Кюретаж и забременяване след това - тема 71

  • 40 265
  • 739
# 195
Благодаря за отговора delisardeli bouquet
Виж целия пост
# 196
Елея Направи си календар в Зачятие или руския babyplan. Там лесно ще броиш дните и ще си отчиташ всичко по цикъла.
Виж целия пост
# 197
Дезидерия, хламидията може да я имаш и без абсолютно никакви симптоми. Понякога симптомите се появяват чак когато е късно вече и е засегнала ставите примерно. Аз със сигурност съм я имала поне от година, две и нито течения имах, нито цистити съм имала от както бях ученичка, нито пък някога съм имала сърбежи. Редовно си ходех на гинеколог и той явно не е подозирал, че може да имам. Аз си пуснах изследванията на своя глава, защото една позната имаше извънматочна и мислеше, че е имала хламидия. Преди това не съм се сещала дори, че е възможно да го имаш и лекарят ти да не разбере. За трихомоните нямам представа къде съм ги лепнала, но същото лято бях ходила на море с приятелки и малко след това затвориха плажа защото водата била замърсена... Не знам дали има връзка. Според мен гинеколозите трябва да пускат тези изследвания по желание през няколко години или поне да те питат искаш ли. Ние не можем да знаем за всички възможни болести.
Виж целия пост
# 198
Момичета, искам утре да звънна да си запиша час при д-р Сигридов. Той има списък с изследвания, които препоръчва при аборти. Искам да ги направя предварително, за да не си губя една среща с него, само за да ми ги изпише. Та исках да попитам, колко време след аборта е добре да се направят, за да знам за кога да си запиша часа.
Това е списъка:
I. Консултация след спонтанни аборти:
- цялата документация от болничните изследвания, престои, епикризи и прочее
- ПКК+диференциално броене
- серумно желязо+ЖСК
- хемостаза (АРРТ, фибриноген)
- витамини В12, В6, D3 (25OH)
- TSH, FT4, TAT, MAT, йод
- основен пакет тромбофилии
ДНК изолиране
R506Q (FV)
20210G>A (протромбин)
4G/5G (PAI)
677C>T (MTHFR)
- консултация с доц. Русев (имунолог)
Виж целия пост
# 199
Да, може и без симптоми.Имах предвид, че хламидията може да се прояви и с такива неща-цистит, някакви сърбежи, неразположения.
Моята позната с цистити, заради хламидия има едно дете, но след него вече години наред не може да забременее.Има един спонтанен от преди година някъде. Може би хламидията и се е отразила.Но мисля, че се отказаха да имат второ, струва ми се, че се натоварват от това да правят изследвания  Rolling Eyes
Всеки явно има различна психика и възприятия. 
Виж целия пост
# 200
TSH, FT4, TAT, MAT - след 45 дни от А
Виж целия пост
# 201
Хормоналните след 45 дни, както е написала Тифани.Тромбофилиите може по всяко време.
Чудя се за вит.Д, Б12 и да кажем желязо дали трябва да се изчака  newsm78 По моята логика не, но дали пък не биха се повлияли от една процедура като кюртажа и скорошна бременност?
Виж целия пост
# 202
Елея Направи си календар в Зачятие или руския babyplan. Там лесно ще броиш дните и ще си отчиташ всичко по цикъла.

 Да определено ще трябва да направя нещо по въпроса за дните иначе ще ми е трудно да ги следя то не е едно хапче....  благодаря за съвета  Hug
Виж целия пост
# 203
Аморе,
Нямам идея как при 3 мутации някой специалист може да ти каже че нямаш тромбофилия. Почети малко в нета и прецени дали да не се консултираш с друг.
Те мутациите са две (така помня), но ми е чудно и на мен, че голям репродуктивен специалист ми казва, че нямам тромбофилия. Възможно ли е да греши?! Вече не знам. Трябвало с ММ да изследваме кариотипи и т.н.
Виж целия пост
# 204
Ани, ако имаш фейсбук виж тук за Сигридов:
https://m.facebook.com/profile.php?id=608013362638281
Доколкото знам часове се записват за след месец, а изследванията е добре да се направят максимално близо преди прегледа.
 Hug
Виж целия пост
# 205
Аморе,
2 са мутациите, моя грешка. Но ги има, едната даже е хомозигот - и двата  алела в един и същи ген са неработещи.
Може да са ниско рискови мутации, но това не означава че не са проблем. Ако бяха без значение - нямаше да са включени в изследването за тромбофилия.
Различни специалисти ще ти казват различни неща, всеки прав за себе си. Само дето абортите после ние ги правим.
Така че ще трябва да прецениш на кого да вярваш и на кого - не.

Виж статистика за спонтанни аборти с мутации на MTHFR тук:
http://mthfr.net/recurrent-miscarriage-mthfr/2016/11/01/
Виж целия пост
# 206
Ани, ако имаш фейсбук виж тук за Сигридов:
https://m.facebook.com/profile.php?id=608013362638281
Доколкото знам часове се записват за след месец, а изследванията е добре да се направят максимално близо преди прегледа.
 Hug
Да, аз от там прочетох за изследванията. Но се чудя колко време след аборта е добре да се направят, че моя беше сега в сряда. Ако зависи от мен ще ги направя веднага, но знам, че поне за хормоналните трябва да мине време.
Виж целия пост
# 207
Аморе,
2 са мутациите, моя грешка. Но ги има, едната даже е хомозигот - и двата  алела в един и същи ген са неработещи.
Може да са ниско рискови мутации, но това не означава че не са проблем. Ако бяха без значение - нямаше да са включени в изследването за тромбофилия.
Различни специалисти ще ти казват различни неща, всеки прав за себе си. Само дето абортите после ние ги правим.
Така че ще трябва да прецениш на кого да вярваш и на кого - не.

Виж статистика за спонтанни аборти с мутации на MTHFR тук:
http://mthfr.net/recurrent-miscarriage-mthfr/2016/11/01/
Вярвам ти! Сигурна съм и аз, че това не е безобидно, обаче не мога да разбера едно: защо виден репродуктивен специалист ми каза, че нямам тромбофилия?! С каква цел?! Трябва да потърся просто и второ мнение, но не знам към кого вече да се обърна Sad
Виж целия пост
# 208
Как сте разбрали, че имате тези мутации  Embarassed
Виж целия пост
# 209
Аз си пуснах изследване за тромбофилия и в заключението пише какви мутации има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия