Искам да кажа ... (108)_06.02-12.02

  • 68 259
  • 796
# 300
Слушах песента на Миро. Ми че тя тая мацка - Красена, е приятелка на моя приятелка и е фотограф. Много ме кефи. Димо Алексиев не го харесвам. А, да - песента не е лоша.
Виж целия пост
# 301
А, Красена ли. Хм... фотограф. Ай да си мъл4а.
Виж целия пост
# 302
Честит рожденик и племенник на Лиляна!  bouquet

Захир, успех на изпита.!  Praynig

Тонка, разсмя ме, но разбирам, че хич не ти е било смешно. Laughing

 Добре, че са пуснали парното и водата. Каква мизерия на такива убийствени цени -пфууу, че се ядосах. В някоя тема вчера четох, че хората са получили сметка от 800лв за миналия месец. Това е отвратително! И да стоиш на студено с такива цени. ooooh!

Лято, съжалявам да прочета написаното, но ако това ще те успокои ще вметна само, че почти не остана нация, която да не са националисти.

И във Франция, Испания, Италия, Литва, Германия, Полша и Англия  да решиш да отидеш да живееш ще се сблъскаш в една или друга степен със същото.
За съжаление такива са ми констатациите и затова винаги когато някой ме попита лично за емиграция някъде то винаги  най-основно все наблягам като съвет само да учат усилено езика преди още да са заминали.

Стискам ви палци и дано ваканцията ви позволи да си починете и да се заредите с нови сили за предстоящите решения.  Hug

Днес при нас е пак -45 и спряха училищните автобуси.
 ММ ще трябва да отиде на работа по-късно след като закара детето в у-ще в 9 и след това да си тръгне по-рано за да я вземе в 3.40. Тази зима е като онази първата тук-бррр..


Виж целия пост
# 303
Контеса  Shocked, как - 45 бе, къде сте вие?
Как свикна на такъв климат?
Виж целия пост
# 304
Контеса  Shocked, как - 45 бе, къде сте вие?
Как свикна на такъв климат?
..
Ако на нас ни спре тока, почти цяла Канада ще умре от студ. Поне в градовете и в къщите, които не са ферми.

Парното е на ток и не искам да си го представям. Преди 50ина години е имало спиране на тока за 4-5 дни и армията се е налагало да спасява хората в хранилища и скривалища. Щели са да измрат от глад и студ в Квебек.

Това ако беше в Б-я всеки щеше да си напали печката, да отвори туршия и зимнина, да си запали свещи и да си чака да мине бедствието.  Hug
Виж целия пост
# 305
Barefoot Kontesa, наистина е студено при вас.
А нямате ли някоя камина на дърва, поне в хола да речем? Или всички се отопляват на ток?

Виж целия пост
# 306


Това ако беше в Б-я всеки щеше да си напали печката, да отвори туршия и зимнина, да си запали свещи и да си чака да мине бедствието.  Hug

Ха-ха, много си права  Laughing Случи се преди години, и хоп всички у мама, на парно на дърва и въглища, мазата пълна....разкош  Crazy
Виж целия пост
# 307
Сесилле, камина и дърва за цяла зима имаме ,ако се наложи, но на такива Т няма да се стоплим много. Освен ако не сме залепени и тримата в нея само Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Ако на нас ни спре тока, почти цяла Канада ще умре от студ.
Парното ни в къщите е на ток и не искам да си го представям. Преди 50 години е имало спиране на тока за 4-5 дни и армията се е налагало да спасява хората в хранилища и скривалища. Щели са да измрат от глад и студ в Квебек.

Това ако беше в Б-я всеки щеше да си напали печката, да отвори туршия и зимнина, да си запали свещи и да си чака да мине бедствието.  Hug
Ние в Калгари бяхме 1 ден без ток....набързо напалихме камината. Мисля преди 2 години имаше райони в Калгари, почти седмица изкараха без ток - приятели казаха, че са използвали камините си.

Иначе парното е на газ ( и вашето трябва да е такова), но вентилаторите са с ток....и като спре, спира и парното. Същото и с готварската печка - спира тока и блокира всичко - нищо, че сме на газ. Та решихме проблемът - имам кухня на двора, нарочно исках газов котл;он без електроника ( изумих хората в магазина).

Ние преди седмица - две бяхме без ток. Включват и гърми....и така 12 часа. И при ужасната влага тук.
А миналата година , в големите наводнения за 30 мин фикснаха проблемът.


Захарче, стиснати палци за баща ти.
Захир, чакам да дойде да се похвали....
Виж целия пост
# 309
Захирчето още ли е по мръсните софийски улици?

Захарче, дано всичко е наред с баща ти.

Контеса, -45 звучи много симпатично Wink

ЛятоSad, но по-неприятни от франсетата няма. недолюбвам ги от много време Embarassed няма да започвам темата...
Виж целия пост
# 310
ЛятоSad, но по-неприятни от франсетата няма. недолюбвам ги от много време Embarassed няма да започвам темата...
Обяснявам на приятелка колко си падам по мъже с френски акцент, в следващия си живот ще си търся французин. И тя "а, не, недей, не французин или белгиец, търси канадец" Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 311
Не знам защо, но въпреки, че не долюбвам емиграцията....проблеми с месните съм нямала ( чета по форума за разни обиждания на нация, но....аз не съм попадала на такива спрямо българи).
Но съм виждала канадски/американски национализъм срещу представители на др нации. Или пък срещу черните и латиносите в САЩ.

Например в Луизиана има градче, където жителите са поддръжници на Куклус клан. На няколко пъти съм се изкушавала да спирам ( доста често пътувам по тази дестинация), но пусто....все бързам.

Което забелязвам обаче, е че ние ( не само българите) живеем затворени в общността си. Което от своя страна е пречка.
Виж целия пост
# 312
ЛятоSad, но по-неприятни от франсетата няма. недолюбвам ги от много време Embarassed няма да започвам темата...
Обяснявам на приятелка колко си падам по мъже с френски акцент, в следващия си живот ще си търся французин. И тя "а, не, недей, не французин или белгиец, търси канадец" Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Права е, да знаеш  bowuu

Страхотни мъже има, а и не кльонкат с онзи типичен френски акцент когато говорят англ. език, защото са си билингви. Много поддържани, възпитани и се..и са  Heart Eyes

Титина, да, на газ е , но когато няма ток нищо не работи. Да не се случва, че няма да е приятно въобще.

Виж целия пост
# 313
Янтра, права е жената.
те и тунизийците са с френски акцент. не знаеш на какво ще попаднеш Laughing
айде, няма повече.
Виж целия пост
# 314
Ок, отивам да гледам сайта за емиграция в Канада.  Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия