Ето, февруари стана, коя ли ще е първата ни МАРТенска мама?- тема 11

  • 40 391
  • 739
# 315
Добро утро!:)

H/I мен ме облекчи етерично масло от евкалипт, просто капвах във чаша вряла вода няколко капки и поднасях под носа, да се изпарява и да дишам. Ноо когато беше най-големия зор 2 вечери си пръсках Назик (ксилометазолин) защото не можех чак да преглъщам защото носът ми беше пълен блок, а през устата не може едновременно да се диша и преглъща...голяма картинка бях  Simple Smile Иначе етерични масла има в аптеките в едни малки шишенца за по 2-5-6 лева, не е необходимо да те извозят с някоя вносна скъпария за 20 лева.

Katerina  за зарастване си взех Цикатридина спрей- можеш да  се разровиш за мнения, ако ти се занимава, но аз лично съм видяла ефекта върху пациенти с оперативни рани и шевове, няма значение къде ще пръскаме- дали върху заздравяваща рана от секцио или шевове от нормално раждане, все тая. Това подпомага заздравяването на тъканите (наистина зараства по-бързо) и няма антимикробен ефект, но ако има нужда от "дезинфекция" на мястото- имам оксикорт спрей (закупен доста преди това, просто ми е в срок). Той вече подпомага евентуално при зачервяване и възпаление и не е първа необходимост-  ако всичко е наред може дори да не влезе в употреба- аз както писах го имах от преди. Освен това ще се запася със няколко пакета смрадлика, ще наливам отварата в тези шишета за вода тип "спортни" (мисля че така им казват) и ще поливам отгоре, защото не мога да си представя с 300 шева да се над*пя и да се напъхам в леген с течност.  Crazy
Виж целия пост
# 316
цикатридината е добър вариант да несе бях сетила! ще си взема верно и аз!
Виж целия пост
# 317
Аз съм очарована от този сайт http://www.minimod.bg. Дойдоха ми дрешките от там и други неща, които има навсякъде, но дрешките са страхотни Heart Eyes
Виж целия пост
# 318
проучих лекарствата покрай раждянето!  цикатридина спрей - за шевове,
 оксикорт спрей - при инфекция на шевовете
долопрокт крем и свещички - хемороиди (простогливенол също препоръчват но аз гъбясвам от него)
арника 9сн - по 5гранулки 3пъти на ден  след раждането за бързо оздравяване и обезболяване
гелсемиум 15сн - 10гранулки преди тръгване към болницата при усещане на притеснение и страх. може да се изпият още веднъж при много голяма паника
актаеа расемоса 9сн - 5гранули на ден от началото на 9ти месец до раждането  за улеснение на родилния процес, разкритието на матката и узряването на шийката. 1 седмица преди термина 2×5гранули + КАУЛОФИЛУМ ТАЛИКТРОИДЕС 9 СН 2х5
Виж целия пост
# 319
Аз съм очарована от този сайт http://www.minimod.bg. Дойдоха ми дрешките от там и други неща, които има навсякъде, но дрешките са страхотни Heart Eyes

Оф, Електра ти си нямаш работа значи  Mr. Green сега пак ще се изкуша ...много готин сайта, от де го изрови?
Кой питаше дали съм Мис?Мис съм, смених името. Някой може ли да каже нещо повече за арниката? Кога и в какво к-во се пие?
Виж целия пост
# 320
пуснах точно описание на тва което ми казаха. и в нета ги има.
Виж целия пост
# 321
Аз съм очарована от този сайт http://www.minimod.bg. Дойдоха ми дрешките от там и други неща, които има навсякъде, но дрешките са страхотни Heart Eyes
О, да! Аз от там пазарувах. Идеше ми да изкупя целия сайт!
Виж целия пост
# 322
Мис, от фейсбук го изрових или по-точно той сам изскочи Mr. Green
И на мен ми иде да го изкупя целия, но засега взех едно боди и един плюшен гащеризон за изписването.  Мисля от там да си пазарувам и занапред - поне дрешките Heart Eyes
Виж целия пост
# 323
Да, и аз мисля така, живот и здраве, има много хубави неща, а и прилични ми изглеждат като качество.
Иначе поръчах друг комплект за изписване, розов, с розова къдрава рокличка, боди, лента за коса, ританки, точно както исках.И сега съм с два, а ще взема и трети-един жълт, че то не се знае, знае ли се, ако изскочи момък  : Mr. Green
Ей, наспах се снощи от доста време насам и сега се чувствам като нов човек.  Simple Smile
От няколко седмици вече заковах на 81 кг и силно се надявам да не качвам повече, радвам се тайничко  Grinning
Виж целия пост
# 324
От минимод си бях поръчала промишлени количества лигавници за дребния и бяха много хубави. И понеже вероятно всичките са безобразно лекьосани сигурно пак ще поръчам към втория-третия месец. И аз съм доволна от тях, и някакви други неща съм купувала, но не помня какви.

За след раждането ползвах смрадлика - мм ми правеше и ми носеше в бутилки докато бях в болницата - и цикатридина спрей. Само да предупредя, че при мен смрадликата много ми изсуши кожата на краката - направо започна да се бели. Та някакъв обикновен крем не е излишен.

За носа от години ползвам едно мазило на хималая, което съдържа мента, евкалипт и разни други миризливи неща, маже се отгоре на носа. Върши чудеса. Капки не съм си слагала от много отдавна, но при мен обикновено хремата се причинява от гърлото и като го излекувам минава и тя. На дребния капя виброцил при течна хрема, като беше много малък съм му капала тобрекс. Обаче не знам дали стават за бременни Simple Smile Също към бебешките капки влизат коларгол, които изсушават доста. Пак не знам дали са ок за бременни, но може да проучите.
Виж целия пост
# 325
И аз накупих от там, много са готини и отзивчиви. Нямаше комплекта за легло, жената пет пъти звъня до фирмата. Не исках розов, ама ще е розов какво да се прави Laughing
Момичета вие тоалет за вас за изписването приготвили ли сте си. Миналия път бях като ряпа, нито коса оправена с 10 сантиметра корен, нито грим оправен, всички наконтени аз съм като мумия. Цялата в черно и сега си мислех нещо по така, като втори и последен опит. Joy
И да ви се оплача, явно е нещо хормонално или от партидата боя не знам, ама вчера станах жълтааа като краля слънце. Отивам взимам балсам оцветител и мани мани бритона точно и от страни на ушите синьо, ама синьо. Днес вече съм синята фея. Ако родя да знаете на изписването съм с шапка bowuu и да кажа понеже съм много умна, реших да си филирам бритона че да махна малко от синьото и се сещате над челото стърчи офъкано. Накрая ме хвана лудата и си срязах тениската и си направих лента и сега така ще стоя, поне да не гледам. И от бяс измих цялата баня лазейки и сега ме стяга много корема и ще лежа.
Виж целия пост
# 326
Светлана, смях се от цветното описание, знам че на теб не ти е било смешно.
Аз към края на седмицата мисля да се боядисам, че белите косми вече ще ми избодат очите.
И аз взех туй онуй от Мини Мод, потвърждавам че са точни и коректни.
Виж целия пост
# 327
Ох Светле и аз се смях, но като завърши с това, че те е стегнал корема, вече не ми беше смешно. Надявам се вече да си по-добре. И мен всеки ден ме стяга и то във леглото или като ставам от сън. На тринайсти влизам в деветия месец и вече ще ми е по-спокойно.
Виж целия пост
# 328
Някой може ли да каже нещо повече за арниката? Кога и в какво к-во се пие?

Арника след първото секцио започнах чак в деня на операцията, бях я забравила преди това. Сега, около месец преди секцио, я започнах 3 гранули х 2 пъти на ден. Така пишеше в сайта на фрамар мисля.
А иначе разреза на секциото мажех със Судокрем. 5 години по-късно си седи много бледа черта.

Благодаря за подробните списъци за болницата!
На мен дрехи за бебо ще ми трябват само за изписване. Задължително ми искат мокри кърпи и памперси, а за мен еднократни чаршафи и лигнин, всичко друго е по мое желание /за протокола, ще раждам в Поморие/.
Виж целия пост
# 329
Като полежах ми е по-добре, просто няма повече да лазя в банята, ако ще да затъна в мръсотия. За косата се ядосвах , пък после се посмях. Дано на следващото къпане да падне. Ще си взема нещо синичко за изписването, да си отива Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия