С първите пролетни лъчи, коремчето на Августинка, започва да личи

  • 39 380
  • 757
# 165
Мисля , да отида и при някой друг лекар , просто да чуя и второ мнение . Май съм доста недоверчива , но нали знаете , че човек винаги търси да чуе , това което му се иска .
Просто ми е много странно , защото като цяло се чувствам добре и общо взето дали съм вкъщи или на работа е едно и също ( имам предвид натоварването )
Сега се чудя при кой друг лекар да отида ????
Виж целия пост
# 166
Чух се с моя АГ, то голямо издирване, докато ми вдигне, че накрая той ми звънна. Явно съм досадила порядъчно. Звънях, за да питам дали в понеделник на прегледа ще ми правят БХС и ФМ и проблем ли е тъй като ще е в 19ч прегледа. Каза на другия ден ще ми вземат кръв. Що тогава като записвах не ми казаха newsm78 Сега два пъти разходка, айде преживявам го това. Ами ФМ няма бе, няма! Няма да ми направи в смисъл. То чак 19гс до колкото чух. То вие май споменавахте, че тогава е същинска ФМ, сега не, ама като ви чета имате си разни мерки и теглилки. Тъпо ми е някакво, пак поне на прегледа би трябвало да засече основния размер и пулс. Хубаво прави ФМ с 4Д, ама докато се възползвам от екстрата Joy
Виж целия пост
# 167
 Betty Letty при коя д-р Димова си? Тази в Надежда ли?
Ако си при нея, аз съм също при нея и тя е малко шубе Simple Smile, но това да не те плаши, просто много си се притеснява за пациентките. Аз с първото бях с миома на изхода, която растеше с детето и тя много ми трепереше. Аз се чувствах добре и не й казвах че търча като младо яре на всякъде  Rolling Eyes. Честно казано имах тази смелост и защото ходех на ФМ при Михова, която ме увери, че с тази миома проблем за износване нямам, но няма как да родя нормално и така и стана, преносих, но родих секцио, макар да исках нормално и до термин не се отказах. Та съвета ми е иди и при друг за мнение, силно препоръчвам Михова или този дето те следи на ФМ и обсъди и с него. Димова не го прави да те шашка, ами просто си е притеснителна.

За колата - с първото само не се закарах до родилно, но не го направих, че много скъп паркинга отпред Simple Smile. Карах до последно и то с колан, просто слагах само горната част, а тази долната дето ми се падаше на корема оставаше зад мен. Не мога без колан аз, по сигурно ми е така. А иначе тогава рових , защото ми твърдяха че като съм бременна мога без колан, е да ама не, няма такова нещо. Длъжни сме си пак, не зависимо всичко, но те полицаите не си знаят и те законите и пускат, но никога не се знае на кой можеш да попаднеш и да ти лепне глобата, за това слагайте поне горната част за да си нямате ядове.

Моето пък винаги беснее като лудо вътре , та с моите притеснения сега само питам лекарите нормално ли е това, то не е скачане, мятане и преобръщане. То нали и аз съм много спокойна тези дни...но както и да е. Но вчера го хванахме да спи най накрая Simple Smile. Кой знае какъв дивак ще е и това. Първото не е кротко, ма нещо започвам да се притеснявам да не излезе, че първото е било кротко  Joy

Вики много сте сладки и ви стискам много палци да спечелите  Praynig

house md трябва да внимаваш, носи си винаги шоколадче и вода с теб  Hug
Виж целия пост
# 168
Шоколадче, не се притеснявай! Прегледа просто се нарича ранен скрининг, не фетална морфология, просто лекарите наричат ФМ същинската, която е някъде около 20-та седмица.
Ще си минеш каквото трябва, ще измери всичко необходимо.
На мен мо взеха кръв сутринта преди прегледа, а на прегледа беше излязъл резултата и док си го взе предвид и него. А и за взимането на бсх няма значение дали си гладна, жадна, но щом док ти е казал да го пуснеш сутринта, явно не се взима вечер. Ще чакаме хубави резултати!
Бети Лети, щом така си го чувстваш - потърси второ мнение, няма лошо. От София ли си? За да ти предложим АГ или от друг град - извини ме, не помня.
Виж целия пост
# 169
Шоколадче, ти коя седмица си? Защо не си направиш ФМ някъде другаде? Недей да я пропускаш - лично мнение.
Всъщност и Вики е права. И на мен ми направиха забележка, че се наричало комбиниран скрининг. Но определено АГ трябва да те изпрати при такъв специалист...пак лично мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 170
Виктория, то вечерта в 19ч просто не знам кой би ми взел кръв, добре че на другия ден почивам, щях да го умувам иначе. Значи ще хвърли око на НТ, разните му съдове в пъпната връв и къде ми е плацентата. Дано, че ако само види, че е там, язък за големите ми очаквания. Пък аз наивница се чудех дали и пол ще каже. Пък ми е неудобно да му кажа:"Нали ще ми видите това и това и колко ми е НТ?"  Laughing
Vvas, ще бъда 12+2 на прегледа. Като нищо ще се изтърся на друг АГ тайно, ако не ми каже нещо повече от "толкова см е".
Виж целия пост
# 171
Интересно, че на страницата на Марков и първата ФМ е наречена ФМ, а не ранен скрининг. Не стига, че половината докторища нищо не обясняват, ами сега и въвеждат по няколко термина, за да стане объркването тотално  ooooh!
Виж целия пост
# 172
Бети Лети, аз бих чула второ мнение.
Гери, за също процедирам с колана като теб, но съм сигурна, че не е задължителен:
Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.
(2) Могат да не използват обезопасителни колани:
1. бременните жени;

Все пак и аз за повече сигурност или от страх да не предизвикам съдбата, си нося горната част.
Виж целия пост
# 173
Шоколадче, Според мен ще ти направи каквото е необходимо. Все пак док е запонзат в коя седмица си и т.н. И щом не те е пратил на друго място - най-вертояно е квалифициран да прави и този скрининг.
При мен например си ми го направи моя док, който се води и специалист ФМ, но си ме прегледа на уреда, на който ме гледа и друг път. Просто прегледа беше по-дълъг и си мери НТ, нос, крайници, там органи каквото трябваше да се види, мери кръвоток, снима и т.н. После седнахме пред него и той нанесе данните в някаква програма и излязоха изчисленията, въпреки че и по време на самия преглед ни успокои, че бебето си е нормално и всичко е както трябва.
Според мен и твоя док прави скрининг, иначе щеше да те прати на друго място. Едва ли би го изпуснал, а и щом си го питала по телефона и е казал и за кръвта - според мен няма съмнения.
За всеки случай си го питай дали това е изследването ранен скрининг, за да си спокойна Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Аз си карам с колан засега, не ми пречи, но с първата бременност си бяхме направили едно пътуване с кола до Испания - 2500 км общо, бях в 7-я месец и тогава си слагах долната част зад гърба, което е като да го няма общо взето. Но тогава беше голяма мъка - през половин час спирахме да пишкам, ако бях и с колан - представям си. По някое време ще трябва да се приберем до България така, както съм си бременна и ще е забавно, чакаме да се постопли времето, а да отлагам не мога - след това с три бебета ще е твърде сложно.
Виж целия пост
# 175
Сигурно, сигурно, то и предния път каза, че като се видим вече ще гледаме размери. Ами тъй де, явно е едно и също, ама и аз видях на МАрков 3те ФМ и се дивя що ни усложняват живота тия лекари с различните си термини.
А по темата с колани си го ползвам нормално, някой ден сигурно ще правя половинчато закопчаване - горе колан, долу не, макар че ММ мрънка, че може да се изхлузя при инцидент. Ама аз пък знам то и да те пререже през корема колана, пак не е ок.
Виж целия пост
# 176
Betty Letty при коя д-р Димова си? Тази в Надежда ли?
Ако си при нея, аз съм също при нея и тя е малко шубе Simple Smile, но това да не те плаши, просто много си се притеснява за пациентките. Аз с първото бях с миома на изхода, която растеше с детето и тя много ми трепереше. Аз се чувствах добре и не й казвах че търча като младо яре на всякъде  Rolling Eyes. Честно казано имах тази смелост и защото ходех на ФМ при Михова, която ме увери, че с тази миома проблем за износване нямам, но няма как да родя нормално и така и стана, преносих, но родих секцио, макар да исках нормално и до термин не се отказах. Та съвета ми е иди и при друг за мнение, силно препоръчвам Михова или този дето те следи на ФМ и обсъди и с него. Димова не го прави да те шашка, ами просто си е притеснителна.

За колата - с първото само не се закарах до родилно, но не го направих, че много скъп паркинга отпред Simple Smile. Карах до последно и то с колан, просто слагах само горната част, а тази долната дето ми се падаше на корема оставаше зад мен. Не мога без колан аз, по сигурно ми е така. А иначе тогава рових , защото ми твърдяха че като съм бременна мога без колан, е да ама не, няма такова нещо. Длъжни сме си пак, не зависимо всичко, но те полицаите не си знаят и те законите и пускат, но никога не се знае на кой можеш да попаднеш и да ти лепне глобата, за това слагайте поне горната част за да си нямате ядове.

Моето пък винаги беснее като лудо вътре , та с моите притеснения сега само питам лекарите нормално ли е това, то не е скачане, мятане и преобръщане. То нали и аз съм много спокойна тези дни...но както и да е. Но вчера го хванахме да спи най накрая Simple Smile. Кой знае какъв дивак ще е и това. Първото не е кротко, ма нещо започвам да се притеснявам да не излезе, че първото е било кротко  Joy

Вики много сте сладки и ви стискам много палци да спечелите  Praynig

house md трябва да внимаваш, носи си винаги шоколадче и вода с теб  Hug

Да , Гери . При др Димова от Надежда съм .
Имам записан час при Михова за ФМ , но чак в 20 -та седмица и незнам , ако искам преди това да отида на преглед при нея дали няма да стане конфузна ситуация , защото все пак работят на едно място ?! Как мислиш ?
Виж целия пост
# 177
Шоколадче,при Ангелова също си е написано ранен скрийнинг. Това е и което ще правя в понеделник. Не се притеснявай всичко ще ни измерят,просто си мисля, че няма да видим бебоците на 4D, защото според повечето д-ри на толкова ранен етап е излишно..Ще стискам палци всичко да мине наред при всички ни ,които още тръпнем в очакване. Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Betty Letty нямаш никакъв проблем, мен Димова винаги ме питаше и Михова какво е казала и дори ме е пращала при нея за мнение за неща. Много ми харесва това при тях, че не се дразнят от мнението на другата, напротив. Та питай и Михова за мнение, тя си казва всичко как си е и както вижда и мисли.
А Димова аз много си я харесвам и пак ще съм си при нея. Аз не й мълча за нищо Simple Smile, казвам й какво мисля, тя на мен също. Малко е директна , но аз това си я харесвам. Онзи ден ми се скара, че правя хорион биопсията Simple Smile, нямало ми нищо и било излишно да се бода Simple Smile.
Виж целия пост
# 179
Шоколадче що няма да направи? Дори той да го нарича скрининг ,а не ФМ би трябвало да разбере какво искаш да питаш?!?!?
Аз затова съм доволна ,че се следя при двама - така съм сигурна ,че нищо не се изпуска. Ето- на първата ФМ не бяха ми измерили шийката на матката , а било важно ,както и не бяха видели контракцията.
Ти като отидеш на преглед питай - кръвоток , НТ и плацента да види ,ако ще да го нарича ФМ ,ако ще преглед.
И да се отчетеш после  Hug
А за това ,че ме следи и друг си казах на моето АГ - в крайна сметка и плащам навсякъде пък и тя ще е по-спокойна така хаха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия