Глиган или кифла

  • 123 840
  • 1 807
# 1 425
каза, че повече няма да яде протеини, въглехидрати, мазнини и захари


Интересно, успяла е да изчерпа всички познати хранителни вещества. А какво ще яде? Ще кара на система с микроелементи, соли и витамини?
Виж целия пост
# 1 426
Малко да се отклони темата и Мамасита я връща в любимия си коловоз - храната и теглото.  
Виж целия пост
# 1 427
каза, че повече няма да яде протеини, въглехидрати, мазнини и захари


Интересно, успяла е да изчерпа всички познати хранителни вещества. А какво ще яде? Ще кара на система с микроелементи, соли и витамини?

Объркала се е явно.  Laughing ММ каза да я оставя да си погладува, но тя наистина връща няколко дни поред обяда си за училище.
Виж целия пост
# 1 428


Не знам, явно не са всичките с подобни мисли в главата. Дъщеря ми скоро ще ходи за две седмици във Варна и снощи каза, че повече няма да яде протеини, въглехидрати, мазнини и захари, защото за Варна ѝ трябва супер слабо тяло.  Shocked Тя ако отслабне малко, трябва да ѝ слагаме камъни в джобовете, твърди че всички там са със супер тела и тя трябва да се пригоди към тях. Освен това спешно се записва на муай тай за стягане. Crazy

Добре, а ти как реагира на това, което казва дъщеря ти? Особено след като смяташ, че е достатъчно слаба?
Виж целия пост
# 1 429
Добре, все пак как ще коментирате, че се смята за съвсем нормално тийнове в заможни семейства, които и на уроци ходят, и на курсове, все пак да гризат за забавление, при това всеки ден. Спрете с примерите на
тия, дето нямат пари или ги дават за цигари. Не е за това въпросът.

Имат ли тези деца среда, която се занимава с друго  и която им е достъпна или тези уроци и пр. са строго планирани и с родителско у4астие (превоз, ... ) . Ако ще приказваме за едно време : даваха ни пари за кино и можехме да идем където искаме на кино : на Влайкова или на Сердика или през парка на Изток или из центъра ... все достъпни пеша4ката дестинации .  Сега тези кина ги няма. При това малки и безопасни кина. Сега трябва да се съберат дружинка, да предвидят всеки от тях да са му дали достатъ4но пари за скъпото кино, да се набухат в някакъв огромен МОЛ или Арена ... до която стигат с 1-2-3 транспорта ... Е , от тайфата ще има  1-2 деца за които това ще допустимо по-4есто, но за останалите ще е рядко забавление.
Виж целия пост
# 1 430
каза, че повече няма да яде протеини, въглехидрати, мазнини и захари


Интересно, успяла е да изчерпа всички познати хранителни вещества. А какво ще яде? Ще кара на система с микроелементи, соли и витамини?
Малко ме втриса от подобни пуберски фикс идеи за идеално тяло, защото моята наскоро мина на косъм от хранително разстройство, вследствие на подобни самовнушения (за протокола - слаба и висока е). Добре, че я хванах навреме.
Та, не знам кое е по-страшно - гризане на солети от скука или фикс идея за отслабване. Макар че, нерядко едното не изключва другото, даже при булимиците са характерни и двете накуп.
Виж целия пост
# 1 431
Добре, а ти как реагира на това, което казва дъщеря ти? Особено след като смяташ, че е достатъчно слаба?

Е как да реагирам освен да се смея? Естествено че ще я наблюдавам, но не мисля, че има за какво да се притеснявам.
Виж целия пост
# 1 432


Объркала се е явно.  Laughing ММ каза да я оставя да си погладува, но тя наистина връща няколко дни поред обяда си за училище.
Съвсем добронамерено ти казвам, да я следиш по-внимателно и да й избиеш тия неща от главата, докато не е късно. От опит. И не е никак смешно.
Виж целия пост
# 1 433

Малко ме втриса от подобни пуберски фикс идеи за идеално тяло, защото моята наскоро мина на косъм от хранително разстройство, вследствие на подобни внушения (за протокола - слаба и висока е). Добре, че я хванах навреме.
Та, не знам кое е по-страшно - гризане на солети от скука или фикс идея за отслабване. Макар че, нерядко едното не изключва другото, даже при булимиците са характерни и двете накуп.
Хранителните разстройства нямат нищо общо с модата, на съвсем друга основа са. Ако у някого се забележи такава склонност най-добре на лекар специалист по хранителни разстройства, за да се бори основната причина, че ще избие в друго. И от друга страна, не всяко желание да си слаб или красив е хранително разстройство, та и от излишна паника няма нужда. Peace
Виж целия пост
# 1 434
Като се върне при малтийските приятелки ще забрави за диетата. Сега гледа някакви супер тела във ФБ дето всички ги вадят от фотошопа и дрънка глупости. Ще я наблюдавам де.
Виж целия пост
# 1 435

Малко ме втриса от подобни пуберски фикс идеи за идеално тяло, защото моята наскоро мина на косъм от хранително разстройство, вследствие на подобни внушения (за протокола - слаба и висока е). Добре, че я хванах навреме.
Та, не знам кое е по-страшно - гризане на солети от скука или фикс идея за отслабване. Макар че, нерядко едното не изключва другото, даже при булимиците са характерни и двете накуп.
Хранителните разстройства нямат нищо общо с модата, на съвсем друга основа са. Ако у някого се забележи такава склонност най-добре на лекар специалист по хранителни разстройства, за да се бори основната причина, че ще избие в друго. И от друга страна, не всяко желание да си слаб или красив е хранително разстройство, та и от излишна паника няма нужда. Peace

Само да не тръгне по пътя на Контесата с претрениране и недохранване, че виж каква беля си е направила- вместо да си заложи добър метаболизъм за цял живот, тя на практика си е прецакала доста системи с диети и съвсем е бетонирала проблемите, ако не и да ги е създала сама с тия диети и преумора, вместо с качествен спорт. Та от много мъка да е слаба една жена, може като нищо да се вкара в много неприятна и трудна за преборване пълнота.
Виж целия пост
# 1 436
На моя позната дъщерята много отслабна, като се върна от САЩ.
Виж целия пост
# 1 437
Aма то супер слабото тяло излезе от мода вече, сега е модерно да имаш фигура на фитнес-модел. Което пак може да доведе до крайности, защото в твърде младата си възраст човек е доста безразсъден.
Ша, дебелички са, викаш, чуждите дъщерички, ама и твоята като свикне да си запълва времето с висене по пицарии и молове, каква мислиш, ще стане? Природната хубост, стига да имаш такава, е до 16-17-годишна възраст, а после лозето си иска мотика.
Между другото, като си говорихме и за мъже, не бих рискувала с мъж-маймун, син на грозна вещица, защото има риск да родя момичета и те да одерат кожата на свекървата. Ако не мъжа, поне свекървите си избирайте по красота.
Виж целия пост
# 1 438


Объркала се е явно.  Laughing ММ каза да я оставя да си погладува, но тя наистина връща няколко дни поред обяда си за училище.
Съвсем добронамерено ти казвам, да я следиш по-внимателно и да й избиеш тия неща от главата, докато не е късно. От опит. И не е никак смешно.
Опасно е. Много даже.
Виж целия пост
# 1 439
И от друга страна, не всяко желание да си слаб или красив е хранително разстройство, та и от излишна паника няма нужда. Peace
Ами аз не говоря наизуст. Най-хубаво е да се окаже, че е безобидна суета, но понякога е много важно да проследим нещата достатъчно изкъсо, защото не всичко е на повърхността. Всеки си познава детето, моята е тиха вода, но от дълбоките и се радвам, че хванах нещата навреме. Тя дори не осъзнаваше, че това, което прави, за да е слаба е опасно, дори животозастрашаващо. Изобщо не й идваше на ума. И никога нямаше да се досетя, ако не си бях поставила за цел да я следя.
А диването има "услужлив" ген и никога няма да е дебела. Дано престане да е глупава вече, защото верно можеше да си прецака зорлем метаболизма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия