Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 570
Много ти благодаря за помощта!
Виж целия пост
# 571
Привет група, Денис би ли коментирала резултата ми за яйчниковия резерв, че току що ми излезна АМХ и ми се струва високичък. Правени са на 4-ти ден от цикъла, като преди това имаше УЗ и според док.всичко е нормално. Иначе годините са 38 Rolling Eyes Нямам поликистозни яйчници.

FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.83   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
AMH ( анти Мюлеров хормон )   6.754   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   44.784   pg/ml   40 - 200
Инхибин В трябва да се изследва на 2-3 ден от МЦ, след това нивата му се повишават и не са обективни.
При теб обаче е нисък и показва проблем с ЯР.
АМХ, за разлика от Инхибин В, може да варира и според мен, показва ПКЯ, дори и при теб да не е ясно проявена. Говори с лекаря. Ще чакам да пишеш какво е мнението му.
ФСХ е добре.

Благодаря ти, като имам отговор, ще ти пиша!
Виж целия пост
# 572

Денис, говорих с докторката - каза че нямам поликстоза, и че нещата са в норма. Яйчниците са ми перфектни.  Каза да си действаме за бебе, ако не стане след 1-2 месеца отново ще проверим хормоните. Възможно е да не са се наместили хормоните след операцията, т.к бях с извънматочна и април ме оперираха.  
Виж целия пост
# 573
Здравейте и от мен !
Накратко : от дете цикълът ми не е много редовен . Средно имам по 9 менструации на година . Миналата година забременях с доста късна късна овулация . За съжаление се наложи да направя аборт по медицински причини в 21 г.с.(увреждане на плода). Според генетик , има вероятност яйцеклетката да е била некачествена . Направих си хормонални изследвания на 3-ти ден от МЦ , които показват следното :
TSH         2.800       реф.с-т  0,300-4,200
Prolactin  460.40     реф.с-т  125,00-635,00
LH           8.36         реф с-т фол.  2,4-12,6
FSH         5.02         реф.с-т фол.  3,5-12,5
Estradiol   107.8      реф.с-т фол.   46-607
Testosterone 0.99    реф.с-т        0,22-2,90
denis. , бих била много благодарна за някакъв съвет. Има ли според теб нещо нередно в тези резултати. Нямам идея къде да търся причините и тези късни овулации... Доста съм наплашена от случилото се . Cry
Виж целия пост
# 574
Денис, говорих с докторката - каза че нямам поликстоза, и че нещата са в норма. Яйчниците са ми перфектни.  Каза да си действаме за бебе, ако не стане след 1-2 месеца отново ще проверим хормоните. Възможно е да не са се наместили хормоните след операцията, т.к бях с извънматочна и април ме оперираха.
Да, може и така да е.
Успех и ще чакам новини  Peace


Здравейте и от мен !
Скрит текст:
Накратко : от дете цикълът ми не е много редовен . Средно имам по 9 менструации на година . Миналата година забременях с доста късна късна овулация . За съжаление се наложи да направя аборт по медицински причини в 21 г.с.(увреждане на плода). Според генетик , има вероятност яйцеклетката да е била некачествена . Направих си хормонални изследвания на 3-ти ден от МЦ , които показват следното :
TSH         2.800       реф.с-т  0,300-4,200
Prolactin  460.40     реф.с-т  125,00-635,00
LH           8.36         реф с-т фол.  2,4-12,6
FSH         5.02         реф.с-т фол.  3,5-12,5
Estradiol   107.8      реф.с-т фол.   46-607
Testosterone 0.99    реф.с-т        0,22-2,90
denis. , бих била много благодарна за някакъв съвет. Има ли според теб нещо нередно в тези резултати. Нямам идея къде да търся причините и тези късни овулации... Доста съм наплашена от случилото се . Cry
Здравей!
Много съжалявам. Пожелавам ти следващият път да е успешен и да си имате здраво и хубаво бебе.
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0.
Пролактина - добре е да се провери при О., в първата част на ЛФ.
ЛХ е висок, показва ПКЯ, може да е имало и задържан фоликул/киста.
Тестостеронът е супер.
Тези хормони, като цяло, не показват нищо притеснително, защото отклоненията могат лесно да се коригират с медикамент.
Виж целия пост
# 575
denis. , здравей отново Simple Smile
Озадачи ме за LH-то . Посещавала съм няколко гинеколози и досега всички отричат да имам ПКЯ .... Thinking Нямам идея защо се получава така .
Благодаря за бързия отговор и за пожеланието  bouquet  Praynig
Виж целия пост
# 576
Yorichka, и аз съм с високо LH - на горна граница. На ултразвук кисти не се виждат, обаче имах преди 3 години. Предполага се, че може би имам синдром (СПКЯ), но и това не е доказано, продължавам да се изследвам.
Виж целия пост
# 577
Yorichka, и аз съм с високо LH - на горна граница. На ултразвук кисти не се виждат, обаче имах преди 3 години. Предполага се, че може би имам синдром (СПКЯ), но и това не е доказано, продължавам да се изследвам.
Здравей , soul81 !
Може ли да те попитам , дали имаш проблеми с цикъла и овулацията и дали си раждала ? Извини ме ако си го написала някъде , не съм изчела цялата тема .
Виж целия пост
# 578
И аз, точно както ти пишеш, от дете имам нередовна М. - идва, но точно кой ден ще е това, само тя си знае. За О. не знам дали имам проблем, защото до сега не бях мислила за деца още и не съм я проследявала. А и лекарите ми никога не са ми казвали, че трябва да правим нещо по въпроса когато съм ходила на прегледи, предвид това, че забременяването не е било на дневен ред. Симптомите за О. ги имам, обаче с това, което пише Денис за ЛУФ, направо се стреснах. Миналия месец ме гледаха на ултразвук, О. имаше, за изненада на лекарката, която мислеше, че с такова високо LH би трябвало да има проблем с О. Сега меря БТ и съм се снабдила с лентички, че не знам вече какво става с тези хормони.
Виж целия пост
# 579
И аз, точно както ти пишеш, от дете имам нередовна М. - идва, но точно кой ден ще е това, само тя си знае. За О. не знам дали имам проблем, защото до сега не бях мислила за деца още и не съм я проследявала. А и лекарите ми никога не са ми казвали, че трябва да правим нещо по въпроса когато съм ходила на прегледи, предвид това, че забременяването не е било на дневен ред. Симптомите за О. ги имам, обаче с това, което пише Денис за ЛУФ, направо се стреснах. Миналия месец ме гледаха на ултразвук, О. имаше, за изненада на лекарката, която мислеше, че с такова високо LH би трябвало да има проблем с О. Сега меря БТ и съм се снабдила с лентички, че не знам вече какво става с тези хормони.
Точно същото . И на мен никой лекар не ми е казвал , че трябва да предприемам нещо . И аз в момента си меря БТ , пък ще видим  Thinking Факт е все пак имам една бременност , макар и неуспешна. Моят гинеколог ми каза , че е имал и други случаи на бременност с късна овулация и са се раждали живи и здрави деца , слава Богу. Така че не знам ... Седя и чакам засега ....(и меря БТ).
Виж целия пост
# 580
Да, моята лекарка също ми потвърди, че късната О. не може да е проблем за успешна бременност. Въпросът е да я има. Каза и че дори 1 О. годишно й е достатъчна, за да докараме нещата до забременяване, но все пак много се надявам да не се налага да изглеждат нещата по този начин. Определено искам да си нормализирам хормоните преди забременяването, иначе миг спокойствие няма да имам. А и организмът ми се оказва доста податлив на меки терапии, след като се справих с кисти и TSH да е под 2.0 без хормонални препарати.

Притеснява ме и това, което пишеш, за качеството на яйцеклетките. Има ли възможност да се изследва предварително?
Виж целия пост
# 581
Да, моята лекарка също ми потърди, че късната О. не може да е проблем за успешна бременност. Въпросът е да я има. Каза и че дори 1 О. годишно й е достатъчна, за да докараме нещата до забременяване, но все пак много се надявам да не се налага да изглеждат нещата по този начин. Определено искам да си нормализирам хормоните преди забременяването, иначе миг спокойствие няма да имам. А и организмът ми се оказва доста податлив на меки терапии, след като се справих с кисти и TSH да е под 2.0 без хормонални препарати.

Притеснява ме и това, което пишеш, за качеството на яйцеклетките. Има ли възможност да се изследва предварително?
Ами според това , което ми обясни генетика , при овулация , която след 16-17-ти ден , яйцеклетката може да е некачествена , но каза и че може и всичко да си е наред и да не се притеснявам излишно.(както се казва Божа работа) .Аз си правих цитогенетичен анализ с ММ , там всичко е ок, но това няма отношение към цикъла и овулацията .Затова не е лошо наистина меренето на БТ, за да се добие представа случва ли се О и кога .
А може ли да споделиш как успя да понижиш TSH ?Пак се извинявам , ако съм пропуснала да прочета .
Виж целия пост
# 582
Ами според това , което ми обясни генетика , при овулация , която след 16-17-ти ден , яйцеклетката може да е некачествена , ..
Боже, това звучи ужасно!!! Моята О. е към 20ти ден... никога не са ми казвали, че може да има проблем с качеството на материала. ДАНО не е вярно! В края на месеца съм на консултация при добър специалист, ще питам изрично.

А може ли да споделиш как успя да понижиш TSH ?Пак се извинявам , ако съм пропуснала да прочета .
Няма проблем. Успях чрез алкализираща диета. Само и единствено. Тръгнах от TSH 4.20, сега е 1.80.
Виж целия пост
# 583
Ами според това , което ми обясни генетика , при овулация , която след 16-17-ти ден , яйцеклетката може да е некачествена , ..
Боже, това звучи ужасно!!! Моята О. е към 20ти ден... никога не са ми казвали, че може да има проблем с качеството на материала. ДАНО не е вярно! В края на месеца съм на консултация при добър специалист, ще питам изрично.

А може ли да споделиш как успя да понижиш TSH ?Пак се извинявам , ако съм пропуснала да прочета .
Няма проблем. Успях чрез алкализираща диета. Само и единствено. Тръгнах от TSH 4.20, сега е 1.80.
Пак ти казвам , че това си е теория на вероятностите . Но попитай и ти специалиста и после, ако може , сподели какво ти е казал - да обменим опит Simple Smile  Мога да дам един съвет - не се вглъбявай прекалено в тези неща , защото това само пречи . То се отнася и за мен и се опитвам да си го втълпя . Всичко ще бъде наред и един ден ще гушкаме сладки бебенца   Praynig  newsm32
Виж целия пост
# 584
Пак ти казвам , че това си е теория на вероятностите . Но попитай и ти специалиста и после, ако може , сподели какво ти е казал - да обменим опит Simple Smile 
Да, разбира се, ще пиша. Hands V Все си мисля, че ако късна О. означаваше дефектен материал, все някой от гинеколозите ми през годините щеше да предложи терапия. Иначе би било престъпно направо.

Мога да дам един съвет - не се вглъбявай прекалено в тези неща , защото това само пречи . То се отнася и за мен и се опитвам да си го втълпя . Всичко ще бъде наред и един ден ще гушкаме сладки бебенца   Praynig  newsm32
Дай Боже за всички! Heartpulse И аз мисля, че спокойствието е много важно. Къде сме тръгнали да нормализираме хормони иначе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия