Против акне/пъпки по лицето 6

  • 105 759
  • 779
# 495
Аз си взимам слуз от охлюви, много помага против акне.
Виж целия пост
# 496
Знаех си. Mr. Green Mr. Green
Моника, каква е тази слуз? Rolling Eyes Къде се продава?
Виж целия пост
# 497
А между другото, каква е цената на крема от Ерудита?

хм, не помня точно. 20 и няколко лева за 30 грама. така или иначе скоро ще трябва да подновявам и ще пиша пак

29 lv

Благодаря ви за информацията! Hug
Виж целия пост
# 498
О да, потвърждавам за това с охлювите. Навремето преди абитуриентския ми бал яко се бях начоплила. Ходих на козметик, за да ме "поправи" и временно издържах без да се пипам, та заздравяха пущините - обаче останах на кафеви белези.

Жената ми беше продала тогава един крем с екстракт от слуз на охлюви и много помогна за пигментацията. Не знам за самото акне дали помага, но за предпазване от белези - да.
Виж целия пост
# 499
Един познат работи във ферма, нещо подобно, където произвеждат и ми дава, иначе не се продава така, защото е много скъпа. Там произвеждат и после от нея правят кремове.
Виж целия пост
# 500
Здравейте. Преди време се бях включвала в темата ( може би в предишната). Положението при мен не се подобрява, напоследък даже стана по-зле. Дори в тинейджърските си години не съм имала пъпки и черни точки по бузите, само в Т-зоната. Но сега ми се появяват доста пъпки и черни точки и там. Вярно е, че не съм много постоянна с продуктите, които купувам, но това е така, защото каквото и да ползвам, кожата ми става по-мазна и се сдобивам с нови пъпки и черни точки. Доскоро пробвах с измиващия гел на Авен, но кожата ме сърби след него. Пробвах и с матиращ крем на серията Клийнънс, е след 1 час вече цялото ми лице лъщи. Скоро кожата ми никога не е била толкова мазна и замърсена. Пробвах със серията Акне Аут (лосион, крем) и резултатът е временен, а като се сетя преди години как ми изчистиха лицето.... Пробвах и с домашни маски (трици, хума, мед), парна баня и сякаш кожата ми си стои с черни точки и постоянно появяващи се пъпки. Имам чувството, че си влоших положението с цялата тази козметика, но от мазната кожа ми се появяват пъпки и ако не използвам нещо изсушаващо положението става много зле. Омръзна ми вече, а и нямам толкова време за отделяне вече.
Преди време някой беше споделил за някакъв метод с масла. Имам хубаво масло от шипка и ще помоля момичето, което сподели за метода да припомни как точно се прави и дали не омазнява. Много благодаря за вниманието, момичета!
Виж целия пост
# 501
Здравейте. Преди време се бях включвала в темата ( може би в предишната). Положението при мен не се подобрява, напоследък даже стана по-зле. Дори в тинейджърските си години не съм имала пъпки и черни точки по бузите, само в Т-зоната. Но сега ми се появяват доста пъпки и черни точки и там. Вярно е, че не съм много постоянна с продуктите, които купувам, но това е така, защото каквото и да ползвам, кожата ми става по-мазна и се сдобивам с нови пъпки и черни точки. Доскоро пробвах с измиващия гел на Авен, но кожата ме сърби след него. Пробвах и с матиращ крем на серията Клийнънс, е след 1 час вече цялото ми лице лъщи. Скоро кожата ми никога не е била толкова мазна и замърсена. Пробвах със серията Акне Аут (лосион, крем) и резултатът е временен, а като се сетя преди години как ми изчистиха лицето.... Пробвах и с домашни маски (трици, хума, мед), парна баня и сякаш кожата ми си стои с черни точки и постоянно появяващи се пъпки. Имам чувството, че си влоших положението с цялата тази козметика, но от мазната кожа ми се появяват пъпки и ако не използвам нещо изсушаващо положението става много зле. Омръзна ми вече, а и нямам толкова време за отделяне вече.
Преди време някой беше споделил за някакъв метод с масла. Имам хубаво масло от шипка и ще помоля момичето, което сподели за метода да припомни как точно се прави и дали не омазнява. Много благодаря за вниманието, момичета!

В темата за маслата има много мнения как се прави маслено измиване и хората са доволни, точно от този метод. Виж там, дано помогне.
Виж целия пост
# 502
Скрит текст:
Здравейте. Преди време се бях включвала в темата ( може би в предишната). Положението при мен не се подобрява, напоследък даже стана по-зле. Дори в тинейджърските си години не съм имала пъпки и черни точки по бузите, само в Т-зоната. Но сега ми се появяват доста пъпки и черни точки и там. Вярно е, че не съм много постоянна с продуктите, които купувам, но това е така, защото каквото и да ползвам, кожата ми става по-мазна и се сдобивам с нови пъпки и черни точки. Доскоро пробвах с измиващия гел на Авен, но кожата ме сърби след него. Пробвах и с матиращ крем на серията Клийнънс, е след 1 час вече цялото ми лице лъщи. Скоро кожата ми никога не е била толкова мазна и замърсена. Пробвах със серията Акне Аут (лосион, крем) и резултатът е временен, а като се сетя преди години как ми изчистиха лицето.... Пробвах и с домашни маски (трици, хума, мед), парна баня и сякаш кожата ми си стои с черни точки и постоянно появяващи се пъпки. Имам чувството, че си влоших положението с цялата тази козметика, но от мазната кожа ми се появяват пъпки и ако не използвам нещо изсушаващо положението става много зле. Омръзна ми вече, а и нямам толкова време за отделяне вече.
Преди време някой беше споделил за някакъв метод с масла. Имам хубаво масло от шипка и ще помоля момичето, което сподели за метода да припомни как точно се прави и дали не омазнява. Много благодаря за вниманието, момичета!
Определено виж в темата за маслата - описан е доста подробно метода. Не е нищо сложно, почиства страхотно именно черни точки и не кара кожата да се омазнява прекомерно. Имах подобен на твоя проблем - нищо не можеше да ми почисти лицето като хората. Peace
Виж целия пост
# 503
Скрит текст:
Здравейте. Преди време се бях включвала в темата ( може би в предишната). Положението при мен не се подобрява, напоследък даже стана по-зле. Дори в тинейджърските си години не съм имала пъпки и черни точки по бузите, само в Т-зоната. Но сега ми се появяват доста пъпки и черни точки и там. Вярно е, че не съм много постоянна с продуктите, които купувам, но това е така, защото каквото и да ползвам, кожата ми става по-мазна и се сдобивам с нови пъпки и черни точки. Доскоро пробвах с измиващия гел на Авен, но кожата ме сърби след него. Пробвах и с матиращ крем на серията Клийнънс, е след 1 час вече цялото ми лице лъщи. Скоро кожата ми никога не е била толкова мазна и замърсена. Пробвах със серията Акне Аут (лосион, крем) и резултатът е временен, а като се сетя преди години как ми изчистиха лицето.... Пробвах и с домашни маски (трици, хума, мед), парна баня и сякаш кожата ми си стои с черни точки и постоянно появяващи се пъпки. Имам чувството, че си влоших положението с цялата тази козметика, но от мазната кожа ми се появяват пъпки и ако не използвам нещо изсушаващо положението става много зле. Омръзна ми вече, а и нямам толкова време за отделяне вече.
Преди време някой беше споделил за някакъв метод с масла. Имам хубаво масло от шипка и ще помоля момичето, което сподели за метода да припомни как точно се прави и дали не омазнява. Много благодаря за вниманието, момичета!
Определено виж в темата за маслата - описан е доста подробно метода. Не е нищо сложно, почиства страхотно именно черни точки и не кара кожата да се омазнява прекомерно. Имах подобен на твоя проблем - нищо не можеше да ми почисти лицето като хората. Peace
  Благодаря много. Ще погледна малко по-късно как точно се прилага. Казваш, че си имала подобен на моя проблем. Успя ли да се справиш?
Виж целия пост
# 504
smiley_flower, според мен си вземи и масло точно за такава кожа, например гроздови семки. Peace
Виж целия пост
# 505
Благодаря много. Ще погледна малко по-късно как точно се прилага. Казваш, че си имала подобен на моя проблем. Успя ли да се справиш?
На мен пъпки не ми излизаха, само преди цикъл по 1-2 дребни, но имах много черни точки, които съм се опитвала да чистя с какво ли не. С масленото измиване порите се изчистиха и видимо свиха и черните точки намаляха значително. Разширените пори си останаха, но поне не бяха запушени с черни тапи и след измиване кожата ми не е опъната от изсушаващи агресивни измиващи продукти.

Ползвам шипково масло, пробвала съм и жожоба и арганово. И трите са хубави. Със смесена кожа съм.
Виж целия пост
# 506
На коя фирма купувате шипково масло?
Виж целия пост
# 507
Моето е на ArtNaturals Pure Rosehip Seed Oil
Ползвам го от средата на април и все още имам 1/4 останало. Ползвам го всяка вечер за масленото измиване.
Виж целия пост
# 508
Миоки, благодаря за информацията. Смятам и аз да правя маслено почистване всяка вечер в началото, а след това малко да разредя. При мен също черните точки са по-големият проблем. Заради тях кожата ми изглежда много замърсена и ако се справя с тях, ще е голям успех. След седмица-две ще пиша за резултат. Благодаря, момичета.
Виж целия пост
# 509
Здравейте,
От известно време имам проблем - на бузите ми излизат пъпки. Ходих на кожен лекар и ми изписаха Зинерит + кремове и лосиони за около 150лв. Ефекта от леченитето беше много повече пъпки и грозни белези.
Спрях всички тези кремове и в кварталната аптека, в която правят кремове ми дадоха едно лосионче правено от тях. Има ефект, веднага минават пъпките, но не ми решава проблема и постоянно ми излизат нови.
Личната лекарка ми каза да опитам отново със Зинерит,  но ме е страх да не стана отново цялата в пъпки.
Какво ви помага на вас? Възможно ли е появата на тези пъпки да не е акне, а алергична реакция към царевично нишесте, с което имам допир в работата си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия