Грамче по грамче, трупа АВГУСТинка първото си килограмче

  • 33 260
  • 742
# 255
Аз понеже ще съм активна във фб, предпочитам да е сикрет.
Виж целия пост
# 256
И аз да се отчета, отговаряме си на седмиците 10+ и всичко засега е наред. На 06.02 ще правим феталната. Единственият симптом,който съм имала досега са напрегнатите гърди. Ставало ми е лошо точно 2 пъти. Успех на всички мамчета с прегледи днес! 😊
Чета ви много редовно,макар и да се включвам от дъжд на вятър. 😀
Виж целия пост
# 257
Това с гаденето вечер е много неприятно. При мен също е така и започва към 4-5 та докато си легна. Не повръщам, но имам ужасен вкус в устата и усещам всичко което съм яла. Абе гадна работа,но пък ме държи по- спокойна,че всичко е наред. Вчера обаче изтрещях леко и викнах ММ в обедната почивка да пази детето ,а аз отидох до близкия медицински център да видя дали тупка още. Няма да ви разказвам на какъв лекар попаднах , потресена съм просто... И той работи уж в света софия
Виж целия пост
# 258
Добре дошли на новите мамита Simple Smile
Пепеляши, и аз съм от Бургас, но живея в Норвегия.
Колкото до фб групата аз ще съм доволна и тук да си останем, но ако решите да правите група предпочитам да не влиза в нея който си поиска и май наистина да е скрита ще е по-добре. Ако някоя нова мама иска да се включи може да пише тук и ще я включим. Толкова добър колектив сме се събрали, че не искам да го разваляме. За вагиналния на моите до сега два ММ присъстваше и на втория даже ме гледаха с разширителя заради зацапването. На всичкото отгоре бях при гинеколог мъж, при който не бях ходила преди. Малко странно беше  Rolling Eyes Но неудобството си заслужаваше заради физиономията на ММ когато видя сърчицето.  Heart Eyes Не бих му го спестила за нищо на света. Напоследък да ви кажа имам нова мания - плодови сокове и по-скоро този от праскови. Преди въобще не пиех сок, а сега умирам за нещо сладичко да пия. Сладкиши и тнт не искам иначе. Преди няколко дена имах и период на киселото мляко, но май ми мина. Радвам се, че поне не ми се прияжда пица или бургери примерно.  hahaha Знам, че соковете не са добре ама аз нищо сладко не ям и може би малко захар няма да ми навреди толкова, а и щом организма си има нужда. Може и да е защото спрях кафето и съм с ниско кръвно...
Виж целия пост
# 259
Джеси,  няма да е от стискане гаденето. Аз сега още работя и ме почва гадене леко. На моменти   се опитвам да повърна, ама няма и се спирам . Точно след 18ч ми е,  пак по-добре  от сутрешно гадене да не мога да почна раб.ден. Но може би не е ежедневен симптом - вчера се притеснявах до прегледа да не ме почне, ама ме подмина цялата вечер неудобството.  сега нов номер - почнах двукратно пишкане, докато спя, а беше веднъж иначе
Виж целия пост
# 260
Здравейте, да се включа и аз в групата, ако приемате новопопълнения. Чета ви отдавна, но имахме някои проблеми и поради тази причина се престрашавам да пиша сега. Терминът ми е на 20.08, като сме БХС на 09.02. Имам роден син на10 години и доведен син на 15.
Относно гаденето от около три седмици ми се гади постоянно, като миналата неделя положението ескалира и ме приеха за три дни в болница. Изписаха ми за вкъщи Вомитусхил и Емил, ако помагат ще пиша.
Към жените с предишни бремености, усещате ли нещо? Снощи ми се стори, че усещам бебето, всъщност не точно, по-скоро движението. Но май си въобразявам  newsm78
Виж целия пост
# 261
Не мисля, че може да се усети на този етап, аз съм 10 + седмица и беше 3 см . Първия път съм го усетила 16-та седмица , сега може и по-рано да е , но едва ли преди 14-та. 
Виж целия пост
# 262
Усещането много зависи и от това къде е плацентата. С предна плацента се усеща по-късно, отколкото със задна.

Иначе е много рано за каквито и да е усещания дори и със задна плацента.
Виж целия пост
# 263
Момичета имам си малко бебче Simple Smile))) размер 1.6см , сърчицето ни тупка със 159  удара в минута Simple Smile... и съм в 8 г.с. по размер...Simple Smile  От понеделник съм на ЛКК,за едномесечния болничен. Понеже грипната епидемия не е вдигната още,не могат да ми регистрират Б., което значи,че не може и да ми пусне изследванията... Божке, толкова съм щастлива Simple Smile
Виж целия пост
# 264
И на мен ми се гади вечер повече. Ама и през деня на работа ми е гадно....абе, май през целия ден ми се гади. Само като заспя ми е добре. Днес докато ида да ми направя изследванията щях да припадна. Няма такъв глад  Laughing Все си викам - първата бременност качих 26 кг, втората няма да го допусна. Е, то, какво няма - ям всичко стига да ми се прияде, защото всичко има вкус на пластмаса. Засега и пици и бургери и всичко що е лошо ям, само да погълна нещо.
А на очите имам 3 операции. Лекарите не знаят какво може да се случи от нормално раждане. Няма гора от ръце, която да ме пусне да опитам. Даже един няма навит. Честно казано исках нормално, защото с мм искаме 3 броя дечурлига. И все си мисля, че трето секцио няма да е хич ок. Ама с тази изтощителна досега бременност май трето няма да има  Rolling Eyes та ще се навия пак за секцио, не че някой ще ме пита.
А този метод на Щарк -що не ми го направиха и първия път питам аз. Ами не да се мъча 6 месеца и да се наплаша за цял живот!  newsm78
И оттук нататък все такива новини за прегледите да четем  bouquet
Виж целия пост
# 265
Момичета имам си малко бебче Simple Smile))) размер 1.6см , сърчицето ни тупка със 159  удара в минута Simple Smile... и съм в 8 г.с. по размер...Simple Smile  От понеделник съм на ЛКК,за едномесечния болничен. Понеже грипната епидемия не е вдигната още,не могат да ми регистрират Б., което значи,че не може и да ми пусне изследванията... Божке, толкова съм щастлива Simple Smile
Браво, Деси, хайде сега една мома накрая 🍀🍀🍀
Само хубави новини да има.
Виж целия пост
# 266
Добре дошли на новите мами, лека бременност до края Wink

Аз също съм с отрицателна група, а ММ е положителна и като се записах на ЖК, заедно с нормалните изследвания за ПКК, урина и т.н. ми назначиха и изследване за антитела. Доколкото знам ще се прави това изследване през някакъв период - може би месец, месец и половина, за да се следи има ли нещо притеснително.

Тъй като имам 1 мисед, но тогава все още не ми бяха правили никакви изследвания и не знам дали би могло от резус фактора да се е получило така Rolling Eyes, но при всички положения е важно да се следят антителата  Peace След абразиото ми биха Анти - имуноглобулин, дано това помогне да няма усложниения.

ПП: Кога е най-подходящо да се направят БХС и ФМ според вас? Знам, че е м/у 11 и 13.6г.с, но все още не съм и записала час и се чудя кога е най-добре  Thinking

На всички, които скоро са на преглед пожелавам само хубави новини!  Hug
Виж целия пост
# 267
Браво Деси, чудесна новина! Искрено се радвам с теб!  Hug
Виж целия пост
# 268
Браво, Десииии! С теб сме едно след друго и много е приятно така. Ти хубаво се сети да си напишеш размера на бебчо. Аз забравих - 17.5мм е зародишчето ми. Четох на едно място в 8 гс стига 14 мм, а в 9 е около 2 см. Та мен ми изглежда добре за начало на девета почти 18мм. Пулса или не ми каза или аз толкова съм чула, ама всичко си отговаряло за сега. Викат ме на 13.02, обаче не говорихме за БХС и ФМ. Чудя се тогава ли ще правим нещо, май ще се обадя да питам да не изтърва някой срок. Тогава ще съм 12+2. Да не изтърва последния влак за ранните изследвания newsm78
Виж целия пост
# 269
Шоколадче - повтарям се, но 12+0 до 12+6 е най-идеално за ФМ, като краят е 13+6. Така че звънни по-добре да не стане късно после.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия