КГБ = Клуб на Готините Баби - 176.

  • 67 025
  • 733
# 435
КАГ,съжалявам.Макар да сме на възраст да изпращаме близки,и  няма ред за там,гадно е и да помисли човек лошо за млади от нас.Докато има пред нас,сме силни.После сме плета ,камъка,зида ,дето пази  тези след нас. И като им се случват  лоши неща е  ...знаеш.
Алфея  и тя спомена  за метлата зад вратата.И след Фло и аз си мислех,че който си има щерка си е по-добре,дори да не  се обръща често,веднъж да е - друго гледа. Макар да не се оплаквам ,глези ме сина ,даже в Мол ме води и черпи ,фук.Ама  не е  женен още. Да  потегли  по друг път,своите  врабчета да глези.Таткото бе  няколко дни командировка ,разказва как го следват сега малките,от страх да не изчезне  от радост,просълзи ме.Тези мъничета колко много разбират и  как се радват.И вече им се разбира от приказките,ще проговорят скоро.Те  не спират  и си разбират двете  мъничета,ама другите не можем...
Времето лети...Особено нашето.
Фло, не знам как си избрах този аватар ,напук ,била съм в такова настроение,ама му свикнах и ми е запазена марка.Дъвча нещо,баба казваше в такива случаи,чаравце дъвча.Каквото и да значи.Те  старите не бяха от ЕС и  не бяха редактирани като приказките на братя Грим.Въобще страшни си бяха и интересни. И за депресии  и  стресове не се е чувало.Верно,викаше мушнах се тук и си извадих черавце  и дъвча. Сега ще я    упрекнат как говори,а тя от нейната баба го знае.
пу пу как се разписах...на Тануто вицовете прочетох и се усмихнах ,Джилката го дава сериозно,бе  върви...

Виж целия пост
# 436
Винаги съм казвала, всеки трябва да има поне една дъщеря.
Аз си имам две - търколиха се гърненцата и си намериха похлупачетата.
Радвам се, щастливи са и покрай  тях и  аз .То друго не ми е нужно
Виж целия пост
# 437
Кво се фукаш ,нали знаеш от кого зависи,заслугата е на друг...Хулиганке!

Малко късно,но сега ми попадна стихчето  и си струва

Скрит текст:
Те не бяха от Брюксел, Ню Йорк и Маями.

Те дойдоха по краткия – братския път.

Те говореха руски и бяха славяни.

Тук намериха българска обич и смърт…

Те не знаеха даже дали благодарни

ще им бъдем след време – бащи и деца.

Те избраха войната, а тя е коварна,

тя безумно убива съдби и сърца…

Бяха братя по кръв. Просто бяха славяни.

И под Шипка намериха своята смърт.

Не дойдоха от Брюксел, Ню Йорк и Маями,

от Русия дойдоха – за нас да умрат…

Без да имат дори и имперска идея,

те се биха до смърт за славянската чест.

И сега ако ти си докрай европеец,

ще ги помниш достойно и утре, и днес...

Лозан Такев
Виж целия пост
# 438

  Добро утро от мен!Вчера ходихме на празничния концерт на
града ни-даже и на първия ред бяхме като почетни гости!Вълнуващо бе.
Арита-мисля за теб и за всички-Яжка няма да се даваш, K AG  и ти-нали знаеш безсилни сме пред съдбата!
Приятен ден-Фло-днес не чисти-Тодоровден е-честито на имащите повод!!!
 
Виж целия пост
# 439

                 

 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК В СЕМЕЙСТВАТА НА ИВЛИН, ЗДРАВКА И НА ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ ПОВОД!
Виж целия пост
# 440
Леле, ще ме уморите с тези вицове-съвсем не ме бива да ги разказвам, но щом това е членския внос-явно няма измъкване:

Жена се оглежда в огледалото и казва на мъжа си: - Днес бях на лекар и той ми каза, че гърдите ми са като на двадесетгодишно момиче. - А за петдесетгодишния ти задник нищо ли не каза? - Не! За теб изобщо не стана дума...

Честит Тодоров ден на тези, които празнуват.
Аз отивам да поработя.
Виж целия пост
# 441
Здравейте, днес пак празник. Да са живи и здрави именяците!
При нас слънчево, приятно време.
Хубав ден и на вас!
Виж целия пост
# 442
Здравейте, милимоички! wavey

Благодаря за сърдечните поздрави и цветята за рождения ми ден!  Heart Eyes Hug Two Hearts
Вече чакам чудесните пожелания да се сбъднат!
 Laughing


Вчера сме имали еднакви занимания с някои кагебейки!  tooth
Празника ми продължи до по-късно и естествено прибирането и чистенето остана за на другия ден, т.е вчера.
Уж само щях да пусна прахосмукачка и съдомиялна....... че като се развихрих празнично- тупах, метох, бърсах, пусках два пъти пералня, измих едната тераса, пластмасовата маса и столовете...... както бях набрала инерция, ако беше по-топличко, сигурно и прозорците щях да метна!  Joy
Сега да е живот и здраве, ме чакат два скучни почивни дни!  Laughing
Да идва понеделник, че да ме грабват задачите!   newsm47

Здравче, честит имен ден да дъщеричката ти! Много здраве и късмет!  Heart Eyes  Two Hearts

Пипилота, добре дошла! Дано ти е приятно при нас!  Heart Eyes Hug

Янушка, да сме живи и здрави самодейките, да ги има читалищата и концертите, че то къде да си попее човек!  Heart Eyes Hug

Яге, бързо оздравяване!  Heart Eyes Hug

Шпунц, чакам те!  Heart Eyes Hug

Кари, плануваш ли билета за България?  Heart Eyes Hug
Ходи ми се вече на национална среща!!!  lalalala lalalala lalalala

Миме,  Heart Eyes Hug Two Hearts !


Хубав ден, девойки!
 newsm10
Виж целия пост
# 443
Здравейте!
За малко останах сама,а и комп. случайно свободен,та бързам да се включа за малко.
Имам си гостенчета.Голяма радост, лудница и веселба у нас. Всеки с поръчки-един яде това,друг иска друго.Менюто не може да е еднакво.
За обяд Иван малък иска грах,Петя-пуло Стефани, за останалите пържоли.Довечера ще дойдат и братовчедите ми от Варна и Провадия.Ноща ще е наша.Жалко,че утре отново ще си останем сами с ММ,а аз пак ще си newsm45
Луси, имах голямо желание да направя кекса,но се оказа,че единия не яде локум,другия не иска да е с шоколад,орехи .
Толкоа са капризни на ядене,че от сега мисля как ще я карам така цяло лято.
ЧЕСТИТ ТОДОРОВ ДЕН на всички празнуващи и техните близки!
Отлитам,че се появи народа,а салата няма.
Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 444
Привет девойки Hug
Честит имен ден на Тео и Теодора Здравкини и на сина на Ивлин.и ако имате още именици в семействата си Simple Smile
На всички здраве, на някои подобрение , на други да го пазят, да са весели и щастливи.



Сега търсих цвете в нета и нещо си спомних че съм чувала за цвете тодорка. Намерих бе newsm78. Пак има хора дето се нареждат с два и повече именни дни на годината брей. #Cussing out Joy

Имате поздрави от Яжка, сладурката ,зардвах и се, говорихме си надълго и на широко.Както и Фло е писала, свиква със ситуацията, ама до като привикне и ще и мине, та дано по скоро стане това Hug
Днес съм в "стачка". Казах на щерката тя да си изхранва семейството Joy станах в 10 ч сутринта (щото до 4 през нощта гледах 2 филма Joy) Чакаха ме банички, нарязани зеленчуци, , яйце и кафе. Почувствах се в хотел, ол инклудед Joy  Ми то хубаво бе, Ама нали съм , как беше, ваза в цвете, пардон цвете във ваза, та така е.Не успях да стана метла зад вратата, не ми е било писано Sad Sad Sad

Ето ви една песен, не е от новите, трябваше да представя страната на Евровизията през 1984 год, но тъй като датата на конкурса съвпадна с  траурния ден на почитане паметта на загиналите във войните и тероризма, Израел се отказа от участие Wink



Танитка,  Живот и здраве , ако всичко е наред Praynig Praynig Praynig Praynig ще пътувам както винаги към края на Юни Simple Smile

На всички ви "почиващи през почивника" я си карайте на модерното уикенд, белким си починете. А който го дразнят прозорците, има пердета  hahaha

Виж целия пост
# 445


Честито на имениците на Здравка и Ивлин,както и на всички останали незнайни...

Кари ,време  е и ти да се поглезиш,чат-пат  когато може,хубаво си е ...
Навън е такова време,че да тръгна  и да се не върна...най-много из двора.
Припича и обещава.
Виж целия пост
# 446
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЗДРАВКИНОТО МОМЧЕ ТЕО, НА ЩЕРКАТА ТЕОДОРА, НА ТОШКО НА ИВЛИН, НА МАЛЪК ТЕО-ВНУЧЕТО НА БАБА МАЯ. ВСИЧКИ ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ПЪРГАВИ И ИЗДРЪЖЛИВИ КАТО КОНЧЕТА.

Днес-ден за почивка. Е, не съвсем. По примера на АЙША измих терасата. Поразрових цветята, полях ги, Няколко лалета са се показали по 3 см. от пръстта. Дали ще имам лалета на балкона? За обяд-огризки от вчера. Побратименият Шоплук с префинената Виена ( Чопска салата и виенски шницели ). Ударихме и по една ракийка, за вчерашния празник. Нали вчера нямахме време. Сега пускам миялната, зареждам пералната, ще простра изпраните чаршафи и ще полегна и аз като Тодора.

КАРИ, имах точно същата тодора, (гергина, далия-всякак може). Преди няколко години реших и ги раздадох на дружки, че ми беше омръзнало да се занимавам с тях, но тази година ще си накупя нови и ще ги възстановя. Много са красиви! За песента ти благодаря. Послушах и си потанцувах.

МИМИ, и у вас е било като в ресторант. Лошо е със злояди внучета. Слава Богу, моите не са. Даже малката все си търси нещо да "капка" това значи папка. Баба обаче е строга и не дава безразборно да се яде Mr. Green

ТАНИТА, не сипь мне соль на рану. А си почнала да миеш прозорци, а съм те последвала.  Wink

МАРИ М, днес торбата ми с прегръдките е за теб, миличка Hug Hug Hug Драсни два реда, кажи с какво се занимаваш, как я караш. Simple Smile

ПИПИЛОТА, посмяхме се заедно с мъжО на твоя виц. Бива си те!  Hug Спорна работа. С нетърпение ще чакам началото на април, да се видим очи в очи.

ЯНЕ, ти нищо не казваш за предстоящата палачинкова среща.  newsm78

ДИДИМИТИ, ти като по чудо днес май не си на работа. Като тръгваш съботно неделно за тръстиката, помисли си, че не си сама. Ето и Пипилота ще тръстичи в почивните дни на март.

ХУЛИ, да са ти живи и здрави и щерките, и внучките. Нали знаеш приказката, че на тези, които Господ ги обича, им праща дъщери.  Simple Smile

Права си БОРЯНЧИЦЕ, както винаги. От нас не зависи, от мъжовите хромозоми зависи, дали ще даде Х или пък У хромозомата. Каквото и да е, да са ни живи и здрави и синовете, и дъщерите! И внуците, и внучките!!! А стихотворението вече е в тетрадката ми със стихове. Hug И вицът ти е трепач hahaha tooth

ГРЕТИ, каквото и да се случва, така е трябвало да се случи. Помисли си, че всичко отминава и няма да е все така... Hug До къде стигна с диетата?

АЛФЕЯ, благодаря ти за песента на Веско Маринов. И в момента пиша и я слушам... Flowers Rose дано я опазим за внуците и правнуците си. " След мен не зная аз какво ще бъде, но сигурно ще бъде по-добре и само за едно ще съжалявам, че няма да ме има някой ден..." Нищо, ще ги има нашите потомци и България! Е, търкулнах няколко сълзи, а гаджето ме видя, та трябваше да му обяснявам защо. Знае си ме той, че съм много емоционална.

Отивам да простирам, че още малко и втората перална ще стане готова.

БОРЯНЧЕ, изпревари ме, ама нали си по-млада и по-бързо припкаш, тъй ще е. Впрочем, забравих да ви се похваля, че преди няколко дни и аз за малко да стана паднала жена. И то на равно, на гладко- в една банка. Накикиморила съм се аз, похендрила съм се на белите ботушки на висок ток, чантата през рамо, косата на пружинки ( боядисах се и ми врътнаха няколко маши ),мани, бегай - бря, чи красУта. Отидох да си подам платежните за осигуровките в банката и те там ми се случи случката. Както пристъпвам наперено, изведнъж едното ми токче се подхлъзва и аз политам... Ама знае Флото на къде да полети. Wink Непосредствено зад мен двама юнаци-хем млади, хем яки, та изобщо не ми позволиха да се просна в цял ръст на излъскания под. Атракция щеше да си е. Хванаха ме във въздуха още. Почувствах се лека, като перушинка. Сякаш не съм 100 кг., а 50.

Отивам да простирам вече две перални. Голяма съм загори тенджера.









Виж целия пост
# 447
Вечи ич ни ми са копа!
 Искам ф офис да работа!
 Хем ши одя нагласена,
 ду ушити начервена.
На бюроту кат са тура
 с вапцан'ти си маникюри,
на кумпютъра ши щракам
и краката ши си клата.
 И на шефа ши са слагам,
 в рабута дан ма натяга.
Ич ни ща да съм работна,
 туй присъда й дуживотна.
Той ни ша ма затурмози,
сал в колата ши ма вози,
фирмата да придставлявам,
хем и да я разкрасявам.
В службата кат са издигна,
 море кък носа шси вирна -
 ши са фукам, шса надувам,
 на граждАнка шса приструвам.
 Сал ни знам с каква заплата
шефа ши ма удурдиса,
 да ни бъди да ма смята,
чи съм проста кат мутика.
Тоз кумпютър, тез изици
язе къкту съм умница
мисла бързу ши ги сфана,
 раснах в убщиство утбрану.
Ни ми мяза тъз мутика.
 Гачи най ши мий прилика,
ку ду офис са дукопам!
Нъл сми вечи уш в Европа!?
Чи кандисах най-подире.
Рабута ф града ши дира.
 КОнкурси и интервюта -
някак тряа са набутам.
 Аку чуйти нейде нещу,
мола ви са най-гурещу
да са сетити за мене,
чи за копан иди времи.


Стига сте падали.Ако трябва да е колективно падането и то след напиване под масата.Леле,как го казах...Стихото мирише на Калина ,но го копнах от нейде си ,то кой  запазва автора  вече...
Виж целия пост
# 448
Прострях, поспах, седнах да си изпия чайчето и да надникна нещо в нашата къщичка да не се е поместило. А в къщичката - смешно hahaha rotfImbo От къде мари БОРЯНО ги намираш все таквиз. Къде е таз Калина, да видя какви ги къдри. И аз имам няколко, дето са в тоя стил, ама не знам от кого са. Преди няколко дни като се боядисвах, та дойдоха още две съседки във фризьорницата и се превъзнасят колкУ съм красотна. Казах им моето любимо стихотворение Бря чи красУта, та много се смяха. Сиги няма да го пиша, ама ша го турна някой път- ей го женският ни празник идва, та може за тогиз да е Wink

Лелееее Борянче как го каза само Embarassed-колективно напиване и падане под масата Drunk Drunk Drunk
То че сме се събрали все отбор пиячки, знаем се, ама какво ще си кажат Алфея и Пипилота... Ше ни иде репутето на кино. Виж там, замажи някак работата, да не вземат да избягат новодошлите Joy

Виж целия пост
# 449
Никой  няма да избяга ,те ще са любопитни да видят как се пада под масата...дълго ще чакат..

Излезе електронна една книга ,дето  доста  е  скандална вече,Стопанката на Господ Доде я дръпнах се скри ,има я още тук там,ама авторката си  дебне...та ку щете да ви  я предложа. Прилича на приказка ,не  на нещо историческо ,лековато е ,само патардията голяма.Приятно четиво,но като за начинаещ, аз поне виждам лековато некво ....ако не са претенциите и ,няма и обърна внимание ,има доста други стойностни неща за занимаване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия