Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 75
Скрит текст:
Здравейте,

вчера си пуснах хормони - Естрадиол, ЛХ и ФСХ на 2-ри ден. Естрадиола май е нисък  newsm78 Може ли коментар?

https://drive.google.com/file/d/0B3JBIqqlfy3lUldiREJmU2Fhc0E/view?usp=sharing
Е2 е добре, но ФСХ е висок. Може да е от годините / ако си над 35/, да е инцидент или да показва проблем.
Следи го.
На 24 съм  Confused Дали има връзка с това че ТСХ (около 3) ми е висок / пия Л-тироксин и го свалям /?
Да, но малко вероятно, защото 3, не е висока стойност за ТСХ.
Много си малка, за тези нива на ФСХ.
Провери Пролактин, Андростендион, тест за ИР / ако не си ги правила/
Виж целия пост
# 76
Скрит текст:
Здравейте,

вчера си пуснах хормони - Естрадиол, ЛХ и ФСХ на 2-ри ден. Естрадиола май е нисък  newsm78 Може ли коментар?

https://drive.google.com/file/d/0B3JBIqqlfy3lUldiREJmU2Fhc0E/view?usp=sharing
Е2 е добре, но ФСХ е висок. Може да е от годините / ако си над 35/, да е инцидент или да показва проблем.
Следи го.
На 24 съм  Confused Дали има връзка с това че ТСХ (около 3) ми е висок / пия Л-тироксин и го свалям /?
Да, но малко вероятно, защото 3, не е висока стойност за ТСХ.
Много си малка, за тези нива на ФСХ.
Провери Пролактин, Андростендион, тест за ИР / ако не си ги правила/

 Cry

Много благодаря  за коментара  bouquet
Виж целия пост
# 77
Денис,възможно ли е моето ТСХ да е скочило така заради кистата която имах.Миналия месец беше 1.5 .
Виж целия пост
# 78
Денис,възможно ли е моето ТСХ да е скочило така заради кистата която имах.Миналия месец беше 1.5 .
Не.
Може би има и друг проблем.
Виж целия пост
# 79
Благодаря ти.Ще пиша резултата от хсг
Виж целия пост
# 80
Денис, обещах да пиша - ендокринологът каза,че продължаваме с тази доза, през определенп време да пускам ТСХ, за да видим как се движи и при Б веднага пак при него.
Виж целия пост
# 81
Денис, обещах да пиша - ендокринологът каза,че продължаваме с тази доза, през определенп време да пускам ТСХ, за да видим как се движи и при Б веднага пак при него.
Благодаря, че писа.
 Peace

_kari_
За Естрофема - не се притеснявай, лекарите преценяват риска.
Ниските нива на естрогените, също са рискови за бременността.
Всичко ще бъде наред, не го мисли. Peace

Виж целия пост
# 82

За Естрофема - не се притеснявай, лекарите преценяват риска.
Ниските нива на естрогените, също са рискови за бременността.
Всичко ще бъде наред, не го мисли. Peace
 
Благодаря ти, Денис  Hug  Златна си, златна!  Hug
Виж целия пост
# 83
А вярно ли е че в първите три месеца от цветната снимка ,тръбичките са хлъзгави и шанса за бременност е по-голям.Показах изследванията на лекарката по вайбър,каза че резултатите не показват поликистоза,просто си имам по 3-4 дребни фоликула във всеки яйчник.Каза че когато проверим тръбите и спермограмата ще начертаем план.  bouquet
Виж целия пост
# 84
А вярно ли е че в първите три месеца от цветната снимка ,тръбичките са хлъзгави и шанса за бременност е по-голям.Показах изследванията на лекарката по вайбър,каза че резултатите не показват поликистоза,просто си имам по 3-4 дребни фоликула във всеки яйчник.Каза че когато проверим тръбите и спермограмата ще начертаем план.  bouquet
За "хлъзгавите тръби" - не е точно така.
Ако е имало леки сраствания, самата процедура ги разкъсва.
Следващите няколко месеца, вероятността те отново да се образуват е по-малка.
Ето какво представляват срастванията в тръбата / защото те може да са навсякъде в коремната кухина/
Причините, за тяхното образуване, са много и най-различни.

Виж целия пост
# 85
Дано всичко е наред.Ако при мен нещата са добре с тръбите,а при него излезе проблем,задължително ли е ин витро или може и инсеминация?
Виж целия пост
# 86
Здравей Денис,  

Много приятно съм изненадана от твоята компетентност и съвети.
Та, както и други и аз имам проблем. Хашимото, уж следя стойностите, под 2 бяха с 50 мг Еутирокс. Ноември - стимулация, инвитро, положителен тест, но ЧХГ не се удвояваше. Пуснах контролно ТСХ - беше 3 и нещо, АГ каза, че е повлиян от лекарствата и инжекциите. В момента се подготвяме за ЗЕТ. Пия Естрофем. Реших ей така днес да пусна едно ТСХ и бум - 4,28. В шок съм.
Дали е възможно да е заради Естрофема, заради ММ, който ме ядоса сутринта, заради сладичкото ...

П.П. Пих си Еутирокса преди контролата, моят ендокринолог твърди, че трябва да се пие (без храна и кафе).

Чувствам се в омагьосан кръг  Cry
Виж целия пост
# 87
Здравей Денис,  

Много приятно съм изненадана от твоята компетентност и съвети.
Та, както и други и аз имам проблем. Хашимото, уж следя стойностите, под 2 бяха с 50 мг Еутирокс. Ноември - стимулация, инвитро, положителен тест, но ЧХГ не се удвояваше. Пуснах контролно ТСХ - беше 3 и нещо, АГ каза, че е повлиян от лекарствата и инжекциите. В момента се подготвяме за ЗЕТ. Пия Естрофем. Реших ей така днес да пусна едно ТСХ и бум - 4,28. В шок съм.
Дали е възможно да е заради Естрофема, заради ММ, който ме ядоса сутринта, заради сладичкото ...

П.П. Пих си Еутирокса преди контролата, моят ендокринолог твърди, че трябва да се пие (без храна и кафе).

Чувствам се в омагьосан кръг  Cry
Здравей!
ТСХ е висок, трябва да се коригира дозата.
Да, той се повишава при стимулация и бременност и трябва време за да се нормализира, но ако има нарушена функция на ЩЖ, това може да отнеме повече време.
ТСХ не се влияе от нещата, които изброяваш.
Консултирай се с друг ендокринолог.
Виж целия пост
# 88
Здравей Денис,  

Много приятно съм изненадана от твоята компетентност и съвети.
Та, както и други и аз имам проблем. Хашимото, уж следя стойностите, под 2 бяха с 50 мг Еутирокс. Ноември - стимулация, инвитро, положителен тест, но ЧХГ не се удвояваше. Пуснах контролно ТСХ - беше 3 и нещо, АГ каза, че е повлиян от лекарствата и инжекциите. В момента се подготвяме за ЗЕТ. Пия Естрофем. Реших ей така днес да пусна едно ТСХ и бум - 4,28. В шок съм.
Дали е възможно да е заради Естрофема, заради ММ, който ме ядоса сутринта, заради сладичкото ...

П.П. Пих си Еутирокса преди контролата, моят ендокринолог твърди, че трябва да се пие (без храна и кафе).

Чувствам се в омагьосан кръг  Cry
Здравей!
ТСХ е висок, трябва да се коригира дозата.
Да, той се повишава при стимулация и бременност и трябва време за да се нормализира, но ако има нарушена функция на ЩЖ, това може да отнеме повече време.
ТСХ не се влияе от нещата, които изброяваш.
Консултирай се с друг ендокринолог.

Благодаря!
Виж целия пост
# 89
Здравейте, знаете ли в коя лаборатория (в София) резултатите от изследване на пролактин се дават с референтни стойности по време на бременност, по триместри?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия