Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 41 741
  • 739
# 435
Линдичка, ти значи си супер, хем си угаждаш, хем не дебелееш браво  smile3501
Виж целия пост
# 436
Имам зверски апетит - тамън съм станала от масата и пак съм гладна. Гледам да се ограничавам, но сякаш и въздуха дето дишам ми се лепи. Качила съм между 17-20 кг. и тайничко се моля част от килограмите да са от задържане на вода  Praynig ......... Но както е тръгнало след 3 месеца ще приличам на слоница Sad

mmmartity  не се шашкай толкова - естественото раждане без упойка не е толкова страшно. Вярно болезнено е и то самите контракции, а не толкова раждането, но като видиш и гушнеш причината за тази болка, разбираш че си е заслужавало  Peace

Виж целия пост
# 437
Викси, и аз на това разчитам  Hug И майка ми това ми разказва - докато е раждала сестра ми е крещяла "никога повече" и като я е гушнала е забравила всякаква болка, че и след половин година пак е забременяла (с мен)  Heart Eyes
Момичета, какви играчки ще вземате? Въобще новороденото има ли нужда от дрънкалки, гризалки, играчки за гушкане? Или тия въртележки над легълцето? Наистина ли помагат за зрението и фокуса?
Виж целия пост
# 438
Момичета, какви играчки ще вземате? Въобще новороденото има ли нужда от дрънкалки, гризалки, играчки за гушкане? Или тия въртележки над легълцето? Наистина ли помагат за зрението и фокуса?

Ще взема върталежка за над легълцето. Синът ми заспиваше сам за един оборот на върталежката - пусках я и излизах от стаята и докато спре мелодията вече беше заспал. .......
Виж целия пост
# 439
Не, новороденото не може да си контролира ръцете. Имат отначало разни рефлекси, единия е на Моро (май беше), който представлява едно разперване на краката и ръцете във всички посоки при стряскане. Също имат рефлекс да хващат, както и разни други като ги пипнеш тук-там  Heart Eyes
http://www.moetodete.bg/razvitie/15-vrodeni-refleksi-na-novorodenoto.html
Но като цяло дори и да хване играчка ще я пусне. Дрънкалките стават интересни когато могат да си контролират ръцете, след 2-3 месец. Гризалките също, за да я ползва трябва да може да я държи. Отделно нали, че зъбите обикновено са след 4-5 месец поне (при моя към 11 чак). Гушкането също не го владеят много Simple Smile Аз сега поръчах една просто защото ми хареса
http://direct.asda.com/george/baby/accessories/rattle-and-snuggl … 3,default,pd.html
Въртележка над леглото също имам, една с мечета на fisher price. Много е симпатична, но моя син не я отразяваше доста време, поне до 5-6 месец. А и той до 3 месец спа в количката Simple Smile Но има бебета, които ги харесват. И пак надали новородени, защото не виждат много надалече.
Редактирам де, ето Викси дава надежда за лесно заспиване. Мечтииии, вече не се и надявам много-много  Laughing
Виж целия пост
# 440
Manha, и мъжът ми това ми казва, като се засиля към играчките в магазините, ама аз му викам "еее не се знае, нашето може и да може"  Joy в кръга на шегата естествено  Laughing Проблемът е, че аз никога през живота си не съм виждала новородено - най-малкото бебе, което съм виждала беше на над 40 дни и то преди 4-5 години, поддържах го 2 минути под зоркия поглед и инструкции от майка му и дотам свършва опитът ми с бебета  Blush Нито приятелки, нито роднини -  никой не се размножава около мен, странна работа... Затова и не очаквам от никой дрешки, играчки и тем подобно, всичко купувам от а до я, за всичко чета като малоумна, а на нощното ми шкафче колко книги за бебета има не е истина  Shocked И не знам какво да очаквам - колко ще е голямо това чудо, колко е меко, крехко, ранимо - нииикаква представ нямам. Добре че сте вие и книгите, да съм поне малко подготвена, че иначе ще го гледам като извънземно и няма да смея да го пипна  Sick
Виж целия пост
# 441
Че са много малки като се родят, спор няма. Но изобщо не са крехки и чупливи Simple Smile Имат голям корем, още по-голяма глава и онзи страшния остатък от пъпчето  Laughing Сега ми е смешно, но и за мен беше огромен шок, изобщо не бях виждала дори новородено. Обаче като си го взех при мен да го гледам постоянно още в болницата и много бързо свикнах.
Виж целия пост
# 442
И аз така. Първото си дете родих на 25, веднага ми го дадоха сама да си го гледам, нямала съм страхове, и кърмих, и памперси сменях, а след изписването и сама си го къпах. То не е чак чупливо Laughing, а и инстинктите при повечето жени са доста силни, та схващаш нещата лесно и естествено. Обаче, и да се окажеш от другата група, дето инстинктите проработват значително по-късно, голяма работа. С четене и питане, всичко се учи и това не те прави по-малко майка. Някои жени се депресират от това, че се чувстват като в небрано лозе и не им се отключва майчинския инстинкт още, що видят бебето си - ами, природа, някои са така, други - иначе. Не е повод за драма, по мое мнение Peace
Виж целия пост
# 443
Казвате за кг. ... аз не съм се мерила от седмица и нещо- 2 , последно бях +13, вече сигурно съм +14 , грух.  А тепърва влизам в 7ми месец  Rolling Eyes 
И аз си поръчах нощница (само една, че не знам дали ще ми хареса  Grinning ) в четвъртък вечерта я поръчах и още я чакам  Thinking нещо се бави май, че пишеше 2 дни макс. срок доставка.
Да помрънкам, че няма да съм аз ако не мрънкам  Sick : Имам ужасно главоболие, защото днес стоях 30 мин на огромен студ и вятър, без шапка, да гледам една количка 2-ра ръка .... дето не я купихме, само с главоболието си останах заради нея. Пак съм с цистит Tired, и вече пия уринал. МРАЗЯ го тоя цистит, като започне няма оттърване.. а уж пих антибиотикза него преди 10-15 дни! И кръста ме боли, а-ха да ме сецне, а утре ме викат на работа  #Crazy
Добре че поне днес купихме количка, та да отметна една от важните покупки...
И аз не съм пипала и държала бебе до сега, ако не броим че държах едно 4-5 месечно бебе преди година  newsm78 и като ги гледам новородените какви са крехки ме хваща страх как че пипам моето  Laughing Страх ме е че черепа им бил мек, страх ме е как ще суче и яде с отворена фонтанела  #Crazy и ме е страх ако се разплаче и не мога да го успокоя или ако не разбера защо плаче, какво ще правя Confused
Виж целия пост
# 444
Теди, ти фонтанелата нали не си я представяш като дупка в главата Joy  И, да, невинаги ще можеш да го успокоиш, като реве. Какво става ли? Ми нищо. Реве си Laughing
Виж целия пост
# 445
Хахахаха Теди, аз ти пожелавам бебе, което не плаче или поне такова, което се успокоява лесно. Но все пак бебетата плачат. Това им е единствения начин да изразят нещо. И не, нищо няма да му стане. Изпробвано е 100% с мнооооого часове рев. Но и на мен ми отне доста време да се примиря с факта, че няма какво повече да направя и грешката не е в мен Simple Smile
А от фонтанелата защо те е страх? И какво общо има с кърменето? Единствения начин да усетиш нещо е да натиснеш там с пръст, но защо да го правиш Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Теди, все ще му намерим една детска миньорска каска на детето. Няма да се плашиш  Mr. Green
Виж целия пост
# 447
А вярно ли е,че както будува бебето в корема,така ще е и като се роди? mamma newsm07
Виж целия пост
# 448
Сакън, дано да не е, че Козуначко вечер голям купон му хвърля, а аз този съм си го поръчала модел "спящ" Praynig
Виж целия пост
# 449
 Mr. Green и на нашия шошко му се разиграва кончето основно вечер  Mr. Green пък ще видим  smile3560
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия