Някой пил ли е Иногинол при синдром на поликистозни яйчници

  • 118 484
  • 325
# 135
Cveti96,
Извинявай за въпроса, но кой лекар ти е казал, че яйчниците ти са за учебник, звучи ми плашещо познато... и може би невярно.
       I.D.A. няма защо да ми се извиняваш за въпроса наистина звучи шокиращо и разтройващо каза ми го др Филипов от майчин дом който януари трябва да ми направи лапаро и фенстрацияв или нещо такова не знам дали е едно и също нещо но най вероятно ще потърся още едно мнение
Аз също съм с ПКЯ, попрочетох доста неща по темата и разбрах, че лапароскопията не е най-добрия вариант, просто временно решение. После ставало пак същото. Поправете ме, ако греша. Аз съм при Шуманов, принципно мисля, че е в Шейново, но ме приема в частна клиника. Пожелавам много сбъднати мечти през 2018.
Виж целия пост
# 136
Здравейте,

вече почти 2 месеца пия Иногинол по схема 1 на ден, заради диагностициран ляв поликистозен яйчник, нередовен цикъл и желание за забременяване, но все още нямам цикъл /вече 55 дена/. Според вас има ли шанс да подейства на по-късен етап и цикъла да ми стане редовен или да ходя вече за смяна на лечението?

Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Обикновено пълният ефект от Иногинолът се забелязва след 6тия месец от лечението. Само иногинол ли ти е изписан? Хормоните изследвала ли си ги?  Знае ли се каква точно е причината за ПКЯ?
   При мен проблемът се оказа от нисък прогестерон, и заедно с иногинолът ми изписаха и прогестеронов препарат. След 6м хормоните ми вече бяха в норма , и всичко е наред, но продължавам да ги поддържам с лекарствата.
   Не знам дали при тебе само Иногинолът ще е достатъчен.
   Подготви се психически че нещата ще се случат по-бавничко.
Виж целия пост
# 138
Здравей,

правихме хормонални изследвания и АГ-то ми каза, че всичко е в норми. Следващата седмица мисля да ходя на Ендокринолог, за да каже и той мнение.
Виж целия пост
# 139
Добре си решила, че това с нормите е малко относително. Ако искаш, можеш да си качиш резултатите в темата за Хормонални изследвания и да поискаш мнение и оттам. На мен лично много ми помогнаха да се ориентирам.
Виж целия пост
# 140
Здравейте,

вече почти 2 месеца пия Иногинол по схема 1 на ден, заради диагностициран ляв поликистозен яйчник, нередовен цикъл и желание за забременяване, но все още нямам цикъл /вече 55 дена/. Според вас има ли шанс да подейства на по-късен етап и цикъла да ми стане редовен или да ходя вече за смяна на лечението?

Благодаря ви предварително Simple Smile
   Здравей iliana93 аз съм със същите симптоми като теб с изключение че и двата ми яйчника са поликистозни първо ми казаха че е единият но в последствие се установи че е и другия пих Иногинол 7 или 8 месеца но не ми идваше само когато добавех и дуфастон тогава ми идваше при всеки организаъм е различно но все пак потърси и друго мнение от лекар желая ти успех Simple Smile
Виж целия пост
# 141
Здравей, Cveti96,

след това изписаха ли ти нещо друго за регулиране? И как си сега? Идва ли ти редовдно?
Виж целия пост
# 142
А как се храните, момичета? Аз в моментите, в които не съм имала редовен цикъл съм била главно на въглехидрати и то бързи такива. Последните години ям повече месо и зеленчуци и ми идва на 28-30 дни. Спортът също вече участва активно в ежедневието ми. Това са двете неща, които мога да определя като трайно променени и свързвам с промяната в цикъла.
Виж целия пост
# 143
Здравей, Госпожа Лаленце,

откакто чета из нета за този цикъл се замислих, че аз също се храня главно с въглехидрати и много сладки неща.  Също така се замислих, че имаше един период, в който бях свалила около 5 кг и се хранех здравословно и цикъла ми идваше на 30 и няколко дни.
Сега съм решила отново да променя режима си и се надявам нещата да се подредят.
Виж целия пост
# 144
Здравей, Cveti96,

след това изписаха ли ти нещо друго за регулиране? И как си сега? Идва ли ти редовдно?
Здравей бяха ми преписали противозачатъчни заедно със иногинола но когато спрях противозачатъчните отнова спря да ми идва и гинеколожката ми ме изпрати при спциалист по проблемно забременяване за лапароскопия понеже при мен с медикаменти се видя че не става нищо и сега въпросният доктор ми изписа дуфастон за да ми доиде и да назначи дата за лапаро стискам ти палци да успееш с лекарства защото аз съм пила какво ли не но се въоражи с търпение късмет
Виж целия пост
# 145
Здравей, Госпожа Лаленце,

откакто чета из нета за този цикъл се замислих, че аз също се храня главно с въглехидрати и много сладки неща.  Също така се замислих, че имаше един период, в който бях свалила около 5 кг и се хранех здравословно и цикъла ми идваше на 30 и няколко дни.
Сега съм решила отново да променя режима си и се надявам нещата да се подредят.
Нормално е хранителния режим и спорта да нормализират цикъла при поликистоза, защото в мн. често поликистозата е следствие от инсулинова резистентност.
Виж целия пост
# 146
Съгласна съм. И е много важно да се диагностицира ИР ако я има, за да се вземат мерки. Иначе само с противозачатъни и диети няма как да се постигне идеален резултат. Иногинолът и правилното хранене подобряват до голяма степен ефекта от дадено лечение, но само те не могат да се справят с проблеми като ИР или щитовидна жлеза например.
Виж целия пост
# 147
Здравейте,

Чисто хипотетично искам да попитам дали има Как и хормоните на щотовидната жлеза да са в норми и ако Да, тогава къде се търси причината и какво се предприема?

Simple Smile
Виж целия пост
# 148
По-добре си задай въпроса в темата - http://old.bg-mamma.com/?topic=993010;topicrefid=4
Виж целия пост
# 149
ОК, благодаря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия