Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 510
Здравей, Денис,

Може ли коментар и на моите изследвания, целя забременяване.

TSH                                      3.2 uIU/ml     (0.27 - 4.2)
Toxoplasma IgG               <0.130 U/ml     (< 30.0)
Vitamin B12                      364.2 pmol/l     (141 - 489)   
Витамин D Тотал                18.8 ng/ml     (> 30)

Пия еутирокс 150 и явно трябва още Sad
Токсоплазмата като е отрицателна за минала инфекция има ли смисъл да пускам за настояща?
За витамините ще се радвам на насока към специалист.

Идните месеци ще пусна поетапно и Тромбофилия, Уреаплазма, Микоплазма, Хламидия,
FT3, FT4, TAT, MAT, Антиспермални антитела, Фолиева киселина, Желязо

Има ли друго, което е препоръчително да пусна превантивно?

ТСХ е висок. Ако пиеш кафе - да е 2 часа след Еутирокса / за по-сигурно, защото то, намалява действието на медикамента/. За дозата - зависи откога си на терапия и каква е била предишната стойност - трябва да говориш с лекаря си.
Не си заразявана с Токсоплазмоза. IgG е за стара инфенция, а IgМ за нова. Изследването на IgG  показва, че допреди 20-30 дни, не си била заразена.
В12 е добре, но ако не си спазила условието, да не се приемат МВ и добавки 2 седмици преди изследването, резултатът не е много обективен и нивата на В12 може да са по-ниски.
Същото важи и за вит.Д - където имаш дефицит и трябва да го приемаш като добавка.
Провери Пролактин, Андростендион, Инсулин + Глюкоза / ако не си ги изследвала/.
Рубеола, ЦМВирус, Хепатит B / при бременност - увреждане на плода /
Виж целия пост
# 511
Добре, записвам си ги. Благодаря за коментара!  bouquet

Аз се похвалих в темата за Хашимото, че спрях кафето и смятам, че това е основна причина за по-ниското ТСХ, но май не ме подкрепиха много.

Октомври 2016 - ТСХ 7, пиех еутирокс 125, но бях пропускала хапчета заради пътуване и го отдадох на това
Април 2017 - ТСХ 7, без нито едно пропуснато хапче от октомврийското изследване, вдигнах дозата на 150 мкгр
Май 2017 - спрях кафето
Юни 2017 - ТСХ 3.2, явно се е повлияло и от двата фактора - по-виска доза Еутирокс и липса на кафе

Витамини и добавки не съм приемала, така че приемам резултатите на витамините  за релевантни.
Виж целия пост
# 512
Добре, записвам си ги. Благодаря за коментара!  bouquet

Аз се похвалих в темата за Хашимото, че спрях кафето и смятам, че това е основна причина за по-ниското ТСХ, но май не ме подкрепиха много.

Октомври 2016 - ТСХ 7, пиех еутирокс 125, но бях пропускала хапчета заради пътуване и го отдадох на това
Април 2017 - ТСХ 7, без нито едно пропуснато хапче от октомврийското изследване, вдигнах дозата на 150 мкгр
Май 2017 - спрях кафето
Юни 2017 - ТСХ 3.2, явно се е повлияло и от двата фактора - по-виска доза Еутирокс и липса на кафе

Витамини и добавки не съм приемала, така че приемам резултатите на витамините  за релевантни.
В такъв случай резултатът е супер и дозата е добра. ТСХ пада бавно, а и така е по-добре.
Лятото ТСХ, физиологично, също се понижава  Peace
Виж целия пост
# 513
Извинявайте, не знам дали въпроса ми е за тук. Но имам съмнение, че може да съм лепнала токсиплазмоза от котета, които приютих. Бихте ли ми казали, какво точно изследване да си направя за да разбера дали имам или не в момента.
Виж целия пост
# 514
Toksoplasma IgM
Виж целия пост
# 515
Госпожа Лаленце, благодаря bouquet
Виж целия пост
# 516
Здравейте,
 Мисля че са отрицателни, но за първи път правя и не съм много сигурна

denis. имашш ли представа за колко време се изчиства организма от 10 000 единици прегнил. Понеже ми биха на 26 май, а вчера на 13 ден кръвния тест показа 71,55.
Виж целия пост
# 517
*PINKI*
За Токсоплазмозата - нямаш.
За около 15-на дни, след Прегнила, но е много индивидуално - при някои за 10 дни, при други може да са нужни и 16 дни.
Дано да е станало  Peace
Виж целия пост
# 518
Здравейте!
Нова съм и моля за съвет.Със съпругът ми сме решили да започнем опити за бебе.Възползвах се от няколкомесечното му отсъствие и реших  да се "проверя" генерално- цитонамазка,микробиология,гърди и прочие.Добавих и хормони,като ще е гарга,да е рошава. От лабораторията не ми дадоха съвет и на девети ден от месечен цикъл направих LH,Estradiol ,FSH. Естрадиолът  излезе  космически #Crazy,ще го повтарям отново на 3 ден от цикъла. Днес,на чист ден, пуснах Т3,Т4,Prolactin,TSH,A-tpo  и Trak. Последното ще е готово утре.На гинеколог съм след 2 дни,очевидно ми трябва и ендокринолог. Междувременно,моля за мнение.Simple Smile

TSH    2.01    mIU/l    0.27    4.2
FT4    11.79    pmol/l    12.0    22.0
FT3    3.98    pmol/l    3.1    6.8
A-TPO    18.17    IU/ml    0    34
ПРОЛАКТИН    162.5    mIU/l    102    496

Никога не съм имала проблем с цикъла си или каквато и да е индикация.Благодаря предварително bouquet
Виж целия пост
# 519
Здравейте!
Нова съм и моля за съвет.Със съпругът ми сме решили да започнем опити за бебе.Възползвах се от няколкомесечното му отсъствие и реших  да се "проверя" генерално- цитонамазка,микробиология,гърди и прочие.Добавих и хормони,като ще е гарга,да е рошава. От лабораторията не ми дадоха съвет и на девети ден от месечен цикъл направих LH,Estradiol ,FSH. Естрадиолът  излезе  космически #Crazy,ще го повтарям отново на 3 ден от цикъла. Днес,на чист ден, пуснах Т3,Т4,Prolactin,TSH,A-tpo  и Trak. Последното ще е готово утре.На гинеколог съм след 2 дни,очевидно ми трябва и ендокринолог. Междувременно,моля за мнение.Simple Smile

TSH    2.01    mIU/l    0.27    4.2
FT4    11.79    pmol/l    12.0    22.0
FT3    3.98    pmol/l    3.1    6.8
A-TPO    18.17    IU/ml    0    34
ПРОЛАКТИН    162.5    mIU/l    102    496

Никога не съм имала проблем с цикъла си или каквато и да е индикация.Благодаря предварително bouquet
Здравей!
ТСХ е сравнително добре, но Т4 е нисък и показва Хипофункция на ЩЖ. Добре е да се консултираш с лекар / Ендокринолог/.
Пролактинът е добре, но е малко към долна граница - да си каже мнението и за него.
Ще чакам да споделиш мнението на лекаря.
ПП.
Като цяло, нищо притеснително няма Peace
Виж целия пост
# 520
Здравейте!
Нова съм и моля за съвет.Със съпругът ми сме решили да започнем опити за бебе.Възползвах се от няколкомесечното му отсъствие и реших  да се "проверя" генерално- цитонамазка,микробиология,гърди и прочие.Добавих и хормони,като ще е гарга,да е рошава. От лабораторията не ми дадоха съвет и на девети ден от месечен цикъл направих LH,Estradiol ,FSH. Естрадиолът  излезе  космически #Crazy,ще го повтарям отново на 3 ден от цикъла. Днес,на чист ден, пуснах Т3,Т4,Prolactin,TSH,A-tpo  и Trak. Последното ще е готово утре.На гинеколог съм след 2 дни,очевидно ми трябва и ендокринолог. Междувременно,моля за мнение.Simple Smile

TSH    2.01    mIU/l    0.27    4.2
FT4    11.79    pmol/l    12.0    22.0
FT3    3.98    pmol/l    3.1    6.8
A-TPO    18.17    IU/ml    0    34
ПРОЛАКТИН    162.5    mIU/l    102    496

Никога не съм имала проблем с цикъла си или каквато и да е индикация.Благодаря предварително bouquet
Здравей!
ТСХ е сравнително добре, но Т4 е нисък и показва Хипофункция на ЩЖ. Добре е да се консултираш с лекар / Ендокринолог/.
Пролактинът е добре, но е малко към долна граница - да си каже мнението и за него.
Ще чакам да споделиш мнението на лекаря.
ПП.
Като цяло, нищо притеснително няма Peace


Благодаря,denis! bouquet Ще пиша след прегледа.  Simple Smile
Виж целия пост
# 521
Здравей, Денис. Моля за мнението ти.
Февруари имах ТСХ - 6.99
Назначиха ми Л-тироксин  25 мкгр , същевременно пих и ОК
Март - ТСХ 3,57
Увеличиха ми дозата на 50 мкгр
Април спрях ОК, ТСХ - 1,39
Продължих да пия 50мкгр
Днес ТСХ - 4,15 , реф-ст-ти 0.27 - 4.2
         ФТ4 - 14,50 , реф-ст-ти  9.30 - 17

Често през деня имам сърцебиене, а този месец и Ц ми закъснява вече с 6-7 дни (няма Б).
Каква е причината и не мога да си обясня защо вместо с хормона ТСХ да пада, той се покачва ?
Виж целия пост
# 522
Денисче, и аз да се примоля за коментар. Правени са днес на 2-ри ден на МЦ:

LH           4.97 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH         9.67 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  26.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  86.46 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

Само да отбележа, че са правени на 1-ви цикъл след задържан аборт в 8-9 г.с. и по принцип съм с доста намален ЯР /десния Я въобще не работи/. Много ли е зле положението според теб? Благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 523
Здравей, Денис. Моля за мнението ти.
Февруари имах ТСХ - 6.99
Назначиха ми Л-тироксин  25 мкгр , същевременно пих и ОК
Март - ТСХ 3,57
Увеличиха ми дозата на 50 мкгр
Април спрях ОК, ТСХ - 1,39
Продължих да пия 50мкгр
Днес ТСХ - 4,15 , реф-ст-ти 0.27 - 4.2
         ФТ4 - 14,50 , реф-ст-ти  9.30 - 17

Често през деня имам сърцебиене, а този месец и Ц ми закъснява вече с 6-7 дни (няма Б).
Каква е причината и не мога да си обясня защо вместо с хормона ТСХ да пада, той се покачва ?
Може ОК да е повлиял на функцията на ЩЖ и тя да реагира по този начин.
50мкг е добра доза, но ако искаш се консултирай с ендокринолог. Не е добре да се назначават и много високи дози, които бързо и рязко да влияят на ЩЖ, желателно е това да става по-бавно. Така не се стресира ЩЖ.
Спазваш ли правилото 2 часа преди кафе да приемаш хормона?
Виж целия пост
# 524
Не пия кафе,нито пуша. Посъветваха ме утре да пусна отново ТСХ в друга лаб, както и ТАТ И МАТ,защото можело да съм образувала антитела. Досега те са ми били винаго в норма,възможно ли е да се покачат от Л-тирокса?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия