Юнчето расте на топло в мама и скоро ритничетата му ще усетим с трепет голяма

  • 47 631
  • 753
# 405
Suny771 мерси  bouquet

fancilina аз също съм на Утрогестан от три седмици плюс магнезия, поради болки и контракции. И според мен има набъбващ ефект, аз го слагам вагинално, в по-ранни седмици също го взимах, но тогава го пих и като, че ли ми ставаше лошо от него. Болките ми спряха, но стягания имам от време на време. И аз съм приела факта, че за бебка трябва да претърпя промени в тялота си, определено се чувствам препълнена от бушуващи хормони, не ми е приятно и на околните ми близки, но нищо не мога да направя сега...ще се търпи Simple Smile
Виж целия пост
# 406
Мами, карали ли са ви да си пускате изследване за антитела?
Виж целия пост
# 407
И на вас дето лежите постоянно хич не ви е лесно. Аз сигурно ще се побъркам, ако се наложи да си почивам по цял ден, без излишни натоварвания и много мърданки.

Аз като за Понеделник толкова натоварена смяна изкарах, въпреки че не беше дълга, около 6 часа, не си чувствам тялото и ако се заседя на дивана ще заспя  Crazy
Виж целия пост
# 408
rusiblue, мерси  Simple Smile Утрогестана ми го изписаха в 14 г.с. и го слагах известно време, после го спрях, защото се появи неприятно течение + дискомфорта от вагиналното поставяне стана ад. Оказах се с бактериална инфекция и започнах да слагам други глобули + мнението на другото доки помогна да се откажа от него. Сега обаче на последния преглед доктора, който ми го изписа каза да го пия, а след това пак вагинално, че това бил най-ефикасния прием. И аз съм с контракци, които поовладях с магнезий и но шпа, но като видя че съм се оттървала от бактериите ще го започна пак прогестерона. Всички са много притеснени, защото тази  двуплодна бременност идва след миомектомия и докторите просто не вярват, че матката ми ще издържи...аз пък съм сигурна че ще Laughing
llrock3 аз съм с отрицателен резус фактор и ми пускаха изследване за антитела. Какво те притеснява?

ponqkoga завиждам ти за интензивното ежедневие. Просто е нетърпимо това "почиване" и "пазене" за дейни хора. Пожелавам ти да не ти се налага  Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Въобще не мога да го нарека "почиване" и "пазене",единственото ти ставане да е до тоалетната и банята (в някой ситуации и по рядко банята,просто за да са по рядки ставанията)...ад...на никой не го пожелавам.
Виж целия пост
# 410
fancilina, аз съм с +RH, но имам едни завишени антитела от ученическите години. Малко са над нормата anti ss-a (RO) и anti ss-b (LA)... притеснява ме, защото ревматолжката по телефона ми каза, че ще изпишела кортикостероиди, а аз знам че това не е много желателно... утре ще ходя да види изследванията и да каже тежката дума Sad Иначе още повече ме побърква писаното за сърдечен блок на плода и ... изобщо цял ден рев вкъщи Cry
Виж целия пост
# 411
fancilina,какъв беше възела?Субмукозен ли ,че са толкова крайни докторите?
Виж целия пост
# 412
llrock3 тотално нищо не ми говори описаната ситуация, но се надявам всичко да е наред при теб. Бъди спокойна и мисли за положителен развой. За котрикостероидите и аз не знам много, но последня път доктора ми каза че в 28 седмица трябва да отида в болницата, за да ми поставят такива. Не съм напълно информирана по темата, а и честно казано не искам да знам и чета прекалено, че само за това не съм се трвожила май...но знам че го правят и то доста често. Важно е да имаме доверие на докторите

За възела, субмукозен беше такъв растящ към кухуната, нали или бъркам. Моя беше от външната страна и аз никога не съм се притеснявала по темата. Не знам защо така истерясват те  Laughing Може би, защото много искаха да забременея и сега го чувстват като лична кауза Heart Eyes А тази операция за махане на миомата беше в комбо с махане на ендометриозна киста и последвана от друга уж диагностична, в която ми поотпушиха леко едната тръба и стана ясно че дугата е напълно нефункционална. В деня след като си подадохме документите за ин витро разбрах че съм бременна, а известно време след това стана ясно , че бебетата са две. Та може би заради това така реагират, за което им благодаря разбира се Hug
Виж целия пост
# 413
llrock3 тотално нищо не ми говори описаната ситуация, но се надявам всичко да е наред при теб. Бъди спокойна и мисли за положителен развой. За котрикостероидите и аз не знам много, но последня път доктора ми каза че в 28 седмица трябва да отида в болницата, за да ми поставят такива. Не съм напълно информирана по темата, а и честно казано не искам да знам и чета прекалено, че само за това не съм се трвожила май...но знам че го правят и то доста често. Важно е да имаме доверие на докторите

За възела, субмукозен беше такъв растящ към кухуната, нали или бъркам. Моя беше от външната страна и аз никога не съм се притеснявала по темата. Не знам защо така истерясват те  Laughing Може би, защото много искаха да забременея и сега го чувстват като лична кауза Heart Eyes А тази операция за махане на миомата беше в комбо с махане на ендометриозна киста и последвана от друга уж диагностична, в която ми поотпушиха леко едната тръба и стана ясно че дугата е напълно нефункционална. В деня след като си подадохме документите за ин витро разбрах че съм бременна, а известно време след това стана ясно , че бебетата са две. Та може би заради това така реагират, за което им благодаря разбира се Hug
Колкото по-загрижени толкова по-добре за теб.Аз също съм с премахнат от външната страна ( в момента имам растящ към кухината+конизация -това пък е моята причина за инвитрото) .Ще се справиш,бъди сигурна 😁

Виж целия пост
# 414
На мен ми откриха малък възел от външната страна на матката в началото на бременността, но като бях на последния преглед наскоро вече не се виждаше изобщо. Много се учудих, но ми казаха, че вероятно е станал още по-малък и затова не се вижда.
Виж целия пост
# 415
При мен на втория преглед като забременях, имаше съмнение за миома. После тя е исчезнала. Не знам дали е така. Но сега не се вижда.
Виж целия пост
# 416
И на мен при първия преглед ми казаха, че имам малко възелче, но тогава док каза, че не е нещо страшно, а след това не съм и питала за него. На другия преглед дано се сетя да попитам.
Виж целия пост
# 417
Тези възелчета предполагам само на вагинален ехограф се виждат, или не?
Виж целия пост
# 418
Аз пък снощи бях в спешното. Но за разлика от предния път, когато ме оставиха почти седем часа да чакам, сега ме приеха на седмата минута, с тежък астматичен пристъп. От години не се беше обаждала гадната астма и аз не съм подготвена за това.
Ситуацията беше точно като по филмите, на всеки 5 минути идваше стажант или сестра да ми мери това или онова, да ме включва или изключва от монитори. За един час ми възвърнаха дишането и не ме пуснаха да си ходя още два часа, докато не се увериха, че се е възстановило на поне 85% и няма нищо страшно от към шумове в гърдите.

 Crazy
Виж целия пост
# 419
Аз имам две миоми, моята докторка не ги мери, отбеляза само в амб. лист, че са по предна стена. На преглед при друг лекар се видя само по-голямата, от 2 см е станала 4 см. Опитвам се да не мисля за това и да не се шашкам много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия