момента я сменя .
Виж целия пост
# 554
Ох, тоя Страхо  Heart Eyes!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия