Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 41 741
  • 739
# 375
E, така е най-гадно, да си си избрал екип и като тръгнеш да раждаш, доктора ти да го няма! Аз бях така първия път - звъня му, той - В Търново съм Shocked Викам, идвай, че те удуших! Аз се бяхме разбрали за упоено раждане, което в тази болница почти никой не се навиваше да прави, епидуралната беше нещо екзотично, опасно, ааа-ууу! И добре, че само ми падна тапата и нищо не стана после. Приеха ме в Патологична, на сутринта доктора се появи засрамен, раждането започна чак в късния следобед.

Вчера бебо беше застанал кофти. За около 3 часа ходих да пишкам към 10 пъти, ужасно беше. После се помести и се оправих! Бяхме на гости, приятелката ми готви ужасно вкусно и аз както бях изгладняла от планината - натъпках се като невиждала! А после спах като мечок. Чистият въздух е голяма работа!
Виж целия пост
# 376
Асалеа, честита радост! Да е жива и здрава Simple Smile
Марти, как е разположено бебчето? Моя първия беше седалищно и с гръб напред, не можеха да го измерят добре до последно. Същото ми казваха, че по мерки от ехографа ако стигне 3кг трябва да се радвам. Само една докторка на око и пипане ми каза, че ще е голям. Роди се 3600 Simple Smile
За памперсите - вземете малък пакет от 1 размер. Имаше едни съвсем малки. Не се знае кой размер ще пасне на бебчето и дали няма да направи реакция към някоя марка.
Виж целия пост
# 377
Нашият бебчо засега е седалищно.
Вчера бяхме на пазар и купихме малко неща от 0-3 м. - 50-56 см Hug
Виж целия пост
# 378
Manha - с главата надолу е вече. И аз се надявам, че нещо не са я измерили правилно. На 6-ти Чавеева пак иска да ме гледа за токсоплазмозата, че спрях антибиотиците и ще я питам и нея колко е. Но както Марков каза, по-малко бебе по-лесно се ражда (вагинално), така че гледам да не се шашкам и да търся и добрите страни  Hug
Сложила съм един боб да се вари - напоследък страшно много ми се яде боб, а преди не обичах особено. Ще гледам сега да си отям, че четох, че при кърмене (дано да мога) не бива да се яде нищо газообразуващо. Вие кърмилите мами имате ли такива наблюдения?
Виж целия пост
# 379
Да, имам наблюдения, че всяко бебе си е за себе си и не може да се обобщава Peace От боб може да се скъса от колики, може и нищичко да му няма. Аз помня за динята, че смело препоръчвах да се яде по много, защото хем е много сочна=много кърма, хем вкусна и по мое мнение се понасяш чудесно то големия ми син. И после се роди малкия, и се съдра от рев, когато попреядох с диня. Та - проба/грешка е цялата работа.

Аз, както нямаше да нося гащеризончета, се оказа, че ще обличам предимно това Laughing Вчера приятелка ми даде дрешките от нейното момченце и са ку-пи-ща!!! Купувала, та се забравила! Нищо няма да ми трябва, освен може би 2-3 бодита с къс ръкав, че нейното бебе е февруарско и всички й е с дълъг. Та, има сигурно 15 гащеризончета, от тия с крачетата Laughing Като ги гледам, има размери 50-56 см., я са обличани по 2 пъти, я не Laughing Хайде и аз в отбора на гащеризончетата Grinning Размазващо е да сортираш бебешки дрешки Heart Eyes Моите маймуни се заровиха в купчината, миришело им на бебенце и се разлигавиха нечовешки Laughing Представям си какво ще е като дойде пълнежът!
Виж целия пост
# 380
Асалея, честито племенниче! Да ви е живо и здраво!
Аз се излюпих в 11.30ч. Мъжът ме се вихри в кухнята. Аз си легнах и завих на дивана и си чакам закуската да се опече като една видна готованка. Дребният снощи ми удряше разни лакти и колена /за нищо я няма майка си/. Чакам го сега всеки момент да се събуди и да напомни за себе си  Grinning
Виж целия пост
# 381
Честита Племенка, да Вие жива и здрава!
Ох, аз се събидих в лошо настроение и с първото изречение ММ успя да ме ядоса. Пак съм в серия - една вечер кошмар на следващата сънувам секс.  Praynig
Ходих на йога поне да се разсеям малко.
Виж целия пост
# 382
Аз заради непрестанния рев все бях на диета. Без боб, зеле, цитруси, млечни и още 1000 неща. Ефект 0. Та после си ядях почти всичко умерено. Белинда е права, ще пробвате и ще видите Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Белинда, ти с епидурална ли си раждала?
Виж целия пост
# 384
Асалеа, честита племенница. Така като те слушам, все едно чета за раждането на сестра ми в Токуда Simple Smile.  Въпреки уговорките много често май не идват ...
Аз вчера извадих бебешките играчки от сина ми (това, което бях запазила) и всичко, което ставаше измих, дезинфекцирах и изпрах. Няма да да разказвам каква игра падна от ММ  и сина ми, че младежа си закачи въртележката на един стол и си я пуска половин час с дистанционното Simple Smile))))
Днес цял ден лежа и ям, голям мързел
Belinda, вие нямаше ли да ходите на Пампорово или аз се бъркам?
В Jumbo е доста боклучаво според мен
Аз да ви кажа не можах да се запаля по английските сайтове, тук по магазините има доста хубави и намалени неща и ми се струва, че не излиза по-евтино, освен ако не хванеш намаление
За фотосесия ще правим при г-жа Череша, февруари Simple Smile
Виж целия пост
# 385
Благодаря много, момичета!  Heart Eyes
Аз първите дни след раждането ядях едва ли не само ориз и картофи. В последствие започнах да ям абсолютно всичко и не забелязах някоя храна да влияе на бебето. Сега не знам как ще подходя. Даже ме е страх дали въобще ще се справя с кърменето, въпреки че с първото бебе кърмих успешно. Според вас дали е като карането на колело или се забравя? Simple Smile
Виж целия пост
# 386
Не мисля, че се забравя, но мисля, че с всяко бебе е различно. Аз се надявам този път да е по-лесно, че иначе не знам дали ще издържа.
Виж целия пост
# 387
Asalea честито!  Simple Smile
Моята сага с избор на количка продължи и днес , обърнах интернета наопаки да търся колички и мнения... и май накрая ще се насоча за по хубава количка 2ра ръка Thinking Никъде не намирам мнения за тази http://www.baby.bg/carra-bebeshka-kolichka-lusso-vanilla.html, аз я гледах и огледах на живо, струва ми се хубава, ама знам ли....
Ясно за памперсите, благодаря за обяснението. Хубаво че не взех без да питам, че имаше пакети от по 80+ бр. и май само такива бяха останали.
Аз май разбрах защо ме боли корем, кръст и т.н. и защо бебето ме рита така недоволно - Ами със запек съм 3ти ден.... Сега, след като се представя "добре" в тоалетната ще следя за промяна в болките и отношението на бебчо към мен  Whistling Странна работа, само кивито ми действа добре, няма ли киви за закуска = запек  Close
Като говорите за кърмене, се сетих, гърдите ми са станали ужасни, не мога да се гледам, срам ме е Sad Embarassed какво е това чудо, даже са и увиснали от сега, а не бяха. Още малко да увиснат и да се уголемят и ще станат като на баба ми Sick  Знам че е по важно да мога да кърмя нормално, и се надявам да нямам проблеми с това, но просто гледката ме шокира до такава степен че ме е срам от себе си  Confused
Виж целия пост
# 388
И са кафяви зърната, нали Simple Smile
Дааа, отчайващо е положението.в интерес на истината след като спреш да кърмиш и мине година се възстановяват доста. Само увисването си остана при мен, както и стриите. Само... хахахаха
Виж целия пост
# 389
Те са си покафенели още от 2-3ти месец  това почти не го броя  Confused Формата на зърната ми се промени, станаха ужасни  Embarassed  и от долната страна станаха някакви груби и твърди и подути ... за зърната само говоря. Как да не ме е срам  Confused  Само стрии ми липсват и ще си лягам с космонавтски костюм за пред мъжО, да не ме гледа  Embarassed То има време де, като започна да кърмя може и да се появят и те като допълнителна екстра, така нищо няма да ми липсва от екстрите
Хванала съм се и аз за тази сламка, че ще се пооправят малко след около общо... 2 години, ако кърмя 1 година (ама може и повече да отиде)., но пак ми се вижда невероятно да се оправят  Confused

          Сега се сетих да попитам, само аз ли имам проблем с регистрирането в асда ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия