Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 20 574
  • 197
# 60
А какви са тези мъже питам аз...И маминка си го котка, и жената подръка. Ама, че ще си избодат очите голяма работа. Те мачовците са над такива неща и не вземат отношение Sick
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Живеем повече от 10 години с родителите на мъжа ми и не винаги е било цветя и рози, но когато има взаимно уважение и зачитане на личното пространство нещата вървят.
Виж целия пост
# 61
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Точно този модел се стараем да избегнем.  Дори и Ния се бореше за собствен дом.
Виж целия пост
# 62
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
А преди да го заведеш и да направиш бебето, питаш родителите си дали са съгласни още хора да живеят в домът им.  Peace
Виж целия пост
# 63
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".
Виж целия пост
# 64
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".
Съгласна съм, но всяка ситуация е различна все пак. Или можеш да живееш с други хора, или не. Винаги има изход от ситуацията.  Е, понякога трябва да си напънеш задника и да минеш по трудния път, но по него вървят двама.
Виж целия пост
# 65
Да, това е така.
Виж целия пост
# 66
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.
Виж целия пост
# 67
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.
Събирането на куфара и изнасянето надалеч, според мен, е по-добър начин.
Виж целия пост
# 68
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.
Виж целия пост
# 69
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.
А сдъвка ли предварително овесените ядки? Laughing
Виж целия пост
# 70
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.
Виж целия пост
# 71
Защото мисля е от този типаж свекърви, с които не може да се говори. Те винаги знаят повече, ти никога не се справяш добре. Доколкото разбрах няма опция за изнасяне, затова не я предложих, естествено, че е най- доброто за всички. Освен, ако авторката наистина не е правила опит да разговаря, а само мълчи и събира, тогава може и да пробва.
Виж целия пост
# 72
Zoi, в другата тема авторката писа, че мъжът ѝ не иска да чуе за изнасяне. Затова я попитах преди да се съберат не са ли говорили къде, как и с кого ще живеят. Отговор все още няма. А въпросът е важен. Ако са говорили по въпроса, тя би следвало да знае при какви хора отива да живее и какво може да очаква от тях. Вероятно и тогава е била наясно, че мъжът ѝ иска да си стои при маминка. Какво си е представяла като е отивала там?
Виж целия пост
# 73
Е, ние може много неща да предложим, докато авторката не реши да сподели още някой детайл от картинката. Макар, че тука мъжът май си е ОК с жилищния въпрос и жената ще си остане с помрънкването у форума.

Факт е, че доста свекърви изтрещЕват яко след появата на внуче, а преди това е имало нормална комуникация.
Виж целия пост
# 74
Доста снахи също доста изтрещяват - родила тя принца, да не го пипне някой.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия