Грамче по грамче, трупа АВГУСТинка първото си килограмче

  • 33 260
  • 742
# 345
Момичета днес бях на преглед и се вкарах в един филм...някой може ли да ми каже пулса на бебето в 9 седмица колко беше? При мен е 182, което е високо. Отделно имам отлепяне на плацентата и нисък приток на кислород към плода
Виж целия пост
# 346
Теди при мен в 8-ма беше 180 , после четох ,че е възможно да се качи дотолкова , а и аз бях много притеснена дали ще го чуем това сърце и се чудя дали не беше причина. Иначе като стойности дават 140-160 , надявам се следващия преглед да е по-малко. За другите неща не мога да съм от полза.
Виж целия пост
# 347
някой каза висок пулс - мъжко Simple Smile
Виж целия пост
# 348
140 лв е БХС в света Петка. Резултатите от кръвта се работят в четвъртък и вторник и зависи кога си дала кръв получаваш резултата. Аз имам час за 07.02 там. Кога ще ходиш?Simple Smile
Часът ми е за вторник 24.01. Simple Smile
Виж целия пост
# 349
Абе мъжко ок ама и маркер за Даун. При кой си на преглед на 24.01 Август? Или ще е готов резултата в сряда или в петък според мен. Следващия ми преглед е скрининга и дано тогава нещата са се стабилизирали и всичко е наред. Днес си влях интралипида да подпомогна с малко омеги, пия аспирина през 2 дни като противовъзпалително и се надявам всичко да е наред
Виж целия пост
# 350
teddytoi а док. какво ти каза за високия пулс? Аз съм в 9-та, утре ще мога да кажа стойност след преглед. Иначе в 7-ма ми беше 144.
Виж целия пост
# 351
WesseLina Kirchewa, ако стреснушка е стресница бях писала по-рано, че два пъти вече ми излиза. Лекувах ги и двата пъти. От аптеката ми дадаха лекарство, което става и за бременни. Уж пия витамини, но според мен по-скоро излязаха от стрес понеже при вторият път имах на следващия ден след като прокървих леко.
Дива, добре дошла  Hug

Момичета, днес не знам как не се претрепах... Тръгнах да разхождам кучо и на едно място се оказах на ледена мокра пързалка. Закрепих се с обувките на две малки бучки лед. Те ме държаха да не се плъзна. Не можех и на назад да се върна. Ужас... Викам на кучо:" Стой и не мърдай!" Стоях в това приклекнало положение около 2,3 мин докато реша какво да правя. Където и да стъпна е супер хлъзгаво, че и имаше и лек наклон. Тогава главата ми роди гениалната идея да седна и да се плъзна по з...  hahaha Значи едно дете мина тъкмо като се плъзгах и ме изгледа странно ...  Joy  Леко си цапнах ръката ама всичко мина благополучно. Само дето си изкарах акъла. Повече няма да ходя там. Как се натресах на този участък не знам. Тук всичко е поръсено с пясък, но там нямаше. Колкото до пъпките аз винаги съм имала проблем и се мажех със спирт и антибиотик. Само това ми помагаше. Бях пробвала скъпи процедури, лекарства други, скъпи козметики и нищо. За това като забременях веднага отидах в аптеката и исках лекарство за акне, което става и за бременни. Доста силничко се оказа и сега се мажа на 2,3 вечери веднъж и да са ми излязли 3,4 пъпки до сега. Доволна съм. Иначе вчера вечерта си лежа и гледах филм и почнах да усещам нещо гъделичкащо. Не мога много да го обясня. Леко неприятно беше. После се замислих дали е това "пърхане" което споменахте тук, но според мен е доста рано да усещам нещо. newsm78
Виж целия пост
# 352
Здравейте момичета .Днес си записах час за женска консултация .Утре ще ми е прегледа . Досега съм ходила 2 пъти на ехограф ,но никой не ми е казвал колко е пулса на плода .На вас на женската консултация ли ви го казаха . Явно е важно да се знае .Казват ми само, че всичко е наред  пускат ми го да го чуя и това е .
Виж целия пост
# 353
Той ми вкара тази муха,а после каза, че е възможно следствие на високото маточно налягане и не доброто снабдяване с кислород.
Виж целия пост
# 354
Ами пулсът е важно да го знаят по-скоро самите лекари, не ние. Ако има нещо нередно, ще реагират и ще го коментират с нас. Теди, това въобще не е основен маркер за синдром, не се вкарвай излишно във филми. Важното е сега да овладеете отлепването и да подобрите притока на кислород
Виж целия пост
# 355
Да предполагам. Лошото е, че имам една бременност със синдром на Патау, тризомия 13 , и сега мозъка работи по темата. След това имам родено живо и здраво момченце , което е имало пулс 180 в 8 и 6 дни
Виж целия пост
# 356
Ще правиш ли амниоцентеза?
Виж целия пост
# 357
Абе мъжко ок ама и маркер за Даун. При кой си на преглед на 24.01 Август? Или ще е готов резултата, в сряда или в петък според мен. Следващия ми преглед е скрининга и дано тогава нещата са се стабилизирали и всичко е наред. Днес си влях интралипида да подпомогна с малко омеги, пия аспирина през 2 дни като противовъзпалително и се надявам всичко да е наред
При д-р Виолета Стратиева. Док ми каза да си запиша час при нея. И малко вече съм нетърпелива и притеснена...не съм била напреглед от 10 дни...
Моля се всичко да е наред  Praynig
При мен и при всички мама  Praynig
Виж целия пост
# 358
Теди , откъде сега този маркер ? Досега се рових и никъде не пише ,че пулса има нещо общо, и така да е , направо ме събарят седнала такива доктори , които казват такива неща още преди ФМ . Може да се замълчи , после защо бременните са стресирани , нямам думи , честно.
Виж целия пост
# 359
Здравейте и добре дошли на новите момичета!
По въпроса с кърменето- сина ми го кърмих само 4 месеца, с дохранване. Педиатърката му казваше да се кърми на 3 часа, захранване по старата схема на 20 дни със сокове, не искам да си спомням какъв кошмар беше с яденото му. Дъщерята я кърмех на поискване, до 2 годишна сучеше нощно време. Синът много боледуваше като малък, тя се разболява, но за ден- два й минава.
И аз ставам по няколко пъти през нощта, не ми пречи, пак си заспивам после. Даже следобед си поспивам.
Теди, дано всичко е наред при теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия